Všetko o BOFU: 6 vecí, ktoré potrebujete vedieť o obsahu spodného lievika

Ak sa snažíte vyvinúť úspešnú obsahovú stratégiu, pravdepodobne strávite veľa času premýšľaním o tom, ako môžete pomocou obsahu prilákať nových návštevníkov. Ale čo ľudia, ktorí poznajú vašu značku, vedia, čo predávate a potrebujú len posledné postrčenie?

Tu prichádza na scénu obsah BOFU. Ak si ho osvojíte, budete môcť dať svojim návštevníkom to, čo chcú, a zároveň zvýšiť predaj. Chcete sa naučiť ovládať obsah BOFU? Toto je šesť kľúčových vecí, ktoré potrebujete vedieť.

1. Je určený na predaj

Aby ste pochopili účel obsahu BOFU, musíte najprv porozumieť každej základnej fáze marketingového lievika (alebo ceste kupujúceho, v závislosti od toho, koho sa pýtate):

 1. Povedomie: V prvej fáze si kupujúci uvedomujú, že majú problém, no nie sú si istí, ako by ho mohli alebo mali vyriešiť.
 2. Záujem a rozhodnutie: V tejto fáze kupujúci zvažujú rôzne riešenia, z ktorých si musia vybrať, bližšie sa o niekoľko z nich zaujímajú a začnú premýšľať o rozhodnutí.
 3. Akcia: V tretej a poslednej fáze sú kupujúci pripravení podniknúť kroky na vyriešenie ich problému.

Tieto štádiá sa často označujú skratkami TOFU (pre hornú časť lievika), MOFU (pre stred lievika) a BOFU (pre spodnú časť lievika):

Čítať:  Ako zistiť, kto urobil snímku vášho Instagramu: Odpoveď, ktorú by ste mali vedieť

Skúsení predajcovia obsahu vytvoria rôzne typy obsahu pre každú fázu zúženia. Ako sme vysvetlili v našom zozname 10 nápadov na vytváranie lepšieho obsahu, obsah TOFU je navrhnutý tak, aby prilákal nových návštevníkov, ktorí nepoznajú vašu značku, obsah MOFU je navrhnutý tak, aby sa viac zaujímali o váš produkt a považovali ho za realizovateľnú možnosť a Obsah BOFU je navrhnutý tak, aby im dal posledný impulz, ktorý potrebujú, aby sa stali zákazníkom.

Inými slovami, obsah BOFU je najlepší, keď sa používa na generovanie predaja, nie na predstavovanie nových produktov alebo pokrývanie širokých tém.

2. Je určený pre skúsených čitateľov

Keďže obsah BOFU je určený na konzumáciu návštevníkmi, ktorí sú pripravení uskutočniť nákup, znamená to, že je zameraný aj na čitateľov, ktorí o danej téme niečo vedia. Takže je dôležité vziať to do úvahy pri vytváraní obsahu BOFU.

Ak to neurobíte, riskujete, že frustrujete návštevníkov, ktorí sú unavení z čítania o základoch a chcú len raz a navždy vyriešiť svoj problém.

Napríklad, ak píšete článok BOFU o špeciálnych autodieloch, nemusíte prechádzať históriou moderného auta. Podobne, ak vytvárate obsah BOFU o softvéri kybernetickej bezpečnosti na podnikovej úrovni, neobťažujte sa vysvetľovaním, čo je hackovanie a prečo je to zlé.

Predpokladom je, že vaše publikum si už urobilo prieskum týchto základných pojmov a je pripravené stlačiť spúšť pri nákupe, takže by ste mohli ušetriť jeho čas (a váš!), keď sa dostanete k veci.

Čítať:  20 výhod používania kalendára obsahu

3. Je ideálny pre hĺbkové informácie

Súčasťou zábavy pri vytváraní obsahu BOFU je, že je to ideálne miesto na zdieľanie všetkých podrobných informácií, ktoré by sa inak mohli považovať za príliš technické, zdĺhavé alebo zastrašujúce.

Potrebujete nejaké nápady? Nie je problém – všetky nasledujúce položky sú vynikajúcimi kandidátmi na obsah BOFU:

 • Porovnania produktov s podrobným vysvetlením jednotlivých špecifikácií, výhod a nevýhod.
 • Priemyselný výskum a analýza ktorý využíva prístup založený na údajoch.
 • E-knihy, šablóny, prípadové štúdie a ďalšie formy obsahu na stiahnutie (psst: naša šablóna Ultimate SEO Audit Template je ukážkovým príkladom tohto typu dlhého obsahu).
 • Návody na produkty ktoré pokrývajú matice a skrutky, ako zabezpečiť, aby váš produkt fungoval čo najlepšie.
 • Príbehy o úspechu zákazníkov ktoré umožňujú skutočným zákazníkom podeliť sa o svoje pozitívne skúsenosti s vaším produktom alebo službou.
 • Webináre a kurzy navrhnuté tak, aby pomohli účastníkom a študentom posilniť ich zručnosti a rozšíriť ich znalosti o konkrétnej téme, ktorá je relevantná pre vašu značku.

Stačí povedať, že pokiaľ ide o obsah BOFU, čím hlbšie, tým lepšie.

4. Je vytvorený pre konverzie

Už skôr sme vysvetlili, prečo je obsah BOFU navrhnutý tak, aby generoval predaj. To je stále pravda, ale majte na pamäti, že sa dá použiť aj na efektívne zvyšovanie konverzií, aj keď nemusia nevyhnutne zahŕňať transakciu.

Môžete napríklad prispôsobiť svoj obsah BOFU tak, aby povzbudil návštevníkov, aby:

 • prihlásiť sa na odber e-mailového spravodaja;
 • stiahnuť aplikáciu;
 • poskytnúť vám ich kontaktné informácie;
 • požiadať o konzultáciu;
 • začať bezplatnú skúšobnú verziu;
 • zaregistrovať sa na účasť na podujatí;
 • naplánovať demo;
 • telefonovať; alebo
 • vytvoriť účet.
Čítať:  Čo sú kľúčové slová s vysokým úmyslom & Ako ich používať v SEO

Ak sa teda pokúšate vytvoriť obsah BOFU, ale neviete, ako inak presvedčiť návštevníkov, aby uskutočnili nákup, možno budete môcť nájsť inšpiráciu tak, že sa namiesto toho zameriate na iné typy konverzií.

5. Je to vaša šanca vyriešiť problémy používateľov

Ak úzko spolupracujete s akýmikoľvek obchodníkmi (alebo sami ste obchodníkom), nepochybne ste zvyknutí počuť o „bodoch bolesti“ zákazníkov. Ale pokiaľ ide konkrétne o obsah BOFU, body bolesti sú všetko, len nie módne slovo.

Je to preto, že zo všetkých troch typov obsahu je BOFU zďaleka najlepším riešením problémov používateľov priamo a ponúkať im riešenie vo forme vášho produktu alebo služby.

Môžete sa vžiť do kože čitateľa, aby ste úplne pochopili prečo. Povedzme napríklad, že uvažujete o kúpe novej umývačky riadu. Vyhľadali ste zoznamy najlepších značiek a modelov umývačiek riadu, zúžili ste ich na základe energetickej účinnosti a nakoniec ste našli tú, ktorá vyzerá sľubne.

Takže zadáte do Googlu názov umývačky riadu a narazíte na stránku značky, ktorá ju predáva. Ide o podrobný prehľad špecifikácií produktu, doplnený o kvalitnú ukážku videa a presvedčivé porovnanie s konkurenciou. Ste predaný, takže rolujete hore a dole po stránke a hľadáte odkaz na kúpu.

Takýto odkaz však nikde nenájdete a nechce sa vám tráviť čas prehrabávaním sa v celom produktovom katalógu značky a hľadaním umývačky riadu. Teraz si musíte vybrať medzi frustrujúcou možnosťou nájsť umývačku riadu sami a neuspokojivou možnosťou úplne sa vzdať.

Čítať:  Najlepšie púzdra pre Samsung Galaxy S23 FE, ktoré si môžete kúpiť

Tento scenár ukazuje, prečo je dôležité pristupovať k obsahu BOFU s cieľom riešiť bolestivé body používateľov: Urobili prieskum a presvedčili sa o tom, čo chcú robiť – teraz je na vás, aby ste to uľahčili. pre nich.

Aby ste to urobili, nebojte sa hovoriť o svojich produktoch trochu viac ako zvyčajne a vždy zahrňte ľahko dostupné odkazy, ktoré čitatelia môžu použiť na zakúpenie produktu alebo služby, po ktorej túžia.

6. Je to len časť príbehu

Pamätajte, že obsah BOFU predstavuje obsah iba pre jednu časť zúženia – sú tu aj TOFU, MOFU a všetok obsah, ktorý je navrhnutý tak, aby sa návštevníci vracali, aj keď sa stali zákazníkmi.

Takže aj keď môžete (a mali by ste) optimalizovať svoj obsah BOFU čo najviac, nezabudnite dať aj obsahu TOFU a MOFU trochu lásky. Predstavte si to takto: všetci návštevníci vašej stránky sú v rôznych častiach procesu nákupu, takže sa s nimi musíte stretnúť tam, kde sú.

Použite obsah spodného lievika, aby ste sa dostali na vrchol svojej hry

Obsah BOFU môže byť zameraný na kupujúcich v poslednej fáze lievika, ale nemalo by to byť ani premyslené.

V skutočnosti, ak venujete obsahu BOFU pozornosť, ktorú si zaslúži, a urobíte niečo navyše, aby ste pomohli návštevníkom stať sa zákazníkmi, potom vaša obsahová stratégia aj váš konečný výsledok budú mať určite prospech.

Obrazové kredity

Nivo Digital / jún 2020

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE