Watson pre každého – 1. časť

Toto je prvý diel zo série o možnostiach a výhodách IBM Watson a kognitívnej analytike.

Väčšina z nás sa asi pred piatimi rokmi zoznámila s Watsonom od IBM sledovaním jeho súťaže na Jeopardy.

V tomto zúčtovaní Watson neslávne odpovedal na otázku v kategórii „americké mestá“ slovom „Toronto“, jedným z niekoľkých zábavných gaffov. Napriek tomu vek kognitívnej analytiky prišiel celkom verejne – a v hlavnom vysielacom čase.

Rýchly posun vpred a Watson vyšiel z posvätných hál IBM Senior Fellows and Engineers. Reklamy IBM Watson, You-Tubes a prípadové štúdie nám ukazujú len niektoré z mimoriadnych aplikácií, ktoré práve prebiehajú. Dnešný Watson možno použiť na vytvorenie a Šaty Marchesa na metlobal a správne diagnostikovať onkologického pacienta.

Ešte dôležitejšie je, že Watson je teraz neoceniteľným a dostupným nástrojom pre podniky všetkých veľkostí. V nasledujúcich príspevkoch sa pozrieme na to, čo je Watson, čo dokáže a aké sú jeho výhody. Okrem toho preskúmame príležitosti rýchleho spustenia/rýchleho vrátenia a ako začať s projektom Proof of Concept (POC).

V tomto prvom príspevku sa pozrime na najzákladnejšiu otázku:

Čo je vlastne Watson?

Prečítal som si desiatky odpovedí, mnohé z nich sú otázne. [Pun intended].

Odhlásiť sa Webová stránka IBM Watson pre pár týchto „Povedz čo?“ odpovede:

„IBM Watson je kognitívny systém umožňujúci nové partnerstvo medzi ľuďmi a počítačmi.“

Čítať:  Ako opraviť chybu pri vytváraní databázového pripojenia vo WordPress

“Watson je technológia, ktorá rozumie všetkým formám údajov a dôvodov a učí sa vo veľkom rozsahu.”

V skutočnosti je Watson jednoducho kolektívnou značkou pre množstvo ponúk IBM Cognitive Solution založených na mimoriadnej sade aplikácií a API. Takže nie: Watson je nie superpočítač, ani to nie je len vysoko pokročilý vyhľadávač, ako tvrdí množstvo príspevkov a spravodajských článkov.

Kognitívne riešenie Watson kombinuje strojové učenie, ktoré predpovedá význam z jazyka a písomných zdrojov, analytické nástroje veľkých dát, analyzátory prirodzeného jazyka a vznikajúce techniky hlbokého učenia sa neurónových sietí. Watson sa učí z každého z týchto a mnohých ďalších vstupov a zároveň získava ďalšie poznatky z interakcií používateľov. Potom vytvorí odpovede, ktoré pomôžu vyriešiť problém s uvedením spoľahlivosti každého výsledku.

Veľmi sa mi páči, ako Bob Sylvester, líder globálneho segmentu Watson Channel, charakterizuje túto novú paradigmu niekoľkými aktualizovanými skratkami:

Keď uvažujete o kognitívnych riešeniach, myslite na URL:

URL = pochop, rozum, učte sa

Kognitívne systémy zosilňujú ľudské poznanie.

AI = rozšírená inteligencia

A je k dispozícii vo vopred zostavených aplikáciách, na inštaláciu na mieste alebo ako séria rozhraní API na vytváranie aplikácií.

Konferencia IBM World of Watson

Pridajte sa k nám na nadchádzajúcom konferencia IBM World of Watson v Las Vegas, 24. – 27. októbra 2016. Pozrite si podrobnosti o učebných osnovách tu a dajte nám vedieť v komentároch, či sa zúčastníte.

Nabudúce

V časti II sa pozrieme na to Ako začať s Watsonom. Ak máte konkrétnu otázku, ktorou sa má táto séria zaoberať, zadajte komentár.

Čítať:  Čo je chyba Err_Connection_Refused a ako ju opraviť

GFConsulting/Gordon Flesch Company je vývojár aplikácií IBM Watson a Bluemix a obchodný partner.

Image Credit

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE