WordPress Gutenberg 10.1 bol vydaný s významnými aktualizáciami

Čakanie sa konečne skončilo. V závislosti od vášho postoja voči Gutenbergovi môžete byť vzrušený, zdesený alebo neutrálny. V každom prípade bol vydaný Gutenberg 10.1. Toto vydanie predstavuje významné inovácie navrhnuté tak, aby riešili Core Web Vitals, základné prvky pripravovanej aktualizácie stránky Google z mája 2021.

Najnovšia verzia Gutenberga je tu

Konečne. WordPress oznámila vydanie Gutenberg 10.1.

Je to dôležité, pretože pôvodná verzia WordPress Gutenberg bola naplnená kódom, ktorý mal negatívny vplyv Core Web Vitals. Oznámenie od WordPress vynecháva, že toto vydanie má funkcie, po ktorých sa SEO praktici všade dožadovali. Konkrétne ide o výrazné vylepšenia základných prvkov webu.

Pripravovaná aktualizácia stránok Google

Možno ste si všimli, že sme sa podrobne venovali aktualizácii skúseností so stránkami od spoločnosti Google, a to z dobrého dôvodu: aktualizácia skúseností so stránkami sa má stať významným míľnikom v histórii aktualizácií algoritmu Google. Táto aktualizácia bude uprednostňovať stránky s vysokým hodnotením rýchlosti stránky.

Spoločnosť Google však tiež uviedla, že stále skúma základné metriky kvality, ako je obsah, odkazy a technické SEO.

Danny Sullivan tiež predtým objasnil, že by to nemala byť masívna aktualizácia a nemala by viesť k chaosu.

Čítať:  Ako klonovať web WordPress: Kompletný sprievodca

S najnovšou aktualizáciou WordPress existujú zmeny kódu, ktoré výrazne odlišujú a priamo doplnia nadchádzajúcu aktualizáciu skúseností so stránkami od Googlu.

Čo je WordPress Gutenberg?

Gutenberg je nový editor blokov WordPress. Je navrhnutý tak, aby uľahčil proces písania. S novým editorom platformy však pribudlo aj niekoľko nežiaducich chýb vrátane nafúknutého kódu. Táto revolúcia umožní webmasterom mať oveľa rýchlejšie stránky a zároveň zostať v súlade s očakávaniami Google.

Problémy špecifického kódu Gutenberg, ktoré boli opravené

Vždy, keď je blok načítaný do WordPress, existujú špecifické kódy štýlu, ktoré sa načítajú spolu s ním. Tieto kódy určujú vzhľad tohto bloku a ako sa môže správať.

Tento druh nafúknutia kódu môže spôsobiť značné problémy so stránkou. Môže dokonca spôsobiť, že sa stránky načítajú tak pomaly, že neprejdú testami Core Web Vitals od Googlu.

Pre používateľov WordPress to znamenalo, že ste mali veci proti sebe, pokiaľ ide o kód. Bez ohľadu na to, čo ste s témou urobili, vždy proti vám pracoval Gutenberg.

Nová aktualizácia Gutenberg rieši tieto problémy

WordPress spomenul, že sa rozhodli odložiť načítanie kódu štýlu, ktorý bol potrebný pre tieto bloky na stránke.

Výsledkom je výrazné zlepšenie metrík rýchlosti vašej stránky.

WordPress spomenul, ako to dokázali:

Toto je vítané vylepšenie pre WordPress

Keďže veci pokračujú v napredovaní s editorom Gutenberg WordPress, bude zaujímavé sledovať, ako to ovplyvní rýchlosť stránok webových stránok.

Čítať:  Prémiové nové témy WordPress pod 50 USD

Známky pokroku sú tu určite: WordPress naďalej zaťažuje vývojárov, od ktorých sa očakáva, že budú udržiavať svoj backend WordPress. Pre vás to znamená, že budete mať viac času na to, aby ste sa uistili, že vaše SEO je na správnej úrovni (žiadna hračka).

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE