Takže ste sa rozhodli stať sa súčasťou 61 miliónov webových stránok používa WordPress. To je skvelá voľba. Koniec koncov, na začiatok nebudete potrebovať zručnosti v oblasti webdizajnu a budete mať prístup k širokej škále doplnkov a tém.
Môže však byť ťažké vybrať si najlepšiu hostingovú spoločnosť pre WordPress, najmä ak si uvedomíte, že nie všetci hostitelia poskytujú rovnakú úroveň služieb.
Aby sme vám uľahčili výber, preskúmame faktory ako rýchlosť, ceny a zákaznícka podpora, ako aj typy hostingu, ktoré môžete použiť.
Navyše porovnáme hostingové plány niektorých z najlepších hostiteľov WordPress.
Poďme sa ponoriť.
Typy hostingu WordPress
Existuje niekoľko typov hostingu, z ktorých si môžete vybrať pre svoju webovú stránku, v závislosti od vašich potrieb a technických zručností.
Spravovaný hosting
Spravovaný hosting je, keď poskytovateľ hostingu preberá zodpovednosť za správu servera a poskytuje technickú podporu.
Inak povedané, ide o praktickú možnosť pre majiteľov webových stránok, ktorí sa nechcú zaoberať únavnou úlohou spravovania každodenných úloh údržby.
Je tiež ideálny pre podniky, ktorým chýbajú zdroje na interné riadenie týchto úloh.
Toto nastavenie hostingu zaisťuje, že váš web bude fungovať na špičkovej úrovni a získate najlepšiu bezpečnosť. A keďže sa nebudete musieť starať o technické detaily, môžete sa sústrediť na svoju firmu a zákazníkov.
Jednou z nevýhod spravovaného hostingu je, že nebudete mať veľkú kontrolu. Napríklad si nemôžete nakonfigurovať server podľa svojich predstáv.
Zdieľaný hosting
Zdieľaný hosting je obľúbenou možnosťou v hostiteľskom ekosystéme. Je taká populárna, že túto službu ponúka väčšina webových hostiteľov. Ako už názov napovedá, zahŕňa zdieľanie serverových zdrojov s inými webovými stránkami.
Táto možnosť je vhodná, keď začínate, pretože je nákladovo efektívna – môžete znížiť náklady na veci, ako je šírka pásma a úložisko.
Keďže však musíte zdieľať rovnaký server s mnohými webovými stránkami, váš web je náchylný na problémy. Po prvé, ak je jedna webová stránka zasiahnutá zvýšenou návštevnosťou, môže to spomaliť vašu. A existuje väčšia možnosť, že vás napadnú, ak má iná webová lokalita zraniteľnosť, ktorú môžu útočníci zneužiť (napr. doplnok s chybou).
Ak hackeri ohrozia váš systém, nie je nezvyčajné, že utrpí dlhodobé následky.
Celkovo je zdieľaný hosting dobrým východiskovým bodom a krátkodobo vám šetrí peniaze, ale časom sa môže predražiť.
Cloud hosting
S cloudovým hostingom sú webové stránky a ich aplikácie dostupné v prostredí cloud computingu. Nespolieha sa na jeden server. Namiesto toho zahŕňa viacero serverov (fyzických aj virtuálnych), ktoré sú vzájomne prepojené.
Z tohto dôvodu ponúka väčšiu dostupnosť a škálovateľnosť.
Je to preto, že ak jeden server prejde do režimu offline, ostatné prevezmú kontrolu, čím sa zabezpečí, že váš web zostane prístupný. Okrem toho sa podnik môže ľahko škálovať, pretože zdroje možno zväčšiť v reakcii na zvýšený dopyt. S fyzickým serverom by ste museli investovať do dodatočného hardvéru, pretože budete neustále rásť.
Rovnako ako ostatné typy webhostingu, na ktoré sme sa zamerali, aj cloud hosting obsahuje niektoré nevýhody. Hostiteľ bude napríklad spravovať vašu cloudovú infraštruktúru, čo vám dáva obmedzenú kontrolu.
Cloud hosting môže byť tiež zraniteľný voči kybernetickým útokom.
Napríklad problémy so správou identity a prístupu (IAM) môžu viesť k narušeniu bezpečnosti alebo strate údajov. Aby ste tomu zabránili, budete musieť prijať prísne opatrenia týkajúce sa prístupu používateľov.
Udržiavanie citlivých informácií v bezpečí môže byť tiež náročná úloha. Našťastie rôzni cloudoví hostitelia, vrátane Hostinger, poskytujú funkcie, ako je správa používateľov a šifrovanie na ochranu vašich údajov.
Hosting virtuálneho súkromného servera (VPS).
Rovnako ako zdieľaný hosting, aj hosting VPS používa jeden server. Tento typ hostingu však vezme fyzický server a rozdelí ho na virtuálne servery, čo znamená, že podsekcia servera bude venovaná vašim potrebám hostingu.
A keďže získate svoj vlastný virtuálny server, budete si môcť nainštalovať operačný systém a nakonfigurovať server tak, ako chcete.
V podstate je to ako zdieľaný hosting, ale s virtualizáciou navrchu. To sa rovná lepšiemu výkonu webových stránok, vyššej dostupnosti a zlepšenej bezpečnosti.
Aj keď VPS hosting so sebou prináša mnoho výhod, nie je bez nevýhod. Na správu servera je napríklad potrebný niekto s technickým zázemím, takže ak ste novým vlastníkom webovej stránky, možno budete musieť zvážiť iné možnosti.
Za zmienku tiež stojí, že prichádza za vyššiu cenu ako zdieľaný hosting.
Dedikovaný hosting
Pokiaľ ide o dedikovaný hosting, server získate len pre seba. Táto možnosť je ideálna pre webové stránky s vysokou návštevnosťou, takže môžete prejsť na tento plán hosťovania, keď bude vaša webová stránka hojne navštevovaná.
A na rozdiel od zdieľaného hostingu vás neovplyvnia žiadne problémy, s ktorými sa môžu stretnúť iné webové stránky.
Jednou z významných výhod prístupu dedikovaného servera je, že budete mať väčšiu kontrolu nad systémom. Všetky úlohy súvisiace so zabezpečením prevádzky servera na špičkovej úrovni však spadajú na vás. Budete sa musieť starať o zálohovanie, zabezpečenie, aktualizácie softvéru, riešenie problémov a monitorovanie servera.
Stručne povedané, budete musieť vykonávať administratívne úlohy, aby ste udržali veci v tip-top forme. Takže, rovnako ako pri VPS hostingu, nedostatok technických znalostí môže hrať proti vám.
Čo hľadať pri hostingu WordPress
Pri výbere najlepšej hostingovej spoločnosti pre WordPress budete musieť pred konečným rozhodnutím zvážiť určité faktory. Koniec koncov, s každým hostiteľom WordPress, ktorý tvrdí, že je najlepší, musíte postupovať opatrne.
Spravovaný hosting pre WordPress
Spravovaný hosting je v podstate crème de la crème pre webové stránky WordPress. Webhosting má na starosti všetko, čo sa týka back-end administrácie alebo technickej stránky hostingu. To zahŕňa aktualizácie doplnkov, zálohy, údržbu webových stránok, opravy a ďalšie bezpečnostné opatrenia.
So spravovaným hostingom WordPress získate čas na zvládnutie základných aspektov vášho podnikania a zároveň si budete užívať lepšie zabezpečenie a optimálny výkon webových stránok. Okrem toho budete mať pokoj, keď viete, že váš web funguje bez problémov.
A ak sa niečo stane, problém sa rýchlo vyrieši. Z týchto a ďalších dôvodov je spravovaný hosting drahší.
Neoplatí sa však investovať?
Celkovo vzaté, najlepší hostitelia webových stránok pre WordPress zvyčajne ponúkajú spravovaný hosting.
Rýchlosť a výkon
To, ako rýchlo sa váš web načíta, má veľký vplyv na to, či používateľ zo stránky zostane alebo sa z nej odrazí. Aj keď načítanie vášho webu trvá ďalšiu sekundu, môžete prísť o potenciálny predaj. Napríklad, Bidnamic zistili, že s každou sekundou rýchlejšieho načítania stránky sa miera konverzie zvyšuje o 17 percent.
Rýchlosť je navyše hodnotiacim faktorom Google, čo znamená, že slabý výkon môže spôsobiť, že vyhľadávače nasmerujú používateľov preč z vášho webu.
Hoci väčšina webových hostiteľov inzeruje rýchle časy načítania, ich skutočný výkon sa môže líšiť. Možno budete chcieť otestovať rýchlosť načítania webových stránok, ktoré využívajú poskytovateľov hostingu vo vašom užšom výbere.
V tomto smere sú užitočné nástroje ako GTmetrix a PageSpeed Insights.
Stojí za zmienku, že okrem vášho výberu hostiteľa WordPress môžu rýchlosť webu ovplyvniť aj iné faktory. Napríklad ťažké obrázky spomalia váš web. Nepoužitie odľahčenej témy je tiež možným vinníkom nízkej rýchlosti načítania.
Úložisko a šírka pásma
Množstvo úložného priestoru alebo miesta na disku, ktoré hostiteľ prideľuje, je tiež dôležité, pretože ovplyvňuje výkon webovej stránky. Úložný priestor sa okrem iných jednotiek meria v MB a GB.
Rôzne typy obsahu majú rôzne potreby ukladania. Napríklad videá zaberajú viac miesta ako text. Tiež si uvedomte, že pluginy, ktoré pridáte na zvýšenie funkčnosti, tiež zaberajú miesto.
Ak sa vám minie úložný priestor, vaše webové stránky sa môžu spomaliť alebo sa môžu vyskytnúť chyby servera, čo môže mať negatívny vplyv na používateľov online.
Takže pri výbere najlepšieho hostiteľa webových stránok pre WordPress skontrolujte, kto ponúka dostatočné úložisko pre vaše potreby. Ak chcete zistiť, koľko úložného priestoru zaberie vaša webová lokalita, musíte poznať priemernú veľkosť každej webovej stránky, ktorú plánujete vytvoriť.
Šírka pásma je ďalším faktorom, ktorý treba zvážiť pri hodnotení najlepších stránok pre hosting WordPress. Vzťahuje sa na množstvo údajov, ktoré môže webový hostiteľ preniesť medzi vašou webovou stránkou a používateľmi za určité obdobie. Toto meranie ide ruka v ruke s úložiskom, takže ak máte obmedzenú šírku pásma, nebude záležať na tom, či máte všetko úložisko na svete.
Ak napríklad 2 000 návštevníkov príde na váš web denne na stránku s hmotnosťou 900 kB, zodpovedá to 1 800 MB šírky pásma za deň. Za mesiac je to približne 54 GB.
Ak prekročíte limit, hostiteľ si môže účtovať príplatok alebo sa vaša webová stránka môže stať nedostupnou. Preto hľadajte hostiteľov WordPress, ktorí zahŕňajú veľkorysé množstvo šírky pásma, pretože čím viac návštevníkov máte, tým väčšiu šírku pásma budete potrebovať.
V opačnom prípade budete musieť upgradovať svoj mesačný plán, čo znamená, že budete pravdepodobne míňať viac, keď sa zvýši návštevnosť.
Integrácia siete na doručovanie obsahu (CDN).
Ako už bolo uvedené, rýchlosť stránky je nevyhnutná pre optimálny výkon webovej stránky. CDN je jedným z opatrení, ktoré môžete implementovať na zabezpečenie rýchlejších časov načítania. Poskytuje obsah uložený vo vyrovnávacej pamäti zo serverov, ktoré sú najbližšie k miestam používateľov. Takže bez ohľadu na to, kde sa nachádzajú, prístup k obsahu získajú rýchlo.
Okrem zvýšenia rýchlosti webových stránok je sieť CDN výhodná niekoľkými spôsobmi:
- Znižuje náklady na šírku pásma: Proces doručovania obsahu uloženého vo vyrovnávacej pamäti koncovému používateľovi znižuje spotrebu šírky pásma.
- Minimalizuje riziko prestojov: Keďže pôvodné servery pracujú v tandeme so servermi CDN, vaša webová stránka zostane online, ak niektoré zo serverov prestanú fungovať.
- Zvyšuje bezpečnosť webových stránok: Napríklad počas útokov distribuovaného odmietnutia služby (DDoS) zahlcujú aktéri zákerných hrozieb vašu webovú stránku návštevnosťou, čo spôsobuje jej pád. Keď používate CDN, požiadavky používateľov sú rozložené na viacerých miestach, čo znamená, že existuje väčšia možnosť zachovania prevádzkyschopnosti, ak by k takémuto útoku došlo.
Pri hodnotení rôznych možností hostenia teda dávajte pozor na tie, ktoré ponúkajú CDN. Ak sa rozhodnete pre hostiteľa bez neho, budete musieť zaplatiť za túto službu samostatne, čím sa zvýšia náklady na hosting.
Populárne riešenia CDN pre WordPress zahŕňajú Cloudflare a KeyCDN.
Zákaznícka podpora
Pri prevádzke vášho webu nikdy neviete, čo sa môže pokaziť. Dobrou správou je, že väčšina webových hostiteľov ponúka nepretržitú podporu.
Len vedzte, že s každým hostiteľom sa úroveň podpory líši. Niektoré obsahujú iba jeden kanál na podporu (často živý chat) a iné ponúkajú podporu prostredníctvom viacerých kanálov, ako je e-mail a telefón.
Zistíte tiež, že niektorí hostitelia ponúkajú prioritnú podporu, ale za príplatok.
Najlepšie hostingové stránky pre WordPress majú podporné tímy, na ktoré sa môžete spoľahnúť, najmä ak narazíte na technické problémy (a chýba vám technické know-how).
Jedným zo spôsobov, ako zistiť, či je tím podpory webového hostiteľa zručný a či problémy rieši rýchlo, je pozrieť si online recenzie na stránkach ako Trustpilot. Napríklad Hostinger má skóre 4,6 z 5 na Trustpilot.
Stanovenie cien
Koľko by ste sa mali rozlúčiť, aby ste získali špičkový hosting WordPress? Odpoveď závisí od vašich potrieb a rozpočtu.
Okrem toho, najlepšie hostingové stránky pre WordPress ponúkajú rôzne cenové body, takže budete musieť porovnať hostiteľov, aby ste najlepšie vyhovovali vašej firme.
Môžete napríklad zistiť, že plány konkrétneho webového hostiteľa sú z hľadiska návštevnosti obmedzené, ale cena je vysoká. Potom možno zistíte, že s iným webovým hostiteľom je opak pravdou.
Ak sa v tomto scenári rozhodnete pre prvého hostiteľa, pravdepodobne zaplatíte viac, keď budete prispôsobovať zvýšenú návštevnosť.
To znamená, že výber najlacnejšej možnosti vás bude časom pravdepodobne stáť viac. Môžete zistiť, že váš web nie je taký rýchly, ako by mal byť, alebo že bezpečnosť je na minime.
Výsledok? Znížené konverzie alebo v horšom prípade výpadok systému.
Pri porovnávaní najlepších hostingových spoločností pre WordPress si tiež dávajte pozor na skryté náklady. Patria sem veci ako bezpečnostné doplnky a poplatky za prekročenie.
A ak váš hostiteľ neponúka všetko, čo potrebujete, na jednom mieste, ako napríklad dodržiavanie predpisov, budete to musieť zaplatiť samostatne, čím sa vaše výdavky zvýšia.
Najlepšie hostingové spoločnosti pre stránky WordPress
Poskytovateľ hostingu, ktorého si vyberiete, by mal ponúkať funkcie alebo zdroje, ktoré potrebujete. Za týmto účelom sme preskúmali niektoré z najlepších stránok pre hosting WordPress, takže môžete nájsť ten, ktorý vyhovuje vašim potrebám.
Navyše môžete na svoju webovú stránku WordPress jednoducho pridať funkciu nákupného košíka elektronického obchodu, pretože všetci weboví hostitelia uvedení v našom zozname ponúkajú hosting WooCommerce.
Vyhlásenie o cenách: Tieto ceny boli uvedené v čase uverejnenia a môžu sa zmeniť.
Nadbytočné
Hostinger existuje už viac ako 20 rokov a používa ho viac ako 500 000 webových stránok. Ponúkame celý rad hostingových plánov WordPress, ktoré vyhovujú akejkoľvek veľkosti podnikania, od nových webových stránok až po podniky, čo znamená, že v prípade potreby môžete jednoducho škálovať.
Ponúkame mnoho funkcií na optimalizáciu rýchlosti a výkonu, ako je automatické škálovanie, vstavaný CDN poháňaný Cloudflare a Object Cache Pro. Okrem toho poskytujeme nástroje na prípravu a vývojárov a nástroje na výkon, ako je napríklad monitor výkonu doplnkov Hostinger.
Z používania tohto nástroja možno získať množstvo výhod. Po prvé, denne monitoruje vaše webové stránky, takže môžete rýchlo vyriešiť všetky problémy, ktoré sa objavia. Po druhé, informuje vás o doplnkoch, ktoré spomaľujú váš web, takže môžete podľa toho konať.
Naše plány vám dajú pokoj aj v súvislosti so zabezpečením, pretože zahŕňajú certifikáty Solid Security Pro a Secure sockets layer (SSL).
Ak to nestačí, Hostinger poskytuje až 200 USD na pokrytie vašich nákladov pri zmene poskytovateľa a úplnú 30-dňovú záruku vrátenia peňazí.
Vlastnosti:
- 99,998 percent prevádzkyschopnosti.
- 15+ GB úložisko.
- Šírka pásma 2+ TB.
- Zákaznícka podpora 24/7/365 prostredníctvom chatu, telefónu a e-mailu.
- Bezplatné prémiové doplnky s inštaláciou jedným kliknutím.
- Optimalizované pre WordPress.
- 10 globálnych dátových centier ponúka vysokú rýchlosť načítania po celom svete.
- Bezpečnostný doplnok Solid Security Pro, ktorý zahŕňa ochranu pred škodlivým softvérom.
- Automatické aktualizácie jadra a denné zálohy.
Najlepší hosting WordPress pre: Rastúce firmy, ktoré hľadajú rýchlu, spoľahlivú a škálovateľnú hostingovú službu.
cena: Plány začínajú na 17,50 $ mesačne na 12 mesiacov.
SiteGround
SiteGround beží na Google Cloud a uprednostňuje výkon a poskytuje nástroj SiteGround Optimizer. Tento doplnok vám umožňuje zrýchliť váš web rôznymi spôsobmi, vrátane zmenšenia veľkosti obrázkov až o 85 percent, minifikácie súborov CSS a JavaScript a povolenia kompresie GZIP.
Avšak veci ako o 30 percent rýchlejšie PHP, pracovná stránka, prioritná podpora a zálohy na požiadanie sú vyhradené pre plány vyššej úrovne.
Za zmienku tiež stojí, že uvádzacie ponuky prichádzajú za nižšiu cenu ako štandardné ceny.
A ak veci nevyjdú, nemusíte sa obávať, pretože hostiteľ vám poskytuje 30-dňovú záruku vrátenia peňazí.
Vlastnosti:
- Bezplatné CDN.
- Denné zálohy.
- 10+ GB úložisko.
- 10 000 návštev mesačne pri najlacnejšom pláne.
- Nepretržitá podpora prostredníctvom chatu, telefónu a lístkov.
Najlepší hosting WordPress pre: Noví majitelia webových stránok, ktorí hľadajú cenovo dostupné riešenie hostingu.
cena: Plány začínajú na 2,99 $ mesačne na prvý rok, potom sa obnovia na 14,99 $ / mesiac.
Bluehost
Bluehost je ďalšou cenovo dostupnou možnosťou. Začať s týmto hostiteľom je jednoduché, pretože poskytuje automatickú inštaláciu WordPress, certifikáty SSL a bezplatnú doménu až na 12 mesiacov.
A čo viac, jeho trh ponúka množstvo tém a doplnkov, z ktorých si môžete vybrať, aby ste si svoj web prispôsobili tak, ako chcete, a zlepšili jeho funkčnosť.
Jeho základný plán je však dosť obmedzený, takže budete musieť inovovať, aby ste získali prístup k funkciám, ako je CDN a pokročilé zabezpečenie webových stránok.
Vlastnosti:
- Automatické aktualizácie WordPress.
- Voľný názov domény.
- 10+ GB úložisko.
- 24/7 podpora WordPress cez telefón a chat.
Najlepší hosting WordPress pre: Malé podniky, ktoré hľadajú spoľahlivý a cenovo výhodný hosting.
cena: Plány začínajú o 2,95 $/mesiac na prvý rok, potom obnovte za 10,99 $/mesiac pri ročnej fakturácii.
Cloudways
Ak hľadáte najlepšiu hostingovú spoločnosť pre WordPress, Cloudways bude skvelým doplnkom vášho užšieho výberu.
Umožňuje vám vybrať si z popredných poskytovateľov cloudu, ako sú Digital Ocean a Amazon Web Services (AWS). Bez ohľadu na to, ktorého cloudového poskytovateľa si vyberiete, získate štedré množstvo zdrojov.
Hlavnou výhodou Cloudways sú možnosti zabezpečenia. Ponúka end-to-end šifrovanie, dvojfaktorovú autentifikáciu (2FA), SSL certifikáty, pravidelné bezpečnostné opravy a DDoS ochranu (od 4,99 $ mesačne).
Jeho rýchlosť načítania je tiež pôsobivá – 200 až 400 milisekúnd.
Na druhej strane, Cloudways prichádza s vysokou krivkou učenia. Taktiež neponúka službu registrácie domén.
Vlastnosti:
- 24/7 monitorovanie v reálnom čase a podpora chatu.
- Inscenácia jedným kliknutím.
- Automatické zálohy.
- Vstavané klonovanie WordPress (klonovanie webových stránok z existujúcich záloh).
- 2+ GB šírka pásma.
Najlepší hosting WordPress pre: Majitelia veľkých firiem, ktorí hľadajú bezpečné riešenia hostingu WordPress.
cena: Plány začínajú na 11 $ mesačne.
WP Engine
WP Engine ponúka rôzne plány WordPress, ale buďte pripravení aktualizovať svoj plán s rastúcou návštevnosťou.
Na zjednodušenie tvorby webových stránok poskytuje WP Engine prémiové témy a bloky Genesis.
Pokiaľ ide o rýchlosť, ponúka EverCache na zrýchlenie načítania stránky a CDN poháňané Cloudflare.
Zahŕňa tiež niektoré voliteľné doplnky, ako je ochrana DDoS a brána firewall webových aplikácií (WAF).
Jednou nevýhodou je, že 99,99-percentná záruka dostupnosti je k dispozícii iba s najdrahším plánom. Cena je tiež trochu strmá v porovnaní s inými webovými hostiteľmi.
Vlastnosti:
- Automatické aktualizácie zásuvných modulov, tém a PHP.
- Globálne CDN.
- Zhoda SOC 2 a ISO 27001.
- 10+ GB úložisko.
- 50+ GB šírka pásma.
- Nepretržitá podpora chatu (telefonická podpora je k dispozícii s plánmi vyššej úrovne).
Najlepší hosting WordPress pre: Malé podniky, ktoré hľadajú pokročilé funkcie.
cena: Plány začínajú na 20 $ mesačne pri ročnej fakturácii.
Kinsta
Kinsta poskytuje mnoho plánov hostenia WordPress, ktoré sa starajú o webové stránky všetkých veľkostí, od osobných webových stránok cez stránky elektronického obchodu malých firiem až po spoločnosti na podnikovej úrovni.
Sada funkcií Kinsta je pôsobivá, najmä jej rýchlosť načítania. Ponúka napríklad Edge Caching, ktorý skracuje čas načítania o 49 percent. Jeho celosvetové dátové centrá vám navyše umožňujú rýchlo poskytovať obsah bez ohľadu na umiestnenie používateľov.
Poskytuje tiež informačný panel, ktorý vám umožňuje prezerať a spravovať kľúčové informácie súvisiace s vašou webovou stránkou, ako je prístup používateľov, analýzy, využitie šírky pásma a disku a aktivita používateľov.
Upozorňujeme, že Kinsta poskytuje jeden podporný kanál – živý chat. To znamená, že nemôžete získať pomoc telefonicky ani e-mailom. To znamená, že zahŕňa vedomostnú základňu a dokumentáciu, ktorá vám v prípade potreby pomôže.
Uvedomte si tiež, že zálohy trvajú iba 14 dní s lacnejšími plánmi.
Vlastnosti:
- Monitor výkonu aplikácií (APM).
- DDoS ochrana.
- CDN s povoleným HTTP/3.
- 24/7 chat podpora.
- 10+ GB úložisko.
- 25 000 návštev mesačne s najlacnejším plánom.
Najlepší hosting WordPress pre: Rastúce firmy, ktoré hľadajú rýchle riešenie hostingu WordPress.
cena: Plány začínajú na 23,33 $ mesačne na 12 mesiacov.
HostGator
Balíky WordPress od HostGator zahŕňajú bezplatnú doménu, široký výber tém a inštalácie WordPress jedným kliknutím. Takže, ak ste začiatočník, začať je hračka.
Z hľadiska bezpečnosti poskytuje ochranu pred malvérom a SSL certifikáty.
Ak nezistíte, že HostGator je vhodný pre váš web, je tu 30-dňová záruka vrátenia peňazí. A ak narazíte na nejaké problémy, ponúka 24/7 live chat a telefonickú podporu.
Webhostingu však chýba zameranie na rýchlosť, čo môže negatívne ovplyvniť používateľskú skúsenosť (UX) a optimalizáciu pre vyhľadávače (SEO). Poplatky za obnovenie sú navyše viac ako dvojnásobkom ceny uvádzacej ponuky.
Vlastnosti:
- Bezplatná migrácia stránok.
- 100 000 návštev mesačne s najlacnejším plánom.
- E-mail a doména zadarmo.
- Týždenné zálohy.
Najlepší hosting WordPress pre: Majitelia malých firiem, ktorí hľadajú cenovo dostupný hosting WordPress.
cena: Plány začínajú na 5,95 USD mesačne na 36 mesiacov a obnovujú sa na 12,99 USD mesačne na 36 mesiacov.
Choď oci
Rovnako ako mnohí hostitelia na našom zozname, aj GoDaddy poskytuje možnosti pre rôzne rozpočty.
Začiatočníci sa môžu rýchlo nastaviť, pretože GoDaddy obsahuje vopred vytvorené stránky. Všetko, čo musíte urobiť, je vybrať si svoje odvetvie a voilà, ste pripravení ísť. A podobne ako v prípade Bluehost, aj WordPress je predinštalovaný.
Použitie dočasnej domény je tiež možné, ak ste si ešte nezvolili názov firmy.
Čo sa týka rýchlosti webových stránok, nájdete tu Cloudflare CDN a pevné disky SSD (non-volatile memory express (NVMe)).
Tiež sa nebudete musieť starať o bezpečnosť svojej webovej stránky – hostiteľ ponúka ochranu WAF a malvéru.
Jednou nevýhodou je, že poplatky za obnovenie sú drahé, takže po skončení úvodnej ponuky zaplatíte podstatne viac. Lacnejšie plány tiež neponúkajú veľa z hľadiska úložiska.
Vlastnosti:
- Denné zálohy, ktoré trvajú 30 dní.
- 99,99 percent prevádzkyschopnosti.
- Automatické aktualizácie WordPress, pluginov a PHP.
- Automatická obnova bezplatných SSL certifikátov.
- Úložisko 5+ GB.
- 24/7 telefonická a chatová podpora.
Najlepší hosting WordPress pre: Podnikatelia, ktorí hľadajú rýchly hosting za nižšiu počiatočnú cenu.
cena: Plány začínajú na 8,99 USD/mesiac pri ročnej fakturácii a obnovujú sa na 11,99 USD/mesiac.
Zrátané a podčiarknuté najlepšie hostingové spoločnosti pre WordPress
Dúfame, že náš sprievodca vás nasmeruje správnym smerom pri výbere najlepšej hostingovej spoločnosti pre WordPress.
V konečnom dôsledku váš výber hostiteľa závisí od vašich priorít a konkrétnych potrieb. Nedajú sa však prehliadnuť veci ako rýchlosť a výkon. Ak sa s rozhodovacím procesom ponáhľate, môžete sa na ceste cítiť frustrovaní a nespokojní.
V Hostinger robíme niečo navyše. S našimi spravovanými hostingovými plánmi WordPress sa môžete sústrediť na to, na čom záleží, a nechať všetky technické veci na nás. Naše plány zahŕňajú aj silné možnosti zabezpečenia, e-mailový hosting, bezplatné migrácie a nepretržitú prémiovú podporu.
Ste pripravení vytvoriť svoj web WordPress? Kontaktujte nás ešte dnes a zistite viac o tom, čo pre vás môžeme urobiť.