Všetko, čo ste zmeškali zo Stavu Slova 2024

Včera sme nahliadli do toho, čo prichádza na WordPress v roku 2024, a je to vzrušujúcejšie ako kedykoľvek predtým. Najdôležitejšia WordPress udalosť roka, Stav slova 2024 sa uskutočnilo v Madride a predstavilo množstvo nových funkcií a vylepšení.

Silne zameraní na spoluprácu a komunitu – jadro filozofie WordPress – sme sa dozvedeli všetko o tom, čo očakávať od ihrísk, vzorov a ako sa Matt Mullenweg zdržuje jedenia cibule, aby si udržal dobré priateľstvá.

Poďme sa ponoriť do mäsa a zemiakov (alebo španielskych omeliet) toho, čo sme sa naučili.

Posilnenie komunity

Komunita je stále silnejšia a rozmanitejšia. Josepha Haden Chomphosy poznamenala, že práve dokončili 6.4, ktorej tím riadili nedostatočne zastúpené pohlavia.

Tohtoročné podujatie bolo zároveň prvým medzinárodným štátom Slova – a Matt diskutoval o tom, ako pokračujú v úcte k španielskej komunite (aj keď potreboval trochu pomôcť s prekladom počas stretnutia otázok a odpovedí).

WordPress je skutočne o ľuďoch. Uskutočnilo sa 70 WordCampov v 33 krajinách a viac ako 3300 stretnutí ako WordPress School Days a Kid Camps. Udalosti sa medziročne zdvojnásobili. Prišlo 1 339 nových prispievateľov, o ktorých Matt poznamenal, že sú len „2 od 1 337“.

Matt tiež oznámil prieskum, ktorý hľadal spôsoby, ako zlepšiť stretnutia a nový widget správcu WP, ktorý vám pomôže nájsť miestne udalosti.

Čítať:  Čo sa stane, ak budete klamať o svojom veku v aplikácii Cash?

Prichádza viac jazykovej podpory rôznymi spôsobmi. Matt sa zaviazal pridať ďalšie jazyky do pracovných priestorov WordPress Slack.

Vďaka použitiu AI bude možné včerajšiu udalosť zobraziť pomocou prekladu generovaného AI. Bude to Mattova tvár, ale hlas bude naživo preložený do rôznych jazykov.

Viva la revolucion

Internet závisí od prístupu a schopnosti neustále sa vyvíjať.

WordPress OpenVerse projekt nedávno získal ocenenie Open Education Award for Excellence 2024 v kategórii Open Infrastructure. OpenVerse, svedectvo o práci mnohých prispievateľov a oddanosti otvorenému a bezplatnému obsahu, je skutočne vynikajúcou funkciou, ktorá komunite pridáva hodnotu.

Nič nezostane rovnaké a ani váš web by nemal. Pri diskusii o cestovnej mape toho, kam sa WordPress uberá, Matt odhalil zameranie oslobodenie údajov. WordPress je otvoreným zdrojom od prvého dňa a podobne ako my veríme, aj vaše dáta by mali byť vaše údaje.

Matt poznamenal, že Wix v súčasnosti ani neponúka exporty a mnohí ďalší to neuľahčujú. WordPress sa snaží „odomknúť web“ a uľahčiť presun vášho webu naň.

Matt, ktorý sa snaží zaviesť migrácie na jedno kliknutie, ktoré sú bezproblémové, hovorí, že zásuvné moduly, nástroje a pracovné postupy sa budú pohybovať bez problémov. Každý projekt v rámci úsilia o oslobodenie údajov bude mať vyhradené úložisko pomoci, ktoré zaistí podporu používateľov počas ich cesty k slobode údajov.

Sila je vaša

Vieme, že WordPress poháňa tretinu internetu vrátane webových stránok Bieleho domu a NASA. Nedávno Swifties testoval limity výkonu WordPress s viac ako 100 000 požiadavkami za sekundu a servery nepotrebovali čas na to, aby to „otriasli“.

Čítať:  Zakrivené televízory: Existujú stále a mali by ste si jeden kúpiť?

Vpred bude editor získavať pekné zvýšenie výkonu, odhaduje sa, že bude dvakrát rýchlejší. WP admin bude vysoko prispôsobiteľný konkrétnym potrebám každého jednotlivca. Zatiaľ čo pre Live Collaboration neexistuje žiadna časová os, môžete to skúsiť teraz. Buďte varovaní, bude to bugina.

Ďalšia vec, ktorú možno budete chcieť vyskúšať, je WordPress ihrisko. Teraz s ním experimentovalo viac ako 50 000 ľudí a v podstate si môžete vytvoriť virtuálny stroj priamo vo svojom prehliadači.

Aj v roku 2024 uvidíme posilnený výkon a dizajn. Nemáme na mysli len z pohľadu návštevníka – myslíme aj na stranu používateľa. Mnohí sa sťažovali, že bloky boli príliš zrnité.

Zmeny budú zamerané na dve veci, ktoré WordPress robí naozaj dobre: ​​písanie a dizajn. Dôležitým nástrojom v tomto smere sa stanú vylepšené vzory a prerobené vlastné polia.

Budete môcť zamieňať vzory súvisiace s konkrétnymi kategóriami bez toho, aby ste zmenili celý web, iba jednotlivé jednotky. Vzory sa stanú hybridom ich bývalého ja. Umožnia vám prispôsobovať text, no zároveň globálne aktualizovať dizajn a budú pôsobiť ako výkonný nástroj pre pracovné postupy medzi vývojármi a používateľmi.

Obnovujú sa aj vlastné polia. Budete ich môcť aktualizovať bez vytvárania vlastných blogov, čo vývojárom a blogerom poskytne to najlepšie z oboch svetov.

Veľká novinka

Matt a priatelia odhalili skvelú novú tému Dvadsať Dvadsaťštyri, ktorá sa môže pochváliť 35 vzormi a je prvou témou, ktorá využíva plnú silu Gutenberga. Elegantný dizajn plný sviežich štýlových variácií a elegantnej estetiky je propagovaný ako zatiaľ najlepšia téma. Proces vytvárania stránok je s najnovšou témou WordPress rýchlejší ako kedykoľvek predtým.

Čítať:  Ako odstrániť a odstrániť účet Microsoft z Windows 11

Dobre, vieme, na čo skutočne čakáte. Niekto počas otázok a odpovedí chcel vedieť, či Matt jedáva svoje španielske omelety s cibuľou alebo bez nej. Bol dosť nerozhodný a povedal, že keby bol s ľuďmi, išiel by cestou bez cibule – ale ak je sám, ide mu o cibuľu.

Robím si srandu. Kde je WordCamp US 2024? Je čas, aby to bolo s WordPressom divné, pretože to bude v Portlande v Oregone a lístky sa nepochybne rýchlo míňajú.

Vidíme sa v roku 2024

Už sa nevieme dočkať, kde bude WordPress o rok. Vráťte sa k nám budúci december, kde nájdete úplne novú rekapituláciu po State of the Word 2024.

Pozrite sa, ako Hostinger zjednodušuje WordPress

Potrebujete nového hostiteľa?

Pozrite si naše plne spravované plány hostenia WordPress pre vyššiu rýchlosť a bezpečnosť.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE