Za pridanie dátumu do titulkov neexistuje žiadny SEO bonus

Profesionál v oblasti SEO premýšľal o pridaní dátumu do titulkov.

Najprv mali otázku týkajúcu sa komentárov na blogu. Pod článkom mali sekciu s komentármi. Nezobrazuje sa však na Googli.

Napríklad, ak hľadali komentár, napríklad niečo, čo mohol niekto písať do komentárov, a hľadali ho.

Nemohli to nájsť, pretože článok sa tam nezobrazuje.

Ich hlavnou otázkou teda je: aký je dobrý (alebo najlepší) postup pre sekciu komentárov?

John vysvetlil, že je to na nich. Môžu sa rozhodnúť, či chcú, aby sa obsah komentára zobrazoval alebo nie. Ale je to naozaj technický prvok na stránke.

V Google Search Console nie je nastavenie na ich zapnutie alebo vypnutie.

Existujú však rôzne spôsoby integrácie komentárov na webové stránky. A niektoré z týchto spôsobov sú zablokované v indexovaní. A niektoré z týchto spôsobov sa dajú ľahko indexovať.

Ak chcete, aby boli vaše komentáre indexované, uistite sa, že ste ich implementovali takým spôsobom, aby ich Google mohol ľahko indexovať.

Nástroj Skontrolovať adresu URL v službe Search Console vám presne ukáže, čo na stránke nájdu. Môžete teda otestovať, či Google dokáže indexovať komentáre.

Zdá sa však, že už vidia, že ich Google nemôže indexovať.

Potom sa odborník na SEO spýtal, či by do názvu mali pridať dátum. Majú problém s „aktuálnosťou“ ich obsahu.

Pýtali sa Johna, či majú pridať dátum do názvu.

Čítať:  Čo je to Off-Page SEO? A ako to využiť vo svojej SEO stratégii

John odpovedal, že pridaním dátumu do názvu sa nič nemení. V prípade spravodajských článkov sa domnieva, že má zmysel uvádzať dátum na rôznych miestach stránky.

A to môže zahŕňať aj názov, len preto, že sa spravodajskými článkami snažia pochopiť, aký je primárny dátum.

Robia to tak, že si prezerajú všetky zmienky a veci, ktoré máte na stránke. Ak môže Google potvrdiť tento dátum týmito zmienkami, bude pre nich jednoduchšie ho vyzdvihnúť.

Ale napríklad, keď sa veci neustále menia, ako sú ceny mien alebo akcií, nie je dôležité mať v názve dátum.

To sa deje približne v čase 16:47 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

SEO Professional 4 16:47
Dobre, pod článkom máme sekciu s komentármi. Nezobrazuje sa však v službe Google. Ako keby som hľadal komentár, ako keby niekto písal do komentárov, a ja ho hľadám. Nezdá sa mi, že by sa tam článok nezobrazoval.

Existuje osvedčený postup pre sekciu komentárov, ktorý by som mal urobiť? Môže teda Google lajkovať, vidieť viac našich komentárov? Pretože komentáre sú ako diskusia o novinkách, ktoré sa dejú. Aká je dobrá prax tohto…?

Ján 17:14
je to na tebe. Rovnako ako vy sa môžete rozhodnúť, či to chcete zobraziť alebo nie. Ale je to v podstate technický prvok na stránke. Nejde teda o to, že v Search Console je nastavenie na zapnutie alebo vypnutie.

Čítať:  Čo je to značka OG a prečo je dôležitá pre SEO?

V podstate existujú rôzne spôsoby integrácie komentárov na webové stránky. A niektoré z týchto spôsobov sú zablokované v indexovaní. A niektoré z týchto spôsobov sa dajú ľahko indexovať. Ak teda chcete, aby boli vaše komentáre indexované, uistite sa, že ich implementujete spôsobom, ktorý sa dá ľahko indexovať.

A nástroj Inspect URL v Search Console vám trochu ukáže, čo na stránke nájdeme. Môžete teda otestovať, či Google komentáre indexuje.

Ale znie to tak, že aj keď vyhľadávate priamo v Google, už vidíte, že ich nemôžeme indexovať. Takže

SEO Professional 4 18:06
Áno, myslím, že je tu nejaký problém v štruktúre. Dobre. Máme pridať názov? V nie je názov, dátumy v názve? Akože máme nejaké ceny meny? Takže naša dnešná mena je ako všetky dnešné meny. Máme pridať názov? Alebo by sme mali pridať dátum do názvu?

Ján 18:31
Nemyslím si, že by sa tým niečo zmenilo. Takže v prípade spravodajských článkov si myslím, že má zmysel uvádzať dátum na rôznych miestach na stránke a to môže zahŕňať aj názov. Len preto, že pri spravodajských článkoch sa snažíme pochopiť, aký je primárny dátum stránky.

A robíme to tak, že sa pozrieme na všetky zmienky a veci, ktoré máte na stránke. A ak môžeme tento dátum potvrdiť týmito zmienkami na stránke, potom je pre nás jednoduchšie to zistiť.

Ale myslím si, že pre stránky, ktoré sa neustále menia, ako sú ceny mien, ako ste spomínali alebo predtým, ceny akcií, si nemyslím, že je dôležité mať v názve dátum.

Čítať:  Tlačidlo Čítať viac – Ako pridať jedno a osvedčené postupy

SEO Professional 4 19:17
Každý deň tvoríme nový článok s iným…preto som si povedal, že možno by sme mali uviesť dátum alebo nie. Každý deň je tu nový článok, ale hlavný článok nemeníme, ako napríklad statickú stránku.

Ján 19:32
Domnievam sa, že nám to sťaží prehľadávanie a indexovanie vašich webových stránok. Takže to je druh druhého aspektu, ak tieto stránky automaticky generujete na dennej báze pre všetky meny…

SEO Professional 4 19:45
Nie, nie automaticky. Vlastne ručne. Áno, píšeme… dolár rastie kvôli jednému, dvom, trom, doláru…

Ján 19:53
Áno, dobre. Teda z môjho pohľadu by to boli normálne spravodajské články. Takže ak chcete zahrnúť dátum na takéto miesta, myslím, že je to úplne v poriadku. Nemyslím si, že by ste z pridania dátumu dostali nejaký magický SEO bonus, ale je to OK.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE