Zábava v základoch: Udržiavanie firemnej kultúry nažive pri práci na diaľku

Firemná kultúra, v ktorej sa zamestnanci cítia byť výzvou, pracujú s ľuďmi, ktorých majú radi, a pracujú pre ľudí, ktorí im „stoja za chrbtom“, vytvára atmosféru vysokého výkonu, lojality, pozitivity a úprimne povedané, .

V mojom poslednom blogu základy manažmentu, hovorili sme o tom, že základy sú kritickejšie ako kedykoľvek predtým vzhľadom na našu súčasnú globálnu pandemickú situáciu. Teraz, keď čelíme realite predĺženej pracovnej a životnej situácie doma, je tiež nevyhnutné, aby sme v záujme našich zamestnancov udržiavali silnú komunitu. Firemná kultúra, v ktorej sa pracovník cíti oceňovaný a podporovaný ako jednotlivec, je životne dôležitá aj za tých najlepších okolností. Vzhľadom na súčasnú globálnu situáciu sa dôležitosť zachovania vašej kultúry a vašej „komunity“ zvyšuje.

Podľa mojich skúseností je prioritou udržanie motivácie zamestnancov a vysokej morálky a je nevyhnutné, aby ste sa uistili, že máte pokryté tieto základy:

  • Uistite sa, že každý zamestnanec vie, ako zapadá do širšieho obrazu a ako jeho úloha prispieva k úspechu spoločnosti.
  • Posilnite spolu so zamestnancami, že manažment „stojí za chrbtom“, že zamestnanci sú splnomocnení, môžu riskovať a že ich budete podporovať.
  • Urobte si čas, aby ste sa uistili, že sa zamestnanci cítia ohodnotení a sú spravodlivo odmeňovaní za prácu, ktorú vykonávajú. Iste, každý by chcel zarábať viac peňazí, no niekedy o to nejde. Uistite sa, že ich odmena je spravodlivá a spravodlivá pre ich kolegov za prácu, ktorú vykonávajú.
Čítať:  Recenzia OceanWP: Klady a zápory (bezplatná téma WordPress)

A potom, aby sme to všetko spojili, väčšina zamestnancov chce mať pocit komunity – nielen zo susedstva, v ktorom žijú, ale aj z miesta, kde pracujú. Navrstvenie na silný zmysel pre komunitu spôsobom, ktorý zodpovedá vašej kultúre, môže váš tím posunúť z dobrého na skvelý.

Ľudia sú najšťastnejší, keď pracujú v prostredí, ktoré je v súlade s ich hodnotami. Firemná kultúra, v ktorej sa zamestnanci cítia výzvou a pracujú po boku ľudí, ktorých majú radi, vytvára atmosféru pozitivity a produktivity. A súčasťou toho, že niekoho máte radi, je, že niekoho poznáte – – na hlbšej úrovni, ako je jeho úloha v spoločnosti. V časoch, ako je táto, je nevyhnutné, aby sa ľudia cítili navzájom prepojení.

Tu môže prísť základná zábava…

Teraz je skvelý čas stráviť čas premýšľaním o tom, ako zostanete v spojení. Tu je niekoľko vecí, ktoré robíme v Liquid Web, aby sme zabezpečili, že sa náš tím nebude cítiť izolovaný a že každý jeden zamestnanec vie, že mu kryjeme chrbát a zároveň zachovávame vysokú morálku a do virtuálneho pracovného prostredia vnášame trochu zábavy. Niečo málo pre všetky záujmy a typy osobností.

Rád by som počul, čo robíš – udri ma @cawheeler99 na Twitteri a zdieľajte!

Tematické stretnutia

Ak máte v kalendári opakované stretnutie, zvážte pridanie trocha zábavy tým, že mu dáte tému. Každý piatok si oblečte určitú farbu. Môj tím si užíva klobúkové piatky. Vyskúšajte rôzne témy podľa dekády alebo miesta určenia.

Hry

Na začiatku stretnutí niekoho požiadajte, aby poslal fotografiu. Každý musí uhádnuť, kto ju poslal. Keď sa identifikuje odosielateľ, dostane príležitosť podeliť sa o fotografiu, ktorú poslal, a prečo je pre neho zmysluplná.

Výmeny darčekov

Nakreslite mená pomocou generátora výmeny darčekov, nastavte rozpočet a zábava sa môže začať. Ak je problémom rozpočet, skúste urobiť výmenu darčekov pre domácich majstrov, pri ktorej musia byť darčeky vyrobené iba z vecí, ktoré má darca po ruke vo svojom dome. Je to skutočne zábavný spôsob, ako nechať vyniknúť kreativitu zamestnancov.

Sledujte večierky na Netflixe

Toto je zábavný spôsob, ako môžu zamestnanci zostať v spojení. Sprístupnili sme to aj rodinám a máme možnosti prezerania vhodné pre deti.

Stretnutia pri rulete

Skupiny 4-6 účastníkov sú náhodne vybrané, aby mali 15-30-minútový hangout, kde si porozprávali o obchodoch, záujmoch alebo obľúbených memoch Baby Yoda. Vzorové otázky sú uvedené ako východiskový bod na rozbehnutie loptičky, ale účastníci môžu voľne hovoriť o čomkoľvek, čo chcú, aby konverzácia plynula.

Virtuálne prehliadky domov

Požiadajte zamestnancov, aby zdieľali svoju obľúbenú časť svojho domova, či už je to miestnosť, kus nábytku alebo predmet. Zistite, čo prináša zamestnancom pohodlie v týchto časoch, keď je nás tak veľa doma.

Čítať:  7 spôsobov, ako dostať zaplatené za recenzie Amazonu

Výmeny umenia

Zamestnanci vyplnia dotazník o svojich záujmoch a osobnosti. Potom sa spárujú so zamestnancom z iného miesta. Dvaja si vymenia dotazníky a na základe odpovedí toho druhého namaľujú alebo nakreslia svojmu novému priateľovi malé umelecké dielo 4×4.

Dobrovoľnícke iniciatívy

Nastavte kanály Slack na základe lokalít, ktoré umožňujú zamestnancom zdieľať informácie o spôsoboch pomoci v ich komunitách.

Skryté talenty

Organizovanie virtuálnej Talent Show je skvelý spôsob, ako lepšie spoznať svojich kolegov. Každý dostane päť minút. Činy sa môžu pohybovať od vážnych po hlúpe. Smiech je nevyhnutný a možno práve vo svojom strede objavíte tajného operného speváka.

Happy Hour tímové stretnutia

Je to skvelý spôsob, ako si oddýchnuť na konci týždňa. Uzatvorte týždeň stretnutím, na ktorom sa tímy môžu o týždeň informovať pri nápoji podľa vlastného výberu.

Tematické fotografické súťaže

Každý týždeň si vyberte tému priateľskú k pobytu doma (napríklad jedlo, domáce zvieratá, z môjho okna) a usporiadajte fotografickú súťaž. Na začiatku tímového stretnutia uveďte najlepší príspevok.

Zdieľanie zdrojov pre rodičov a opatrovateľov

Spustite kanál Slack na zdieľanie zdrojov, ako je online vzdelávanie, tipy, ako zabaviť deti a ako nájsť rovnováhu medzi prácou z domu a riadením vzdelávania doma.

Pre veľké spoločnosti s množstvom zamestnancov je rozmanitosť nevyhnutná. Vyskúšajte rôzne prístupy a uvidíte, čo zarezonuje. Jedna strieborná línia týchto veľmi ťažkých časov je, že ak dokážeme nájsť spôsoby, ako nadviazať spojenie, ktoré si táto sezóna vyžaduje, spoznáme sa hlbšie – a môžeme byť dokonca produktívnejší – než kedykoľvek predtým.

Čítať:  Najčastejšie chyby pri budovaní interných odkazov

Buďte v bezpečí a užite si zábavu!

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE