Vytvorte úspešný formulár dopytu potenciálneho zákazníka pre projekty WordPress

Keď som začal používať WordPress, jedna z prvých vecí, ktoré som na web pridal dizajnérska spoločnosť bol jednoduchý kontaktný formulár s iba tromi poľami: meno, e-mail a správa. V tom čase bolo úžasné, že som mohol ostatným poskytnúť spôsob, ako sa so mnou spojiť bez použitia mojej e-mailovej adresy alebo telefónneho čísla a formulár fungoval ako kúzlo. Väčšina nezávislých pracovníkov sa snaží nájsť nových klientov, no takmer okamžite som začal dostávať otázky od nových potenciálnych zákazníkov prostredníctvom formulára na mojej webovej stránke. Doslova som sa topil v nových stopách.

Toto bolo neuveriteľné, kým to tak nebolo.

Aj keď prílev všetkých tých vedúcich znie úžasne, v súkromí to bola úplná nočná mora. Riadenie vedenia mi uberalo energiu. Bol som tak ohromený odpovedaním na otázky, že som mal problém skutočne vykonať prácu svojich platiacich klientov. Ešte horšie je, že mnohí z potenciálnych zákazníkov, ktorí mi zaberali čas, sa nikdy nestali platiacimi klientmi, pretože buď naháňali pneumatiky pri nakupovaní, alebo sa nehodili.

Aj keď môj základný formulár WordPress umožňoval ľuďom, aby ma jednoducho kontaktovali, nepomohol mi segmentovať a kvalifikovať potenciálnych zákazníkov a nedal mi takmer žiadne užitočné informácie. Potreboval som lepší dopytový formulár pre projekty WordPress a robustnejšie riešenie.

Našťastie je dnes k dispozícii množstvo robustných doplnkov formulárov WordPress WPForms, Ninja Formsa Gravitačné formy ktoré uľahčujú a zrýchľujú vytváranie webových formulárov všetkých typov vrátane kontaktných formulárov, formulárov na generovanie potenciálnych zákazníkov, formulárov na prihlásenie a formulárov na dopytovanie projektu.

V priebehu rokov som experimentoval s formulárom dopytu na môj webový projekt:

 • Najprv som sa pokúsil použiť formulár s veľmi malým počtom polí a nechal som potenciálneho zákazníka vybrať si, aké informácie poskytne. Výsledkom boli veľmi nekonzistentné príspevky a príliš veľa e-mailov tam a späť, len aby sa získali základné informácie potrebné na posúdenie, či je projekt vhodný alebo nie.
 • Potom som sa pokúsil použiť formulár s množstvom otázok, ktoré vyžadovali, aby si záujemca dal nejakú prácu. Tento prístup prinútil záujemcov, aby dokázali, že to s projektom myslia vážne, a poskytli mi všetky informácie, ktoré som potreboval, no množstvo práce, ktoré si to vyžadovalo, zdecimovalo mojich potenciálnych zákazníkov.
 • Ďalej som zredukoval dotazník na webovú stránku na približne 10 otázok a pridal som rozsahy rozpočtu. Tento prístup zhromažďuje počiatočné informácie potrebné na posúdenie dopytu a vyžaduje, aby záujemca ukázal, že to s projektom myslí vážne, ale minimalizuje množstvo práce, ktorú musia urobiť. Zverejnenie minimálnych rozpočtových rozsahov tiež vyradí väčšinu výrobcov pneumatík.
 • Dnes, pomocou Gravity Forms, pracujem na ďalšej aktualizácii môjho dopytového formulára, pridávam podmienenú logiku na prispôsobenie polí formulára na základe typu projektu, na ktorý sa klient pýta.

Vytvorenie formulára dopytu projektu webovej stránky

Úspešný formulár dopytu projektu služieb WordPress robí päť kľúčových vecí:

1. Minimalizuje trenie a uľahčuje dokončenie

Formulár musí byť v prvom rade ľahko vyplnený, čo znamená, že polia formulára sú viditeľné, formulár neobsahuje chyby, používatelia môžu prechádzať poliami v správnom poradí, polia majú vhodnú veľkosť na použitie na mobilných zariadeniach a zobrazené chybové hlásenia poskytujú smer.

2. Kladie jasné otázky

Každý štítok alebo položená otázka formulára dopytu musí byť jednoduchá, priamočiara a krištáľovo jasná. Ak je potenciálny zákazník zmätený, nevyplní formulár a vy prídete o potenciálneho nového klienta.

3. Zhromažďuje dôležité informácie o potenciálnom zákazníkovi

Účelom použitia formulára dopytu potenciálneho zákazníka pre projekty WordPress je zhromaždiť najzákladnejšie informácie potrebné od potenciálneho zákazníka, aby ste mohli rýchlo posúdiť, či je potenciálny zákazník vážny a či je projekt vhodný alebo nie, a potom sa rozhodnúť, ako spravovať prichádzajúce. vedie.

Bez zhromažďovania akýchkoľvek informácií vopred budete nútení investovať drahocenný čas a energiu do manuálneho zhromažďovania údajov od potenciálnych zákazníkov prostredníctvom telefónu alebo e-mailu, a to aj v prípade, že neexistuje šanca, že by sa niekedy zmenili na platiaceho klienta.

Čítať:  Stačí 64 GB pre iPhone?

4. Potvrdzuje, že vyhliadka je vážna

Pridanie kvalifikačných otázok do formulára projektového dopytu si vyžaduje, aby záujemca vynaložil trochu viac úsilia, keď vás bude kontaktovať ohľadom nového projektu. Táto trocha práce navyše a kvalita ich odpovedí dokazuje, ako vážne to s projektom myslia a aký je pre nich dôležitý.

5. Sitá na nakopávače pneumatík

Pokiaľ ide o správu prichádzajúcich potenciálnych zákazníkov, nie je nič dráždivejšie, ako tráviť svoj drahocenný čas čítaním dopytu, ktorý úplne stráca váš čas odpoveďami ako:

 • Neviem, povedz mi to
 • Koľko by stálo vytvorenie webovej stránky, ako je Pinterest?
 • Potrebujem webovú stránku pre svoje podnikanie
 • Nemám rozpočet
 • Viac podrobností vám poskytnem, ak vás zamestnám
 • Potrebujem web do piatku
 • Chcem zarobiť na svojej webovej stránke 1 milión dolárov

Tým, že vaši záujemcovia vynaložia určité úsilie na vyplnenie formulára dopytu na webe, nielenže odradíte väčšinu nadšencov, ktorí nakupujú pneumatiky, aby pokračovali a preskočili váš formulár, ale budete môcť veľmi rýchlo identifikovať tých, ktorí formulár vyplnia. aby ste nestrácali čas.

Čo zahrnúť do formulára dopytu projektu webovej stránky

Pokiaľ ide o váš nový formulár projektového dopytu, to, aké polia formulára zahrniete a aký štýl webového formulára potrebujete, bude závisieť od služieb, ktoré ponúkate, vašich jedinečných obchodných systémov a informácií, ktoré potrebujete, aby ste mohli konať.

Neobchodovateľné polia formulára, ktoré by mali byť zahrnuté v každom formulári projektového dopytu, sú:

Čítať:  Ako používať štruktúrované dátové bloky Yoast vo WordPress

1. Meno

2. Obchodné meno

3. Telefón

4. Email

5. Správa / Ako môžem pomôcť

V závislosti od vášho publika sa možno budete chcieť opýtať, aká je preferovaná forma komunikácie a/alebo v ktorej dennej dobe je najlepšie ich kontaktovať.

Okrem základných polí formulára potrebujete ďalšie požiadavky a/alebo otázky určené na segmentáciu a kvalifikáciu prichádzajúcich potenciálnych zákazníkov. Tieto dodatočné možnosti zhromaždia počiatočné informácie potrebné na zistenie, či projekt môže alebo nemusí byť vhodný a môžu zahŕňať:

 • Časová os: Majú pevný termín alebo cieľový dátum spustenia?
 • Rozpočet: Bez pochopenia ich rozpočtu nie je možné jasne formulovať najlepšie riešenie pre ich projekt a poskytnúť presný návrh.
 • Požiadavky: Má projekt špecifické požiadavky na funkčnosť, ktoré musia byť splnené?
 • Ciele: Prečo tento projekt a prečo práve teraz? Čo chce potenciálny zákazník dosiahnuť svojou prácou s vami?
 • publikum: Kto je ich cieľová skupina alebo ideálny klient? Technicky to nemusíte vedieť, ale rád sa to pýtam, pretože mi to dáva prehľad o tom, ako má potenciálny záujemca o svojom podnikaní.
 • Nová stránka alebo redizajn: Ak ide o redizajn webu, požiadajte o adresu URL webu.
 • Ako si nás našiel: Zistite, či ide o odporúčanie a kto ich odporučil.
 • Čokoľvek iné: Zmeňte pole všeobecnej správy na pole, aby mal potenciálny zákazník príležitosť poskytnúť ďalšie podrobnosti alebo pozadie o projekte.

Úplne posledná vec, ktorú je potrebné zahrnúť, je skutočné tlačidlo na odoslanie formulára. Nezabudnite preskočiť všeobecný text tlačidla a použite výzvu na akciu ako alebo .

Čítať:  Ross Paquette, generálny riaditeľ Maropost, hovorí o Sca...

Sledujte, merajte a upravujte

Pamätajte si, že vytvorenie formulára projektového dopytu pre vaše služby WordPress nie je nastavená úloha a zabudnite na to. Musíte nielen sledovať všetky prichádzajúce dopyty a miery konverzie, ale aj sledovať, čo sa deje s vaším formulárom, vrátane:

1. Koľko ľudí klikne na vašu stránku s dopytom na projekt

2. Koľko ľudí opustí formulár uprostred

3. Koľko ľudí vyplní odoslanie formulára

Na základe zhromaždených informácií pokračujte vo vylepšovaní a zdokonaľovaní svojho dopytového formulára a nebojte sa pridávať alebo odstraňovať otázky, aby ste otestovali, ako ovplyvňujú počet získaných potenciálnych zákazníkov a kvalitu získaných potenciálnych zákazníkov.

V konečnom dôsledku musí váš dopytový formulár preukázať vašu profesionalitu, pomôcť vášmu potenciálnemu zákazníkovi cítiť sa pohodlne a zhromaždiť informácie, ktoré potrebujete, aby ste mohli podniknúť kroky, a buď odkázať potenciálneho zákazníka inde, objasniť poskytnuté podrobnosti alebo si objednať telefonický hovor, aby ste sa porozprávali o ďalších krokoch.

Tu sa dozviete o našich spravovaných plánoch hostenia WordPress, aby ste mohli začať s Hostinger.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE