Zabezpečenie stránok elektronického obchodu: 10-krokový audit pre obchody elektronického obchodu

Kamenné obchody majú bezpečnostné kamery, alarmy, zariadenia proti krádeži a dokonca aj stráže. Keď sa nachádzate v priestore elektronického obchodu, je tu ďalšia vrstva ochrany, na ktorú musíte myslieť: bezpečnosť stránok elektronického obchodu.

Od zákazníkov sa očakáva, že vám poskytnú značné množstvo svojich údajov, aby mohli nakupovať – mená, adresy, čísla kreditných kariet a niekedy aj heslá. Pri všetkých týchto citlivých údajoch je dôležité naučiť sa chrániť svoj internetový obchod a nejde len o informácie vašich zákazníkov.

V tomto článku vám položíme desať otázok, na ktoré budete chcieť odpovedať, ak máte záujem o ochranu vášho internetového obchodu. Pokračujte v čítaní a dozviete sa, ako zabezpečiť webovú stránku elektronického obchodu.

Čo je najhoršie, čo sa môže stať?

Bezpečnostné opatrenia elektronického obchodu musia byť zavedené z rôznych dôvodov. Či už ide o dodržiavanie pravidiel alebo o boj s hackermi, máte na čo myslieť. Najmä s rastúcim prechodom na elektronický obchod po pandémii, maloobchod je primárnym cieľom kybernetických útokov.

Porušenie údajov môže zahŕňať krádež informácií, hádanie hesiel, phishing alebo dokonca infekciu škodlivým softvérom. Zažitie porušenia vás nielen stojí čas, peniaze a povesť, ale oslabuje to aj dôveru spotrebiteľov.

Ďalším bežným bezpečnostným problémom elektronického obchodu je útok ransomvéru. Zlomyseľní herci môžu účinne zastaviť prevádzku vášho obchodu, pokiaľ nevyplatíte veľkú sumu. V dôsledku potenciálneho príjmu, ktorý by sa mohol stratiť, najmä počas dovolenkového zhonu, mnohé podniky nakoniec platia.

Môže to byť nočná mora, ale tomuto všetkému sa dá vyhnúť dodržiavaním osvedčených postupov zabezpečenia elektronického obchodu.

10 úvah o bezpečnosti stránok elektronického obchodu

Existuje veľa vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste uzamkli svoje stránky ako Fort Knox. Ak si prejdete týmito desiatimi otázkami, pomôže vám to ochrániť vaše stránky a pomôže vám stať sa odborníkom na bezpečnosť stránok elektronického obchodu.

Prvý pohľad potrebuje druhý pohľad

1. Ako často sa pozeráte na svoju domovskú stránku?

Zdá sa, že je to zbytočné, ale kedy ste sa naposledy pozreli na svoju domovskú stránku? Vo všeobecnosti sa prihlasujeme do backendu, pokiaľ nehľadáme niečo konkrétne. Toto prehliadnutie môže viesť k chýbajúcim červeným vlajkám. Existujú tri hlavné: malé zmeny, kontextové okná a presmerovania.

Čítať:  Zvažujete webové stránky ako Shopify? Prečo je StoreBuilder tou lepšou voľbou

Malé zmeny

Malé zmeny, ako je zmena loga alebo textu na zobrazenie vizitky hackera, sú prekvapivo bežné. Niektorí hackeri chcú zavesiť svoju vlajku a získať slávu.

Vyskakovacie okná

Ďalším varovným signálom sú kontextové okná s reklamou na produkty, ktoré nepredávate. Na svoje stránky môžete určite pridať kontextové okná, aby ste zvýšili predaj svojich vlastných produktov, ale vždy je dobrý nápad sledovať ich, aby ste sa uistili, že sú skutočne vaše. Pri kontrole nezabudnite vypnúť blokátory reklám: ľahko môžete prehliadnuť škodlivé kontextové okno!

Presmerovania

Ďalším dôvodom na upozornenie sú neočakávané presmerovania na iné stránky, ktoré sú pravdepodobne škodlivé. Chcete, aby návštevnosť zostala na vašej stránke a aby ste zvýšili svoje šance na konverziu návštevníkov. Odvádzanie zákazníkov sa týka nielen vás, ale môže ohroziť ich informácie a poškodiť vašu reputáciu v ich očiach.

Byť svedomitý pri kontrole si teraz vyžaduje čas, ale neskôr vám ušetrí bolesť hlavy.

Zabezpečenie zákazníckej základne

2. Koľko údajov o zákazníkoch skutočne potrebujete?

Porušenia sa stávajú aj tým najlepším z nás. Čo skutočne hrozí, keď sa to stane? Vaše údaje o zákazníkoch budú odhalené. Ukladanie údajov, ako sú mená, adresy alebo heslá, je zbytočné, keď používate platobné brány, ako je Stripe.

Uchovávanie týchto údajov v evidencii je však viac než dostatočné na vytvorenie podvodných pôžičiek v prípade porušenia. A čo viac, používanie platobnej brány, ako je Stripe, vám pomôže stať sa kompatibilným s PCI DSS.

Jednoduchý spôsob, ako zmierniť riziká, ak k nim vôbec niekedy dôjde, nie je zhromažďovať viac údajov, ako potrebujete. Uchovávajte čo najmenej údajov, aby ste zaistili, že vaši zákazníci nebudú ohrození. V prvom rade nemôžete ohroziť údaje, ktoré ste nikdy nemali.

3. Ako bezpečné sú účty vašich zákazníkov?

Môžete robiť všetko správne… a stále máte ohrozené zákaznícke účty. Pamätáte si na film Hackeri z roku 1995? Ich počítačový bezpečnostný dôstojník poukazuje na to, že niekto sa neobťažoval čítať ich starostlivo pripravenú poznámku o bežne používaných heslách. Ukázalo sa, že o viac ako 20 rokov neskôr je to stále pravda.

Bežným spôsobom napadnutia zákazníckych účtov sú útoky hrubou silou, pri ktorých hacker použije ľahko dostupné nástroje na prelomenie hesiel (áno, môžete si ich vygoogliť) a bude hádať, kým nenájde to správne.

Nikto nemá rád zložité heslá so špeciálnymi znakmi, ktoré si nikdy nezapamätá, no určite je to bezpečnejšie, najmä keď sú ohrozené vaše ťažko zarobené peniaze. Dvojfaktorová autentifikácia je ďalšou veľkou pomocou, ale prekvapenie, prekvapenie: to si vyžaduje, aby si ľudia našli čas na to.

Je pravda, že je to používateľ, ktorý sa nakoniec rozhodne byť lenivý, pokiaľ ide o zabezpečenie hesla. A ak to vy ako majiteľ obchodu nebudete presadzovať, oni to robiť nebudú musieť. Pozrite sa, čo sa stalo s Zabezpečenie prsteňom. Aj keby išlo o chybu používateľa, súd verejnej mienky obviňuje Amazon a nie zlú hygienu hesiel.

Čítať:  Rastúca hrozba kybernetickej bezpečnosti pre malé podniky

Za to, aby vaši zákazníci používali silné heslá, je zodpovedný majiteľ obchodu – a ak to neurobíte, môže to zákazníkov stáť veľa peňazí. Môže vás to stáť aj body reputácie, pretože naštvaní zákazníci môžu prejsť na sociálne médiá, aby sa porozprávali o svojich zlých skúsenostiach.

Technické mäso a zemiaky

4. Ste na správnej platforme?

Najznámejšie platformy elektronického obchodu sú Shopify, Magento a WordPress/WooCommerce. Jedným z dôvodov, prečo sú také populárne, je to, že ide o veľmi bezpečné riešenia.

Budete chcieť vybudovať svoj obchod na platforme, ktorá dokáže udržať náskok pred hrou. Pravidelné aktualizácie, ktoré riešia bezpečnostné slabiny, sú nevyhnutnosťou pre platformu, ktorú si vyberiete. Zaznamenala vaša najlepšia voľba porušenie údajov? Je známe, že zraniteľné miesta zostali otvorené? Uistite sa, že sa na to pozriete predtým, ako sa zaviažete.

Okrem zabezpečenia stránok elektronického obchodu sú zahrnuté aj ďalšie aspekty, ale to je už iná konverzácia.

Hľadáte jednu z najbezpečnejších platforiem elektronického obchodu? Hostinger odpovedá na hovor.

5. Používate správneho hostiteľa?

Vieme, že nie všetci hostitelia sú rovnakí. Cena nie je jediným faktorom, ktorého by ste sa mali obávať. Niektoré možnosti hostenia môžu ovplyvniť bezpečnosť stránok elektronického obchodu. Správna voľba pre váš obchod je kľúčová.

Súvisiace čítanie:

Keď využívate zdieľaný hosting, platíte menej, ale potenciálne riskujete viac. Ak používateľské účty nie sú správne oddelené – a jeden bude ohrozený – ohrozuje to každého na danom serveri. Zabezpečenie toho, že váš hostiteľ pravidelne aplikuje bezpečnostné záplaty a dodržiava dôležité bezpečnostné protokoly, vám pomôže predísť neskorším bolestiam hlavy.

Budete sa tiež chcieť opýtať, ako monitorujú svoje siete? Aký je ich protokol na upozorňovanie zákazníkov na narušenia bezpečnosti? Poskytujú automatické zálohovanie?

Fyzická bezpečnosť dátových centier a miesta, kde fungujú ich servery, je rovnako dôležitá ako bezpečnosť stránok elektronického obchodu. Opýtajte sa na ich plány pre servery v prípade výpadkov napájania.

Určite sa môžete rozhodnúť pre lacnejší hosting, kde si všetky tieto veci vybavíte sami. Môžete sa tiež rozhodnúť pre spravované hostingové služby, ktoré spracovávajú aktualizácie a zálohy a zároveň vám poskytujú podporu hostingu, návrhy a špičkové zabezpečenie.

6. Je softvér vášho obchodu aktuálny?

Aktualizácie a záplaty sa vydávajú pomerne často a z dobrého dôvodu. Vykorisťovateľské zraniteľnosti, ktoré vás môžu nechať otvorenými útokom, sa objavujú čoraz rýchlejšie – a vy musíte mať za úlohu zabezpečiť, aby ste boli chránení. Ak tak neurobíte, otvoríte svoje stránky hackerom, ktorí chodia okolo bufetu s prístupom k údajom.

Čítať:  Ako vytvoriť stránku pre fanúšikov vo WordPress pomocou krátkeho kódu IMDB

Čo je potrebné aktualizovať? Systémy na správu obsahu, témy, doplnky, rozšírenia – a samozrejme váš server. Okrem toho, že váš web elektronického obchodu bude bezpečný a chránený pred zraniteľnosťami, môže tiež zabrániť strate funkčnosti vášho webu.

Skvelý spôsob, ako mať prehľad o všetkom, je využitie poskytovateľa hostingu, ktorý poskytuje automatické aktualizácie. Je to jednoduché riešenie, ktoré zaistí, že váš web bude vždy pripravený.

Bezpečnosť nie je jednorazová záležitosť – všetko vaše úsilie sa sčítava. Nemôžete sa spoliehať iba na automatické aktualizácie, ktoré vás zaistia, ale veľmi pomáhajú. Aj tie najbezpečnejšie stránky sa však môžu stať obeťou kybernetického útoku. Preto je v tomto bezpečnostnom audite desať bodov, nielen jeden.

Vytváranie skvelého spojenia

7. Je váš hostiteľ kompatibilný s PCI DSS?

Ak akceptujete platby kreditnou kartou – čo robia prakticky všetky internetové obchody – musíte dodržiavať štandardy stanovené v odvetví platobných kariet. Prehľad súladu nájdete tu, ale zahŕňa viac ako 300 bezpečnostných požiadaviek.

Súlad s PCI DSS môže znamenať rozdiel medzi predajom a návratom. Za nedodržiavanie pravidiel vám môže byť udelená pokuta – a za náklady často zodpovedajú obchodníci. Byť kompatibilným hostiteľom vám šetrí peniaze a zaisťuje, že vaši zákazníci používajú zabezpečenú platobnú bránu.

Tu je niekoľko základov, ktoré budete musieť zahrnúť:

  • Potrebujete zabezpečenú sieť, čo znamená inštaláciu brány firewall.
  • Uistite sa, že ste zmenili svoje heslá – predvolené nastavenia dodávateľa nie sú bezpečné.
  • Zašifrujte prenos údajov.
  • Zabezpečte správu zraniteľností pravidelnou aktualizáciou antivírusových programov a verzií.
  • Zaveďte prísne opatrenia na kontrolu prístupu a obmedzte prístup k údajom držiteľov kariet.
  • Využite jedinečné ID pre každého s prístupom k údajom na sledovanie používania.
  • Pravidelne monitorujte a testujte siete.

Súlad s PCI je jedným z najdôležitejších spôsobov ochrany vášho internetového obchodu, pretože ak chcete predávať, vaši zákazníci sa musia cítiť bezpečne pri zadávaní svojich platobných údajov. Zabezpečenie, že spĺňate všetky rôzne požiadavky, je skvelým dôvodom na využitie riadeného hostingu: je to o jednu vec menej, na ktorú môžete tráviť čas a energiu.

8. Používate šifrovanie SSL?

Aby bolo jasné. Úžasné 85 % spotrebiteľov sa vyhýba nezabezpečeným webovým stránkam. Ak ste ako my, všimnete si malý zámok v prehliadačoch, ako je Chrome, ktoré potvrdzujú, že stránka, ktorú si prehliadate, je zabezpečená a má platný certifikát. O akom certifikáte hovoria? Je to váš certifikát Secure Sockets Layer.

Prečo to robí rozdiel? Pretože ak sa v tomto storočí chystáte vzdať údajov, nechcete sa stať obeťou krádeže identity, zisťovania, že vaše debetné karty boli vystavené horúcej karte, alebo akéhokoľvek množstva problémov súvisiacich s používaním vašich osobných údajov bez vášho súhlasu. .

A čo viac, v skutočnosti je ťažšie nájsť nezabezpečené webové stránky. Google po prvé penalizuje nezabezpečené stránky, čo znamená, že majú nižšie hodnotenie v SERP. V prvom rade kombinujte, že je ťažšie nájsť, a zákazníci si všimnú, že váš web je neistý, čo sa môže premietnuť do menšieho počtu konverzií.

Čítať:  Django vs. Node.js: Čo je lepšie pre webového vývojára...

9. Používate CDN?

Ak ste v priestore elektronického obchodu nováčikom, možno sa čudujete, prečo je to na zozname. Nie je CDN to, čo používate na rýchlejšie načítanie obrázkov a obsahu? No áno. Ale môže tiež pridať funkcie zabezpečenia na vaše stránky.

Poskytovatelia CDN zvyčajne poskytujú ďalšie bezpečnostné funkcie, ako je skenovanie škodlivého softvéru, blokovanie spamových robotov a ďalšie. Aj keď CDN priamo nezabráni DDoS útoku, určite môže pomôcť zmierniť ho. Myslite na to ako na strážcu – jednou z jeho funkcií je, že monitoruje a identifikuje nezvyčajnú premávku. Keď identifikuje adresy IP, ktoré rozpoznávajú ako škodlivé, zablokuje požiadavky.

Ďalší bonus? Tieto procesy nie sú hosťované na vašom serveri – sú hostené prostredníctvom servera CDN, čo znamená, že rýchlosť vášho webu sa neznižuje, kým sa to deje.

K dispozícii sú bezplatné aj platené CDN. Mnoho hostiteľov tiež poskytuje prístup k svojim. Uistite sa, že používate ten, ktorý sa často aktualizuje a opravuje – nemá zmysel robiť všetku prácu len preto, aby ste použili CDN s nevýrazným zabezpečením.

10. Chránite svoje pripojenie vo verejných priestoroch?

Veľa dobrej práce, ktorú robíte na ochranu svojho internetového obchodu, sa dá vrátiť späť jednou chybou nováčika: použitím nezabezpečeného pripojenia. V dnešnej dobe môžete pracovať odkiaľkoľvek. V tehlových a maltových priestoroch je štandardom bezplatné Wi-Fi. Ľudia majú radi slobodu vyjsť z kancelárie (dokonca aj z domácej kancelárie) a dať si svoju obľúbenú šálku kávy alebo v tichej knižnici.

Možno budete v pokušení jednoducho sa prihlásiť a využiť bezplatný prístup, ale nezabudnite – zadarmo nie je vždy lepšie. Ak používate šifrované pripojenie prostredníctvom siete VPN, môžete pristupovať k sieti bez obáv, kto má prístup k vašim údajom.

Nájdenie bezpečnej siete VPN je jednoduché s malým prieskumom a existuje veľa hostiteľov, ktorí ich tiež ponúkajú.

Hostinger uľahčuje zabezpečenie stránok elektronického obchodu

Pokiaľ ide o bezpečnosť stránok elektronického obchodu, musíte o tom veľa premýšľať. Pokiaľ nie ste veľký podnik so schopnosťou zaplatiť tím, ktorý bude dohliadať, je pravdepodobné, že budete veľa tohto monitorovania vykonávať sami.

Toto všetko absolútne zvládnete – ale ak sa chcete sústrediť na dôležitejšie veci, ako je predaj a aktualizácia obsahu, ktorý privádza ľudí na váš web, existuje lepšia možnosť.

Hostinger Fully Managed WooCommerce Hosting sa pre vás „uzamkne“ s automatickými aktualizáciami a zálohami, ultrarýchlym CDN a udržiavaním súladu a certifikátov. Robíme to rýchlo, jednoducho a bezpečne, aby ste mohli robiť to, čo viete najlepšie: predávať.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE