Wear OS 3 je konečne tu

Napriek prítomnosti špičkových nástrojov na monitorovanie zdravia, vrátane senzora krvného kyslíka, Fossil Gen 6 nie je tým, čo športovci zameraní na fitness potrebujú. Namiesto toho to hrá lepšie ako dobre navrhnuté hodinky na všeobecné použitie pre tých, ktorí túžia po vyváženom zážitku, ktorý presahuje to, čo ponúkajú hodinky základnej úrovne.

Fossil hodila opatrnosť za hlavu a predstavila svoje múdre hodinky Fossil Gen 6. Nositeľné zariadenie nahrádza hviezdnu Gen 5 a robí tak vylepšenými vnútornými a zdravotnými senzormi, ktoré zvyšujú výkon a robia z neho lepšieho spoločníka na zápästí. Vybral Fossil správny hardvér? Ešte dôležitejšie je, mali by ste si kúpiť múdre hodinky teraz, keď je Wear OS 3 konečne k dispozícii? To zistíte v recenzii Fossil Gen 6.

O tejto recenzii Fossil Gen 6: Na šestku som použil Fossil Gen 6 (44mm). dní so spustenou verziou softvéru Wear OS 2.32. Po celú dobu testovania bol pripojený k Google Pixel 5. Revíznu jednotku Fossil Gen 6 poskytla spoločnosť Fossil.

Aktualizácia, jún 2024: Aktualizovali sme našu recenziu Fossil Gen 6 o podrobnosti o Asistentovi Google, najnovšej konkurencii a ďalšie informácie.

Čo potrebujete vedieť o Fossil Gen 6

Eric Zeman / Android Authority

  • Fossil Gen 6 (silikón/koža): 299 $ / 279 GBP / 299 EUR
  • Fossil Gen 6 (nerezová oceľ): 319 $ / GBP 299 / 329 EUR

Fossil vie, že sa s úspechom veľmi nezahrávať. Vzhľadom k popularite svojich šikovných hodiniek Gen 5 Fossil preniesla spoločnosť mnoho základných dizajnových prvkov z generácie na generáciu. Nositeľné zariadenia Gen 6 sa môžu pochváliť atraktívnymi obrazovkami AMOLED, trojicou tlačidiel na pravej strane a klasickým štýlom, ktorý vyhovuje väčšine vkusu.

Fossil predáva Gen 6 v dvoch veľkostiach, 42 mm a 44 mm. Testovali sme 44mm verziu. Každá veľkosť má svoj vlastný sortiment povrchových úprav. Spoločnosť Fossil ponúka rôzne remienky, vrátane kožených, silikónových a nerezových, ktoré umožňujú ďalšie prispôsobenie.

Spoločnosť vykonala celý rad zmien v kovovom šasi a tam sa odohráva tá pravá mágia. Okrem najnovšieho procesora Qualcomm Fossil upgradoval modul snímača srdcového tepu a pridal pulzný oxymeter na odčítanie hladiny kyslíka v krvi. Spolu s rýchlejšími časmi nabíjania máte nositeľné zariadenie, ktoré by malo nielen lepšie plniť mnoho úloh, ale malo by taktiež poskytnúť nový pohľad na vaše každodenné zdravie a rutiny.

Pri uvedení na trh mal Fossil Gen 6 Wear OS 2.3, ale odvtedy dostal dlho očakávanú aktualizáciu Wear OS 3, ktorú Google vyvinul v spolupráci so Samsungom. To tiež znamená, že si budete musieť stiahnuť aplikáciu Fossil Smartwatch.

Fossil Gen 6 je v predaji od septembra 2021. Môžete si ho vyzdvihnúť priamo u Fossil alebo iných online predajcov vrátane Amazonu. V októbri 2022 spoločnosť Fossil oznámila vydanie Gen 6 Wellness Edition, ktoré bolo prvé v rade spoločnosti, ktoré bolo uvedené na trh s Wear OS 3.

Dizajn: Držte sa toho, čo funguje

Eric Zeman / Android Authority

Fossil spojil nadčasový a moderný štýl hodiniek pri navrhovaní dobrého vzhľadu Gen 6. Hodinky majú priamočiaru príťažlivosť, ktorá v sebe mieša to správne množstvo starej školy DNA. Vďaka tomu sú hodinky dostatočne štýlové, aby sa mohli nosiť v noci, ale aj dostatočne funkčné, aby zvládli rekreačné aktivity počas dňa. Nie sú to elegantné, ultramódne hodinky, ale ani robustný vonkajší chunker.

Hlavné šasi je vyrobené z nerezovej ocele a má pomerne jednoduchý tvar. Má mierne zaoblený profil a jednoduché výstupky, ktoré sa zakrivujú dole cez obrys vášho zápästia. Fossil dala vonkajšiemu rámu vrúbkovaný vzor. Vyzerá to, že by sa mal otáčať, podobne ako múdre hodinky Samsung, ale nie je tomu tak. Či už sa rozhodnete pre 42mm alebo 44mm verziu, získate tri tlačidlá na pravom okraji. Stredové tlačidlo slúži zároveň ako otočná korunka. 44mm model obsahuje zvýšené kryty pre stredové tlačidlo, zatiaľ čo 42mm model nie. Všetky tri tlačidlá ponúkajú dobrú spätnú väzbu. Štrbina vyrezaná do ľavého okraja hodiniek označuje reproduktor.

Eric Zeman / Android Authority

Fossil väčšinou prenášal displej z Gen 5, čo je okrúhly 1,28-palcový AMOLED panel s 416 x 416 pixelmi pre hustotu pixelov 326 ppi. Obrazovka Gen 6 je však jasnejšia a zobrazuje viac farieb ako starší model. Tenký čierny rámček obopína displej pod sklom. Je to čistý a ostrý displej. Obrazovka je po väčšinu času dostatočne jasná, aj keď stále zapnutý displej môže byť niekedy na slnku zle vidieť. Fossil nešpecifikoval, aký typ skla sa používa.

Čítať:  Breakdance Page Builder: Konečné riešenie...

Fossil spojil nadčasový a moderný štýl hodiniek pri navrhovaní dobrého vzhľadu Gen 6.

Výber farieb je trochu neusporiadaný. 44mm model sa dodáva iba v dvoch rôznych povrchových úpravách: čierna a dymová nerez. Čierna povrchová úprava je k dispozícii s tromi rôznymi pásikmi (čierny silikón, hnedá koža, maskovacia zelená), zatiaľ čo Smoke Stainless sa dodáva iba so zodpovedajúcim pásikom z nerezovej ocele. 42mm model je dodávaný v povrchovej úprave Rose Gold s fialovým remienkom, v povrchovej úprave Rose Gold so zodpovedajúcim remienkom z nerezovej ocele Rose alebo v povrchovej úprave z nerezovej ocele Gunmetal s akcentmi z ružového zlata a remienkom z nerezovej ocele Gunmetal. Máme 44mm Black Silicone Fossil Gen 6 recenzinú jednotku.

Tam, kde 44mm verzia spolieha na 22mm pásky, 42mm verzia využíva 18mm pásky. Ďalšie farby remienka okrem tých, ktoré sú dodávané s hodinkami, sú k dispozícii od spoločnosti Fossil. Silikónový remienok našej kontrolnej jednotky má mäkkú povrchovú úpravu a väčšinou mi vyhovoval na mojej koži. Kvalita silikónu je dosť dobrá, aj keď pôsobí trochu lacno. Existuje množstvo otvorov pre sponu, čo vám umožní nájsť ten správny strih, ak máte priemerne veľké zápästie. Nejaký pot to zvládlo bez problémov.

Eric Zeman / Android Authority

Keď už hovoríme o pote, Fossil Gen 6 je ohodnotený iba na 3 ATM. Normálne to znamená, že zvládne mierne postriekanie, pot alebo dážď a nemalo by byť ponorené do vody. Avšak, Fossil hovorí, že hodinky je vodeodolný a zvládne test, ktorý zahŕňa 10 000 úderov v plytkej vode. Väčšina skutočných hodiniek odolných proti plávaniu má hodnotenie 5 ATM, takže tvrdenie Fossilu by som tu bral s rezervou (ale rozhodne nie slanú vodu). Pravdepodobne vám prejde, keď necháte Gen 6 zapnutú, keď sa budete čakať v bazéne, ale ako vážneho spoločníka na vodné cvičenie by som to znižoval.

Znížil by som Fossil Gen 6 ako seriózneho spoločníka pre vodné cvičenia.

Výdrž batérie je u zariadenia tejto kategórie iba priemerná. Fossil v skutočnosti znížil veľkosť batérie z 310 mAh v Gen 5 na 300 mAh v Gen 6. Vylepšená platforma Snapdragon Wear 4100 Plus, ktorá je energeticky účinnejšia, pomáha vyrovnať túto stratu. Fossil meria dobu behu približne 24 hodín pri typickom používaní. Pasívne používanie Gen 6 k jednoduchému záznamu vášho každodenného pohybu zaistí, že budete mať celých 24 hodín, aj keď nie oveľa dlhšie. To zahŕňa sledovanie spánku v noci, pričom do rána batéria klesne na 10 až 15%.

Hodiť do GPS cvičenia, však, a životnosť batérie sa ponorí niektoré. Po zázname prechádzok pomocou GPS som nikdy nezískal menej ako asi 20 hodín výdrže batérie, ale bolo jasné, že hodinky nevydržia ani cez noc, aby potom sledovali spánok. K dispozícii je niekoľko vlastných režimov batérie, ktoré vám môžu pomôcť zvoliť kombináciu výkonu a výdrže batérie, ktorú potrebujete. Je smutné, že nepretržité sledovanie srdcovej frekvencie skutočne spochybňuje životnosť batérie. Keď to vypnete, hodinky vydržia dlhšie ako jeden deň.

Eric Zeman / Android Authority

Dobrou správou je, že Fossil Gen 6 sa rýchlo dobíja. Pomocou priloženej nabíjačky sa hodinky nabijú na 80 % za približne 30 minút. To je výrazne rýchlejšie ako Gen 5, ktorému trvalo asi 50 minút, kým dosiahol 80 %. Samotná nabíjačka je malá záležitosť. Je to malý, okrúhly biely puk podobný tomu z Apple Watch, aj keď nabíjačka Fossil obsahuje malé kolíky. Nabíjačku nie je potrebné nijako zvlášť zarovnávať na spodnej ploche hodiniek. Magnety, ktoré pridržujú nabíjačku k hodinkám, sú dostatočne silné, aby som sa nebál, že sa odpojí aj napriek nejakému strkaniu.

Celkovo vzaté, Fossil Gen 6 nepodstupuje žiadne riziká z hľadiska dizajnu ani funkčnosti. Je natoľko jednoduchý, že by mal fungovať pre väčšinu ľudí, a existuje len toľko možností designu, ktoré umožňujú trochu personalizácie. Výdrž batérie je tu snáď najslabším článkom.

Sledovanie zdravia a kondície: Nevyvážené

Eric Zeman / Android Authority

Čítať:  Najlepšie ciferníky Wear OS pre Samsung, Mobvoi, Google a ďalšie

Fossil Gen 6 sú skôr múdre hodinky pre všeobecné použitie. Zameriava sa na kupujúcich životného štýlu možno viac ako na kupujúcich, ktorí si uvedomujú zdravie, a je tak trochu obmedzený, pokiaľ ide o seriózne fitness funkcie. Svedčia o tom rôzne štýly, v ktorých sa Gen 6 predáva, napríklad modely s nerezovými pásikmi alebo koženými remienkami.

Vďaka upgradu Wear OS 3 sú zdravotné údaje teraz spracovávané aplikáciou Fossil's Wellness, ktorá automaticky zhromažďuje niekoľko metrík, vrátane spánku a všeobecnej aktivity. Ak si to prajete, môžete tiež použiť Google Fit alebo iné aplikácie na sledovanie kondície, ale budete si ich musieť nainštalovať z Obchodu Play sami. To znamená, že aplikácia Wellness vyžaduje niekoľko úprav z aplikácie Fit. Rozloženie je ľahko pochopiteľné a dôležité štatistiky, ako je srdcová frekvencia a spálené kalórie, sú viditeľné ihneď po otvorení aplikácie.

Eric Zeman / Android Authority

Samotný Google Fit je zjednodušujúci nástroj na sledovanie aktivity, ale zvláda slušné množstvo cvikov. Okrem základných vecí, ako je indoor/outdoor beh, indoor/outdoor bike, joga a vzpieranie, ponúka široký sortiment sekundárnych aktivít, ako je futbal, šerm, korčuľovanie, tenis, futbal a mnoho ďalšieho. Je pozoruhodné, že niektorí používatelia hlásili problémy so synchronizáciou medzi Gen 6 a Google Fit, ale na našej strane sme sa s týmto problémom nestretli.

Činnosti, ktoré som sledoval, vykazovali nekonzistentné výsledky, väčšinou čo sa týka vzdialeností. Gen 6 je vybavený GPS, čo vám umožňuje používať ho bez telefónu na záznam chôdze alebo behu. Priniesol som hodinky na niekoľko známych trás v mojom okolí a znova a znova som videl chybné vzdialenosti. Napríklad prechádzka, ktorou často chodím po svojom okolí, je presne 1,15 míle. Napriek zapnutiu GPS, Fossil Gen 6 označil trasu ako 1,68 míle – so značným náskokom. Podobné chybné výsledky sa opakovali na iných známych trasách, ktorých vzdialenosť poznám. Počas rovnakých tréningov moje Apple Watch Series 4 dokázali presne zaznamenať vzdialenosti.

Eric Zeman / Android Authority

Ostatné metriky boli na mieste. Napríklad Gen 6 mal pri každej prechádzke úplne správny počet krokov. Tiež presne vyleptal zmeny nadmorskej výšky. Navyše merač srdcového tepu zodpovedal číslam mojich Apple Watch takmer na T.

Fossil pridal do Gen 6 senzor SpO2, ktorý vám umožní kontrolovať hladinu kyslíka v krvi. Porovnali sme výsledky so skutočným pulzným oxymetrom so svorkou na prst a zistili sme, že výsledky sú v súlade so špecializovaným lekárskym vybavením. To znamená, že moje SpO2 sa trvalo pohybovalo od 97 % do 100 % na oboch zariadeniach. Pulzný oxymeter Fossil Gen 6 však nebol schválený FDA/CE a ako taký by nemal byť používaný ako zdravotnícka pomôcka.

Fossil pridal senzor SpO2 do Gen 6 na kontrolu hladiny kyslíka v krvi.

Gén 6 sa stretával so sledovaním spánku. Docela často dokázal presne zaznamenať obdobie môjho hlbokého spánku, ale nepodarilo sa mu úplne určiť skutočný čas, kedy som zaspal, a skutočný čas, kedy som sa prebudil. Inými slovami, Gen 6 nedokázala zaznamenať mnoho mojich období ľahkého spánku, ktoré by sa mali počítať ako súčasť celkového času spánku. Pokiaľ je pre vás presné sledovanie spánku životne dôležité, lepšie vám poslúži iné nositeľné zariadenie.

Funkcia chytrých hodiniek: Prístup k Wear OS 3

C. Scott Brown / Android Authority

Fossil urobil odvážny krok, keď uviedol Gen 6 so staršou verziou Wear OS. V októbri 2022 Fossil konečne vydal dlho očakávanú aktualizáciu Wear OS 3.2. Dokončenie samotnej aktualizácie trvá veky, takže si nezabudnite vyčleniť poriadny kus večera, aby ste to všetko stihli. Okrem toho budete musieť obnoviť továrenské nastavenia vášho Fossil Gen 6, aby ste mohli nainštalovať aktualizáciu, čo môže niektorých používateľov odradiť od upgradu úplne.

Podľa požiadaviek Wear OS 3 spoločnosť Fossil vyvinula vlastnú aplikáciu pre chytré telefóny, ktorá nahrádza aplikáciu Wear OS. Aplikácia s názvom Fossil Smartwatch vám umožní vyladiť prakticky každý aspekt a nastavenie hodiniek, od úpravy komplikácií na ciferníku až po aktiváciu režimov inteligentnej batérie Fossil. Aplikácia teraz tiež zobrazuje zdravotné informácie zhromaždené z aplikácie Wellness, ktorá zahŕňa pokojovú srdcovú frekvenciu, aktívne minúty a ďalšie. Zdravotné údaje do aplikácie nastavenia chytrých hodiniek sú príjemným doplnkom a znamená, že nebudete musieť preskakovať medzi príliš mnohými aplikáciami, aby ste si mohli prezrieť svoje základné štatistiky.

Čítať:  Recenzia témy Astra WordPress: Hlbší pohľad na ...

Späť k hodinkám. Akonáhle je Wear OS 3 nainštalovaný, všimnete si, že Fossil sa s domovskou obrazovkou príliš nevŕtal. V predvolenom nastavení je vybraný vlastný ciferník a na výber je množstvo ďalších možností prvej a tretej strany. Podľa normy pre Wear OS prejdením prstom dole vyvoláte tieň rýchleho nastavenia, prejdením doprava alebo doľava získate prístup k dlaždiciam a prejdením nahor získate prístup k oznámeniam.

Tri bočné tlačidlá vykonávajú rôzne akcie, aj keď si môžete prispôsobiť, čo robia horné a spodné tlačidlá. Stredové tlačidlo stále otvára vertikálne orientovanú zásuvku aplikácií a otáčaním korunky budete cyklicky prechádzať aplikáciami v nej.

C. Scott Brown / Android Authority

Wear OS 3 tiež ohlasuje podporu niekoľkých aplikácií Google, vrátane Map a Home. Od júna 2024 majú používatelia tiež prístup k Asistentovi Google. Aby ste na svojom zápästí získali prístup k Asistentovi, aktualizujte na najnovší softvér. Fossil Gen 6 taktiež podporuje Amazon Alexa, takže výber necháva na vás.

Základné funkcie chytrých hodiniek, ako sú upozornenia, bežali podľa očakávania. Gen 6 ľahko zvládal moje dva účty Gmail a ich pridružené kalendáre a upozornenia a tiež mi pomohol spravovať kritické tarify vrátane správ Slack a telefónnych hovorov. Keď už sme pri hovoroch, Gen 6 vám umožňuje prijímať hovory zo zápästia vďaka vstavanému reproduktoru. Nie je príliš hlasný, ale je dostatočne pevný na to, aby prešiel rýchlym hovorom bez toho, aby príliš chýbal.

Platforma Snapdragon Wear 4100 Plus poskytla viac ako dostatok energie na prevádzku Gen 6, ktorá fungovala perfektne, keď som ju kontroloval. Hodinky sa môžu pochváliť 1GB RAM spolu s 8GB úložiskom, čo je dostatok pre aplikácie a hudbu. Aplikácie nikdy nezasekli ani nespadli a používateľské rozhranie bolo vždy plynulé a rýchle.

Špecifikácia Fossil Gen 6

Fossil Gen 6 Fosílne Gen 5 Fossil Gen 5E

Zobraziť

Fossil Gen 6

1,28-palcový AMOLED
Rozlíšenie 416 x 416
326 ppi

Fosílne Gen 5

1,28-palcový AMOLED
Rozlíšenie 416 x 416
328 ppi

Fossil Gen 5E

1,19-palcový AMOLED
Rozlíšenie 390 x 390
328 ppi

Rozmery

Fossil Gen 6

44 mm s 22 mm popruhmi
42 mm s 18 mm popruhmi

Fossil Gen 5

44 mm s 22 mm popruhmi

Fossil Gen 5E

44 mm s 22 mm popruhmi
42 mm s 18 mm popruhmi

Materiály

Fossil Gen 6

Puzdro z nerezovej ocele

Fossil Gen 5

Puzdro z nerezovej ocele

Fossil Gen 5E

Puzdro z nerezovej ocele

SoC

Fossil Gen 6

Qualcomm Snapdragon Wear 4100 Plus

Fossil Gen 5

Qualcomm Snapdragon Wear 3100

Fossil Gen 5E

Qualcomm Snapdragon Wear 3100

RAM

Fossil Gen 6

1 GB

Fossil Gen 5

1 GB

Fossil Gen 5E

1 GB

batérie

Fossil Gen 6

300 mAh
30 minút na 80% nabitia

Fossil Gen 5

310 mAh
50 minút na 80% nabitia

Fossil Gen 5E

300 mAh
50 minút na 80% nabitia

Úložný priestor

Fossil Gen 6

8 GB

Fossil Gen 5

8 GB

Fossil Gen 5E

4 GB

Senzory

Fossil Gen 6

Akcelerometer
Výškomer
Okolité svetlo
Kompas
Gyroskop
IR mimo tela
SpO2
PPG srdcová frekvencia
GPS

Fossil Gen 5

Akcelerometer
Výškomer
Okolité svetlo
Kompas
Gyroskop
IR mimo tela
PPG srdcová frekvencia
GPS

Fossil Gen 5E

Akcelerometer
Gyroskop
IR mimo tela
PPG srdcová frekvencia
Pripojená GPS

Hardvér

Fossil Gen 6

Otočné domovské tlačidlo + 2 prídavné tlačidlá
hovorca
Mikrofón

Fossil Gen 5

Otočné domovské tlačidlo + 2 prídavné tlačidlá
hovorca
Mikrofón

Fossil Gen 5E

1 tlačidlo (bez otočného domovského tlačidla)
hovorca
Mikrofón

IP hodnotenie

Fossil Gen 6

3 ATM

Fossil Gen 5

3 ATM

Fossil Gen 5E

3 ATM

Konektivita

Fossil Gen 6

Bluetooth 5 LE
NFC
Wi-Fi

Fossil Gen 5

Bluetooth 4.2 LE
NFC
Wi-Fi

Fossil Gen 5E

Bluetooth 4.2 LE
NFC
Wi-Fi

Kompatibilita

Fossil Gen 6

Android
iOS

Fossil Gen 5

Android
iOS

Fossil Gen 5E

Android
iOS

Hodnota a konkurencia

Fossil Gen 6

Fossil Gen 6

Jasný, farebný displej • Solídny výkon • Presné sledovanie SpO2 a srdcovej frekvencie

Módne zariadenie Wear OS pre príležitostné sledovanie

Módny Fossil Gen 6 ponúka solídny zážitok zo šikovných hodiniek základnej úrovne. Vďaka najnovšiemu Wear OS sa hodinky spárujú s vlastnou aplikáciou pre inteligentné hodinky Fossil a ponúkajú základné sledovanie zdravia a aktivity.

Hodnota Fossil Gen 6 závisí trochu od toho, čo z neho chcete mať. S cenou 299 dolárov za väčšinu verzií sa radí priamo medzi Samsung Galaxy Watch 5 a Google Pixel Watch, jeho hlavných rivalov Wear OS. Možno budete môcť nájsť zariadenie vo výpredaji tu a tam, takže jeho nákup je o niečo lákavejšie.

Čítať:  Ako sa zbaviť zákazu tieňa na TikTok

To znamená, že cena 299 $ vám kúpi celkom dobre zaguľatený zážitok, ktorý pokryje väčšinu náležitostí chytrých hodiniek. Nejedná sa o najúžasnejšie chytré hodinky, ani o tie najextrémnejšie. Prikláňa sa viac k tradičnému typu hodiniek ako k špecializovanému fitness stroju. Gén 6 pokrýva základy chytrých hodiniek a ponúka niektoré doplnky, ako je pokročilé monitorovanie srdcovej frekvencie a kyslíka v krvi, pre tých, ktorí hľadajú trochu viac. Zároveň sa spolieha na najjednoduchší softvér na sledovanie aktivity a nie vždy dostáva merania, ktoré by mali. Na trhu je veľa alternatív, ktoré majú svoju vlastnú príťažlivosť.

Jimmy Westenberg / Android Authority

Ako už bolo spomenuté, Samsung Galaxy Watch 5 (279 dolárov) sú najlepšie hodinky Wear OS, ktoré si môžete kúpiť, a vyvažujú hladký zážitok zo šikovných hodiniek s pokročilými funkciami sledovania zdravia. Tiež na nás veľmi zapôsobili hodinky TicWatch Pro 5 (349 dolárov)s jedinečným duálnym displejom, ktorý šetrí energiu a pôsobivou výdržou batérie. Pre čisté a elegantné hodinky Wear OS od ich výrobcu, Google Pixel Watch (349 dolárov) patrí medzi najkrajšie chytré hodinky, aké kedy uvidíte.

Ak to so sledovaním kondície myslíte vážnejšie, Garmin Venu 2 (399 dolárov) by mal byť vo vašom užšom výbere. Sú oveľa drahšie, ale sú to jedny z najlepších šikovných hodiniek zameraných na fitness na trhu. Za ďalších 50 dolárov môžete získať Venu 2 Plus, ktorý prichádza s rýchlejším nabíjaním a viacerými funkciami chytrých hodiniek ako štandardná verzia.

Majitelia iPhonov znepokojení prechodom Gen 6 z Wear OS 2.3 na Wear OS 3 na tom budú pravdepodobne lepšie s čerstvými Apple Watch Series 8 (399 dolárov), ktorý má väčšiu obrazovku, natívnu kompatibilitu s iOS a dlhodobý softvérový záväzok od spoločnosti Apple.

A napokon, ak máte naozaj radi niečo fantastické, môžete sa pozrieť na najnovšie Michael Kors Gen 6 (350 dolárov) nositeľné zariadenia. Jedná sa v podstate o chytré hodinky Fossil Gen 6 zabalené v oveľa elegantnejšom šate.

Recenzie Fossil Gen 6: Verdikt

Eric Zeman / Android Authority

Fossil zjavne dúfa, že osloví široké publikum potenciálnych kupcov s Gen 6. Spoločnosť zvolila na navrhovanie tohto nositeľného zariadenia trochu stredný prístup a prekračuje hranicu medzi tradičným správaním šikovných hodiniek a fitness funkciami. Je to snáď majster všetkých remesiel a majster niektorých?

Fossil dal dohromady dobre vyzerajúce hodinky, ktoré sú dobre vyrobené. Obrazovka je veľká a jasná, tlačidlá hodiniek sú tak akurát a výber farieb a remienka poskytuje množstvo prispôsobení. Procesor a bezdrôtový výkon sú špičkové a hodinky obsahujú užitočné doplnky, ako je senzor kyslíka v krvi na sledovanie zdravia srdca a užitočný zoznam aplikácií pre inteligentné hodinky od Googlu.

Je možné, že sa Fossil Gen 6 pokúša urobiť príliš veľa bez toho, aby niečo urobili dosť dobre.

Gen 6 však dokáže zaostávať v niekoľkých kľúčových oblastiach, ktoré ju brzdia. Pretože sa toho snažia robiť toľko, trpí tým životnosť batérie. Aj keď zvládne celý deň so zapnutým neustálym monitorovaním srdcovej frekvencie a sledovaním spánku, vypne sa hneď po 24 hodinách. Na predĺženie výdrže batérie je potrebné vážne ladenie. Rádio GPS sa rýchlo zaplo, ale len zriedka poskytovalo presné merania pre tréning. Sledovanie spánku chýba kvôli zlej registrácii cyklu spánku.

Kým nehľadáte dokonalosť u fitness partnera, Fossil Gen 6 poskytuje vyvážený zážitok, ktorý je pravdepodobne najlepšie prenechať príležitostným nositeľným používateľom, ktorí chcú trochu viac, než čo ponúkajú základné hodinky.

Top Fossil Gen 6 recenzia a odpovede

Má Fossil Gen 6 Wear OS 3?

Áno, Wear OS 3 je teraz k dispozícii na stiahnutie na Fossil Gen 6.

Je Google Assistant k dispozícii na Fossil Gen 6?

Áno Google Assistant je teraz k dispozícii na Fossil Gen 6.

Oplatí sa kupovať Fossil Gen 6?

Ak vezmeme do úvahy alternatívy Wear OS od Samsungu a Google, Fossil Gen 6 sa neoplatí kupovať za plnú zavádzaciu cenu.

Je Fossil Gen 6 vodotesný?

Fossil Gen 6 má vodeodolnosť 3ATM, čo znamená, že vydrží tlak vody až do 30 metrov.

Môže Fossil Gen 6 volať?

Môžete prijímať alebo odmietať hovory na Fossil Gen 6 v mene svojho smartfónu.

Komentáre

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE