Vlákna: Odvážny ťah Meta, ktorý spochybňuje dominanciu Twitteru

Vo svete sociálnych médií sa platformy neustále prispôsobujú a pridávajú nové funkcie v nádeji, že upútajú pozornosť miliárd používateľov na celom svete. Rozhodne sa však nestáva často, aby sme videli, ako na scénu prichádza úplne nová platforma.

To je dôvod, prečo svet sociálnych médií bzučal vzrušením, keď 5. júla Meta odhalila svoj najnovší výtvor.

Nitenajnovšia aplikácia od spoločnosti Meta, urobila veľkolepý vstup do prostredia sociálnych médií s cieľom spôsobiť revolúciu vo verejných konverzáciách a potenciálne spochybniť dlhoročného giganta sociálnych médií Twitter.

Vlákna okamžite zaznamenali prudký nárast registrácií a do druhého dňa od jej vydania malo viac ako 49 miliónov aktívnych používateľov. Bolo to z veľkej časti vďaka bezproblémovej integrácii s Instagramom, ktorá používateľom umožňuje bez námahy preniesť svoju instagramovú komunitu a publikum na novú platformu len niekoľkými kliknutiami.

Je vzrušujúce vidieť, ako rýchlo si značky Threads osvojili, napriek výzvam, ktoré so sebou prináša skoré prijatie. Ako všetci vieme, získanie súhlasu často zahŕňa navigáciu v sérii skľučujúcich kruhov, ale dômyselné prepojenie s Instagramom sa ukázalo ako významný skok vpred. Momentálne je to vzrušujúce free-for-all, pričom každý si jazdu užíva.

Úspešná integrácia s Instagramom spustila pozoruhodný 5% pokles návštevnosti Twitteru počas prvých dvoch dní po spustení Threads, čo signalizuje, že mnohí používatelia skúmajú možnosti, ktoré Threads ponúka.

Turmoil na Twitteri

Twitter, na druhej strane, už mesiace zápasí s vnútornými nepokojmi.

Výrazný pokles hodnoty zaznamenala spoločnosť pod vedením miliardára Elona Muska, ktorý v októbri kúpil Twitter. Akvizícia viedla k tomu, že hodnota Twitteru klesla na 15 miliárd dolárov, čo je len tretina ceny, ktorú zaň Musk v máji zaplatil. podľa Fidelity.

Muskove kontroverzné rozhodnutia, ako napríklad implementácia limitov tweetov a premena overovania používateľov na platené členstvo, v tomto období vyvolali u mnohých používateľov obavy.

Platforma tiež čelila veľkým výpadkom a zažila hromadné prepúšťanie, čo naznačuje vnútorné výzvy a boj o udržanie si pozície dominantného hráča v aréne sociálnych médií.

Od 23. júla sa udialo ešte viac zmien – vrátane celého rebrandu Twitteru, ktorý bude podľa Elona Muska teraz známy ako X.

A pre tých, ktorí sú frustrovaní zmenami, ktoré sa dejú na Twitteri (alebo zrejme X), má Threads teraz významnú hodnotu.

Konkurencia sa zahrieva

Vízia Marka Zuckerberga pre Threads je krištáľovo jasná – predstavuje si aplikáciu na verejné konverzácie s viac ako miliardou používateľov, čo si Twitter ešte musí plne uvedomiť. Zuckerbergovou ambíciou je ponúknuť platformu, ktorá vyniká v zapájaní používateľov do verejných diskusií, a verí, že Threads dokáže dosiahnuť to, čo Twitter nedokázal.

Tento cieľ sa mu zatiaľ darí plniť.

Zameranie Threads na budovanie komunity, integráciu s Instagramom a záväzok k bezpečnému prostrediu bez spamu udrelo na strunu používateľov.

Čítať:  Produkty, ktoré chcete pridať do služieb dizajnu webových stránok vašej agentúry

Mnohí chválili novú platformu za jej užívateľsky prívetivé rozhranie, ktoré je v porovnaní s inými alternatívami menej zložité. Jednoduchosť aplikácie vytvorila bezpečné miesto pre používateľov, ktorí hľadajú konštruktívny dialóg bez hluku na iných platformách. V niektorých ohľadoch vrátila sociálne médiá späť ku svojim koreňom a prinútila veci cítiť sa trochu viac, sociálne.

Prebiehajúca súťaž medzi Threads a Twitterom sľubuje formovanie budúcnosti verejných konverzácií na sociálnych sieťach. Keďže používatelia pokračujú v skúmaní možností, ktoré ponúka Threads, dynamika prostredia sociálnych médií v nadchádzajúcich mesiacoch a rokoch určite prejde významnými zmenami.

Obe spoločnosti súperia o pozornosť používateľov a podnikov, čo ich nepochybne prinúti inovovať a vylepšiť svoje príslušné platformy, aby sa pokúsili dostať dopredu. Len čas ukáže skutočný vplyv Threads a či môže úspešne konkurovať dlhoročnej pozícii Twitteru na trhu.

Kto vyhrá? V tejto chvíli si to môže niekto domyslieť. Tak či onak, sme tu na to.

Sledovaním Buffer môžete držať krok s najnovšími správami zo sociálnych médií Nite (alebo Twitter).

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE