White Label Custom Domains

V offline kontexte pojem „súkromná značka“ znamená, že jedna spoločnosť vyrába produkt a iná spoločnosť naň umiestni svoje meno a produkt predáva. Koncept je podobný pre softvérové ​​​​podnikanie, ako je Ahrefs, ale používa sa výraz „biely štítok“.

Ako príklad toho vyrábame softvér na audit SEO webových stránok, ktorý vytvára správy o výkone SEO webových stránok. Tieto správy môžu byť biele označené agentúrami, takže keď sú prezentované klientom, obsahujú logo agentúry a značku (namiesto toho, aby vyzerali všeobecne).

Tento koncept bieleho označovania platí aj vtedy, ak sa správa o audite SEO zdieľa elektronicky. Agentúry pošlú svojim klientom adresu URL prehľadu, ktorá zobrazí celý prehľad na webovej stránke. Keďže adresa URL je orientovaná na klienta, mnohé agentúry potrebujú doménu / adresu URL označiť bielym štítkom. V tomto článku si prejdeme, čo presne to zahŕňa a ako to nastaviť v SEOptimeri.

Čo je to vlastná doména / adresa URL s bielym štítkom?

Vo všeobecnosti sa vlastná doména s bielym štítkom skladá z dvoch častí: časť „biely štítok“, ako je vysvetlené vyššie, sa týka možnosti pomenovať niečo, čo sa vám páči (zvyčajne ide o prémiovú funkciu) a časť „vlastná doména“, ktorá odkazuje na možnosť upraviť názov domény. Keď sa to spojí, je to schopnosť dať doméne nový názov a nazvať ju akokoľvek chcete.

Čítať:  Vysvetlenie šablón správy White Label spoločnosti Ahrefs

V kontexte používania SEOptimeru vám vlastná doména s bielym štítkom umožňuje používať názov domény vašej vlastnej agentúry (napr.: your-agency.com) na prezentáciu auditov webových stránok naživo vašim klientom, čím nahrádza našu predvolenú doménu: websiteauditserver.com

Výhody používania vlastnej domény White Label

Keď vytvoríte správu o audite webových stránok na SEOptimeri, v paneli s adresou URL si všimnete, že ide o doménu websiteauditserver.com – toto je náš predvolený server na spracovanie správ o audite SEO (zámerne sme sa vyhýbali používaniu stránok seoptimer.com, aby sme sa pokúsili urobiť to všeobecnejšie ako predvolenú možnosť. Ak ste správu označili bielou značkou nahraním svojho loga a pridaním svojho podrobnosti o agentúre, takto bude stránka vyzerať. V tomto príklade spúšťame správu o audite SEO na lokalite www.wallywine.com:

Hoci si môžete prispôsobiť prednú časť adresy URL (subdoménu), je stále súčasťou websiteauditserver.com domény. Na zdieľaní adresy URL s klientom nie je nič zlé, ale väčšina agentúr chce označiť celú adresu URL, aby vyzerala profesionálnejšie a na mieru. Tu je znova rovnaký prehľad, ale tentoraz bol načítaný na vlastnej doméne s bielym štítkom. V tomto príklade je to vlastná doména audits.your-agency.com:

Táto doména je pre klienta oveľa príjemnejšia a pre vás a vašich zamestnancov je tiež ľahko zapamätateľná. Vlastná doména musí byť kombináciou subdomény + domény, napríklad audits.your-agency.com (žiaľ nemôžeme spúšťať prehľady priamo z vašej koreňovej domény, čo umožňuje určité oddelenie).

Čítať:  Pridanie cieľových kľúčových slov do prehľadov White Label

Vo všeobecnosti si môžete vybrať akúkoľvek kombináciu subdomény + domény, ktorá vám vyhovuje (zistili sme, že väčšina agentúr rada používa audity subdoména).

Ak chcete povoliť vlastné domény s bielym štítkom v SEOptimeri pod vašou doménou, budete musieť pridať nový CNAME do nastavení DNS vášho poskytovateľa hostingu.

Čo je CNAME?

CNAME (Canonical Name) je záznam názvu domény, ktorý jednoducho mapuje subdoménu na požadované miesto. Je pravdepodobné, že doména vašej agentúry už má nastavených viacero záznamov CNAME. Ak napríklad používate Gmail ako e-mailovú službu svojej agentúry, váš IT tím už mohol nastaviť CNAME pre mail.your-agency.com ukázať na Gmail. Vďaka tomu je to veľmi jednoduché pre vašich zamestnancov, ktorí môžu do prehliadača zadať mail.your-agency.com a prejsť priamo do svojej pracovnej Gmail doručenej pošty.

Ako fungujú White Label Custom Domains v SEOptimeri?

Vo vyššie uvedenom príklade vlastnej domény s bielym štítkom vytvoríme CNAME pre „audits“ v doméne „your-agency.com“. Táto funkcia je podporovaná plánom White Label Plan a White Label and Embedding Plan od SEOptimera.

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je prihlásiť sa do SEOptimeru a kliknúť na Nastavenia domény v ľavom navigačnom paneli. Potom kliknite na tlačidlo Doména vpravo.

Do poľa zadajte požadovanú subdoménu (v našom príklade audity) a hlavnú doménu (vaša-agentúra.com) a stlačte oranžové tlačidlo Uložiť.

Ďalším krokom je otvorenie novej karty a prihlásenie k poskytovateľovi hostingu (alebo poskytovateľovi DNS) a aktualizácia nastavení DNS pre názov domény vašej agentúry. Majte na pamäti, že táto oblasť obsahuje dôležité nastavenia, takže sa uistite, že viete, čo robíte! Ovládací panel každého poskytovateľa hostingu je mierne odlišný, ale mali by ste byť schopní nájsť a Nastavenia DNS sekciu pre názov vašej domény. Keď nájdete túto oblasť, nájdite možnosť pridať nový (vlastný) záznam DNS. Nižšie je snímka obrazovky oblasti DreamHost „Pridať vlastný záznam DNS“:

Čítať:  White Hat, Grey Hat, Black Hat a Asshat SEO: Aký je rozdiel?

Uistite sa, že záznam, ktorý pridávate, je a CNAME záznam – pravdepodobne ho vyberiete z rozbaľovacieho zoznamu. Zadajte názov hostiteľa presne rovnaký ako subdoména, ktorú ste zadali späť na Ahrefs. Vo vyššie uvedenom príklade by ste zadali „audits“ ako názov hostiteľa CNAME. Pod tým by malo byť pole „Hodnota“, ktoré budete musieť skopírovať zo SEOptimeru (vedľa poľa Hodnota je praktické tlačidlo Kopírovať, aby ste ho mohli vložiť priamo do poľa Hodnota na stránke Nastavenia DNS vášho poskytovateľa hostingu). Toto je hodnota, ktorá ukazuje na naše servery.

Po úspešnom pridaní záznamu CNAME sa vráťte do SEOptimeru a kliknite na tlačidlo „Toto bolo dokončené“, aby sme vedeli, že ste pridali záznam CNAME na svoju doménu a mohli sme veci zariadiť. Táto funkcia v skutočnosti vykoná vyhľadávanie DNS na internete, aby zistilo, či je možné nájsť váš nový záznam CName, a ak nie, často kvôli preklepu alebo z nejakého iného dôvodu, zobrazí vám správu.

Do 24 hodín budete pripravení a vaša nová vlastná doména s bielym štítkom bude nastavená, ale často to trvá len hodinu. Po nastavení sa všetky prehľady, ktoré vygenerujete v sekcii White Label Reports v Ahrefs, budú spúšťať z vašej novej subdomény (napr.: audits.your-agency.com/www.wallywine.com). Ako vedľajšiu poznámku sme zámerne ponechali koreňovú stránku vašej vlastnej subdomény prázdnu (napr.: audits.your-agency.com).

Čítať:  Ako zarobiť spätné odkazy na subdomény zo Sublime Domains

Nakoniec, pridaným bonusom nastavenia vlastnej domény s bielym štítkom je to, že ak ste si na svoje webové stránky nainštalovali náš nástroj Embeddable Audit Tool, vložený prehľad sa spustí z vašej novej domény. Ak ste už nainštalovali nástroj Embeddable Audit Tool na svoje stránky predtým Keď nastavíte svoju vlastnú doménu, odporúčame vám ju preinštalovať skopírovaním aktualizovaného kódu na vloženie v sekcii Nastavenia vkladania – tak sa nástroj Audit Tool načíta z vašej novej vlastnej domény.

Je povolené SSL / HTTPS?

Áno, na rozdiel od mnohých iných poskytovateľov štandardne zapíname protokol SSL pre všetky vlastné domény bez ďalších poplatkov. Poskytovanie trvá len 15 minút a môžete ísť.

Potrebujete podporu?

Pamätajte si, že ak narazíte na nejaké problémy, vždy vám pomôžeme. Chatujte s nami naživo a my vám s tým radi pomôžeme!

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE