WordPress vs. Shopify: Čo je pre vás to pravé?

Pri otváraní internetového obchodu je potrebné veľa zvážiť a urobiť veľa rozhodnutí. Predaj fyzických produktov vs. digitálnych produktov. Vytváranie obsahu na TikTok vs. vytváranie obsahu na Instagrame. Môžete tiež zvažovať WordPress vs. Shopify a ktorá možnosť je pre vašu firmu najlepšia.

Poznáte svoje podnikanie. Predtým, ako si vyberiete WordPress alebo Shopify, spoznajte ich tiež trochu.

Porovnanie WordPress vs. Shopify

Porovnanie všetkých zvončekov a píšťaliek WordPress a Shopify vám môže pomôcť pri výbere platformy pre váš elektronický obchod. Každá platforma má jedinečné vlastnosti.

WordPress

WordPress vám umožňuje vytvoriť online obchod, ale môžete tiež prevádzkovať blog s viacerými prispievateľmi, online fóra a videokanály. Táto flexibilita znamená, že môžete vytvoriť množstvo obsahu, ktorý privedie vašich zákazníkov k vám.

Svoje produkty môžete predávať priamo zo svojich blogových príspevkov a ak už máte webovú stránku WordPress, môžete ju premeniť na obchod za čas potrebný na pridanie doplnku a vašich produktov.

A pretože WordPress má toľko možností pre obsah, môžete do svojho obsahu pridať pridružené odkazy. To znamená, že okrem predaja svojich produktov môžete získať províziu aj za uvedenie produktov z iných obchodov.

WordPress nebude obmedzovať ani typ produktov, ktoré môžete predávať. Môžete predávať digitálne položky, ktoré si zákazníci stiahnu, alebo fyzické produkty, ktoré im posielate. Môžete si tiež vytvoriť dropshippingový obchod, kde sa pri odosielaní produktov spoliehate na iných predajcov alebo dodávateľov tlače na požiadanie. A ak by ste chceli vytvoriť e-kurz, môžete predať prístup ku kurzu alebo členstvo.

Čítať:  Ako zistiť, či vás niekto prenasleduje na Snapchate

Ak sú vaši zákazníci väčšinou miestni, môžete si rezervovať miestne služby online, vklady alebo platby pred predajom. Môžete tiež uviesť na trh podujatie. WordPress vám umožňuje prijímať rezervácie a predávať vstupenky online alebo prostredníctvom sťahovania.

Hostinger ponúka spravovaný hosting WordPress, ktorý vám pomôže spustiť váš web. WordPress je skvelá platforma pre mnoho rôznych firiem. Ako majiteľ firmy však potrebujete vedieť vopred:

  • Stanovenie cien. WordPress je zadarmo, rovnako ako mnohé z najlepších doplnkov elektronického obchodu. Budete však musieť zaplatiť za hosting stránok, svoju tému a niektoré doplnky. Najprv si môžete spustiť obchod WordPress len za náklady na hosťovanie, ale väčšina predajcov potrebuje platené doplnky a témy, ktoré im pomôžu rozbehnúť a rozšíriť svoje podnikanie.
  • Prispôsobenia. WordPress ponúka zdanlivo nekonečné možnosti tém s mnohými témami elektronického obchodu pripravenými na inštaláciu. A mnohé z týchto tém si môžete prispôsobiť bez toho, aby ste sa museli učiť kódovať.
  • Transakčné poplatky. Väčšina doplnkov elektronického obchodu WordPress si neúčtuje poplatok za transakciu. To znamená, že spracovatelia platieb ako PayPal a Stripe budú účtovať akékoľvek poplatky za platbu.
  • Spôsob platby. Vaše možnosti platby budú závisieť od doplnku, ktorý si vyberiete. Niektoré podporujú iba PayPal, zatiaľ čo iné ponúkajú funkcie Stripe a Square. WooCommerce umožňuje viac ako 100 možností platobných brán.
  • Vlastníctvo údajov. Akýkoľvek obsah, ktorý umiestnite na svoje stránky, je len na vás, čo znamená, že pokiaľ váš obsah nie je v rozpore s pravidlami vášho webového hostiteľa, môžete začať. Môžete tiež zhromažďovať údaje o svojich používateľoch za predpokladu, že to zverejníte na svojej stránke a budete postupovať podľa pokynov GDPR.
Čítať:  Najlepšie alternatívy SEO pre surferov na optimalizáciu vášho obsahu v roku 2024

Shopify

Shopify je platforma pre podniky na vytváranie a spúšťanie svojich online obchodov. V závislosti od typu podnikania si môžete prispôsobiť svoj obchod Shopify svojim potrebám a môžete predávať fyzické a digitálne produkty. Má tiež možnosti dropshippingu a integruje sa s dodávateľom tlače na požiadanie.

Služba Shopify uľahčuje spustenie vášho internetového obchodu. K dispozícii je vstavaný platobný procesor a vstavaná funkcia tlače prepravných štítkov. Inventár a informácie o produkte môžete mať na jednom mieste pomocou ľahko použiteľných nástrojov na správu.

Nie ste obmedzený len na predaj zo svojej stránky. Shopify ponúka predaj na viackanálovom trhu na Amazone a eBay a môžete predávať na Facebook Shops a Instagram. Existujú aj niektoré vstavané marketingové nástroje pre reklamy na Facebooku, e-mailový marketing a obnovenie opusteného košíka. Navyše, ak máte kamennú predajňu, môžete použiť Shopify ako svoj interný systém predajných miest.

K dispozícii je dokonca aj 24/7 zákaznícky servis, ktorý vám pomôže vyriešiť problémy, s ktorými sa môžete stretnúť. Pri tom všetkom je však nevyhnutné poznať náklady a možnosti prispôsobenia.

  • Stanovenie cien. Existuje päť plánov Shopify, ktoré sa pohybujú od 9 do približne 2 000 dolárov mesačne. Shopify ponúka aj 14-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu.
  • Prispôsobenia. Shopify ponúka mnoho profesionálne navrhnutých tém, ktoré fungujú pre mobily, tablety alebo počítače. Môžete si tiež zakúpiť šablóny od dizajnérov tretích strán, ako sú Shoptimized a Theme Forest, ale Shopify nemá ani zďaleka toľko možností tém ako WordPress.
  • Transakčné poplatky. Shopify ponúka svoj vlastný platobný procesor, ale ak ho nepoužívate, budete platiť dodatočný poplatok za predaj, od 0,5 % do 2 %, v závislosti od toho, aký plán Shopify máte. A ak chcete použiť možnosť miesta predaja v obchode, musíte použiť službu Shopify Payments.
  • Spôsob platby. Môžete ponúknuť možnosť používať procesory, ako je PayPal, ale Shopify vás bude penalizovať poplatkom za transakciu, ako je uvedené vyššie.
  • Vlastníctvo údajov. Služba Shopify môže odstrániť obsah alebo potenciálne celú vašu stránku, ak si myslí, že ste uverejnili niečo, čo je v rozpore s ich pravidlami prijateľného používania. A hoci môžete exportovať údaje o produktoch zo svojho obchodu Shopify, nemôžete si jednoducho stiahnuť svoje stránky alebo blogové príspevky. Ak by ste ich chceli mať, museli by ste tento obsah skopírovať a vložiť ručne.
Čítať:  Ako prepojiť a odpojiť Facebook a Instagram

Používanie WordPress pre elektronický obchod

Je ľahké vidieť, že WordPress vám dáva väčšiu slobodu a vlastníctvo vášho elektronického obchodu ako Shopify. Navyše sa nemusíte starať o mesačné predplatné alebo poplatky za transakcie. A najlepší spôsob, ako spustiť svoj elektronický obchod z vašej stránky WordPress, je pomocou doplnku WooCommerce.

WooCommerce

WooCommerce je ľahko použiteľný bezplatný doplnok a vďaka nemu sú vaše webové stránky a elektronický obchod. Je to najpopulárnejší doplnok elektronického obchodu dostupný pre WordPress a môžete si ho nastaviť a nakonfigurovať sami, ak chcete, zvyčajne za menej ako hodinu. A bez ohľadu na to, akú tému používate pre svoj web WordPress, môžete použiť WooCommerce. Takže bez ohľadu na to, čo predávate alebo ako sa vaša firma prispôsobuje potrebám vašich zákazníkov a trhu, WooCommerce vám môže pomôcť.

Ste pripravení začať s WooCommerce?

Ak ste pripravení spustiť svoj e-shop alebo migrovať svoj aktuálny online obchod na stránku WooCommerce, môžeme vám pomôcť. Náš StoreBuilder vám umožňuje vytvoriť prispôsobený obchod WordPress s intuitívnymi funkciami dizajnu a živou odbornou podporou. A naše plne spravované plány hostenia WooCommerce dokážu udržať vaše údaje v bezpečí a zároveň vám umožnia rozšíriť vaše podnikanie. StoreBuilder a spravovaný hosting WooCommerce vám poskytujú podporu a štruktúru, ktorú potrebujete na rýchle a jednoduché budovanie vášho podnikania.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE