YouTube SEO: Čo je YouTube SEO a prečo je dôležité?

YouTube SEO je skvelá, vysoko podceňovaná marketingová taktika a pri správnom používaní je skvelým hnacím motorom návštevnosti. Aj keď sme sa v predchádzajúcom príspevku dotkli SEO videa a niektorých aspektov SEO SEO, nediskutovali sme o tom, čo a prečo stojí za SEO SEO a optimalizácii vašich videí, aby ste zo služby YouTube vyťažili maximum.

Ako by ste opísali svoju video marketingovú stratégiu? Zameriava sa na vytváranie vysokokvalitného obsahu alebo zahŕňa aj iné taktiky, ako je video marketing a propagácia na sociálnych sieťach?

Video marketing sa stal silným nástrojom pre firmy, ktoré chcú osloviť svoje cieľové publikum. V skutočnosti podľa Statista takmer polovica (49 %) dospelých v USA sleduje v priemere aspoň jednu hodinu videa denne. To znamená, že video marketing už nie je voliteľný pre spoločnosti, ktoré dúfajú, že sa spoja so zákazníkmi.

Semrush vykonal štúdiu ktorý sa zaoberal niektorými štatistikami podieľajúcimi sa na dosahovaní vyšších hodnotení videí. Nasledujúci zoznam uvádza ich zistenia.

Tablet Obsahu

Ako YouTube SEO pomáha hodnotiť videá

 • „Viac ako polovica videí, ktoré sa umiestnili na prvej pozícii, má v popise viac ako 50 slov.
 • 52 percent videí hodnotených podľa kľúčových slov typu „ako na to“ má v popise viac ako 100 slov, zatiaľ čo v prípade všeobecnej vzorky je to len 31 percent.
 • 52 percent videí hodnotených podľa kľúčových slov typu „ako na to“ je dlhších ako 5 minút, zatiaľ čo v prípade všeobecnej vzorky je to len 33 percent.
 • Len 8 percent videí s časovou pečiatkou sa umiestnilo na prvej pozícii.
 • 55 percent videí má pomer zhody medzi názvom a kľúčovým slovom rovný 1.
 • Podľa modelu strojového učenia, ktorý sme použili pri tomto výskume, sú najdôležitejšími parametrami podobnosť názvu s pomerom kľúčových slov, počtom zhliadnutí a trvaním videa.“

Vytváranie videí je však len polovica úspechu. Musíte tiež optimalizovať svoje videá a uistiť sa, že sú z hľadiska SEO vhodné pre YouTube.

Najlepšie na tom však je: na vytvorenie skvelých videí nepotrebujete míňať tisíce dolárov. Existuje množstvo bezplatných nástrojov, ktoré vám umožnia jednoducho vytvárať profesionálne vyzerajúce videá bez toho, aby ste museli najať drahých profesionálov.

A vďaka spoľahlivému procesu optimalizácie vašich videí sa aj vy môžete v porovnaní s konkurenciou pomerne ľahko umiestniť na YouTube.

YouTube SEO: Ako optimalizovať svoje videá na YouTube

Svoje videá YouTube môžete optimalizovať pomocou pomerne jednoduchého postupu:

 • Vykonajte prieskum kľúčových slov na YouTube
 • Vytvorte a publikujte vysokokvalitné a trvanlivé video
 • Optimalizujte svoje videá v súlade s osvedčenými postupmi YouTube SEO
 • Vytvorte optimalizovaný titul na YouTube
 • Vytvorte optimalizovaný meta popis YouTube
 • Používajte značky vo svojich videách uvážlivo
 • Zahrňte do svojich videí ponuku s vysokou mierou konverzie
 • Poskytnite funkcie a výhody vašej ponuky v popise služby YouTube
 • Propagujte svoje video YouTube všade online

Vykonajte prieskum kľúčových slov na YouTube

Prvým krokom pri optimalizácii vášho kanála YouTube je urobiť prieskum kľúčových slov na YouTube. Tu začíname zisťovať, čo ľudia na internete hľadajú. Chcete vedieť, aké výrazy ľudia zadávajú do vyhľadávacieho panela, keď hľadajú konkrétne témy súvisiace s vašou špecializáciou. Výskum kľúčových slov na YouTube je však trochu odlišný v porovnaní s prieskumom kľúčových slov pre Google.

Dôvodom je, že YouTube je úplne iné ihrisko. Keď robíte prieskum kľúčových slov pre Google, robíte prieskum pre iný typ vyhľadávania a myslenia. Rôzni ľudia môžu napríklad vyhľadávať rovnaké výrazy na YouTube, čo by mohlo ovplyvniť vašu stratégiu trochu inak. A to závisí aj od vášho výklenku.

Po prihlásení na YouTube TubeBuddy rozšírenie, zadajte akúkoľvek tému, o ktorej sa chcete dozvedieť. Ak chcete napríklad optimalizovať svoj kanál pre výraz „ako robiť SEO“, zadajte ho do vyhľadávacieho poľa. Kliknutím na tlačidlo preskúmať sa dostanete na stránku s množstvom grafov a údajov, ktoré vám pomôžu pri optimalizácii. Odtiaľ vyberte „ako robiť SEO“ a kliknite na „Preskúmať“.

Potom uvidíte novú obrazovku, ktorá zobrazuje mnoho rôznych metrík. Uvidíte celkové skóre, ktoré je súčasťou vlastných metrík TubeBuddy pre to, či je kľúčové slovo „dobré“ na zacielenie alebo nie. Toto skóre má všeobecný charakter, pričom zohľadňuje objem vyhľadávania kľúčového slova a jeho konkurenciu.

Potom zopakujte proces pre všetky hľadané výrazy, ktoré chcete použiť. Týmto spôsobom na konci procesu budete mať pekný zoznam 100 kľúčových slov, na ktoré môžete zacieliť nové videá, ktoré vám pomôžu zvýšiť objem vyhľadávania na vašej stránke.

Vytvorte a publikujte vysokokvalitné a trvanlivé video

Ak chcete, aby vaše videá videli, je dôležité pochopiť, ako dlho ich ľudia skutočne pozerajú. Toto sa nazýva miera udržania publika a je to metrika, ktorú YouTube používa na určenie toho, kde sa vaše videá zobrazia vo výsledkoch vyhľadávania.

Je rozdiel medzi kvalitným a nekvalitným videom. Pozrime sa na obe, skôr než prejdeme ďalej k udržaniu publika.

Predprodukcia je prvým krokom k získaniu vysokokvalitného videa. Bez predprodukcie a plánovania vopred nebudú vaše videá veľmi kvalitné.

Čítať:  Sprievodca spätnými odkazmi Tumblr pre SEO

Nasledujúce video je príkladom nekvalitného videa YouTube. Spracovanie je slabé, koncept je slabý a celkovo to nie je dobrý príklad toho, ako by v očiach YouTube vyzeralo pútavé video.

Ak je koncept zle vykonaný, celkové odporúčanie je vyhodiť video do koša a ísť ďalej, pretože video je odsúdené na neúspech. Zvyčajne je najlepšie vytvoriť nový koncept.

Toto je oveľa kvalitnejšie video, celkovo má lepší koncept a prevedenie. A, samozrejme, je od Briana Deana z Backlinko:

Ľudia majú tendenciu sledovať videoklipy približne tri minúty, no niektorí ich budú pozerať dlhšie. Čo teda YouTube hovorí o udržaní publika? Hovoria, že je to jeden z najdôležitejších faktorov.

V tomto videu Matt Koval zo služby YouTube Creator Liaison vysvetľuje, že tvorcovia musia urobiť nasledovné, aby dosiahli zvýšenie lojality publika:

 • “Použite presvedčivý hák,
 • Hovorte rýchlo a s vysokou energiou,
 • Obmieňajte svoje vizuálne prvky pre maximálny účinok,
 • Použite drámu a konflikt,
 • Zažite vrcholný moment vo videu,
 • Vybudujte si lojalitu svojho publika: nechajte ho, aby sa vracalo.“

Optimalizujte svoje videá v súlade s osvedčenými postupmi YouTube SEO

Hoci možnosť optimalizácie vašich videí existovala takmer vždy, veľa ľudí nevie, že existujú tri kroky na optimalizáciu videa pre maximálny SEO potenciál.

Povedzte vo videu svoje cieľové kľúčové slová

Vaším cieľom je zabezpečiť, aby sa kľúčové slová, ktoré používate vo svojom videu, zhodovali s kľúčovými slovami, ktoré chcete hodnotiť. Ak poviete niečo ako „Ako vymeniť pneumatiku“, môže sa stať, že dostanete hodnotenie za „vymeniť pneumatiky“. Namiesto toho skúste povedať „ako vymeniť defekt pneumatiky“ alebo „výmena pneumatiky“.

Prepisujte svoje videá

Teraz, keď máte niekoľko skvelých kľúčových slov, musíte sa uistiť, že sa tieto slová zobrazia v poli popisu. Tu začnete písať do textovej oblasti nad prehrávačom.

Pridať značky

Štítky sú dôležité, pretože pomáhajú službe YouTube kategorizovať vaše video. Fungujú ako malé štítky, ktoré službe YouTube presne povedia, o aký typ videa ide. Ak by ste napríklad mali návod na varenie, pridali by ste značky ako „varenie“, „recepty na večeru“ alebo „recepty na večeru“.

Optimalizujte svoj názov videa na YouTube

Ak chcete optimalizovať názov videa, musíte vytvoriť krátky a pútavý názov, ale aj taký, ktorý bude obsahovať kľúčové slová zacielené na vaše video. Musíte to však urobiť bez napĺňania kľúčových slov.

Toto je jeden príklad od profesionála v oblasti SEO YouTube kanál Matta Diggityho:

Optimalizujte popis svojho videa na YouTube

Tiež sa chcete uistiť, že optimalizujete popis videa. Tu zhrňte hlavné body svojho videa a použite ich ako ukážku toho, čo by vaše publikum mohlo nájsť vo vašom videu. Do tohto videa nezabudnite zahrnúť svoju hlavnú ponuku spolu s odkazom späť na stránku ponuky vašej lokality.

Tu je príklad dobre optimalizovaného popisu videa na YouTube. Všimnite si, ako Matt odkazuje späť na svoju stránku a obsahuje špecifické zakódované odkazy na kapitoly pre každú kapitolu videa. Pomáha to zvýšiť použiteľnosť a je to pekná referencia pre divákov.

Propagujte svoje video všade online

Ak chcete zarobiť peniaze na YouTube, pomôže vám mať veľa zhliadnutí vašich videí. A hoci existuje mnoho spôsobov, ako rozšíriť svoje publikum, odporúčame vám tu päť stratégií.

Získajte zhliadnutia svojich videí

Najlepším spôsobom, ako zvýšiť počet zhliadnutí vašich videí, je odovzdať skvelý obsah. Ak sa pokúšate propagovať konkrétny produkt, pravdepodobne sa budete chcieť zamerať na získanie zhliadnutí daného videa. Môžete dokonca skúsiť nahrať niekoľko rôznych typov videí – napr. vysvetľujúce videá, videá s návodmi atď. – a uvidíte, čo funguje.

Zamerajte sa na kvalitu pred kvantitou

Pokiaľ ide o rozširovanie publika, na kvalite záleží viac ako na kvantite. To platí najmä na YouTube, kde ľudia majú tendenciu pozerať kratšie klipy, než si sadnúť a pozerať celé video. Ak ste teda nahrali niekoľko videí, vyberte si tie, ktoré predvádzajú vašu najlepšiu prácu, a väčšinu svojho úsilia venujte propagácii týchto videí.

Uistite sa, že váš obsah je relevantný pre ľudí, ktorí si pozerajú vaše videá

Možno si myslíte, že každého, kto pozerá vaše videá, zaujímajú rovnaké veci. Štúdie však naznačujú, že ľudia v skutočnosti radšej pozerajú videá súvisiace s témami, ktoré ich zaujímajú. Ak napríklad prevádzkujete video marketingovú spoločnosť, možno zistíte, že ľudia si s väčšou pravdepodobnosťou pozrú vaše videá o marketingu na sociálnych sieťach. Alebo ak vytvárate inštruktážne videá, môžete si všimnúť, že ľudia radi pozerajú videá o fotografovaní. Zameraním sa na relevantné témy zvýšite šance, že sa ľuďom vaše videá budú páčiť a že ich budú sledovať viac.

YouTube SEO tipy na hodnotenie vašich videí

Ak chcete optimalizovať svoje videá YouTube pre vyhľadávače, môžete urobiť veľa vecí. Mali by ste sa uistiť, že názov vášho videa obsahuje vaše zacielené kľúčové slovo a že dáva zmysel v kontexte samotného videa. Popis videa je ďalším skvelým miestom na zahrnutie kľúčového slova, najmä ak ľudia nevedia, o čom je vaše video. Štítky sú ďalším spôsobom, ako pomôcť, aby sa vaše video zobrazovalo vo vyhľadávaniach. Nakoniec budete chcieť označiť svoje video kľúčovými slovami súvisiacimi s vašou témou. To umožní službe YouTube zobraziť relevantné informácie o vašom videu.

Tu je niekoľko tipov YouTube SEO, ktoré vám pomôžu získať lepšiu trakciu vašich videí:

Rozumne vyberajte kľúčové slová

SERPS sú mesačne čoraz konkurencieschopnejšie. To platí najmä pre výsledky YouTube. Ak chcete dosiahnuť vysoké hodnotenie pre konkrétne kľúčové slová, je dôležité, aby ste si tieto kľúčové slová vybrali opatrne. V skutočnosti, aj keď existuje veľa skvelých longtailových fráz, veľa spoločností si stále vyberá longtail kľúčové slová, pretože sa dajú ľahšie nájsť. Čo sa však stane, keď sa pokúsite ohodnotiť výraz, ktorý má veľmi malú návštevnosť? No, pravdepodobne uvidíte dosť nízke hodnotenie. A to dáva zmysel. Veď prečo by niekto chcel platiť peniaze za niečo, čo neprináša veľkú návštevnosť? Tu prichádzajú kľúčové slová s vyšším objemom vyhľadávania.

Ako teda viete, či sa konkrétna kľúčová fráza oplatí zacieliť? Je potrebné zvážiť niekoľko vecí. Najprv sa uistite, že ste svoj prieskum kľúčových slov vykonali správne. To znamená, že ste sa pozreli na údaje o objeme aj konkurencii. Keď tieto informácie získate, môžete začať uvažovať o skutočnej hodnote každého kľúčového slova. Povedzme napríklad, že ste chceli zacieliť na „opravy nábytku“. To sa môže zdať ako dobrý nápad, však? Opravy nábytku sú vždy obľúbené témy. Je pravdepodobné, že prinesú aj vysoké objemy návštevnosti. Znamená to však, že ľudia skutočne hľadajú nábytok, opravu nábytku alebo nábytkové doplnky? Na rozšírenie tohto vyhľadávania je niekedy potrebný ďalší prieskum kľúčových slov nad rámec počiatočného vyhľadávania.

Čítať:  Google Search Off the Record Podcast: Poďme si pohovoriť o základných webových Vitals

Premenujte svoj video súbor pomocou cieľového kľúčového slova

Zdá sa to zrejmé, ale videl som nespočetné množstvo videí, kde ľudia zabudli urobiť tento krok. Keď odovzdávate video na YouTube, uistite sa, že názov súboru zodpovedá kľúčovému slovu, ktoré chcete hodnotiť. YouTube tak vie, o čom video je.

Ak ešte neviete, aké je vaše cieľové kľúčové slovo, skúste ho vyhľadať v Plánovači kľúčových slov YouTube. Môžete zistiť, aké frázy ľudia zadávajú do vyhľadávacieho panela, aby našli váš typ videa.

Môžete tiež použiť Google Trends, aby ste zistili, či vaše zvolené kľúčové slovo získava na online popularite. Ak má stúpajúci trend, je pravdepodobné, že je to dobrá voľba.

Nasleduje príklad tohto princípu v praxi. Hoci nejde o cielené kľúčové slovo, používa značkový názov série videí:

Prirodzene vložte svoje kľúčové slovo do názvu videa

Keď hľadáme videá, prvé, čo naše oči upútajú, je názov. To je často to, čo rozhoduje o tom, či si divák klikne na video, takže názov musí byť pútavý, jasný a výstižný.

Výskum vykonaný spoločnosťou Backlinko prezradil, že videá s presnou zhodou kľúčových slov v názve mali miernu výhodu oproti tým bez. Dáva to zmysel, pretože ľudia majú tendenciu viac dôverovať obsahu, ktorý vyzerá, že má to, čo hľadajú, než obsahu, ktorý sa môže len do istej miery zhodovať.

Zahrnutím kľúčových slov s presnou zhodou dávate najavo, že váš obsah môže mať presne to, čo hľadajú, v porovnaní s iným obsahom, ktorý môže byť len čiastočnou zhodou s tým, čo hľadajú.

Optimalizujte popis videa.

YouTube hovorí, že dĺžka popisu videa je obmedzená na 1 000 znakov. Čo sa však stane, ak prekročíte túto hranicu? Zistíte, že sa pozeráte na skrátenú verziu popisu videa.

Dobrou správou je, že existujú spôsoby, ako to obísť. Google v skutočnosti navrhuje, aby ste svoj popis začali písať čo najskôr. Tu je návod, ako môžete optimalizovať popis videa pre maximálny účinok.

Najprv zahrňte dôraznú výzvu na akciu (CTA) do prvých 100 znakov. Ľudia, ktorí si pozrú vaše video, s najväčšou pravdepodobnosťou prekliknú po zobrazení výzvy na akciu. Pred dosiahnutím hranice 1 000 znakov sa preto uistite, že ho máte.

Ďalej, aby boli vaše popisy krátke a sladké. Nerobte si starosti so zahrnutím každého detailu o svojom videu. Namiesto toho sa zamerajte na poskytovanie dostatočného množstva informácií, ktoré prilákajú divákov, aby sa preklikli na váš web.

Nakoniec pridajte relevantné odkazy na iné stránky na vašom webe. Čím viackrát niekto klikne na odkaz, tým vyššia je šanca, že skončí na inej stránke vášho webu.

Označte svoje video obľúbenými kľúčovými slovami, ktoré súvisia s vašou témou

YouTube navrhuje používať značky, aby vaše publikum vedelo, o čom je vaše video. Nechcete však zmiasť ľudí; nezabudnite uviesť relevantné informácie, ako sú dátumy, miesta a mená. Značky pomáhajú službe YouTube porozumieť obsahu a kontextu vášho videa a umožňujú platforme lepšie spájať podobné videá.

Neinformujete však len YouTube, hovoríte o sebe aj Googlu. Majte to teda na pamäti pri výbere značiek. Ak použijete irelevantnú značku, môže to viesť k zníženiu celkovej výkonnosti.

Pomocou Kľúčové slová všade Rozšírenie pre Chrome, modul značiek sa objaví na YouTube pri každom vyhľadávaní a zobrazuje vám značky, ktoré súvisia s vyhľadávaním, ktoré ste vykonali, spolu s objemom vyhľadávania týchto kľúčových slov (čo je ďalší skvelý spôsob, ako vykonať prieskum):

Použite kategórie na ďalšiu optimalizáciu svojho videa

Po nahraní videa sa budete chcieť uistiť, že ho uvidíte. Jedným zo spôsobov, ako to urobiť, je vybrať kategóriu, ktorá najlepšie popisuje, ako ju ľudia nájdu. Ak napríklad odovzdávate návod na varenie, môžete si vybrať jednu z nasledujúcich kategórií:

 • Varenie a stolovanie
 • Jedlo a pitie
 • Recepty
 • Zdravie
 • Fitness

Môžete si tiež vybrať kategóriu podľa toho, kde žije vaša cieľová skupina. Ak sú vaše videá o cestovaní, môžete si vybrať niečo ako:

 • Cestovanie
 • Dovolenkové miesta
 • Destinácie

Na zvýraznenie kľúčových bodov použite anotácie

Anotácie sú malé ikony, ktoré sa zobrazujú vedľa určitých častí vášho videa. Umožňujú poskytnúť dodatočné informácie alebo upozorniť na dôležité prvky.

Ak napríklad hovoríte o produkte, vedľa obrázka položky môžete umiestniť anotáciu. Alebo ak vysvetľujete recept, môžete pridať anotáciu vedľa kroku v procese. Poznámky môžu byť užitočné, pretože poskytujú divákom rýchly súhrn toho, čo sa deje vo vašom videu, bez toho, aby museli video pozastaviť.

Ak to chcete urobiť, prejdite na svoj kanál. Potom kliknite na obsah a podrobnosti.

Potom kliknite na tlačidlo kariet:

Umožní vám to vybrať typ karty/poznámky, ktorú chcete pridať, napríklad: Video (pridanie informačnej karty s odkazom na video), Zoznam skladieb (pridanie informačnej karty s odkazom na zoznam skladieb) alebo Kanál (pridanie informácií karta prepájajúca kanál).

Nahrajte vlastný obrázok miniatúry pre odkaz na výsledok vášho videa

Miniatúra vášho videa je hlavným vizuálnym prvkom, ktorý diváci uvidia pri posúvaní videí na YouTube. To je to, na čo ľudia kliknú ako prvé. Môže teda ovplyvniť, koľko ľudí si pozrie vaše video, a dokonca aj to, či sa rozhodnú odoberať váš kanál.

Spolu s názvom a popisom videa vysiela táto miniatúra silný signál divákom o obsahu videa. Takže aj keď si vždy môžete vybrať jednu z automaticky vygenerovaných miniatúr, dôrazne vám odporúčame vybrať si vlastný obrázok.

YouTube navrhuje používať obrázky s rozmermi 1280 x 720 pixelov, čo predstavuje pomer strán 16 : 9, ktoré sú uložené vo formátoch .JPG, .GIF, .BMP alebo .PNG. Ak chcete dosiahnuť najlepšie výsledky, uistite sa, že váš obrázok nie je väčší ako 2 MB.

Čítať:  Popularita odkazu: 3 dôvody, prečo je to stále rozhodujúce pre úspech SEO

Ak sa chcete vyhnúť tomu, aby vaša miniatúra orezala časť vášho loga alebo vodoznaku, budete musieť urobiť nejakú prácu navyše. Pred odovzdaním vlastnej miniatúry budete musieť overiť svoj účet a podľa toho budete musieť zmeniť veľkosť loga alebo vodoznaku. Po nahraní vlastnej miniatúry môžete pokračovať a odstrániť pôvodnú verziu.

Nižšie sú uvedené príklady vlastných miniatúr pre kanál YouTube Matta Diggityho:

Použite hashtagy videa na získanie výsledkov vyhľadávania na YouTube

Možno si myslíte, že pridávanie hashtagov do vašich videí nie je veľmi užitočné, pretože každý už vie, čo hashtagy znamenajú. Ale aj keď je pravda, že väčšina ľudí vie, čo sú hashtagy, stále existuje niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste ich využili. Ak sa napríklad snažíte propagovať uvedenie nového produktu na trh, môžete použiť #productlaunch, aby ste upozornili na svoju kampaň. Alebo ak chcete upozorniť na trendovú tému, môžete použiť #trending.

Ak však chcete využiť výhody značiek videa, musíte pochopiť, ako fungujú. Video tagy sú v podstate kľúčové slová, ktoré popisujú vaše video. Zobrazujú sa vedľa názvu videa, rovnako ako bežný text. Keď niekto hľadá kľúčové slovo, vedľa názvu videa sa zobrazí značka. Takže ak máte video s názvom „Ako pripraviť chutný sendvič“, do názvu videa by ste dali „ako pripraviť chutný sendvič“. Keď potom niekto zadá tieto slová do služby YouTube, vedľa výsledkov vyhľadávania sa zobrazí názov videa.

Teraz nemusíte vždy použiť jediné slovo. Môžete spojiť viacero výrazov a potom ich oddeliť čiarkami. Ľuďom to uľahčuje napísať presne to, čo hľadajú. Ak by ste napríklad chceli hľadať „ako pripraviť lahodný sendvič“, môžete napísať niečo v zmysle „ako pripraviť sendvič, ako pripraviť chutný“. V tomto prípade by vyhľadávajúca osoba nemusela písať každé slovo jednotlivo. Namiesto toho mohli jednoducho napísať „urob si sendvič, lahodný“.

Keď teda do názvu videa pridáte hashtag, je čas začať premýšľať o tom, ako ho môžete použiť na zlepšenie pozície vo vyhľadávaní. Najprv budete chcieť zistiť, či sa vaše video skutočne vyhľadáva. Prejdite do svojho analytického nástroja a pozrite sa, koľkokrát bol hashtag zadaný do vyhľadávacieho panela. Ďalej si pozrite súťaž. Existujú podobné videá s rovnakým hashtagom? Ak áno, pravdepodobne by ste sa nemali obťažovať jeho používaním, pokiaľ nemáte v ponuke niečo jedinečné.

Ak však hashtag nepoužíva nikto iný, určite sa oplatí zahrnúť ho do vášho videa. Koniec koncov, ak propagujete určitý produkt, prečo o ňom nepoviete ľuďom? A ak hovoríte o trende, môžete o ňom dať vedieť aj ostatným.

Hashtagy môžete pridať pridaním znaku libry (#) spolu so slovom vedľa neho do polí Názov alebo Popis videa:

Pridajte titulky a skryté titulky

Ak chcete, aby ľudia našli vaše videá, musíte sa uistiť, že sú dostupné pre každého. Titulky a skryté titulky sú skvelé nástroje, vďaka ktorým si vašu prácu všetci užijú.

Titulky sa používajú pre tých, ktorí nepočujú hovorené slovo. Skryté titulky pomáhajú nepočujúcim a nepočujúcim ľuďom sledovať televíziu a filmy.

Najlepší spôsob, ako pridať titulky a skryté titulky k svojim videám, je použiť jeden z mnohých bezplatných online prekladateľských softvérových programov. Existuje niekoľko možností, vrátane Microsoft Translator a Google Translate.

Po preložení videa do angličtiny budete musieť súbor nahrať na YouTube. Môžete to urobiť priamo z aplikácie YouTube alebo z počítača.

Pri nahrávaní súboru zvoľte „titulky a skryté titulky“. Táto možnosť sa zobrazí vedľa rozbaľovacej ponuky „Kvalita videa“.

Môžete si tiež vybrať formát titulkov a určiť, či chcete, aby sa titulky automaticky prehrávali počas sledovania videa.

Ak prejdete na ovládací panel videa YouTube, môžete kliknúť na editor titulkov a pridať titulky k videu:

Zamerajte sa na zapojenie používateľov

Google sa najviac zaujíma o to, ako diváci reagujú na váš obsah, pretože to je to, čo ľudí drží na ich stránkach. Keď uverejníte niečo zaujímavé, je pravdepodobné, že diváci s tým budú chcieť interagovať. Ak im neposkytnete spôsob, ako to urobiť, pôjdu niekam inam. Nezabudnite teda sledovať aktivitu divákov, vrátane komentovania príspevkov, lajkov k fotkám, zdieľania príbehov a prihlásenia sa na odber noviniek.

Okrem monitorovania platforiem sociálnych médií môžete tiež zvážiť vytvorenie kanála YouTube, do ktorého pravidelne odovzdávate originálny videoobsah. Na plánovanie pravidelných príspevkov môžete dokonca použiť nástroje ako Hootsuite alebo Buffer. Pomôže vám to časom vybudovať si sledovateľov, čo zvýši vaše šance na nájdenie online.

Čím viac sa vaše publikum zapojí, tým väčšiu šancu máte, že sa vo vyhľadávačoch umiestnite na popredných miestach.

Celková doba pozerania na YouTube

Celková doba pozerania je jedným z najdôležitejších faktorov, pokiaľ ide o hodnotenie na YouTube. Ako si viete predstaviť, doba pozerania je definovaná ako množstvo času, ktorý ľudia trávia pozeraním vašich videí. To zahŕňa zobrazenia aj prehraté minúty. Celková doba pozerania je v skutočnosti taký dôležitý faktor, že ju YouTube používa na určenie pozície vášho videa v zozname odporúčaných videí.

Povedzme napríklad, že nahráte video s názvom „Ako pripraviť plátok vodného melóna“. Vaším cieľom je zabezpečiť, aby vaše video videlo čo najviac ľudí. Rozhodnete sa teda napísať popis, ktorý vysvetlí, čo video robí a prečo by sa oň malo zaujímať. Potom do popisu pridáte kľúčové slová, ktoré súvisia s vašou témou. Nakoniec natočíte pár krátkych klipov, ktoré vám ukážu, ako robíte plátky melónu.

Nasledujúci deň môžete skontrolovať svoje analýzy a zistiť, ako dobre sa darilo vášmu videu. Iste, existujú desiatky zobrazení a veľa veľa rád. Všimnite si však jednu zaujímavosť: počet lajkov nie je ani zďaleka taký vysoký ako počet videní. prečo je to tak? Pretože vaše video možno videlo veľa ľudí, no len málo z nich v skutočnosti kliklo na tlačidlo Páči sa mi. Ak to chcete zlepšiť, zvážte, či nepožiadate ľudí vo videu, aby klikli na tlačidlo Páči sa mi a prihlásili sa na odber vášho videa.

Ak chcete, aby vaše video dosahovalo lepšie výsledky z hľadiska celkovej doby pozerania, chcete sa uistiť, že ľudia presne vedia, do čoho idú. Na začiatok videa teda môžete vložiť krátky klip vysvetľujúci, v čom je jedinečné. Potom začnete natáčať svoje video a občas sa zastavíte, aby ste vysvetlili, čo robíte. Na konci videa by ste mali divákovi ukázať hotový produkt a zahrnúť výzvu na akciu a požiadať ho, aby sa prihlásil na odber vášho kanála.

Čítať:  5 najbežnejších bezpečnostných chýb a rizík WordPress

Okrem celkovej doby pozerania sú ďalšou dôležitou zložkou hodnotenia na YouTube hodnotenia Páči sa mi. Označenia Páči sa mi pomáhajú YouTube pochopiť, či sa ľuďom páči váš obsah. Slúžia aj ako dobrý indikátor toho, či sa vaše publikum zaujíma o vaše videá. Ak sa vášmu publiku vaše videá nepáčia, nezáleží na tom, koľko času strávi ich pozeraním. A ak sa vaše videá nepáčia vášmu publiku, je pravdepodobné, že sa už nikdy nevrátia, aby si ich pozreli.

Niektoré videá, ako napríklad toto z Matt Diggity, ponúknite výzvu na akciu, označte, že sa mi páči a odoberajte kanál. Vo videu tiež ponúka niekoľko pozitívnych posilnení po tom, čo sa mu páčilo jeho video a prihlásili sa na odber jeho kanála:

Celková doba pozerania relácie

YouTube hovorí, že meria množstvo času stráveného pozeraním videa. Táto metrika pomáha určiť, či sa video oplatí propagovať na platforme. Ak chcete zvýšiť svoje šance na povýšenie, uistite sa, že vaše video bude sledované dlhšie.

Priemerná dĺžka videa na YouTube je 11,7 minúty. Existuje však niekoľko výnimiek. Videá pod päť minút získajú menej zhliadnutí ako videá nad 20 minút, pokiaľ 20-minútové video prinieslo výrazne lepšiu hodnotu. Či už vo forme vzdelávania, zábavy, alebo čohokoľvek iného.

Aj keď sa môže zdať neintuitívne, že videá navrhnuté tak, aby priviedli návštevníkov na váš web, skôr uškodia, než pomôžu vášmu umiestneniu vo vyhľadávaní, YouTube uprednostňuje videá, ktoré udržia používateľov v kontakte. Kľúčovým faktorom pri určovaní, ktoré videá by YouTube mohol chcieť zobraziť ostatným používateľom, je počet relácií za deň.

Tento systém odmeňuje používateľov za to, že trávia viac času na YouTube. A keďže YouTube chce, aby ľudia trávili na jeho platforme čo najviac času, nezvykne uprednostňovať videá, ktoré divákov privedú na iné stránky.

Používateľský zámer videa YouTube

Analýza úmyslu používateľa je jedným z kľúčov k získaniu väčšieho počtu zobrazení na YouTube.

Google bol vždy celkom dobrý v tom, aby pochopil, čo ľudia hľadajú pri vyhľadávaní informácií online. Teraz sa však zdá, že aj tie najzákladnejšie otázky sú zodpovedané s pomocou spoločnosti Google.

V jednom konkrétnom prípade sme našli zaujímavý trend, keď niekto použil kľúčové slovo „získať viac zobrazení“ ako súčasť svojho názvu na YouTube. Prirodzene, keď to zadali do Google, vyhľadávací gigant im ukázal video s názvom „Ako získať viac zobrazení na YouTube v roku 2021 – za 2 minúty“.

Je to preto, že Google chápe, že ľudia chcú vedieť, ako zvýšiť svoju sledovanosť na YouTube. A hoci samotné video nie je obzvlášť užitočné, stále poskytuje hodnotu tým, že odpovedá na otázky používateľa.

Keď sa teda nabudúce budete snažiť zistiť, ako optimalizovať svoj kanál YouTube, nezabudnite zvážiť cieľ používateľa. Ak píšete názov videa, pokúste sa odpovedať na otázku používateľa, a nie len použiť hľadaný výraz číslo 1.

Rozšírenie základne odberateľov vášho kanála YouTube

YouTube je najväčší svetový vyhľadávač videí, ktorý je v tesnom závese za vyhľadávacím nástrojom Google. Vedeli ste však, že rastúca základňa odberateľov YouTube môže viesť k značným príjmom v dôsledku príjmov z reklám (alebo iných príjmov)? Podľa influencermarketinghub.com, to je dosť významné. Použili sme ich interaktívny posúvač, aby sme presne určili, čo by mohol YouTuber zarobiť, ak by mal iba 23 743 zobrazení za deň a normálnu priemernú mieru zapojenia:

Tento nárast nie je spôsobený len množstvom zhliadnutí, ktoré kanály YouTube získavajú v priebehu času; skôr je to kvôli spôsobu, akým ľudia konzumujú videá. Ľudia pozerajú menej hodín denne, no sledujú viac videí. Takže zatiaľ čo každá hodina strávená pozeraním videí na YouTube zvyšuje sledovanosť, celkový počet hodín pozeraných za deň klesá.

V dôsledku toho došlo k posunu v počte zobrazení, ktoré kanály YouTube získajú v prvých týždňoch. V skutočnosti, podľa Tubular Insights, najpopulárnejšie kanály dosahujú za prvý týždeň približne 10 miliónov zobrazení. Medián kanála však nedosahuje ani milión zhliadnutí v rovnakom časovom rámci.

Tieto čísla ukazujú, že prvý týždeň je rozhodujúci pre rast publika na YouTube. Ak chcete rozšíriť svoj kanál, musíte sa uistiť, že uverejňujete príspevky často, aby vaši odberatelia vedeli, čo môžu očakávať.

Škálovanie SEO na YouTube: Ako škálujete produkciu videa?

YouTube môže byť fantastickým dodatočným kanálom na zvýšenie návštevnosti v závislosti od vašej oblasti.

Povedzme napríklad, že ste chceli zverejniť video za deň a zároveň vytvoriť nahrávky svojich článkov. Možno nemáte čas sledovať jedno video denne, ale možno budete mať čas na automatické generovanie.

Čo je to automaticky generované video? Toto je video, ktoré zvyčajne obsahuje automaticky generovaný hlas spolu s textom, ktorý sa vo videu pohybuje pekným tempom. Navyše, ak nemáte čas alebo rozpočet na každodenné vytváranie úžasných osobných videí, je to dobrá alternatíva.

Pomocou aplikácie ako napr Obrazovosťje možné vytvoriť niekoľko stoviek automaticky generovaných videí za deň len pomocou vašich blogových príspevkov.

Toto je jednoduchá skratka na škálovanie videí, ak nemáte veľa času, a môže viesť k výraznému zvýšeniu návštevnosti vašich stránok, ak sa to urobí správne.

YouTube SEO tu zostane

Vzhľadom na pozíciu YouTube na top-ranked stránkach súčasnosti (sú napokon dvojka za Google), YouTube tak skoro nezanikne.

V skutočnosti štatistické údaje YouTube ukazujú výrazný nárast používateľov od roku 2017 do roku 2025, a to takmer zdvojnásobením ich počtu z 1 408,43 milióna na 2 854,14 milióna.

To je veľa používateľov!

Je zrejmé, že túžba a spotreba videoobsahu YouTube tak skoro nezmizne.

Ak chcete využiť tento trend, odporúčame vám vyčleniť časť svojho marketingového rozpočtu na marketing YouTube a možno aj TikTok.

S klesajúcim rozsahom pozornosti by ste možno mali zvážiť vytvorenie kratších videí vo forme krátkych videí TikTok a krátkych videí YouTube, ktoré potom môžu viesť k vášmu dlhšiemu obsahu.

Stále však existuje túžba aj po dlhších videách, takže ich zatiaľ nepočítajte.

Kedy plánujete vytvoriť ďalšie video pre YouTube?

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE