Vytváranie SEO priateľských obrázkov pre váš web

image seoKeď vyhľadávače skenujú vašu stránku, je pre nich ťažké prisúdiť vašim obrázkom hodnotu, pretože Google a Bing nemajú ľudí, ktorí sedia vo svojich kanceláriách a rozhodujú, ktoré obrázky sú relevantné. To znamená, že existuje niekoľko spôsobov, ako zvýšiť hodnotenie vášho vyhľadávača pomocou obrázkov vhodných pre SEO.

Vyhľadávače hľadajú pri obrázkoch dve veci: Ovplyvňujú obrázky rýchlosť webu a je text obrázka relevantný k obsahu?

Pozrime sa, ako môžete upraviť spôsob nahrávania obrázkov, aby ste zlepšili hodnotenie vyhľadávacích nástrojov.

Zmenšite veľkosť obrázkov

Malý PNG

Ideálny formát na zobrazovanie obrázkov na webových stránkach je PNG. Môžete tiež použiť JPG pre fotografie vyššej kvality a GIF pre položky, ako sú animácie, ale PNG je vaša najlepšia voľba.

Použite TinyPNG na zmenšenie veľkosti súboru obrázkov PNG pred ich odovzdaním. To pomáha pri rýchlosti načítania stránky a zlepšuje SEO. Ak sa vám to zdá príliš veľa práce, vyskúšajte WP Smush.it plugin, ktorý automaticky minimalizuje veľkosť obrázkových súborov pri nahrávaní.

Použite doplnok na lenivé načítanie obrázkov

BJ Lazy Load

Povedzme, že máte na stránke päť obrázkov. Keď niekto otvorí stránku, všetky tieto obrázky sa načítajú súčasne, čo zaberá drahocenný čas a zdroje. S BJ Lazy Load plugin obrázky sa načítajú iba vtedy, keď ich používateľ posunie nadol, aby ich odhalil.

Čítať:  Google hovorí nie: Väčšina stránok nepotrebuje súbor na dištancovanie sa pre spamové spätné odkazy

Nedovoľte, aby WordPress zmenil veľkosť obrázkov

Keď nahráte obrázok s rozmermi 500 × 300 a WordPress ho automaticky zväčší alebo zmenší, zníži sa kvalita. Toto sa nazýva dynamická zmena veľkosti obrázkov na základe vašej témy WordPress. Pozerá sa na šírku vašich stránok alebo príspevkov a zmenšuje obrázky, aby vyzerali o niečo lepšie.

Jediným problémom je, že to ubližuje rozlíšeniu a nemáte kontrolu nad veľkosťou obrázkov. Nepomôže to ani vtedy, keď po odovzdaní potiahnete roh obrázka. Zvážte zmenu veľkosti obrázkov pred odovzdaním do softvéru, ako je Photoshop, GIMP a Pixlr Editor.

Cieľové kľúčové slovo v názve súboru

Názvy súborov

Tu môžete začať zacieľovať svoje obrázky na kľúčové slová. Všetko, o čom sme hovorili vyššie, je skôr o udržiavaní optimalizovaných obrázkov, aby sa zvýšila rýchlosť stránok, ale môžete tiež preskúmať kľúčové slová, na ktoré chcete zacieliť, a zahrnúť ich do svojich fotografií.

Prvý bod, ktorý treba riešiť, sú názvy obrázkových súborov. Vyberte kľúčové slovo, ktoré je relevantné pre stránku, na ktorú sa umiestňuje, a uistite sa, že správne vysvetľuje obrázok. Ak umiestnite obrázok stromu a použijete kľúčové slovo ako „Dallas zubári“, vyhľadávačom sa to nebude páčiť.

Udržujte kľúčové slová v názve súboru krátke a pre najlepšiu optimalizáciu použite spojovníky. Len pre vysvetlenie máme na mysli úpravu textu pred .png, .jpg a .gif pred odovzdaním.

Cieľové kľúčové slovo v alternatívnom texte a názvoch

Nadpis a alternatívny text pre obrázky

Každý obrázok má pole Alternatívny text a Názov, na ktoré môžu vyhľadávacie nástroje odkazovať. Alternatívny text je primárne určený pre prípady, keď niekto nemôže načítať váš obrázok, takže namiesto toho odhalí relevantný text. Názov sa zobrazí, keď niekto roluje cez obrázok. Obidve používajú vyhľadávače, preto zahrňte tie isté kľúčové slová, aké ste použili v názve súboru, a uistite sa, že sú naformátované ako veľkosť písmen a že ste nezahrnuli žiadne spojovníky, ako ste to urobili v oblasti názvu súboru.

Čítať:  Prečo je vývoj WordPress s bielym štítkom dobrou voľbou a ako to urobiť správne

Vyskúšajte SEO priateľský doplnok obrázkov automaticky pridať tieto atribúty. Ak to urobíte manuálne, naozaj to netrvá tak dlho a WordPress to robí automatickyjšie s každou aktualizáciou, ale nie je to zlá možnosť.

Doplňte svoje fotografie relevantným textom a iným obsahom

Pre vyhľadávače sú obrázky stále pomerne náročné na prehľadávanie. Preto sa musíte vyhnúť len vytváraniu stránok a príspevkov so všetkými obrázkami. Doplňte svoje fotografie popismi a prirodzenými kľúčovými slovami, ktoré sú pre čitateľa cenné.

Ak máte nejaké otázky týkajúce sa vytvárania obrázkov vhodných pre SEO pre vaše stránky WordPress, dajte nám vedieť v sekcii komentárov. Tieto tipy sú nevyhnutné, ak chcete presadiť sa v konkurencii, ktorá sa nezameriava na obrázky pre SEO. Podeľte sa o svoje myšlienky na zlepšenie SEO prostredníctvom obrázkov.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE