Vždy majte svoj elektronický obchod

Minulý rok sme na eBay predali zbierku vreckových nožov môjho zosnulého svokra. Bola to správna platforma pre takýto projekt. Počas svojho dlhého života nazbieral impozantné množstvo nožov, ale celková suma, ktorú sme boli schopní predať online, bola v priebehu niekoľkých mesiacov asi 5 000 dolárov.

EBay funguje na predaj niekoľkých nožov, ale ak by som sa skutočne pustil do podnikania s nožmi, v žiadnom prípade by som svoje živobytie zveril platforme tretej strany. Ako ukázali nedávne udalosti, existuje množstvo rizikových faktorov, ktoré pri takomto prístupe nemôžete ovplyvniť.

Tu je niekoľko vecí, na ktoré by ste mali myslieť, keď sa rozhodujete, či si založiť vlastný internetový obchod v porovnaní s používaním platformy alebo trhoviska.

Ovládajte a analyzujte svoje údaje

Amazon poskytol svedectvo Kongresu v minulom roku používa „súhrnné údaje o zákazníkoch“ na informovanie svojich privátnych značiek. To znamená, že používajú informácie predajcov tretích strán na vytvorenie vlastnej verzie všetkého od dátových káblov až po oblečenie. Naučili sa, aké typy, dĺžky, farby a veľkosti sa predávajú najlepšie – nechali ich predajcov, aby to zistili za nich a zároveň im poskytli údaje v reálnom čase.

Čítať:  Ako odstrániť svoj životopis na LinkedIn

Dôležitý je aj priamy prístup k vašim analytickým údajom. Keď návštevnosť vašich stránok rastie, vy (alebo agentúra, ktorú si najmete) môžete analyzovať údaje zo služieb Google, Yahoo, Žiar a ďalšie zdroje, aby ste zistili, kde sa vášmu marketingu darí alebo nedarí a kde vaša stránka konvertuje dobre a kde nie. Ako vaša firma dozrieva, môžete dokonca prispôsobiť odporúčania produktov, skúsenosti zákazníkov a dokonca aj ceny podľa toho, kto navštevuje vašu stránku.

Ovládajte svoju povesť (a refundácie)

Vaša povesť predajcu je dôležitá. Ak sa k zákazníkom správate zle, slovo sa rozšíri, a tak by to malo byť, ale veľké trhoviská sú niekedy k chybe naklonené kupujúcim. Predtým, ako sa rozhodnete otvoriť si online obchod niekoho iného, ​​prečítajte si ich fóra a zistite, aké skúsenosti majú iní predajcovia. A 2019 podvod na eBay prinútil predajcu stráviť veľa času sporom o vrátenie peňazí s eBay a je pravdepodobné, že to ovplyvnilo tisíce ďalších predajcov.

Rozhodnite sa, aké produkty ste ochotní predať

Existuje množstvo legálnych produktov, ktoré sú však na rôznych platformách zakázané. V skutočnosti sme zistili, že jeden z mojich svokrovských nožov bol považovaný za a gravitačný nôž – legálne vo väčšine štátov, ale nepredáva sa na eBay. Produkty CBD, strelné zbrane a súvisiace položky, vapingové produkty – zoznam pokračuje ďalej a ďalej. Čo je horšie, podlieha zmenám. Shopify kedysi privítalo produkty súvisiace so strelnými zbraňami, ale zmenil kurz v roku 2018čím sa obchodníci snažia nájsť nové riešenie.

Čítať:  Rozdiel medzi zdieľaným a WordPress hostingom

Keď vlastníte svoj vlastný elektronický obchod, už nikdy nebudete musieť meniť platformu, pretože niekto niekde v kancelárii rozhodne, že to už nie je vhodné.

Rozhodnite sa, aký procesor platieb použijete

Kontroverzné produkty, ako sú tie, ktoré sú uvedené vyššie, niekedy nie sú povolené z dôvodu preferencie platformy alebo vlastníka trhu. Niekedy však nie sú povolené, pretože sa považujú za transakcie kreditnou kartou s vyšším rizikom. To je dosť spravodlivé, ale keď vaša zvolená platforma nefunguje s procesorom kariet, ktorý potrebujete, efekt je rovnaký – ste bez práce.

Výber procesora kariet je tiež dôležitý, pretože procesory kariet sa značne líšia v poplatkoch a percentách, ktoré účtujú za každú transakciu. Niektoré platformy SaaS účtujú transakčné poplatky, ak NEPOUŽÍVATE ich interný platobný procesor, navyše k poplatkom účtovaným vašou obchodnou bankou. Ak urobíte dostatočný objem, tieto poplatky sa môžu skutočne navýšiť.

Rozhodnite sa, ako (a kedy) vykonáte splnenie a odoslanie

Opäť Amazon nedávno zverejnili správy keď oznámila, že obmedzí zasielanie položiek, ktoré počas krízy COVID-19 považovala za „nepodstatné“. Aj keď táto akcia môže byť potrebná v týchto bezprecedentných časoch, ilustruje silu, ktorú má Amazon nad svojimi zákazníkmi, ktorí sa rozhodli pre plnenie a prepravu Amazonu. Ak ste predajcom na Amazone, doslova nemôžete zarobiť peniaze, pretože Amazon neplní tieto nepodstatné objednávky.

Nastavenie vlastnej operácie plnenia je dosť jednoduché pre väčšinu malých firiem a pri rozširovaní môžete buď rozšíriť svoju vlastnú operáciu plnenia alebo rokovať s inými centrami plnenia, ktoré pôsobia po celom svete – pokiaľ nie ste viazaní na platformu, ktorá to určuje za vás. .

Čítať:  Hostinger rozširuje ponuku webhostingu Magento vo Veľkej Británii

Záver

Prevádzkovanie malého online podnikania si vyžaduje, aby ste urobili množstvo ťažkých rozhodnutí – byť zatvorený na platforme alebo trhu, ktorý vám tieto voľby diktuje, môže sťažiť úspech. Pozrite sa na platformy s otvoreným zdrojom WooCommerce alebo Magento, ktoré zachovávajú vašu schopnosť rásť a prispôsobovať sa vášmu podnikaniu.

StoreBuilder by Hostinger, postavený na platforme, ktorej dôverujú odborníci, vám umožňuje využívať všetky výhody nášho spravovaného WordPressu a WooCommerce bez zložitosti. Nemáte skúsenosti s kódovaním? Žiaden problém. Nie je dôvod začínať od nuly alebo sa cítiť zavalený prázdnou obrazovkou. Stačí odpovedať na niekoľko otázok a za pár minút budete mať svoj vlastný internetový obchod s intuitívnou domovskou stránkou s jednoduchou navigáciou, ktorá je optimalizovaná na premenu vašich návštevníkov na zákazníkov. Skontrolovať to!

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE