Za ochranu heslom neexistuje žiadny trest

Počas stretnutia Johna Muellera 1. 10. 2021 sa jeden správca webu obával akýchkoľvek sankcií za webové stránky chránené heslom.

Správca webu vytvoril stránku pre podnikanie svojej mamy pomocou Squarespace. Nastavil ochranu heslom a zaujímalo ho, či vás Google penalizuje, ak používateľ nemá prístup na stránku.

Správca webu má problémy s výkonom stránky v dôsledku ochrany heslom.

John vysvetlil, že za ochranu heslom neexistuje žiadny trest.

Znamená to však, že Google nemôže získať prístup k obsahu, ktorý sa skrýva za heslom.

V zásade platí, že ak Google nemôže získať prístup k obsahu, ktorý sa skrýva za heslom, neexistuje spôsob, ako by mohol vidieť váš obsah, aby ho mohol vyhodnotiť.

K výmene dochádza približne o 48:15 vo videu nižšie.

John Mueller prepis stretnutia

Správca webu 8 48:15
Veľmi pekne vám ďakujem, že ste to urobili. Takže v podstate som urobil malú webovú stránku pre podnikanie mojej mamy pomocou nástroja CMS s názvom Squarespace. Viem, že po vytvorení novej stránky automaticky odosielajú mapu webu.

A teraz sme sa rozhodli pridať funkcionalitu elektronickej komunikácie ako asi pred dvoma týždňami. A stránka bola chránená heslom. Moja prvá otázka by teda bola, či vás Google nejakým spôsobom penalizuje, ak používateľ nemôže pristupovať na stránku, ak je v podstate iba chránená heslom?

A druhá by bola, áno, stránka bola v podstate indexovaná a zobrazená naozaj pekne, a stránky predtým, ale po úprave všetkých tých produktov a rôznych stránok. Hľadal som to v Google Search Console na indexové prehľadávanie. Ale v podstate mi teraz mama dala poriadne zabrať, keď sa budú tieto stránky opäť zobrazovať. Tak nejako hľadám odpovede.

Čítať:  Ako opraviť „Indexované, hoci blokované súborom robots.txt“ v Google Search Console

Ján 49:13
Áno, myslím… Takže za ochranu heslom neexistuje žiadna pokuta, ale znamená to, že nemáme prístup k obsahu, ktorý sa skrýva za heslom. Takže pravdepodobne to bol prvý krok, ktorý sa stal. Pokiaľ ide o druh zapnutia takmer ako stránka elektronického obchodu alebo sekcia obchodu na vašom webe.

V našej vyhľadávacej dokumentácii o tom teraz máme celý článok, konkrétne pre stránky elektronického obchodu. Tak by som sa na to pozrel. Možno ste vynechali nejaké triky, ktoré vám môžu pomôcť urýchliť veci.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE