[What to Do] Niekto, koho nepoznám, mi poslal peniaze na Zelle

Len málo vecí je v živote nepríjemnejších ako dostať peniaze od cudzieho človeka. Na podobnú situáciu vás nikto vopred nepripraví. To je dôvod Ak mi niekto, koho nepoznám, poslal peniaze na Zelle, čo môžem urobiť patrí medzi nezvyčajné, ale najvyhľadávanejšie dopyty na internete.

Žiaľ, s aplikáciami ako Zelle a Venmo sa stáva bežným náhodným prevodom prostriedkov nesprávnej osobe. Poďme preskúmať, čo môžete urobiť, ak dostanete platbu Zelle od niekoho, koho nepoznáte.

Niekto, koho nepoznám, mi poslal peniaze na Zelle, čo mám robiť?

Vždy, keď vám cudzinec Zelle z ničoho nič vytiahne peniaze, s najväčšou pravdepodobnosťou pojem chyba zastáva pozíciu zodpovednosti. Na základe toho najlepšie urobíte, ak počkáte, kým sa vám odosielateľ ozve. V prípade, že sa vám zdá, že vás nikto nechce kontaktovať do 48 hodín, prevezmite zodpovednosť a kontaktujte tím podpory Zelle.

Držíte to z nerozhodnosti? Vraciaš to? Morálne áno. Môžete však previesť peniaze späť bez toho, aby ste odhalili svoju vlastnú identitu? Bojíte sa možnosti spadnúť do podvodu, keď sa snažíte byť dobrým človekom. Čo keby ste tiež poslali peniaze späť nesprávnej osobe?

Ako Zelle účinkuje?

Zelle patrí medzi rýchle digitálne platobné služby v spojení s viac ako 1 000 bankami so sídlom v USA. Ak vaša banková aplikácia obsahuje službu Zelle ako jednu zo služieb, na začiatok stačí postupovať podľa krokov registrácie. The webovej stránky má vo vzťahu k nim celý zoznam bánk.

Prípadne si môžete stiahnuť registráciu do aplikácie Zelle pomocou e-mailu alebo telefónneho čísla. Budete musieť prepojiť svoju debetnú alebo kreditnú kartu. Keď sa postaráte o tieto drobné detaily, môžete prijímať a odosielať peniaze.

Zelle nemá systém, v ktorom udržiavate rovnováhu v aplikácii. Všetky peniaze, ktoré dostanete, sa vložia priamo na váš prepojený bankový účet.

Čítať:  36 najlepších vedľajších prác pre učiteľov, ako si zarobiť peniaze navyše

Ak osoba, ktorá dostáva peniaze na Zelle, nie je zaregistrovaná v aplikácii, dostane upozornenie s odkazom. Odkaz ich zavedie na stránku, kde musia vyplniť svoje bankové údaje a zaregistrovať sa u Zelle. Peniaze sa osobe okamžite objavia na bankovom účte.

V prípade aplikácií, ako je táto, vždy existuje priestor na chyby na strane používateľa. Keď niekomu pošlete peniaze, musíte ich poslať buď na jeho e-mailovú adresu alebo telefónne číslo. Jediná zmena písmena a čísla a peniaze môžu skončiť na cudzom bankovom účte.

Takže je bežné, že sa stretnete so situáciou, keď sa musíte opýtať, či sniekto, koho nepoznám, mi poslal peniaze na Zelle; čo mám robiť?

Niekto, koho nepoznám, mi poslal peniaze na Zelle: Mám ich poslať späť?

Vo všeobecnosti, ak dostanete peniaze od cudzinca, býva to čestná chyba. Zelle vás dvakrát požiada, aby ste to potvrdili predtým, ako niekomu pošlete peniaze, takže k podobným nehodám nedôjde.

Nedá sa poprieť, že všetci vedieme rušný život. Dotknutý cudzinec môže prejsť zvyčajným prevodom finančných prostriedkov bez toho, aby si pozorne prečítal podrobnosti. A bum! Peniaze skončia na vašom účte, keď možno ani nikoho s rovnakým menom nepoznáte.

Keď vidíte na svojom účte náhle kopu peňazí, je to celý zmätok. “Niekto, koho nepoznám, mi pošle peniaze na Zelle“ prepadnete panike. Odosielateľ pravdepodobne zažíva rovnaké utrpenie na druhej strane.

Aké by mali byť vaše kroky?

 • Prečítajte si riadne zmluvné podmienky spoločnosti Zelle. Ak sa oboznámite s pravidlami, budete mať oveľa menšiu šancu na podvod.
 • Počkajte, kým vás bude odosielateľ kontaktovať. Nie je potrebné ich hľadať sami. Takto dobrovoľne neprezradíte svoju identitu cudziemu človeku.
 • Vypočujte si ich žiadosť. Chcú, aby ste im poslali peniaze späť? Pravdepodobne áno. Po skontrolovaní určitých vecí im to povedzte.
 • Kontaktujte svoju banku. Vysvetlite im situáciu podrobne a bez akýchkoľvek pochybností. Aj keď vám nedokážu poskytnúť dobrú radu, hovor budete mať stále zaznamenaný a dôkaz o svojej situácii.
 • Ak môžete prinútiť svoju banku, aby odstránila prostriedky a vložila ich späť na účty cudzinca, je to najlepší možný scenár.
 • Zástupca vašej banky nemusí prejaviť záujem o vykonanie vyšetrovania alebo o pomoc s odstránením prostriedkov. Zo strany Zellera aj banky je odpoveď často taká, že by si to zákazníci mali vyriešiť medzi sebou.
 • Kontaktujte aj zástupcu spoločnosti Zeller. Ak sa rozhodnete uskutočniť vrátenú transakciu, chcete si zachovať papierovú stopu a mať pokryté všetky svoje základne.
 • Teraz sa musíte rozhodnúť. Chcete poslať peniaze späť cudzincovi? Ak tak urobíte, vedzte, že to robíte s rizikami.
 • Ak sa vám cudzinec, s ktorým ste v kontakte, začne vyhrážať kvôli peniazom, okamžite ho zablokujte na všetkých kanáloch a podajte sťažnosť.
 • Chcete podať sťažnosť aj generálnemu prokurátorovi vášho štátu. Ak majú podobný zoznam správ o tom, že od neznámych ľudí dostali peniaze a museli ich poslať späť, pravdepodobne začnú vyšetrovanie, aby sa uistili, že sa nič vtipné nedeje.
Čítať:  6 spôsobov, ako zarobiť peniaze na YouTube v roku 2024

Najjednoduchší spôsob, ako sa s tým vysporiadať niekto, koho nepoznám, mi poslal peniaze na Zelle scenár by dostal upozornenie s možnosťou odmietnuť alebo prijať prevod. V súčasnosti to neprichádza do úvahy. Ak nechcete dostávať peniaze na Zelle, budete musieť deaktivovať svoj účet Zelle.

Niekto, koho nepoznám, mi poslal peniaze na Zelle: Prečo je to riskantné?

Časť z vás si určite kladie otázku, čo môže byť také riskantné na vrátení peňazí cudzieho človeka späť.

Tento kúsok z Elliotova obhajoba na Minh Tran vrhá svetlo na to, ako presne môžete prísť o peniaze, keď sa snažíte byť dobrým človekom.

Minh Tran jedného pekného februárového rána dostal od cudzinca asi 360 dolárov. Samozrejme, nemal v pláne nechať si peniaze. Takže, keď mu neznáma osoba v panike zavolala a požiadala ho, aby vrátil peniaze, pretože to bolo jeho nájomné za mesiac, Tran okamžite súhlasil.

Tran mal stále rozum, aby zavolal do banky o udalostiach. Zástupca mu dal súhlas, po ktorom Tran vložil prostriedky späť na účet cudzinca. Cudzinec potvrdil, že peniaze dostal, a Tran považoval kapitolu za uzavretú.

Až o pár dní neskôr sa z jeho účtu odpísalo ďalších 360 dolárov. Ukázalo sa, že cudzinec tiež kontaktoval zástupcu Zelle a informoval ho o jeho situácii. Agent Zelle, sympatizujúci s osudom cudzinca, schválil vrátenie peňazí.

Zásadou spoločnosti Zelle je, že po dokončení transakcie už nie je možné ju vrátiť späť. Takže agent porušil podmienky.

Teraz musel Tran kontaktovať Zelleho a požiadať ich, aby preverili chybu a dúfajme, že znovu vložili peniaze navyše, ktoré mu vzali. Agent na Tranovom konci sa ukázal ako niekto, kto bral politiku spoločnosti vážne a odmietol spätnú transakciu.

Ovocie nepriniesol ani Tranov pokus kontaktovať cudzinca s otázkou nájomného. Potom to bol dlhý boj a neustála výmena názorov medzi Zelle, bankou, Trans a jeho právnymi obhajcami, kým dostal späť svoju oprávnenú sumu.

Teraz, kvôli politike Zelle nevrátiť transakciu, sú to zriedkavé scenáre. Môže sa to však stať. Toto je hlavný dôvod, prečo chcete mať podrobnosti zoradené a zaúčtované predtým, ako sa pokúsite vrátiť peniaze cudzincovi.

Otázka, Niekto, koho nepoznám, mi poslal peniaze na Zelle sa ukázalo byť pre Trana skľučujúce. Snáď sa vám to nestane.

Čítať:  Aktualizácia Sprout Social: 15 príkazov AI, prispôsobenie miniatúr videí a ďalšie!

Existuje ďalší prípad podvodu, keď a žena stratila 18 000 dolárov po odpovedi na SMS a hovor z banky. Len to nikdy nebola jej banka a podvodník so sfalšovaným ID volajúceho banky.

Podvodník navrhol, aby žena použila Zelle. Onedlho uvidí oznámenia potvrdzujúce, ako boli jej peniaze prevedené na účet Chase, čo si nikdy nepamätá, že by to schválila.

Napriek všetkému pohodliu spoločnosti Zelle v prípade transakcií z banky do banky, po strate peňazí je jednoduchšie vzdať sa, ako pokračovať v prípade, ktorý trvá príliš dlho, kým sa vybaví. Čo ešte môžete urobiť, aby ste sa ochránili pred podvodmi?

 • Ak neviete, kto vám poslal správu, hovor alebo e-mail, neodpovedajte na ne. Ak je v texte alebo e-maile zahrnutý odkaz, neklikajte naň.
 • Aj keď vidíte ID volajúceho cudzinca, hovor neprijímajte, pokiaľ si nie ste istí jeho oprávnenosťou. Spoofing Caller ID je hračka pre podvodníkov.
 • Počas hovoru neposkytujte žiadne informácie, aj keď osoba na druhej strane tvrdí, že je zástupcom banky. Banky od vás nikdy nepožadujú daňové identifikačné číslo, číslo sociálneho poistenia alebo číslo účtu prostredníctvom hovoru alebo SMS.
 • Okrem toho by ste mali podať podvod nahlásiť neoprávnené transakcie.

Niekto, koho nepoznám, mi poslal peniaze na Zelle: Čo ak ste cudzinec?

Druhá strana získania a Platba Zelle od niekoho, koho nepoznáte je reálna možnosť byť tým niekým.

Čo ak ste omylom autorizovali transakciu cudzej osobe? Možno ste sa pokúšali poslať platbu priateľovi, rodine alebo firme. Nejako ste si pomýlili číslo a zrazu máte veľkú sumu odpísanú z vášho bankového účtu na nesprávny účet.

Ak všeobecná rada na riešenie problému s niekým, koho nepoznám, mi poslal peniaze na Zelle, je počkať, kým sa s ním cudzinec skontaktuje, potom musíte byť vy ten, kto kontaktuje danú osobu.

Aké kroky by ste mali podniknúť?

 • Zavolajte do svojej banky a vysvetlite, ako ste vykonali nesprávnu transakciu. Je malá pravdepodobnosť, že zariadia vrátenie vašich prostriedkov, ale musíte to skúsiť.
 • Okrem toho zavolajte na zákaznícku podporu Zelle. Ich politika považuje všetky transakcie za konečné, takže tam veľa pomoci nedostanete, ale oplatí sa to vyskúšať.
 • Nakoniec pošlite zdvorilú správu neznámemu, aby vykonal spätnú transakciu. Málokedy ľudí baví sedieť na peniazoch iných. Hlavným dôvodom, prečo by mohli váhať, by bol ich vlastný strach, že sa stanú obeťou podvodu.

Ak cudzinec odmietne alebo nevráti vašu SMS alebo hovor, obávame sa, že vaše peniaze môžu byť navždy stratené. Aby ste sa vyhli takýmto chybám:

 • Vždy si dvakrát skontrolujte meno, telefónne číslo alebo e-mailovú adresu príjemcu.
 • Snažte sa neposielať peniaze firmám za produkt alebo službu. Obmedzte svoje transakcie na rodinu a priateľov.
 • Predovšetkým sa vyhýbajte online cudzincom, ktorí prevádzkujú firmy, ktorí trvajú na tom, aby ste platili cez Zelle.
Čítať:  6 dôvodov, prečo je môj účet Zelle pozastavený

Často kladené otázky: Niekto, koho nepoznám, mi poslal peniaze na Zelle

1. Je bezpečné prijať platbu Zelle od niekoho, koho nepoznáte?

Keď sa stretnete s niekým, koho nepoznám, poslal mi peniaze na situáciu v Zelle; vaša bezpečnosť závisí predovšetkým od vás. Ak im chcete vrátiť peniaze, urobte všetky preventívne opatrenia. To zahŕňa informovanie Zelle a vašej banky.

2. Má Zelle limit na množstvo peňazí, ktoré môžete poslať?

Ak je Zelle medzi službami vašej banky, mali by ste kontaktovať banku a zistiť limit odosielania. Pre tých, ktorí používajú Zelle ako platobnú aplikáciu bez bankového spojenia, je týždenný limit stanovený na 500 USD.

3. Prečo vám náhodní ľudia posielajú peniaze na Zelle?

Niekto, koho nepoznám, mi poslal peniaze na Zelle, a to z niekoľkých dôvodov. Vo väčšine prípadov chcel cudzinec pravdepodobne poslať peniaze niekomu inému a nesprávne zadal číslo alebo písmeno. Môže ísť aj o pokus vytiahnuť na vás podvod, takže buďte opatrní.

4. Ako kontaktovať zákaznícky servis Zelle?

Číslo zákazníckeho servisu Zelle je 844-428-8542. Majú tiež online zákaznícku podporu portál.

5. Prečo trvá 3 dni, kým váš príjemca dostane peniaze?

Ak je to prvýkrát, čo posielate peniaze na Zelle po registrácii u nich, môže to trvať 3 dni. Toto je bezpečnostný prvok spoločnosti Zelle. V opačnom prípade by vaše peniaze mali byť prevedené na účet príjemcu v priebehu niekoľkých minút.

Prehľad: Niekto, koho nepoznám, mi poslal peniaze na Zelle

S tým som skončil, aby som vás previedol cez to, čo robiť a čo nie, ktoré vám pomôžu lepšie sa umiestniť vždy, keď sa stretnete so zvláštnymi situáciami, ako napr. niekto, koho nepoznám, mi poslal peniaze na Zelle. Uistite sa, že ste si prečítali celú cestu a nenechajte si ujsť žiadnu zásadnú informáciu.

Platobné aplikácie ako Zelle sú neuveriteľne pohodlné, keď nemáte po ruke hotovosť. Finančné prostriedky medzi priateľmi a rodinou môžete prevádzať okamžite. Len pri vykonávaní akýchkoľvek platieb musíte byť ostražití. Dúfajme, že niekto, koho nepoznám, mi poslal peniaze na situáciu v Zelle, že sa vám nestane, a ak áno, ten neznámy je pravý.

Dajte nám vedieť, či sa vám príspevok páčil. Len tak sa môžeme zlepšiť.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE