Vytváranie online kurzov s WordPress

Ak ste relatívne úspešný bloger, ktorý chce zvýšiť príjmy, ktoré generuje vaša stránka, aké máte možnosti? Prémiový obsah je samozrejmou cestou, pričom mnohí blogeri sa rozhodnú pre platené články, podcasty a e-knihy, ale jedným z najlepších smerovačov príjmov pre blogerov – a ten, ktorý sa používa pomerne zriedka – je online kurz. Online kurz môže byť skvelým spôsobom, ako vytvoriť konzistentný tok príjmov z vašej stránky.

Online kurz je prirodzeným rozšírením blogovania najmä pre blogerov, ktorí už píšu vzdelávací obsah. Či už blogujete o cestovaní, práci s drevom, móde alebo o čomkoľvek inom, online kurz môže poskytnúť solídnu alternatívu – alebo doplnok – k závislosti od príjmu z reklamy.

Shawn Blanc je len jedným z príkladov blogera, ktorý zaznamenal veľký úspech s online kurzom. Jeho rovnomenný blog je už dlho vynikajúcim zdrojom obsahu zameraného na produktivitu a lepšiu prácu. Minulý rok spustil Sila sústredeného životaonline kurz, ktorý sa stretol so značným úspechom.

WordPress je obzvlášť vhodný na vytváranie online kurzov a existuje niekoľko vysokokvalitných doplnkov a integrácií, ktoré uľahčujú prechod z bloggera na online pedagóga. Pozriem sa na tri možnosti, s ktorými mám pozitívne skúsenosti.

Obmedziť obsah Pro

Restrict Content Pro nie je vyhradený nástroj na vytváranie kurzov, ale pre jednoduché kurzy ponúka viac než dostatok funkcií. Restrict Content Pro robí presne to, čo naznačuje jeho názov – umožňuje vlastníkom členskej stránky účtovať poplatky za prístup ku konkrétnym častiam obsahu. Je jednoduchšie nastaviť ako ostatné možnosti, na ktoré sa pozrieme, ale nie je príliš vhodné pre zložité online kurzy, ktoré vyžadujú funkcie, ako je vytváranie kvízov a hodnotenie.

Čítať:  Zvážte WooCommerce pred Magento 2

CoursePress Pro

CoursePress je plnohodnotné riešenie na vytváranie a správu kurzov pre WordPress. Zahŕňa všetko, čo bloger potrebuje na vytvorenie učebných jednotiek s pripojenými kvízmi, a je obzvlášť účinný, ak do kurzu zahrniete audio a video prvky.

S možnosťami bezplatných a platených kurzov zahŕňa CoursePress rozmanitú sadu platobných integračných brán a môže akceptovať manuálne platby aj automatické platby.

CoursePress prichádza s vlastnou témou, ale je tiež relatívne ľahké integrovať sa s inými témami pomocou skratky.

Ak nepotrebujete niektoré z výkonnejších funkcií CoursePress Pro, mali by ste sa pozrieť na bezplatnú verziu.

Kurzový softvér WP

WP Courseware je silnou alternatívou CoursePress Pro, ktorá umožňuje potenciálnym pedagógom zostavovať modulárne kurzy zložené z modulov aj jednotiek, z ktorých každý môže mať pripojené prieskumy a kvízy. Po ukončení kurzu dostanú študenti prispôsobiteľný certifikát a môžu sledovať svoj pokrok. Obzvlášť praktický je spôsob, akým možno kvízy spájať s pokrokom, čím bránia študentom napredovať, kým nesplnia kritériá.

Ak ste sa rozhodli, že vytvorenie online kurzu je pre vás tou správnou voľbou, odporúčam vám, aby ste sa pred rozhodnutím dôkladne pozreli na každú z týchto možností a niektoré ďalšie online vzdelávacie doplnky dostupné pre WordPress. Každý z nich má iné silné a slabé stránky, ale nepochybujem o tom, že medzi pluginmi, na ktoré sme sa pozreli, je jeden, ktorý splní vaše potreby.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE