Vysvetlenie blikajúcich svetiel Instax mini 11

Fotoaparáty Instax od Fujifilm sú jedny z najlepších instantných fotoaparátov a stavajú konkurenciu v tvrdej konkurencii.

Okamžitý fotoaparát je ten, kde získate okamžitú tlačenú fotografiu. Tieto fotoaparáty sú skvelé pre rýchlu fotografiu a nevyžadujú veľké technické znalosti. Vďaka týmto vlastnostiam si instantné fotoaparáty obľúbili amatéri aj profesionáli.

Na vašom Instax mini 11 však občas uvidíte záblesky svetiel. V tomto článku vám vysvetlíme, čo tieto svetlá znamenajú a ako to opraviť.

Ak sa váš Instax mini 11 chová divne a všetky svetlá blikajú, nemajte obavy, pretože sme vás zakryli.

Tu je niekoľko typov blikajúcich svetiel a čo indikujú:

  • Ak kontrolka pomaly bliká, znamená to, že sa blesk nabíja. Plné nabitie blesku obvykle trvá asi 3–10 sekúnd. Pred vytvorením ďalšej fotografie je vhodné počkať aspoň 10 sekúnd.
  • Ak kontrolky rýchlo blikajú, znamená to, že buď treba vymeniť batériu, alebo je zaseknutá filmová kamera. Pri výmene batérií sa uistite, že používate alkalické batérie podľa odporúčaní spoločnosti Fujifilm. A pri výmene zaseknutej fólie by ste mali dávať pozor, aby ste ju neodstránili násilím, pretože by mohla byť zbytočná.

Fujifilm odporúča vybrať a vložiť batérie pri zapnutom napájaní, aby sa odstránil zaseknutý film.

Blikajúci oranžový indikátor znamená, že batérie Instax je potrebné vymeniť alebo sú poškodené. Skontrolujte batérie a pokiaľ zistíte nejaké poškodenie, čo najskôr ich vymeňte.

Čítať:  Pixel 7 a 7 Pre oznámili: Ceny, špecifikácie a dátum vydania

Môžete tiež vykonať niekoľko ďalších krokov, napríklad:

  • Reštartujte fotoaparát.
  • Skontrolujte orientáciu batérie.
  • Odstráňte zaseknutý film.

Blikajúce červené svetlo znamená, že film nie je správne vložený. Opatrne vyberte fóliu a potom ju zarovnajte s valčekmi. To zaistí správne upevnenie fólie a tiež zastaví červené svetlo.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE