Vydávanie sociálnych médií: 17 nápadov, ako byť rýchlejší, lepší a sústredenejší v roku 2024

Pred sociálnymi médiami potrebovali značky zapojiť služby vydavateľa, aby mohli zdieľať svoje novinky. Dnes sú značky v horúcom kresle a publikovanie na sociálnych sieťach je na dosah ruky. Väčšina však len rýchlo vytvorí obsah a potom uverejní príspevky bez plánu alebo v horšom prípade bez spôsobu, ako zmerať svoje úsilie.

Najprv sa pozrime na to, aká je skutočná definícia publikovania na sociálnych sieťach.

Publikovanie na sociálnych sieťach je proces stratégií, plánovania, vytvárania, plánovania a distribúcie obsahu vašich sociálnych médií na rôznych platformách sociálnych médií, fórach a blogovacích stránkach.

V tomto článku budem zdieľať rôzne typy publikovania na sociálnych sieťach a najlepšie spôsoby, ako zefektívniť a zjednodušiť váš pracovný postup.

Myšlienka distribúcie obsahu všetkými smermi a zachytávanie viacerých demografických údajov publika je veľmi príťažlivá. Nedeje sa to však len stlačením tlačidla.

Ako teda môžete zo svojej stratégie sociálnych médií vyťažiť viac bez toho, aby ste zvýšili svoju pracovnú záťaž? Pomocou inteligentných tipov na správu sociálnych médií môžete dosiahnuť viac za kratší čas a dosiahnuť výsledky, ktoré chce váš tím (alebo klienti vašej agentúry) vidieť.

Pozrime sa, ako môžete uverejňovať inteligentnejšie, od plánovania až po sociálne počúvanie.

1. Identifikujte správne platformy pre vašu značku

Či už spravujete sociálne médiá pre svoju spoločnosť, alebo sa zaoberáte stratégiou pre hŕstku klientov, budete si chcieť vybrať, kde budete uverejňovať príspevky. Môžete cítiť tlak, aby ste si vybudovali prítomnosť na všetkých dostupných stránkach sociálnych médií. Nedovoľte však, aby FOMO (strach z premeškania) ohrozilo vašu marketingovú stratégiu.
Namiesto predvoleného zverejňovania na najväčších platformách nájdite správne kanály pre svoju značku.

Vykonajte prieskum trhu, aby ste zistili, kde vaše publikum trávi čas, a zistite, kde môžete nadviazať najzmysluplnejšie spojenia. Zvážte svoje ciele na sociálnych sieťach. Urobte si čas na pochopenie toho, ako môže každá platforma zvýšiť návštevnosť webových stránok, generovať predaj alebo pomôcť vám splniť iné ciele.

Neviete, ako začať s prieskumom trhu? Pomocou týchto tipov sa dozviete viac o svojom publiku.

Pew Research Center

Táto stránka obsahuje množstvo aktuálnych informácií o trendy používania sociálnych médií. Ak začínate od nuly alebo prehodnocujete svoj prístup, mali by ste to skontrolovať tu.

Povedzme napríklad, že vaša spoločnosť už má produktový rad zameraný na zákazníkov vo veku 30 až 49 rokov. Na oslovenie týchto zákazníkov už úspešne používate Facebook a YouTube. Povedzme však, že vaša spoločnosť pridáva nový produktový rad pre zákazníkov vo veku 18 až 29 rokov Údaje Pew Research Centerzamerať sa na TikTok a Instagram by bolo múdre.

Google Analytics

Ak má váš web slušnú návštevnosť, môžete sa o svojom publiku veľa dozvedieť. Skontrolujte službu Google Analytics a zistite demografické údaje publika, záujmy a používanie zariadenia.

Prehľady Google Analytics 4 odhaľujú vekové rozpätia návštevníkov vašich stránok, mestá alebo regióny, kde žijú, a dokonca aj druhy obsahu, ktoré ich zaujímajú.

Pomocou služby Google Analytics môžete tiež vidieť, ktoré kanály už privádzajú návštevnosť na váš web. Vidíte napríklad veľkú návštevnosť z Facebooku, aj keď tam ešte nemáte zastúpenie? Mohlo by stáť za to uprednostniť túto sociálnu sieť v budúcnosti.

Zákaznícke prieskumy

Ak vás zaujíma, čo chce vaše publikum alebo ako ho môžete najefektívnejšie osloviť, opýtajte sa. Zvážte odoslanie prieskumu na váš e-mailový zoznam, aby ste získali informácie priamo od svojich zákazníkov.

Mnohé sociálne siete majú tiež vstavané funkcie hlasovania. Môžete napríklad požiadať svojich sledovateľov na LinkedIn, aby sa identifikovali s konkrétnou osobou alebo aby si vybrali preferovanú tému či formát.

Môžete tiež použiť prieskumy YouTube alebo Instagram a opýtať sa sledovateľov, ktoré ďalšie siete používajú. Môžete sa napríklad dozvedieť, že vaše publikum by radšej videlo váš obsah na TikTok.

2. Stanovte si ciele sociálnych médií pre svoje príspevky

K tejto poznámke: Aké sú vôbec ciele vášho tímu v oblasti sociálnych médií?

Ak ste si ešte žiadne nenastavili, nevyhnutne strávite veľa času vytváraním obsahu na sociálnych sieťach, ktorý vás nikam nedostane.

Rozhodovanie o cieľoch sociálnych médií si vyžaduje trochu času vopred. Keď však svojmu tímu vytvoríte ciele, svoj čas budete môcť využívať efektívnejšie.

Pomocou tohto rýchleho sprievodcu nastavte SMART ciele pre svoj tím:

 • Špecifické: Naozaj sa zamerajte na svoj cieľ, aby ste si ujasnili, čo chcete dosiahnuť a prečo.
 • Merateľné: Uistite sa, že viete kvantifikovať svoje ciele.
 • Dosiahnuteľné: Vyberte si ciele, ktoré sú ambiciózne, ale v rámci možností.
 • Relevantné: Rozhodnite sa pre ciele, ktoré sa týkajú väčších cieľov značky alebo marketingu.
 • Na základe času: Vyberte ciele, ktoré majú časový rámec, napríklad tento mesiac alebo tento štvrťrok.

Jednou z najväčších výhod rámca cieľov SMART je, že vám môže pomôcť vyhnúť sa zameraniu sa na metriky márnosti alebo výsledky, ktoré v skutočnosti nepohnú ihlou.

Povedzme napríklad, že vaším hlavným marketingovým cieľom je zníženie nákladov na získanie zákazníka. Prilákanie ďalších sledovateľov pravdepodobne nepomôže, takže rast publika by pravdepodobne nemal byť kľúčovým cieľom.

Čítať:  Ako skryť svoj online stav na WhatsApp

Tu je reálny príklad stanovenie cieľa SMART pre sociálne médiá:

Zvýšte počet kliknutí z Facebooku a LinkedIn 2x v prvej polovici budúceho roka. Za predpokladu, že súčasná miera konverzie 10 % sa bude aj naďalej udržiavať, táto dodatočná návštevnosť povedie k dvojnásobku konverzií. V dôsledku toho zdvojnásobíme počet našich marketingových kvalifikovaných potenciálnych zákazníkov, čo pomôže tímu predaja vybudovať kanál, ktorý potrebuje na splnenie cieľov výnosov.

3. Naplánujte si obsah sociálnych médií

Vaše plánovanie obsahu potrebuje kalendár (ideálne taký, ktorý vám umožní zadávať skutočné príspevky). To vám umožní naplánovať zahrnutie rôznych typov obsahu. Môžu to byť trendy dni, nové produkty, oznámenia spoločnosti alebo vybraný obsah.

Kalendár sociálnych médií vám tiež umožňuje naplánovať sprievodné návrhy, videá a obrázky GIF, vďaka ktorým bude váš obsah vynikať. V ideálnom prípade budete pre každý kanál publikovať iný obsah prispôsobený demografickej skupine tamojšieho publika.

Väčšina značiek, s ktorými spolupracujeme Agentúra pre obsah kopírovali a prilepovali ten istý obsah na Instagram, Facebook, Twitter, LinkedIn a kdekoľvek inde, čo ich napadlo. Preto navrhujeme viackanálovú stratégiu, aby sme odlíšili obsah na každom kanáli a maximalizovali dosah publika.

Ako príklad:

 • Blog– Dlhý obsah, ktorý vysvetľuje vaše produkty, odpovedá na často kladené otázky, zdieľa novinky a inšpiruje čitateľov. Bude mať možnosti na podporu zdieľania na sociálnych sieťach.
 • Email– Integrujte svoje e-maily s kanálmi sociálnych médií, aby ste zvýšili zapojenie a zvýšili počet fanúšikov. Môžete to urobiť tak, že si svoje najobľúbenejšie príspevky zoradíte do e-mailu a prepojíte na ne. To všetko môže byť súčasťou vašej stratégie publikovania na sociálnych sieťach.
 • PR–Ak uverejňujete PR na iných stránkach, budete chcieť maximalizovať ich hodnotu tým, že ich budete zdieľať na svojich kanáloch. Vyberte si však, na ktorých kanáloch ich chcete zdieľať.
 • Facebook– Zdieľa obsah blogu, špeciálne ponuky a udalosti
 • Twitter– Čerpá relevantné sektorové správy, prieskumy a trendy hashtagov
 • TIK tak–Zdieľa zábavné, nepredajné krátke videá o zábavných problémoch alebo firemnej kultúre
 • LinkedIn-Môže zdieľať vyššie uvedené TikToky, ako aj pracovné príležitosti, spoločenskú zodpovednosť podnikov a správy o spoločnosti.
 • Instagram– Vyžaduje skvelé obrázky a fotografie, takže ak publikujete spolu s Facebookom, nezabudnite ich zahrnúť. Titulky môžu byť oveľa dlhšie a môžu obsahovať viac hashtagov.
 • YouTube– Videá môžu byť vložené do vášho firemného blogu alebo zdieľané na sociálnych médiách, aby sa zvýšil ich dosah

4. Optimalizujte svoju stratégiu obsahu sociálnych médií

Byť úspešným manažérom sociálnych médií neznamená stráviť pracovný deň zverejňovaním obsahu. Ak sa vaša stratégia sústreďuje na zverejňovanie príspevkov denne alebo keď vám prídu na myseľ, možno strácate veľa času.
Kalendár obsahu a stratégia plánovania vám môžu ušetriť čas a stres.

Vytvorenie kalendára obsahu môže tiež pomôcť vášmu tímu sledovať cenu: vaše ciele v sociálnych médiách.

Pri navrhovaní obsahu kalendára postupujte podľa týchto jednoduchých krokov:

 • Ceruzka vo veľkých kampaniach a sezónnych propagačných akciách, čo poskytuje dostatok času na škádlenie obsahu pred skutočnou udalosťou.
 • Pridajte odkazy na obsah, ktorý chce váš tím propagovať, ako sú napríklad nové blogové príspevky.
 • Nechajte si návrh kalendára schváliť od svojho marketingového manažéra, aby ste sa uistili, že máte pokryté všetky základy.
 • Vyvíjajte kreatívne prvky vrátane fotografií, grafiky a videí.
 • Rozhodnite sa, na ktorých sociálnych kanáloch chcete publikovať, a vytvorte pre každý jedinečnú kópiu.

Zaujíma vás, ako vytvoriť jednoduchý technologický zásobník pre váš obsahový kalendár a potreby sociálnych médií? Existuje veľa možností na výber, ale radšej používam Airtable a Buffer.
V Airtable používam zobrazenie kalendára na ceruzku v marketingových kampaniach a propagačných akciách. Môj tím má prístup k tomuto kalendáru, takže môže jednoducho pridávať nápady a objasňovať priority.

Zvyčajne vytváram návrhy kópií a pridávam kreatívne makety do záznamov Airtable. Potom vložím koncepty do Buffer, kde si môžem pozrieť, prispôsobiť a naplánovať príspevky pre každú sociálnu sieť.

Neviete sa rozhodnúť medzi obrázkami, videami, príbehmi alebo textovými príspevkami? Na publikovanie správy použite najlepší typ príspevku Buffer. Porovnáva interakciu a dosah pre rôzne typy príspevkov, takže môžete vidieť, čo u vášho publika rezonuje, a publikovať viac z toho, čo funguje.

Obsah sociálnych médií môžete publikovať kedykoľvek. Lepšie výsledky však pravdepodobne dosiahnete, ak uverejníte príspevok, keď je vaše publikum online a zapojené. Po všetkom, organický dosah na sociálnych sieťach už dlhé roky klesá. Keďže o pozornosť súťaží toľko iných značiek, je dôležitejšie ako kedykoľvek predtým uverejňovať obsah v optimálnom čase.

Kedy by ste teda mali publikovať obsah?

Z týchto pokynov môžete získať všeobecnú predstavu o najvhodnejšom čase uverejňovať príspevky na sociálnych sieťach. Napríklad uverejňovanie príspevkov neskoro ráno alebo napoludnie je dobrým miestom, kde začať. Správny čas je však pre každú značku iný, pretože do značnej miery závisí od vášho publika.

Tu je návod, ako nájsť najlepší čas na uverejnenie:

 1. Prejdite na Buffer Reports a kliknite na kartu Global Content.
 2. Posuňte zobrazenie nadol na Najlepší deň a čas na zverejnenie grafu.
 3. Prepínajte medzi priemerným zapojením a oslovenými používateľmi a použite kritériá, ktoré sú pre váš tím najdôležitejšie.
 4. Hľadajte červeno-oranžové časové úseky, ktoré sú optimálnym časom na uverejňovanie.

Keď plánujete obsah sociálnych médií, zapojte tieto optimálne časy do vydavateľského skladateľa Buffer. Keďže pre každú sociálnu sieť môžete naplánovať zverejnenie obsahu v konkrétnych časoch, môžete sa uistiť, že každú cieľovú skupinu oslovíte v správnom čase.

Nezabudnite skontrolovať Najlepší deň a čas na pravidelné publikovanie grafu. Čím viac budete experimentovať s načasovaním, tým viac údajov dokáže zobraziť – a tým lepšie budú vaše odporúčania.

Čítať:  Ako využiť analýzu sociálnych médií na škálovanie vášho marketingu obsahu

6. Nahrajte obsah v hodnote niekoľkých týždňov naraz

Po vytvorení obsahového kalendára sa snažte naplánovať príspevky rýchlosťou, ktorá vyhovuje vašej spoločnosti. Opäť platí, že najlepšia frekvencia uverejňovania príspevkov pre vašu značku závisí od niekoľkých faktorov, ako je vaše odvetvie, vaše ciele a veľkosť vášho účtu.

Aj keď sa váš počet najazdených kilometrov môže líšiť, stále je užitočné dodržiavať všeobecné pokyny, ako sú tieto:

 • Facebook: Aspoň raz týždenne a až raz denne.
 • Instagram: Aspoň raz týždenne a až dvakrát denne.
 • LinkedIn: Niekoľkokrát za týždeň až raz za pracovný deň.
 • TIK tak: Aspoň raz a až niekoľkokrát za deň.
 • X (Twitter): Kdekoľvek od niekoľkých do 30-krát za deň.
 • YouTube: Asi raz za týždeň.

Nahrávajte príspevky na týždeň alebo naplánujte mesiac vopred.

Plánujete na budúcu sezónu veľkú sociálnu kampaň? Vyskúšajte hromadné zverejňovanie a naplánujte si všetky príspevky naraz.
S Buffer môžete nahrať desiatky príspevkov za pár minút, čo vášmu tímu ušetrí veľa času.

Tu je postup:

 • Prejdite do svojej knižnice obsahu Buffer a prejdite na kartu Koncepty.
 • Kliknite na oranžové tlačidlo Vytvoriť nový a v rozbaľovacej ponuke vyberte možnosť Hromadný import.
 • Vyberte jeden alebo viac sociálnych profilov, kde chcete zverejniť obsah.
 • Hromadné nahrávanie obsahu prostredníctvom súboru CSV pomocou formátovania podrobne opísaného v pracovnom postupe.
 • Skontrolujte príspevky a podľa potreby upravte.

Upozorňujeme, že musíte pridať plánované dátumy a časy. Všetky ostatné údaje sú však voliteľné. Aby ste ušetrili čas, odporúčam do súboru CSV pred odovzdaním pridať titulky sociálnych médií, adresy URL, odkazy na obrázky alebo videá a zverejniť štítky. Potom budete môcť plánovať obsah čo najefektívnejšie.

Niektoré platformy sociálnych médií ponúkajú natívne nástroje na plánovanie obsahu. Natívne nástroje môžu byť vhodné pre malé podniky, ktoré majú iba jeden profil na Facebooku a jednu stránku LinkedIn. Ale sedieť a manuálne zverejňovať každý príspevok na viacerých platformách a účtoch často nie je možné. To platí najmä pre veľké spoločnosti, marketingové agentúry a nezávislých pracovníkov s mnohými účtami. Čas potrebný na prihlásenie do každej platformy by bol obrovský.

Namiesto toho potrebujete nástroj na publikovanie sociálnych médií, ktorý dokáže spracovať viaceré príspevky, kanály sociálnych médií a účty. Buffer vám umožňuje jednoducho vybrať platformu sociálnych médií, čas a dátum a pridať obrázky a videá.

Môžete si tiež vybrať ďalšie publikačné nástroje, ako je DLVR (nástroj na distribúciu RSS). Tým sa napumpuje obsah z akejkoľvek stránky s kanálom RSS na vaše kanály sociálnych médií. Kvôli rýchlej povahe príspevkov je vhodnejší pre rýchlo sa pohybujúce časové osy, ako je Twitter. Toto nie je váš obsah, preto sa pred pridaním informačného kanála uistite, že dôverujete stránke a jej obsahu.

8. Zahrňte obsah vytvorený používateľmi

Dlvr je forma UGC (obsah vytváraný používateľmi). Ide o obsah, ktorý ste zdieľali, ale nevytvorili. Zahrnutie obsahu iných ľudí do vašej stratégie má svoje výhody a nevýhody. Najväčšou výhodou je, že sociálne kampane, ktoré zahŕňajú UGC, zaznamenali 50% nárast zapojenia.

Zvyčajne zahŕňam obsah UGC, ale uisťujem sa, že to nie je priamy konkurent alebo niekto, kto má záznam o zverejňovaní kontroverzného obsahu.

Prakticky povedané, UGC na vašich platformách môže byť retweet, vystrihnutý príspevok, citát od influencera alebo fotografia, na ktorej ste označený a zdieľate ďalej.

Je pravdepodobné, že vaša značka má niekoľko veľmi kreatívnych sledovateľov, ktorí uverejňujú svoje skúsenosti s vašimi produktmi alebo službami. Prečo znova nezdieľať ich obrázky alebo videá (samozrejme tým, že pôvodnému tvorcovi prinesú plné uznanie)?

Pri opätovnom zverejnení obsahu vytvoreného používateľmi získate niekoľko skvelých výhod:

 • Môžete si vytvoriť spojenie s fanúšikmi a zákazníkmi tým, že im prejavíte uznanie a rozšírite ich obsah.
 • UGC dodáva pocit autenticity, ktorý môže u zákazníkov skutočne zarezonovať. V skutočnosti, 90% ľudí dôveruje UGC pri rozhodovaní o nákupe.
 • Váš tím môže minúť menej času a peňazí na vytváranie originálneho obsahu, pretože namiesto toho musíte jednoducho nájsť a znova zdieľať existujúci obsah.

Ako teda môžete efektívne nájsť UGC? Najjednoduchší spôsob, ako identifikovať UGC, je sledovať vaše zmienky. Skontrolujte zmienky a značky príbehov na Instagrame, TikTok a akejkoľvek inej sociálnej sieti, kde je aktívna vaša značka.

Keďže Buffer automaticky sleduje zmienky o značke, je to obzvlášť užitočné pri hľadaní UGC. V skutočnosti zvyčajne denne kontrolujem zmienky svojich klientov a pridávam do záložiek príspevky, ktoré plánujem znova zdieľať.

Ak zákazník označil vašu značku v pútavom príbehu, zdieľanie UGC je jednoduché. Všetko, čo musíte urobiť, je klepnúť a pridať príbeh do svojho vlastného príbehu. Potom môžete pridať svoju vlastnú kópiu alebo nálepky, aby bolo zdieľanie pútavejšie.

Ak však chcete obsah UGC znova zverejniť zo svojho profilu, najprv musíte získať povolenie od pôvodného tvorcu. Pri opätovnom uverejnení dávajte pozor, aby ste označili pôvodného tvorcu, aby ste mu dali plné uznanie za obsah.

9. Stanovte si konzistentný harmonogram publikovania

Nič neodcudzuje fanúšikov sociálnych médií rýchlejšie ako nevyspytateľný rozvrh uverejňovania príspevkov.

My pet peeve je značka, ktorá týždeň nič nezverejňuje a potom zahltí moje kanály stovkami príspevkov. Mám iné záujmy, vieš!

Využitím nástroja na publikovanie sociálnych médií, ako je Buffer, môžete šíriť svoj obsah, striedať rôzne typy materiálov a tiež vidieť, kedy sú vaši fanúšikovia online, aby ste doladili publikovanie. To sa bude líšiť pre každý sektor a platformu.

Napríklad naša stránka Contentworks Agency na Facebooku má najväčšiu aktivitu fanúšikov o 9:00 a 23:00 v pondelok a o 17:00 v utorok. Takže obsah zverejníme. Je to také jednoduché. A s Buffer môžem naplánovať, zaradiť do frontu a opakovať svoj obsah. Takže príspevok v pondelok o 9:00 sa môže opakovať pre transatlantický dav o 23:00. A s nástrojom na plánovanie, ako je Buffer, môžete naplánovať príspevky pre akékoľvek časové pásmo!

Čítať:  Google Talks o tom, ako vyriešiť presmerovania v Google Search Console

10. Pripravte skvelý obsah pre svoje publikum

Prečo vytvárať všetok svoj vlastný obsah? Spravujte príspevky od partnerov a myšlienkových lídrov, aby ste mohli začať konverzácie.

Vďaka inteligentnejším stratégiám získavania zdrojov môžete ušetriť čas a zdroje. V niektorých prípadoch môžete tiež výrazne znížiť rozpočet na tvorbu obsahu. Koniec koncov, vytváranie videí, fotografií a dizajnového obsahu môže byť nákladné. Opätovné zdieľanie vybraného obsahu zvyčajne stojí podstatne menej.

Ak už máte zoznam na čítanie alebo blog, ktorý je relevantný pre vaše publikum, tento proces je neuveriteľne jednoduchý. Jediné, čo musíte urobiť, je vybrať si zo svojho zoznamu najlepší materiál na čítanie a pridať ho do kalendára.

Nie ste si istí, aký druh obsahu spravovať?

Tu je niekoľko nástrojov na spravovanie obsahu:

 • BuzzSumo: Tento nástroj je určený na identifikáciu vysokovýkonného obsahu v takmer akomkoľvek odvetví. Môžete ľahko nájsť, čo je populárne, takže môžete zdieľať vopred preverené príspevky so svojím publikom.
 • Feedly: Pomocou tohto bezplatného nástroja môžete sledovať všetky svoje obľúbené blogy. Zakaždým, keď je uverejnený nový príspevok, automaticky sa zobrazí v aplikácii Feedly. Vyberte si tie najlepšie a uložte si ich medzi záložky alebo ich uložte do priečinkov, aby boli pripravené na použitie, keď budete pripravení na plánovanie.
 • Quuu: Po výbere kategórií, ktoré vaše publikum zaujíma, Quuu automaticky zaradí obsah do vášho kalendára. Môžete ho nechať uverejňovať automaticky alebo si ho sami overiť a zverejniť manuálne.

Zaujíma vás, ako často by ste mali zdieľať vybraný obsah? Začnite s jedným vybraným príspevkom týždenne. Dôkladne zmerajte výsledky kontrolou zobrazení a zapojenia v Buffer.

Reagujú sledovatelia na váš vybraný obsah? Aké sú zobrazenia a interakcia v porovnaní s vašimi pôvodnými príspevkami?

Pokračujte v úprave stratégie, kým nedosiahnete ideálny pomer pre vaše publikum. V ideálnom prípade budete zdieľať vybraný obsah, ktorý zaujme vaše publikum a podporí vaše ciele na sociálnych sieťach, pričom si ponecháte dostatok času na propagáciu kampaní vlastnených spoločnosťou.

11. Zefektívnite svoj vizuálny obsah

Publikovanie príspevkov, ktoré vaše publikum nemôže konzumovať, je receptom na slabé zapojenie. Pred zdieľaním týchto fotografií alebo odovzdaním daného videa ich optimalizujte pre svojich sledovateľov.

Plánujete zdieľať rovnaký obrázok s Instagramom a X (Twitter)? Skontrolujte, či používate správnu veľkosť obrázka pre každú platformu sociálnych médií najskôr – inak by vaše publikum mohlo vynechať tie najdôležitejšie časti.

Potrebujete rýchlo upraviť alebo optimalizovať obrázky?

Tento krok môžete jednoducho pridať do pracovného postupu publikovania v Buffer:

 • Nahrajte obrázok, ktorý chcete zverejniť, a kliknite na tlačidlo Upraviť obrázok pod ním.
 • Vyberte správny pomer pre platformu.
 • Orezajte obrázok tak, aby vyzeral tak, ako chcete.

Ďalšou možnosťou je úprava a optimalizácia obrázkov v Canve. S účtom Pro môžete zmeniť veľkosť obsahu pre rôzne siete sociálnych médií jediným kliknutím. Pomocou integrácie Canva môžete importovať príspevky zo sociálnych médií priamo do Buffer.

Publikovať video so skvelým scenárom? Najprv pridajte titulky. Ako dokázalo naše laboratórium sociálnych médií, pridanie titulkov na Facebook môže výrazne zvýšiť počet zobrazení videa.

Pridanie alternatívneho textu je ďalším spôsobom, ako sprístupniť vaše sociálne príspevky, čo môže zvýšiť zapojenie. Alternatívny text môžete pridať k obrázkom na Facebooku, LinkedIn a X (Twitter) priamo v skladateľovi publikovania Buffer.

Ak chcete pridať alternatívny text k príspevkom na Instagrame, použite funkciu mobilného publikovania Buffer. Rozhodnite sa dostávať mobilné upozornenie, keď je naplánované zverejnenie príspevku, a dokončite proces manuálne. Alternatívny text môžete pridať priamo v aplikácii Instagram.

12. Navrhnite úžasné kreatívy priamo na mieste

Schopnosť optimalizovať obrázky pre akúkoľvek platformu sociálnych médií bez opustenia Buffer môže vášmu tímu ušetriť veľa času. Čo ak ste však už zmenili veľkosť grafiky – alebo ak potrebujete rýchlo vytvoriť novú?

S integráciou Canva od Buffer môžete stiahnuť už existujúce návrhy alebo rýchlo vytvoriť jeden bez klikania z rozhrania.

Nasleduj tieto kroky:

 1. Prejdite na informačný panel publikovania Buffer.
 2. Kliknite na ikonu fotoaparátu a vyberte položku Design with Canva.
 3. Prihláste sa do svojho účtu Canva, ak ešte nie ste, a potom začnite navrhovať. Získate prístup ku všetkým rovnakým návrhárskym nástrojom a nahrávaniam, ktoré by ste mohli používať v plnej aplikácii Canva. Z tohto rozhrania môžete dokonca pristupovať k integráciám Canva – ako sú Pexels a Giphy.
 4. Ak ste už navrhli grafiku príspevku, prejdite na Priečinky a vyberte obrázok, ktorý chcete nahrať.
 5. Keď ste pripravení nahrať obrázok, kliknite na Publikovať a pokračujte v plánovaní príspevku na sociálnych sieťach.

Uprednostňujete dávkové vytváranie obsahu? Integrácia Canva funguje aj s knižnicou obsahu Buffer. Výsledkom je, že návrhy Canva môžete nahrať priamo do svojej knižnice obsahu, takže váš tím bude mať rýchly prístup ku kreatívam.

Či už uprednostňujete usporiadanie knižnice obsahu podľa profilu, kanála alebo kampane, je užitočné pridať štítky, aby ste mohli rýchlo nájsť kreatívy. Napríklad ku kreatívam, ktoré sú pripravené na zverejnenie, pridávam štítky „schválené“.

13. Využite AI na vytváranie obsahu

Medzi originálnymi kreatívami, UGC a vybraným obsahom máte veľa možností na publikovanie pútavých príspevkov na sociálnych sieťach. Pre mnohých manažérov sociálnych médií však môže byť napísanie dokonalého titulku časovo náročné.

Ako môžete urýchliť proces tvorby obsahu?

S nástrojmi poháňanými umelou inteligenciou, ako je Asistent písania od spoločnosti Buffer, môžete písať kópie pod značkou efektívnejšie. Ak chcete použiť tento nástroj, začnite nový príspevok vo vydavateľstve Buffer. Zadajte koncept alebo hrubý náčrt titulku.

Čítať:  Ako zmeniť písmo vo WordPress pomocou MW Font Changer

Potom kliknutím na ikonu čarovného prútika otvorte pomocníka pri písaní. Vyberte si jeden zo siedmich dostupných tónov, aby ste do svojej kópie sociálnych médií pridali vhodné otočenie. Môžete sa tiež rozhodnúť pre kratší alebo dlhší formát, aby vyhovoval sociálnej sieti alebo preferenciám vášho publika.

Ak chcete kreatívy vyvíjať efektívnejšie, použite dizajnovú aplikáciu, ako je Canva. Ak už máte zdrojový materiál – napríklad značkové fotenie – môžete použiť nástroje AI Canva na pokročilé úpravy, ako je odstránenie pozadia alebo nahradenie vizuálnych prvkov.

Pomocou generatívneho nástroja AI Magic Media od Canva môžete vytvárať obrázky z textu. Zadajte výzvu, vyberte štýl a znova vytvorte alebo upravte výzvu, kým nenájdete obrázok, ktorý zodpovedá účtu. Potom ho importujte do Buffer pomocou natívnej integrácie Canva.

14. Staňte sa majstrom sociálneho počúvania

Ako manažér sociálnych médií nezverejňujete obsah vo vzduchoprázdne.

Sledovanie udalostí v odvetví a konverzácií o značke je nevyhnutnou súčasťou práce. Zostať informovaný o aktuálnych udalostiach je hračka vďaka 24-hodinovým cyklom správ a trendovým hashtagom.

Ak však chcete efektívne sledovať zmienky o spoločnosti, musíte sa stať majstrom sociálneho počúvania.

So sociálnym nástrojom na počúvanie od Buffer môže vaša značka jednoducho sledovať kľúčové konverzácie a pripojiť sa k nim.

Použite tento nástroj na sledovanie zmienok o firmách na Facebooku, aby ste nikdy nezmeškali žiaden výkrik. Vytvorte zoznam hashtagov značky alebo odvetvia, ktoré budete sledovať na Instagrame alebo YouTube. Potom sledujte a odpovedajte na všetko na jednom vhodnom mieste.

Panel sociálneho počúvania Buffer tiež uľahčuje vykonávanie konkurenčného výskumu. Vytvorte vyhľadávanie na sociálnej sieti zamerané na značky alebo významné produkty vašich konkurentov.

Potom skontrolujte svoju doručenú poštu na počúvanie na sociálnych sieťach, aby ste videli, čo ľudia hovoria o vašich konkurentoch, a získajte lepší pocit z nálady zákazníkov. Všimnite si, že položky počúvania môžete označiť štítkom, aby ste monitorovali pozitívny alebo negatívny sentiment.

Buffer analytics automaticky sleduje všetky vaše vyhľadávania na sociálnych sieťach. Môžete získať rýchly pohľad na objem v priebehu času a môžete vidieť, ako značkové výrazy a hashtagy kampane prispeli k povedomiu o značke.

Keď je úspora času najvyššou prioritou vášho tímu, automatické moderovanie zapojenia je skvelý nápad. Tento proces môžete zefektívniť pomocou Asistenta doručenej pošty od Buffer. Tento praktický nástroj vám umožňuje automaticky smerovať akčné položky k správnej osobe.

Keďže Buffer vám umožňuje priraďovať príspevky viacerým ľuďom naraz – vrátane interných a externých zainteresovaných strán – môžete nakonfigurovať presný pracovný postup schvaľovania, ktorý váš tím potrebuje.

Všetky priradené príspevky sa nezverejnia, kým nebudú schválené, takže sa nemusíte obávať chýb pri publikovaní.

Ak príspevok potrebuje úpravy, členovia tímu o ne môžu požiadať bez toho, aby opustili aplikáciu Buffer, čo pomáha každému pracovať efektívnejšie.

Dostávate každý deň desiatky správ o objednávkach produktov? Priraďte ich svojmu tímu zákazníckych služieb, aby ste ich mohli rýchlo vyriešiť. Pole ton nadšených recenzií? Delegujte ich do svojho sociálneho tímu na rýchle odpovede.

Svojmu tímu môžete priradiť akúkoľvek doručenú poštu alebo položku na počúvanie z ovládacieho panela Buffer. Pridajte voliteľnú poznámku a váš kolega okamžite dostane upozornenie, ktoré ho upozorní na úlohu.

Keď je úspora času najvyššou prioritou vášho tímu, automatické moderovanie zapojenia je skvelý nápad. Tento proces môžete zefektívniť pomocou Asistenta doručenej pošty od Buffer. Tento praktický nástroj vám umožňuje automaticky smerovať akčné položky k správnej osobe.

Pomocou Asistenta doručenej pošty môžete vybrané zapojenie kontrolovať aj automaticky, aby nezaplnilo vašu doručenú poštu.

Tu je postup, ako vytvoriť automatické pravidlá moderovania:

 1. Otvorte sociálnu schránku Buffer pre akýkoľvek pripojený sociálny profil.
 2. Kliknite na tlačidlo Vytvoriť pravidlo pomocníka pre doručenú poštu v pravom hornom rohu.
 3. Nakonfigurujte pravidlo pridaním ľubovoľnej kombinácie kľúčových slov.
 4. Vyberte akciu, ktorú chcete vykonať. Možnosti sa líšia v závislosti od sociálneho kanála, ale zvyčajne môžete položky doručenej pošty skryť, odstrániť alebo priradiť kolegom. Môžete tiež pridať záložky alebo štítky, aby ste tieto položky v budúcnosti ľahšie našli.
 5. Uložte pravidlo a pomocou šípok upravte prioritu pre každé pravidlo, ktoré ste vytvorili.
 6. Pravidlá kedykoľvek vypnite a jedným kliknutím ich znova zapnite.

Aký druh zapojenia by ste mali moderovať automaticky? Nikdy nechcem premeškať potenciálneho zákazníka, preto nahlásim všetky správy o cenách alebo cenových ponukách.

Označujem aj otázky týkajúce sa zdrojov a odkazov, aby som mohol odpovedať včas. Automaticky odstraňujem interakciu s urážlivými frázami alebo odkazmi na spamové webové stránky.

17. Spoznajte svojich fanúšikov a sledovateľov

Ak sú sociálne kanály vašej značky veľmi aktívne, môže byť ťažké sledovať všetkých. Používateľské meno sa vám môže zdať povedomé, ale možno si nie vždy spomeniete, či už predtým komentoval. Ako teda môžete efektívne budovať vzťahy?

Nástroj na riadenie vzťahov so zákazníkmi (CRM) spoločnosti Buffer automaticky sleduje každého, kto interaguje s vašou značkou alebo obsahom.

Kedykoľvek sa používateľ objaví vo vašej doručenej pošte alebo vo vyhľadávaní na sociálnej sieti, môžete kliknúť na jeho profil a získať ďalšie informácie vrátane:

 • Ich úplná história interakcií s vašou značkou.
 • Podrobnosti o ich profile vrátane toho, koľko majú sledovateľov a kde sa nachádzajú.
 • Interné poznámky vášho tímu o používateľovi – ktoré môžete kedykoľvek pridať.

Na záver

Manuálne publikovanie na sociálnych sieťach môže byť únavné. Môže byť tiež náhodný, nepresný a náchylný na chyby. Plánovaním a automatizáciou tohto procesu zverejňovania na sociálnych sieťach získate okrem schopnosti sústrediť sa na stratégiu, analýzu a presné podávanie správ aj čas a zdravý rozum.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE