Kamenná predajňa je solídny model malého podnikania, ktorý vám môže priniesť pekný príjem. Rozšíriť svoj príjem pomocou kamenného obchodu však môže byť ťažké a drahé.
Ale nemusí byť. Prečo namiesto otvorenia druhého kamenného obchodu nesprístupniť svoju kamennú predajňu online?
Webová stránka vám môže pomôcť rozšíriť váš dosah, získať viac zákazníkov a jednoducho zdvojnásobiť váš príjem bez dodatočných nákladov na platenie za dodatočné úložisko alebo inú sadu nástrojov.
Okrem toho vás web robí objaviteľnejším, čo znamená, že môžete zarábať na organickej návštevnosti. To v konečnom dôsledku znamená, že nemusíte míňať toľko na platenú reklamu, aby ste si udržali väčší podiel zo svojich ziskov.
Vytvorenie webovej stránky sa môže zdať náročné, ale nemusí to byť so správnymi nástrojmi. Tento článok vám ukáže, ako vytvoriť kamennú webovú stránku v siedmich krokoch.
Poďme sa do toho pustiť.
Krok 1: Vyberte funkcie webovej stránky
Krok 2: Vyberte si platformu
Krok 3: Vyberte názov domény
Krok 4: Zaregistrujte sa na získanie plánu hosťovania
Krok 5: Nainštalujte WordPress
Krok 6: Pridajte svoje produkty
Krok 7: Propagujte svoj obchod online
Záverečné myšlienky: Webová stránka tehál a malty: Presun tehál na internet
Krok 1: Vyberte funkcie webovej stránky
Pokiaľ ide o uvedenie vašich tehál a malty online, máte dve možnosti.
Prvým je použitie vašej kamennej webovej stránky ako katalógu na zobrazenie vašich produktov a povzbudenie návštevníkov, aby navštívili vašu fyzickú polohu. Zákazníci tak kupujú položky offline a zvyšujú vašu osobnú návštevnosť.
Druhou možnosťou je vytvorenie elektronického obchodu online alebo predajne pre váš kamenný obchod. Návštevníci tak môžu nakupovať z pohodlia svojho domova, výsledkom čoho je predovšetkým online predaj.
To, ktorú možnosť si vyberiete, bude určovať funkcie, ktoré musíte zahrnúť, ako napríklad spôsoby platby, ako napríklad to, ktoré kreditné karty budete akceptovať, online katalóg pre online nakupovanie, náklady na dopravu a možnosti, pridávanie recenzií produktov a podobne.
Ak chcete jednoduchý katalóg a nechcete kopírovať trasu podnikania elektronického obchodu, nemusíte sa starať o pridávanie platobnej brány alebo konfiguráciu možností dopravy.
Zobrazovanie recenzií alebo posudkov produktov však môže viesť k tomu, že ľudí povzbudí k návšteve vašej fyzickej prítomnosti, dokonca aj na webovej stránke katalógu.
Krok 2: Vyberte si platformu
Keď ste si vybrali požadované funkcie, musíte si vybrať platformu pre svoj obchod. Jedna z najlepších platforiem pre akúkoľvek webovú stránku je WordPress. WordPress je nielen zadarmo, ale má aj tisíce tém, vďaka ktorým si jednoducho upravíte svoj web presne tak, ako chcete.
Okrem toho existujú tisíce doplnkov pre WordPress, ktoré vám pomôžu rýchlo vytvoriť akúkoľvek webovú stránku. Jedným z takýchto doplnkov je WooCommerce.
Vďaka WooCommerce si môžete jednoducho vybudovať internetový obchod WordPress a predávať svoje produkty online.
Krok 3: Vyberte názov domény
Doména je to, čo vaši návštevníci zadajú, aby sa dostali do obchodu vašich online predajcov. Ako názov domény pre online podniky je najlepšie použiť názov existujúceho kamenného obchodu.
Ak je názov zabratý, skúste pridať slovo obchod alebo obchod alebo vyberte príponu .shop alebo .store.
Krok 4: Zaregistrujte sa na získanie plánu hosťovania
Okrem názvu domény budete potrebovať aj plán hostingu. Hosting je miesto, kde sa budú nachádzať súbory webových stránok, a je to nevyhnutné, aby návštevníci mohli pristupovať k vašej webovej lokalite.
Ak hľadáte spoľahlivého hostiteľa, Hostinger má hostingové plány optimalizované pre webové stránky WordPress a WooCommerce. Medzi kľúčové funkcie patrí vstavaná kompresia obrázkov, technológia opusteného košíka, zásuvné moduly na tvorbu stránok a príprava na jedno kliknutie, plus StoreBuilder.
Naše servery sú navyše optimalizované pre vyššiu rýchlosť a lepšiu bezpečnosť. Tieto funkcie sú pre internetové obchody kľúčové na budovanie dôvery a zvyšovanie konverzií.
Krok 5: Nainštalujte WordPress
Keď skúmate možnosti hostenia, nevyhnutne narazíte na niektorých hostiteľov, ktorí vám predinštalujú WordPress, keď sa zaregistrujete do jedného z ich plánov.
Ak to nie je prípad vášho vybraného poskytovateľa hostingu, budete si musieť nainštalovať WordPress sami.
Ale tu je dobrá správa:
Väčšina hostingových spoločností ponúka proces inštalácie WordPress jedným kliknutím. Jediná vec, ktorú musíte urobiť, je zadať požadované používateľské meno, heslo a názov stránky. Inštalátor sa postará o zvyšok a vy sa potom budete môcť prihlásiť na svoj nový web WordPress.
Ak ste sa rozhodli predávať svoje produkty online, budete si musieť nainštalovať aj WooCommerce. Môžete to urobiť tak, že prejdete na Pluginy > Pridať nový a hľadať WooCommerce. Potom nainštalujte a aktivujte doplnok a podľa Sprievodcu nastavením nakonfigurujte možnosti doplnku.
Krok 6: Pridajte svoje produkty
Po nakonfigurovaní WooCommerce budete musieť pridať produkty z vašich maloobchodných predajní. Ak už máte zoznam svojich produktov v a vo formáte CSVmôžete ho jednoducho importovať do WooCommerce tak, že prejdete na WooCommerce > Domov. Potom kliknite na Pridať produkty > Importovať cez CSV.
Prípadne môžete pridať produkt manuálne tak, že prejdete na Produkty > Pridať nové. Potom budete môcť pridať názov produktu, popis, obrázky a nakonfigurovať dôležité možnosti produktu, ako je cena, variácie, typ produktu a ďalšie.
Krok 7: Propagujte svoj obchod online
Po pridaní produktov sa musíte zamerať na zvýšenie návštevnosti a propagáciu svojej novej kamennej webovej stránky. Tu je niekoľko základných marketingových metód, ktoré vám poskytnú počiatočnú trakciu:
- Propagujte na sociálnych sieťach — Pridajte svoj web do svojich profilov sociálnych médií, pravidelne uverejňujte príspevky, poskytujte hodnotu a oslovte svojich ideálnych potenciálnych zákazníkov.
- Pridajte e-mailový prihlasovací formulár so zľavovým kódom — povzbudiť návštevníkov, aby sa zaregistrovali a zostali s vami v kontakte, aby mohli byť upozornení, keď budú do obchodu pridané nové produkty.
- Blogovanie — vytvorte obsah na svojom webe a využite ho ako príležitosť na prezentáciu toho, ako sa dajú použiť vaše produkty a ako ich používajú iní zákazníci.
- Platené reklamy — Ak máte vyhradený marketingový rozpočet, zvážte investíciu do reklám na Facebooku, Google AdWords alebo propagovaných pinov.
- Optimalizácia pre miestne optimalizácia pre vyhľadávače (SEO) — zahrňte svoju polohu do kľúčových slov svojho obchodu a vytvorte si profil v službe Moja firma na Googli, ktorý odkazuje na váš web.
Záverečné myšlienky: Webová stránka tehál a malty: Presun tehál na internet
Vytvorenie kamennej webovej stránky je veľká úloha. Keď však viete, o čo ide, môžete svoj web rýchlo spustiť. Postupujte podľa krokov v tomto článku a preneste svoje tehly online.
Ak chcete urýchliť proces a posunúť prehľad o predaji na vyššiu úroveň, pozrite si Hostinger’ StoreBuilder. Je to najrýchlejší a najjednoduchší spôsob, ako vybudovať internetový obchod s WordPress – a prichádza aj s plne spravovaným hostingom.