Vybudovanie stránky Dropship s produktmi značky

Ak ste ako mnohí noví dropshipperi, ktorí sa dostanú do hry len preto, aby zistili, že je to ťažšie, ako to vyzerá, tento článok je pravdepodobne pre vás. Skôr než sa pustíme do budovania stránky s produktmi značky, uvažujme o fiktívnom biznise v Los Angeles.

Tina’s Bike Service pôsobí na trhu už viac ako 10 rokov a slúži členom komunity v Los Angeles. Tina 10 rokov pracovala v malej garáži a ladila, opravovala a stavala bicykle pre svojich zákazníkov. Jej zákazníci sú ochotní zaplatiť príplatok za to, aby mohla pracovať na svojich bicykloch. Zatiaľ čo podnikanie je skvelé a neustále rastie, mnohí z jej zákazníkov k nej prichádzajú kvôli servisu, ale zamieria do online predajcov alebo miestnych obchodov so športovým tovarom, kde si kúpia náhradné diely, vylepšenia a príslušenstvo. Tina si tento trend všimla a rozmýšľa nad otvorením internetového obchodu. Dúfa, že svojim verným zákazníkom uľahčí život tým, že im ponúkne zoznam produktov, ktoré im môžu byť doručené priamo k dverám. Tini zákazníci jej dôverujú a jediný dôvod, prečo hľadajú produkty inde, je ten, že ich neponúka na predaj (a nemá dostatok miesta vo svojej garáži na predaj).

Prečo budovať dropship stránku s produktmi značky vs. AliExpress

Keď sú vaši zákazníci mimoriadne citliví na cenu a sú ochotní čakať na dobrý obchod, AliExpress je skvelá možnosť dodania. Predajcovia AliExpress sa často predháňajú v poskytovaní výhodných základných cien (s dlhšími dodacími lehotami), a preto môžete tieto výhodné ceny ponúknuť svojim zákazníkom. Aj keď je cena často účinným motivátorom, nie vždy stojí za každým nákupným rozhodnutím. Ak by cena bola vždy hnacou silou, pravdepodobne by sme nevideli veľa luxusných značiek.

Na druhej strane vernosť značke môže byť obrovskou hnacou silou vyšších dolárových predajov vo vašom online a offline obchode. A ak sú vaši zákazníci lojálni k vašej značke, je pravdepodobné, že budú mať záujem o nákup iných značiek odporúčaných niekým, komu dôverujú (aka, vy). Ak máte publikum alebo zákaznícku základňu, ktorá je lojálna a nie je citlivá na cenu, pravdepodobne urobíte dobre, keď ponúknete dropshippingovú stránku postavenú na produktoch značky.

Kurátorstvo je kľúčové

Bez ohľadu na kategóriu alebo kombináciu produktov je vždy dôležitá starostlivosť. Spravované alebo špecializované stránky sa ľahšie uvádzajú na trh, ľahšie sa v nich orientuje, majú vyššie pozície vo vyhľadávačoch, dosahujú vyššie ceny a, čo je najdôležitejšie, dosahujú vyššie predaje. Pretože budete predávať značkové produkty za značkové ceny, uistite sa, že položky vyberiete ručne jednotlivo alebo podľa značky/kategórie. Zamyslite sa nad produktmi a kategóriami, ktoré vaši zákazníci najčastejšie žiadajú, a zamerajte sa najskôr na tieto položky.

Čítať:  5 spôsobov, ako vytvoriť zhrnutie webovej stránky pomocou bezplatných nástrojov AI

Nájdite skvelých dodávateľov

Možno vás prekvapí, že mnohí dodávatelia uzatvárajú zmluvy so spoločnosťami na distribúciu údajov o poskytovaní dropshippingu svojim veľkoobchodníkom. To znamená, že je možné mať priamy vzťah s dodávateľom, získať skvelé ceny a tiež mať dropshippingový vzťah. Mnohé priame vzťahy s dodávateľmi si budú vyžadovať nejaký dôkaz o existujúcich obchodných vzťahoch alebo histórii predaja. Neviete si vytvoriť vzťah s dodávateľom značky, ktorého potrebujete predávať na svojom webe? Žiaden problém! Spoločnosti ako Veľkoobchod2b a Doba uľahčite prepojenie vášho nového obchodu s tisíckami značiek prostredníctvom ich existujúcich veľkoobchodných vzťahov.

Vybudujte si priamy vzťah so svojimi zákazníkmi

A teraz sa opäť naladíme na príbeh Tininho servisu bicyklov. Jej podnik je známy skvelými službami. To je niečo, čoho sa pri vytváraní dropship stránky nechce vzdať. Preto sa rozhodla zverejniť svoje vlastné zmluvné podmienky, má prísne zásady plnenia, návratnosti a zákazníckych služieb a prevzala zodpovednosť za nápravu, keď veci idú bokom.

To, že dodávate produkty značky, neznamená, že tieto značky sú zodpovedné za služby zákazníkom. Pozrite sa na zásady svojich dodávateľov a zopakujte ich vo svojom obchode. Potom, keď veci nejdú presne podľa plánu, môžete sa o svojich zákazníkov skvele postarať s podporou úžasných značiek.

Budujte nové priame vzťahy s dodávateľmi

Produkty značky Dropshipping sú odrazovým mostíkom k priamym vzťahom s dodávateľmi. Všimnite si, koľko dopytu (koľko zobrazení produktu) a koľko predajov zaznamenávate na mesačnej báze. Rozdeľte informácie podľa produktu a značky a zaznamenajte si trendy, ktoré vidíte. Sú niektoré produkty čoraz populárnejšie? Vidia niektoré značky vysoký počet zobrazení, ale menej nákupov? Pretože dropshipping je často drahší pre každého (vaša zľava je nižšia a náklady na dopravu sú zvyčajne vyššie), má zmysel hľadať priame vzťahy s dodávateľmi vyzbrojené skutočnými údajmi, ktoré vidíte vo svojich mesačných prehľadoch. Potom namiesto predaja mierne nad maloobchodným predajom budete môcť vyjednávať veľkoobchodné ceny, vďaka ktorým budete konkurencieschopní s ostatnými vo vašom odvetví. Ako dropshipper značkových produktov by vaším cieľom malo byť stať sa priamym veľkoobchodníkom pre čo najviac produktov.

Čítať:  19 najlepších miest na nájdenie platených výskumných štúdií

Záver

Vybudovanie dropship stránky s produktmi značky je skvelý spôsob, ako premeniť existujúcu lojalitu a dôveru zákazníkov na novú alebo rozšírenú líniu podnikania a osloviť ľudí tam, kde každý deň nakupujú. Samozrejme, ak ste pripravení začať budovať svoj dropshippingový obchod, najlepším miestom na začiatok je spoločnosť Managed WooCommerce. Potrebujete pomôcť začať? Len nám zakričte!

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE