Vyskúšajte techniky na predchádzanie podvodom v elektronickom obchode

Ak máte elektronický obchod, možno sa pýtate, ako zabezpečiť, aby bol váš web bezpečný. Podvody v elektronickom obchode strašia zákazníkov aj majiteľov firiem. Preto musí byť prevencia podvodov v elektronickom obchode vašou najvyššou prioritou.

S objemom predaja elektronického obchodu v USA 908,73 miliardy dolárov, tieto zvýšené predaje v elektronickom obchode môžu viesť k zvýšeniu podvodov v elektronickom obchode. Niektorí v skutočnosti predpovedajú, že finančné straty v dôsledku online podvodných aktivít budú skokové 17,5 až 20 miliárd dolárov.

Napriek tomu existujú konkrétne spôsoby, ktorými môžete takýmto podvodom v elektronickom obchode zabrániť. Okrem toho je k dispozícii mnoho nástrojov na boj proti podvodom, ktoré môžete využiť a zabezpečiť tak svoju platformu.

Pokračujte v čítaní, aby ste sa dozvedeli o predchádzaní podvodom v elektronickom obchode a o tom, ako môžete zabezpečiť bezpečnosť svojho internetového obchodu.

Známky toho, že ste sa stali obeťou podvodu v elektronickom obchode

Musíte poznať červené vlajky, ktoré vám môžu pomôcť pochopiť taktiku, ktorú zločinci používajú. Tu je niekoľko varovných signálov, ktoré by ste si mali všímať.

 • V prípadoch krádeže identity alebo triangulačného podvodu sa používajú rôzne doručovacie a fakturačné adresy. Preto by pomohlo, keby ste zostali v strehu.
 • Podvodníci väčšinou objednávajú viackrát a pred doručením tovaru im musíte skontrolovať údaje o zákazníkovi.
 • Ďalšou stratégiou, ktorú títo podvodníci skúšajú, je objednať si niekoľko vecí na rovnakú adresu pri použití rôznych kariet. Ak sa niečo také stane, musíte požiadať o bankový prevod, aby ste sa uistili, že po doručení zásielky sa nemôže stať žiadny podvod.
 • Veľké objednávky by tiež mali byť červenou vlajkou, pretože podvodníci sa snažia získať obrovskú odmenu.
 • Musíte tiež sledovať odmietnuté transakcie. Raz-dva je to v poriadku, ale ak sa to stane znova a znova, môže to znamenať, že sa niekto pokúša dostať k citlivým údajom, na ktoré nemá povolenie.
Čítať:  Vyskúšajte náš plne funkčný demo obchod Magento...

Typy podvodov v elektronickom obchode

Existuje mnoho druhov podvodov, ku ktorým môže dôjsť, vrátane nasledujúcich.

Phishing e-mailového účtu

Phishing e-mailových účtov je najstarším trikom v knihe. Podvodník vám pošle e-mail, ktorý vyžaduje citlivé informácie. Nikdy neotvárajte takéto odkazy a neposkytujte žiadne citlivé informácie žiadnej neznámej osobe. V súčasnosti veľa ľudí dostáva e-maily o zásielke, ktorú si nikdy neobjednali, a žiadajú ich o vyjadrenie. Preto by bolo najlepšie, keby ste zostali ostražití.

Krádež identity

Ak si niekto nie je vedomý takýchto podvodov a poskytne svoje informácie týmto podvodníkom, vedie to ku krádeži identity. Podvodník si kúpi všetko, čo sa im zapáči, a zaplatíte to vy. Poškodzuje maloobchodníka, pretože výrobky starnú alebo sa používajú; preto maloobchodník stráca. Spoločnosť vydávajúca kreditné karty väčšinou obeti vráti peniaze, no napriek tomu je to frustrujúci postup.

Chargeback Fraud

Podvod so spätnou úhradou je neznesiteľne jednoduchý, no obchodu spôsobuje značné finančné straty. V tomto podvode sa stane, že podvodník kúpi veľa vecí z vašej webovej stránky elektronického obchodu a po odoslaní produktov zruší platbu. Môže sa to stať aj tvrdením, že sa k nim dodávka nikdy nedostala. Celkovo vzaté, majiteľ firmy musí znášať stratu a vyšetrovať ju.

Podvod s kreditnou kartou

To zahŕňa všetky techniky, prostredníctvom ktorých môže jednotlivec spáchať podvod použitím kreditnej alebo debetnej karty. Napríklad podvodník používa ukradnutú kreditnú kartu na nákupy z webovej stránky elektronického obchodu. Ak to podvodníkovi prejde, môže to viesť k značným finančným stratám. Preto musí mať elektronický obchod jasné pravidlá, ktoré dokážu takéto situácie riešiť.

Čítať:  Ako znížiť kompenzácie vo vašom elektronickom obchode Magento

5 jednoduchých techník na predchádzanie podvodom v elektronickom obchode

Zistite, ako zabrániť podvodom na webových stránkach. Tu rozvádzame niektoré techniky prevencie podvodov v elektronickom obchode.

 1. Súlad s PCI

Súlad s PCI je nevyhnutný. PCI SSC je známa ako Rada pre bezpečnostné štandardy odvetvia platobných kariet. Je to rada vytvorená najväčšími značkami kreditných kariet, aby vytvárala zásady, ktoré zabránia podvodom. Ale, samozrejme, vždy sa môžete rozhodnúť pre bezpečné platobné brány, aby ste sa vyhli podvodom v online obchode.

2. AVS a CVV

AVS je skratka pre Address Verification Services a CVV je skratka pre Card Verification Value. Tieto overovacie hodnoty poskytujú štandardné bezpečnostné opatrenia. AVS má tendenciu zabezpečiť, aby sa uvedená fakturačná adresa zhodovala s fakturačnou adresou napísanou v súbore. S pomocou CVV je menšia šanca na podvod. Preto by pomohlo požiadať o obe tieto hodnoty pred doručením zásielky jednotlivcovi.

3. Vyžaduje sa podpis pri doručení

Ďalším jednoduchým, ale účinným postupom na predchádzanie podvodom v elektronickom obchode je požiadavka podpisu pri doručení. Pomáha predchádzať niekoľkým podvodom s elektronickým obchodom, ako je napríklad krádež identity. Hoci vás to bude stáť o niečo viac, vaše dodávky budú bezpečnejšie a bezpečnejšie.

4. Použite HTTPS pre lepšiu bezpečnosť

HTTPS poskytuje webovej stránke ďalšiu vrstvu zabezpečenia, ktorá nie je zahrnutá v protokole HTTP. Preto by bolo najlepšie, keby ste zvolili HTTPS, aby ste sa vyhli vstupu hackerov do vášho systému. Ďalšou výhodou používania HTTPS je, že pomáha aj pri SEO pre elektronický obchod, pretože väčšina vyhľadávačov uprednostňuje okrem iného webové stránky s HTTPS.

Čítať:  Päť stratégií, ako čo najlepšie využiť návštevnosť počas sviatkov vo vašom obchode Magento

5. Bezpečnejšie heslá

Prinajmenšom ako majiteľ elektronického obchodu musíte zdieľať bremeno bezpečnosti so svojimi zákazníkmi. Preto musíte mať štandardnú požiadavku na vytváranie hesiel, aby sa k nim hackeri nedostali. V súčasnosti je priemyselným štandardom pre bezpečné a robustné heslo osem znakov, jedno veľké písmeno a jeden špeciálny znak. Môžete sa tiež rozhodnúť pre náhodne vygenerované heslo, ktoré je veľmi ťažké hacknúť.

3 dlhodobejšie techniky na predchádzanie podvodom v elektronickom obchode

Vyššie sme diskutovali o niektorých spôsoboch, ako môžete v súčasnosti zabrániť podvodom. Tieto dlhodobé spôsoby vám však pomôžu predchádzať podvodom v online obchode. Tieto riešenia si vyžiadajú čas, ale poskytnú vynikajúcu bezpečnosť pre vaše webové stránky elektronického obchodu.

 1. Školenie zákazníckej podpory pre prevenciu podvodov v elektronickom obchode

Zákaznícky servis elektronického obchodu zohráva kľúčovú úlohu pri ochrane pred podvodmi v elektronickom obchode. Pomáha pri identifikácii podvodov v elektronickom obchode, ktoré môžu poškodiť vaše podnikanie. Vždy musíte zaškoliť svojich zamestnancov o podvodoch, ktoré sa môžu stať, aby sa ubezpečili, že pred odoslaním ešte raz skontrolujú všetky objednávky. Väčšina podvodníkov sa zameriava na zástupcov zákazníkov, takže zamestnanci musia absolvovať školenia zamerané na boj proti podvodom.

2. Pravidelné a konzistentné audity bezpečnosti lokality

Ak chcete odhaliť nedostatky vo vašom bezpečnostnom systéme, musíte pravidelne vykonávať bezpečnostné audity. Pomôže pri zvýraznení oblastí zlepšenia na zabezpečenie vašej webovej stránky.

Musíte dôsledne dodržiavať nasledovné:

 • Pravidelne aktualizujte softvér a doplnky nákupného košíka.
 • Skontrolujte, či váš certifikát SSL funguje alebo nie.
 • Skontrolujte, či je váš elektronický obchod kompatibilný s PCI.
 • Vždy zálohujte internetový obchod.
 • Pre správcovské účty používajte silnejšie heslá.
 • Využite vynikajúce a bezpečné hostingové služby.
 • Odstráňte všetky nefunkčné odkazy a neaktívne doplnky.
Čítať:  Kompletný sprievodca aktualizáciou obsahu webových stránok (W...

3. Vyhnite sa zhromažďovaniu príliš veľkého množstva citlivých zákazníckych údajov

Ďalším spôsobom ochrany vášho obchodu a informácií o zákazníkoch je zhromažďovanie iba nevyhnutných informácií. Mali by ste sa vyhnúť zbytočnému zhromažďovaniu podrobností, aby aj keď hacker vstúpil do vášho systému, nemal by čo ukradnúť.

Nástroje na predchádzanie podvodom v elektronickom obchode

Tu je niekoľko nástrojov na predchádzanie podvodom v elektronickom obchode, ktoré môžete použiť na ochranu svojich webových stránok elektronického obchodu pred hrozbami.

 • Subuno
 • Riskovaný
 • Fraudlabs Pro
 • Dupzapper
 • Kount

Dobrí hostitelia udržujú váš elektronický obchod v bezpečí

Na záver by sme vám povedali, aby ste si vždy dávali pozor na takéto podvody a udržiavali svoje webové stránky v bezpečí. Pomôcť môže aj bezpečný hostiteľ pre váš elektronický obchod. Ak hľadáte vysoko bezpečného hostiteľa, zvážte Hostinger.

Hostinger ponúka plne spravovaný hosting WooCommerce, aby bol váš obchod bezpečný, rýchly a škálovateľný.

Všetky plány sa dodávajú s prémiovými doplnkami, ktoré vám pomôžu posilniť bezpečnosť vašej stránky WordPress a udržať vaše údaje v bezpečí.

Okrem toho pravidelné nočné audity identifikujú slabé miesta vo vašom systéme a budú pracovať na ich posilnení.

A ocenená zákaznícka podpora znamená, že vám vždy pomôžeme – 24/7/365.

Pozrite si naše plne spravované plány hostenia WooCommerce a začnite ešte dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE