WooCommerce vs Shopify: Kľúčové rozdiely a ako si vybrať

Zakladáte internetový obchod a snažíte sa porovnať WooCommerce vs Shopify? Obe platformy sú v oblasti elektronického obchodu z dobrého dôvodu všeobecne známe. Oba poháňajú tisíce online obchodov, takže je ťažké povedať, či je obľúbenejší Shopify alebo WooCommerce.

Bez ohľadu na popularitu, určenie, ktorá platforma je vhodná pre vaše podnikanie, závisí od vašich potrieb. Tu sa budeme zaoberať tým, čo je každá z týchto platforiem elektronického obchodu, porovnáme funkcie a pomôžeme vám určiť, či je WooCommerce alebo Shopify vhodný pre vaše podnikanie.

Čo je WooCommerce?

Najprv sa možno pýtate,

WooCommerce je open source, prispôsobiteľná platforma elektronického obchodu postavená na WordPress. Pridaním doplnku WooCommerce na ľubovoľnú stránku WordPress si môžete bezplatne vytvoriť vlastný online obchod. K dispozícii je množstvo ďalších funkcií a rozšírení, ktoré vám umožňujú prispôsobiť a zvýšiť funkčnosť vašej lokality.

Čo je Shopify?

Shopify je platforma elektronického obchodu typu všetko v jednom, ktorá hostí váš internetový obchod a umožňuje vám vytvoriť si obchod pomocou jeho šablón. Nie je potrebné spravovať webovú stránku z hľadiska webhostingu, bezpečnosti a iných technických špecifík, pretože keď vytvoríte internetový obchod pomocou Shopify, platforma tieto aspekty rieši.

Teraz, keď poznáme základy WooCommerce vs. Shopify, poďme sa ponoriť do konkrétnych funkcií, ktoré tieto dve platformy elektronického obchodu odlišujú.

Funkcie WooCommerce

Pozrime sa na niektoré z kľúčových funkcií WooCommerce, ktoré vám pomôžu určiť, či vyhovuje vašim potrebám.

náklady

Jednou z hlavných výhod používania WooCommerce pre váš internetový obchod sú náklady. Táto prispôsobiteľná platforma s otvoreným zdrojom je bezplatná. Musíte však zvážiť fixné náklady potrebné na prevádzku tejto platformy, ako napríklad:

 • Poplatky za hosťovanie
 • Vaša doména
 • Cena platobnej brány
Čítať:  Ako zmeniť svoj podcast hneď teraz

V závislosti od toho, aké funkcie si vyberiete, si možno budete chcieť kúpiť aj ďalšie položky na prispôsobenie svojho obchodu, vrátane:

 • Prémiová téma
 • Prémiové doplnky

Majte na pamäti, že doplnky WordPress môžu byť len jednorazovým nákupom, zatiaľ čo aplikácie Shopify môžu viesť k opakovaným mesačným platbám.

Jednoduchosť použitia

WooCommerce je skôr doplnok než hosťovaná platforma, čo znamená, že si ho musíte nainštalovať a zdrojový webhosting a zabezpečenie. Celkovo WooCommerce vyžaduje, aby ste boli praktickejší so správou svojich webových stránok, čo zahŕňa aj údržbu WooCommerce. Aj keď táto platforma môže od vás vyžadovať viac, umožňuje vám oveľa väčšiu flexibilitu a kontrolu.

Pluginy

Povaha platformy WooCommerce s otvoreným zdrojovým kódom mu umožňuje zažiariť, pokiaľ ide o doplnky. K dispozícii je viac ako 50 000 doplnkov, vďaka ktorým je vytvorenie vlastnej webovej stránky dosiahnuteľným snom. Svoje produktové stránky WooCommerce si môžete prispôsobiť rôznymi spôsobmi a na konfiguráciu si môžete vybrať z viacerých doplnkov Opustenie košíka WooCommerce a mnoho ďalších funkcií stránky.

Dropshipping

Možnosti dropshippingu sa dajú ľahko dosiahnuť pomocou WooCommerce, pretože rozšírenia umožňujú bezproblémové plnenie objednávok, okamžitý import produktov a ďalšie. Okrem toho môžete povoliť iným predajcom predávať svoje produkty na vašom trhu elektronického obchodu.

Jedna vec, ktorú je potrebné zvážiť pri zakladaní dropshippingového obchodu WooCommerce, je, či váš dodávateľ a predajca majú minimálne požiadavky na objednávku alebo poplatky spojené s ich službami.

Škálovateľnosť

Ako váš elektronický obchod rastie, WooCommerce môže rásť s vami. Aj keď budete musieť spravovať aspekty, ako sú aktualizácie, zálohy, upgrady plánu hostingu a bezpečnosť, máte úplnú kontrolu nad svojou webovou stránkou a platíte len za zdroje, ktoré potrebujete.

Čítať:  Ako exportovať používateľov WordPress pomocou WP All Export

Okrem toho sú k dispozícii predajné doplnky WooCommerce, ktoré vám pomôžu zvýšiť predaj, ako aj spravovaní poskytovatelia hostingu WordPress, ktorí vám pomôžu rozšíriť váš obchod.

podpora

WooCommerce má množstvo možností podpory priamo na svojej webovej stránke vrátane užitočnej dokumentácie, návodov a sprievodcov. Odpovede na svoje otázky od ostatných používateľov WooCommerce a odborníkov nájdete aj na ich fórach podpory.

Funkcie Shopify

Teraz sa pozrime na porovnanie rovnakých funkcií s webom elektronického obchodu pomocou služby Shopify.

náklady

Shopify ponúka trojúrovňovú základnú cenovú štruktúru s jasnými informáciami o tom, aké funkcie sú súčasťou každého plánu. Tieto tri plány sú:

 • Základná služba Shopify za 29 dolárov mesačne
 • Shopify za 79 dolárov mesačne
 • Advanced Shopify za $ 299/mesiac

Ak sa rozhodnete rozšíriť funkcie zahrnuté v niektorom z vyššie uvedených plánov, vaše náklady sa môžu zvýšiť. To zahŕňa pridanie:

 • Prémiové motívy
 • Aplikácie, za ktoré sa platí mesačný poplatok
 • Pomocou externej platobnej brány

Jednoduchosť použitia

Plne hosťovaná platforma Shopify vyžaduje minimálne úsilie pri nastavovaní a nemusíte sa zaoberať inštaláciou alebo správou žiadneho softvéru. Netreba sa tiež obávať o hosting, bezpečnosť, zálohovanie či výkon.

Zaregistrujete si účet a prejdete procesom navrhovania vašej webovej stránky a pridávania produktov do vášho obchodu. Rozhranie je intuitívne a ľahko sa používa s možnosťami drag and drop.

Jedna výhrada, ktorú môžete mať v súvislosti so službou Shopify, je, že akokoľvek je jej používanie jednoduché, vaše možnosti sú obmedzené na nástroje poskytované v rámci platformy alebo doplnky z trhu Shopify. V závislosti od toho, akú flexibilitu potrebujete, to môže alebo nemusí fungovať pre váš e-shop.

Pluginy

Doplnky Shopify sú spoľahlivé a k dispozícii je viac ako 1 200 bezplatných a platených aplikácií, ktoré vám umožnia prispôsobiť si obchod.

Dropshipping

Služba Shopify vám umožňuje poskytovať dropshipping buď manuálnym zadaním objednávky u vášho dodávateľa alebo integráciou jednej z niekoľkých aplikácií pre dropshippingový trh, ako je Oberlo, Printify, AliExpress alebo iné. Zvážte členské poplatky, dopravu a ďalšie potenciálne poplatky, ktoré prichádzajú s týmito trhmi.

Čítať:  Ako vytvoriť instagramovú stránku pre vašu firmu

Škálovateľnosť

Škálovanie vašej firmy je so službou Shopify jednoduché, pretože ako vaša firma rastie, váš plán možno upgradovať tak, aby zodpovedal potrebám vášho obchodu. Aj keď nebudete musieť konfigurovať technické aspekty svojho obchodu, ak necháte Shopify zvládnuť inovácie infraštruktúry, vaša mesačná cena sa zvýši.

podpora

Podporu poskytuje Shopify a je ponúkaná 24 hodín denne, 7 dní v týždni prostredníctvom živého chatu, e-mailu, Twitteru a telefónu. Ak chcete veci opraviť sami, platforma ponúka aj návody, dokumentáciu, videonávody, vedomostnú základňu a fóra, kde môžete klásť otázky a nájsť odpovede.

Okrem toho platforma poskytuje adresár Shopify Expertov, ktorí sú k dispozícii na prenájom, ak chcete integrovať riešenie tretej strany alebo potrebujete ďalšiu pomoc.

Ako si vybrať medzi WooCommerce a Shopify

Ak si chcete vybrať z týchto dvoch platforiem elektronického obchodu, zvážte každý z nasledujúcich faktorov:

Veľkosť firmy

Pri hodnotení WooCommerce vs Shopify zvážte veľkosť svojho podnikania a ako to súvisí s potrebami vášho internetového obchodu.

WooCommerce je platforma s otvoreným zdrojom, ktorá vám umožňuje integrovať elektronický obchod do vašej existujúcej webovej stránky WordPress. Faktor prispôsobenia je obrovský, pretože svoj obchod WooCommerce môžete prispôsobiť akokoľvek malý alebo veľký je váš podnik.

Shopify ponúka tri základné plány a niektoré plány môžu ponúkať viac, ako potrebujete, ak prevádzkujete malú firmu.

Výnosy

Obchodné príjmy sú ďalším faktorom, na ktorý treba myslieť pri porovnávaní Shopify vs. WooCommerce.

Zatiaľ čo obe platformy uplatňujú bankové poplatky a poplatky poskytovateľov platieb od poskytovateľov, ako je PayPal alebo Stripe, Shopify tiež uplatňuje svoj vlastný 2% transakčný poplatok, ak používate bránu tretej strany. Toto percento sa môže zdať malé, ale zvyšuje sa, keď sa vzťahuje na všetky vaše výnosy.

Čítať:  Čo môžeme očakávať od WordPress 6.0 po vydaní?

Na porovnanie, WooCommerce si neúčtuje svoje vlastné transakčné poplatky a umožňuje vám používať bránu tretej strany bez ďalších poplatkov. Ak chce vaša firma využívať špecifické, alebo dokonca nejasné alebo regionálne platobné služby, môžete ušetriť peniaze s WooCommerce vs. Shopify.

Spôsoby dopravy

Pri výbere Shopify alebo WooCommerce zvážte svoje potreby spôsobu dopravy.

Obe možnosti elektronického obchodu vám umožňujú nastaviť náklady na dopravu na základe určitých parametrov, ako je veľkosť a hmotnosť produktov. Ak však chcete kalkulácie prepravných nákladov v reálnom čase s konkrétnymi odosielateľmi, budete si musieť zakúpiť doplnok Shopify vyžaduje, aby ste si zakúpili, a minimálne plán Advanced Shopify pre tieto funkcie, ktorý prichádza s vyššími nákladmi.

Možnosti dizajnu

Keď sa pokúšate rozhodnúť, či je pre vás WooCommerce alebo Shopify to pravé, zistite, aké možnosti dizajnu potrebuje vaša firma pre váš web elektronického obchodu.

Existujú obmedzené možnosti (viac ako 50, z ktorých asi 10 je zadarmo) s Shopify vs WooCommerce, ktorý ponúka tisíce návrhov obchodov na nájdenie najlepších tém WooCommerce, ktoré zodpovedajú vášmu požadovanému vzhľadu.

Spodná čiara

Zvážte všetky tieto faktory pri porovnávaní WooCommerce vs Shopify. Koniec koncov, rozhodnutie, ktorá platforma elektronického obchodu je vhodná pre vaše podnikanie, je dôležitým strategickým obchodným rozhodnutím. Zatiaľ čo Shopify môže poskytnúť jednoduché riešenie na kľúč, WooCommerce poskytuje tie najlepšie možnosti prispôsobenia, ak vám vyhovuje byť viac praktický.

Ak vás lákajú výhody WooCommerce, no chceli by ste si nastavenie obchodu uľahčiť, máte možnosti. Pozrite sa na StoreBuilder, ktorý vám umožní vytvoriť jedinečný internetový obchod založený na WooCommerce bez nutnosti kódovania.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE