Vytváranie webových stránok elektronického obchodu WordPress pomocou WooCommerce

S bezplatným doplnkom WooCommerce môžete premeniť akúkoľvek stránku WordPress na internetový obchod. WooCommerce poskytuje vašej stránke možnosti elektronického obchodu nákupného košíka, pokladne a platobného procesora s rozšíreniami, ktoré vám pomôžu s dopravou, správou a všetkým ostatným, čo budete potrebovať.

Svoju stránku elektronického obchodu si môžete navrhnúť ľubovoľným spôsobom, so všetkou známou použiteľnosťou rozhrania WordPress – to je to, čo robí WooCommerce druhou najpopulárnejšou platformou elektronického obchodu na svete!

Nastavenie je tiež najjednoduchšia časť.

Tu vám vysvetlíme, ako môžete spustiť svoj elektronický obchod WordPress v 5 krokoch.

Ako spustiť web elektronického obchodu na WordPress s WooCommerce

1. Nastavte si svoj WordPress hosting a doménu

Najprv budete potrebovať hosting WordPress a originálny názov domény. Predstavte si to, akoby ste zakladali novú spoločnosť. Váš hosting je váš kancelársky priestor: musí mať správnu veľkosť pre vašu prevádzku a musí mať všetko potrebné vybavenie. Názov vašej domény by sa mal zhodovať s názvom vašej spoločnosti a mal by byť chytľavý a zapamätateľný.

Ak ste v elektronickom obchode nováčikom, je ťažké odhadnúť, akú šírku pásma a vyrovnávaciu pamäť budete potrebovať. Ak je toto vaša prvá stránka, je najlepšie začať v malom a potom zväčšiť svoje plány hostenia podľa toho, ako sa bude vaša firma vyvíjať. Zdieľaný hosting (servery zdieľate s inými klientmi) je lacnejší, ale najvýkonnejšie weby budú nakoniec potrebovať dedikované servery (servery pre jedného klienta), aby uspokojili väčšiu návštevnosť.

Čítať:  Akých 7 nástrojov potrebujem na optimalizáciu obrázkov pre môj web WordPress?

V ideálnom prípade by ste mali získať svoj hosting a názov domény od rovnakej spoločnosti. Budete sa tiež chcieť uistiť, že ich zákaznícky servis vám môže pomôcť, ak uviaznete. V Hostinger ponúkame rôzne plány vhodné pre začiatočníkov, s informovanými zástupcami, ktorí vysvetlia, ako všetko funguje. Pozrite si naše plány hostenia WordPress a WooCommerce a nájdite ten, ktorý je pre vás najlepší, alebo ak máte nejaké konkrétne otázky, pošlite správu nášmu priateľskému personálu.

2. Nainštalujte si WordPress

Ak chcete nainštalovať WordPress, stiahnite si bezplatne najnovšiu verziu WordPress a potom postupujte podľa pokynov od poskytovateľa hostingu na vytvorenie databázy a nahrajte tam súbory. Ak používate Hostinger, postupujte takto rýchly sprievodca inštaláciou WordPress.

3. Vyberte tému

Váš motív vytvára atmosféru pre vaše stránky, takže sa uistite, že ste si vybrali taký, ktorý najlepšie zodpovedá nálade, na ktorú sa chystáte. Výber najlepšej témy WooCommerce je téma hodná vlastnej diskusie, preto vám odporúčame, aby ste si prečítali náš starší článok Výber správnej témy WordPress pre váš web.

Uistite sa však, že vaša téma je vhodná pre elektronický obchod. V súčasnosti existujú štyri témy od WooThemes navrhnuté špeciálne pre WooCommerce, ale ďalšie stovky môžete nájsť filtrovaním vyhľadávaní pomocou Značka elektronického obchodu.

4. Nainštalujte WooCommerce

WooCommerce si môžete stiahnuť a nainštalovať zadarmo z obchodu s doplnkami WordPress. Ak nepoznáte WordPress, jednoducho prejdite do navigačnej ponuky vľavo a kliknite na Pluginy > Pridať nový. Potom do vyhľadávacieho panela v pravom hornom rohu zadajte „WooCommerce“ a bude to prvý záznam. Kliknite na Inštalovať teraz.

Čítať:  Ako vytvoriť webovú stránku elektronického obchodu v 5 krokoch

Po nainštalovaní ho nezabudnite aktivovať v ponuke doplnkov.

5. Prispôsobte si svoju stránku

Teraz ste pripravení a pripravení ísť! Odtiaľto už len stačí zadať svoj obsah do sekcie Produkty v ponuke. Svoju stránku si môžete ďalej prispôsobiť tak, že prejdete cez nastavenia WooCommerce (všimnite si novú položku WooCommerce v navigačnej ponuke).

Rovnako ako v prípade iných stránok WordPress existuje rozsiahla knižnica doplnkov, ktoré vám umožňujú pridať na vašu stránku ďalšie funkcie a miniaplikácie. Tieto možnosti si môžete prezerať priamo v knižnici zásuvných modulov alebo sa poobzerať po Neliovi 50 skvelých webových stránok WooCommerce pre inšpiráciu.

Ak sa na ceste zaseknete, zvážte použitie služby dizajnu webových stránok elektronického obchodu, ktorá sa špecializuje na WooCommerce.

StoreBuilder je najrýchlejší spôsob, ako používať WordPress s WooCommerce

Ako sme už spomenuli, k dispozícii je viac ako 50 000 doplnkov. Nájdenie správneho doplnku alebo témy môže byť časovo náročné – ale StoreBuilder sa o to postará za vás.

StoreBuilder prichádza s úžasnými témami a doplnkami na zabezpečenie, marketing a optimalizáciu, takže môžete rýchlo začať pracovať.

StoreBuilder od Hostinger je:

  • Rýchlo – Spustite svoj obchod v priebehu niekoľkých minút.
  • Inteligentné – štatistiky založené na AI budujú váš obchod na základe vašich vstupov.
  • Optimalizované – poháňané plne spravovaným hostingom WooCommerce

Získajte to najlepšie z balíka WordPress na rýchle a jednoduché nasadenie ešte dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE