Vytvorte si publikum pre svoj web WordPress pomocou e-mailových bulletinov

Pred niekoľkými rokmi som sa úplne vzdal e-mailových spravodajcov. Moja schránka bola plná nevyžiadaných bulletinov preplnených tenkým obsahom a reklamným odpadom, ktorý neprinášal ani štipku hodnoty. Strávil som viac času odstraňovaním newsletterov ako ich čítaním. Ale za posledných pár rokov sa e-mailové bulletiny opäť stali skutočne užitočnými.

Hlavným faktorom pri prehodnocovaní newslettrov je to, že e-mailoví klienti sa zlepšili v kategorizácii a filtrovaní doručenej pošty a služby ako Unroll.me uľahčili dodržiavanie prísneho oddelenia medzi signálom a šumom. Najdôležitejším faktorom je však počet autorov a vydavateľov, ktorí vynakladajú veľké úsilie na vytváranie skvelých bulletinov.

Každé ráno pri káve otvorím svojho e-mailového klienta (zatiaľ Google Inbox) a prečítam si každé slovo zo siedmich alebo ôsmich vynikajúcich bulletinov — New York Times, Quartz Daily Briefa NextDraft pre novinky; a obmedzený počet bulletinov s preukázanou hodnotou pre moju prácu.

Je to rituál, ktorý nahradil moje ranné sledovanie cez Twitter, Facebook a moju čítačku informačných kanálov. Newslettery sú obmedzené a obsiahle. Osoba s vkusom a odbornými znalosťami robí tvrdú prácu filtrovania obsahu a poskytuje mi obmedzený výber najzaujímavejšieho obsahu v okolí. Vo veku neobmedzených informačných kanálov a streamov je to cenná služba.

A ako zdôrazňuje Jessica Grose, e-mail je priamočiarejší a intímna forma komunikácie ako sociálne siete:

„Slovo, ktoré používam znova a znova, je intimita. Na formáte e-mailu je zvláštne, že je intímny… Nie je tu žiadny hluk, ktorý by vás vyrušoval, keď píšete v e-mailovom formáte a keď ho čítate. E-mail je prestávka od hluku sociálnych médií.“

Bulletiny – kedysi zdroj nevyžiadanej informácie – sa stali užitočnou baštou proti preťaženiu informáciami, čo odráža posun v marketingu, ktorý sa budoval za posledných pár rokov. Vplyv je cennejší ako názory. Zapojenie je cennejšie ako kliknutia. A angažované kvalifikované publikum je oveľa cennejšie ako tabuľa nezmyselných metrík, ako sú lajky na Facebooku a retweety.

Čítať:  Ako nastaviť a dosiahnuť ciele sociálnych médií pomocou príkladov

E-mailové bulletiny sú dokonalým médiom pre hodnotový a obsahovo orientovaný prístup k budovaniu vplyvu.

Je tiež jednoduchšie ich vytvárať a spravovať ako kedykoľvek predtým.

TinyLetter — ktorú vlastní MailChimp — je obľúbeným riešením na rýchle a jednoduché vytváranie e-mailových bulletinov v malom náklade. TinyLetter bol vytvorený, aby spravovanie e-mailového spravodaja bolo čo najjednoduchšie. Nemá všetky funkcie ako MailChimp, ale je veľmi jednoduché ho používať a navrhnúť krásny newsletter je hračka. TinyLetter poskytuje prispôsobiteľný prihlasovací formulár, ktorý môžete vložiť na svoje stránky, a môže byť tiež integrovaný s Hlavný generál Twitteru karty na registráciu v rámci streamov používateľov na Twitteri. TinyPress nie je vhodný pre blogerov, ktorí majú v úmysle speňažiť svoje informačné bulletiny, alebo pre tých, ktorí potrebujú pokročilú analýzu – ak áno, budete na tom lepšie s MailChimp – ale pre väčšinu blogerov, ktorí si chcú vybudovať publikum, je TinyPress skvelou voľbou.

Pre používateľov WordPress existuje niekoľko možností na vytvorenie bulletinu v správcovskom rozhraní vašej stránky. The Doplnok MailPoet je obľúbenou voľbou – ponúka celý rad funkcií, ktoré zahŕňajú editor presúvania myšou, automatické odosielanie najnovších príspevkov WordPress a jednoduchý widget na prihlásenie. MailPoet sa dobre integruje s množstvom rôznych e-mailových služieb vrátane Gmailu, Mandrill, Amazon SES a mnohých ďalších.

Pre blogerov, vrátane obchodných blogerov, môže byť dobre napísaný a premyslený e-mailový bulletin cenným nástrojom na budovanie publika, ktorý dopĺňa sociálne médiá a publikovanie na webe.

Čítať:  Google aktualizuje časté otázky týkajúce sa Core Web Vitals a skúseností so stránkami

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE