WooCommerce je ideálne riešenie pre B2B predaj

WooCommerce si získal obrovskú popularitu na trhu elektronického obchodu B2C, ale je tiež vynikajúcou voľbou pre podniky, ktoré predávajú predovšetkým iným podnikom.
V porovnaní so spotrebiteľským elektronickým obchodom sa elektronický obchod B2B vyvíjal inou cestou, pretože bol vystavený rôznym tlakom. B2B kupujúci očakávajú väčšiu interakciu s predajcami, kupujúci míňajú stále viac produktov a nakupujú súčasne a B2B kupujúci, najmä vo väčších korporáciách, majú požiadavky, ktoré spotrebitelia nemajú. V dôsledku toho sa elektronický obchod B2B rozbiehal pomaly a často bol postavený na „podnikových“ riešeniach elektronického obchodu s vysokou cenou.

V posledných rokoch však predajcovia B2B prijali mnohé z poznatkov, ktoré sa naučili ich kolegovia v priestore B2C. Mileniálni nákupcovia, keď sú menovaní do nákupných úloh v rámci svojho podnikania, očakávajú od B2B rovnaké pohodlie a prístup zameraný na zákazníka ako B2C. Vzostup B2B eCommerce uľahčuje porovnávanie a hodnotenie dodávateľov ako kedykoľvek predtým. Dvojité tlaky premenlivého trhu a väčšie očakávania ovplyvnili B2B predajcov, aby zvýšili svoju hru.

Ako Michael Del Gigante kladie to“Keďže je na tom tak veľa, spoločnosti elektronického obchodu B2B musia začať rozvíjať svoje podnikanie reorganizáciou svojich webových stránok, aby slúžili svojim obchodným klientom ako spotrebiteľom.”

B2B s WooCommerce?

Jedným zo spôsobov, ako sa používatelia elektronického obchodu B2B môžu prispôsobiť očakávaniam v tvare B2C, sú nástroje vyvinuté tak, aby slúžili potrebám podnikov elektronického obchodu zameraných na spotrebiteľov. Odhady sa líšia, ale asi štvrtina stránok elektronického obchodu na webe používajte WooCommerce, a hoci je primárne navrhnutý tak, aby slúžil potrebám B2C maloobchodníkov, WooCommerce sa dá ľahko zmeniť na výkonnú B2B predajnú platformu.

Čítať:  7 účinných spôsobov optimalizácie tlačovej správy pre SEO

Čo je však potrebné na premenu WooCommerce na ideálnu B2B eCommerce aplikáciu? Nie veľa. Po vybalení je WooCommerce bezpečný, spoľahlivý a testovaný v boji. Je schopný podporovať mnoho tisíc produktov a variantov produktov. Jeho hierarchia kategórií a značiek umožňuje vytváranie zložitých vlastných katalógov. Je to zadarmo, ale také populárne, že podpora je široko dostupná. Ak obavy z podpory dodávateľa spôsobujú váhanie s prijatím WooCommerce, nemusíte sa obávať. Existuje mnoho podnikov, ktoré poskytujú túto podporu.

Prinášame funkcie B2B do WooCommerce

WooCommerce postráda niektoré funkcie, ktoré sú potrebné pre B2B a veľkoobchodný predaj, ale sú dostupné ako bezplatné alebo platené rozšírenia. Ako doplnok WordPress využíva WooCommerce výhody z masívneho ekosystému doplnkov WordPress a jeho vlastného radu rozšírení.

Dynamické stanovovanie cien pridáva možnosť konfigurácie množstevných zliav. Zahŕňa vlastné konfigurácie na vytváranie jemne odstupňovaných cenových plánov, ktoré možno použiť podľa zakúpeného objemu alebo na špecifické skupiny kupujúcich.

B2B predajcovia často potrebujú obmedziť kategórie produktov na skupiny kupujúcich. Existuje niekoľko rozšírení WooCommerce na obmedzenie prístupu k produktu podľa rôznych kritérií. s Chránené kategórie WooCommerce, predajcovia môžu chrániť skupiny produktov heslom podľa kategórie a uzamknúť kategórie produktov podľa roly alebo používateľa. Rozšírenie je možné použiť na vytvorenie privátnych priestorov pre individuálnych klientov a oddelených B2C a B2B alebo veľkoobchodných priestorov. Súvisiace Súkromný obchod WooCommerce môže uzamknúť obchod a vytvoriť web WooCommerce len pre členov.

Čítať:  Ako pridať tabuľku veľkosti produktu do WooCommerce vo WordPress

WooCommerce s pridaním malého počtu doplnkov je robustná a spoľahlivá predajná platforma B2B, ktorá je schopná rásť s rastom vášho podnikania a prispôsobovať sa meniacim sa potrebám.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE