Zabezpečenie vašej webovej stránky elektronického obchodu proti pádu: 8 vecí, ktoré je potrebné zvážiť pred veľkým predajom

Podľa spoločnosti Adobe sa skončila dovolenková sezóna 2022 211,7 miliardy dolárov v online výdavkoch v USA — o 3,5 percenta viac ako v predchádzajúcom roku.

Ak ste vlastníkom elektronického obchodu, tieto štatistiky ukazujú, že obdobie sviatkov je skvelou príležitosťou zabodovať. Ak dokážete uchvátiť kupujúcich atraktívnymi ponukami a zľavami, môžete ukončiť rok s veľkým úspechom.

Potrebujete však elektronický obchod odolný voči nárazom, aby ste udržali vysokú návštevnosť, ktorú sviatočná sezóna prináša. V opačnom prípade zostanete s nefunkčnou webovou stránkou elektronického obchodu – a poklesom reputácie značky.

Napríklad Ulta Beauty, významný maloobchodný predajca krásy, utrpel niekoľko hodín po výpredaji Black Friday pád a jeho zákazníci vyjadrili svoj hnev na sociálnych sieťach.

V tejto príručke vám pomôžeme zaistiť bezpečnosť vašej webovej stránky elektronického obchodu pri páde tým, že zakryjeme veci, ktoré treba skontrolovať pred veľkým predajom.

Čo by ste si mali skontrolovať na svojej webovej stránke elektronického obchodu pred veľkým predajom

Dopravné čísla
Hostingová infraštruktúra
Výkonnosť webových stránok
Systémy ukladania do vyrovnávacej pamäte
Pluginy a rozšírenia
Bezpečnosť webových stránok
Chyby v kóde
Zálohovanie a obnova po havárii

Dopravné čísla

Akú máte návštevnosť za deň? Údaje o návštevnosti webových stránok môžete zvyčajne získať prostredníctvom služby Google Analytics. Ak ste to ešte nenastavili, môžete pridať Google Analytics na svoj web WordPress za pár minút.

Okrem toho by ste mali získať aj údaje o návštevnosti vašich predchádzajúcich predajov. Použitím týchto čísel by ste získali dobrú hodnotu pre očakávanú návštevnosť pri ďalšom predaji.

Čítať:  Ako pomenovať svoju firmu

Pri očakávanej návštevnosti môžete použiť nástroj na testovanie záťaže na testovanie webovej stránky elektronického obchodu. Môžete napríklad použiť New Relic na postupné zvyšovanie návštevnosti a kontrolu stability vášho webu. V Hostinger ponúkame integrovanú podporu pre New Relic.

Zatiaľ čo čísla návštevnosti z predchádzajúcich predajov by mali viesť, môžete tiež otestovať svoju webovú stránku s 200-percentným zvýšením návštevnosti, aby ste našli prekážky obmedzujúce jej výkon.

Teraz, keď poznáte obmedzenia svojej webovej stránky, poďme na hosting.

Hostingová infraštruktúra

Váš plán webhostingu rozhoduje o tom, koľko zdrojov má váš web. Musíte zabezpečiť, aby vaše webové stránky mali dostatok zdrojov, aby odolali nárastom návštevnosti.

Ak používate hostiteľa založeného na cPaneli, môžete vidieť, ako sa vášmu webu darí, prostredníctvom využitia zdrojov. Ak vaše používanie neustále prekračuje limit (zobrazený červenou čiarou), musíte aktualizovať svoj plán, pretože to ovplyvňuje výkon vašej webovej lokality.

Nehovoriac o tom, že môžete vidieť aj časové pečiatky zodpovedajúce testovaniu záťaže vykonanej v predchádzajúcej časti, aby ste videli, ako sa darilo zdrojom vášho plánu hostenia.

Ak váš webový hostiteľ funguje dobre v každodenných podmienkach, ale má problémy s testovaním záťaže, skontrolujte, či ponúka automatické škálovanie. Vďaka automatickému škálovaniu získa váš web elektronického obchodu zdroje, ktoré potrebuje na uspokojenie vyššieho dopytu počas predaja.

Napríklad Hostinger vám umožňuje zväčšiť zdroje tak, aby vyhovovali požiadavkám na návštevnosť – a dokonca ponúka 24 bezplatných hodín automatického škálovania mesačne na jeden hostingový plán.

Dôležitá je aj spoľahlivosť poskytovateľa hostingu, nazývaná aj dostupnosť. Váš webový hostiteľ by mal prinajmenšom ponúkať dostupnosť v súlade s priemyselným štandardom 99,9 percenta. Skontrolujte si aj dostupnosť hostiteľa počas prázdnin (najmä počas čierneho piatku).

V Hostinger máme zvyčajne takmer 100-percentnú dostupnosť počas celého roka.

Čítať:  Všetko o BOFU: 6 vecí, ktoré potrebujete vedieť o obsahu spodného lievika

Výkonnosť webových stránok

To, ako vaša webová stránka funguje počas veľkého výpredaja, je rozhodujúce. Ak sa vaše produktové stránky nenačítajú dostatočne rýchlo, návštevníci môžu ísť inam.

Ako rýchlo by sa mali webové stránky načítať? Tri sekundy alebo menej – to je to, čo zdieľalo 53 percent online kupujúcich v prieskume spoločnosti Digital.com.

Výkonnosť svojho webu elektronického obchodu môžete skontrolovať pomocou nástrojov PageSpeed ​​Insights a GTmetrix. Ak vaše webové stránky dosahujú slabé výsledky, vyriešte problémy čo najskôr Core Web Vitals sú dôležité pre optimalizáciu pre vyhľadávače (SEO).

Môžete postupovať podľa odporúčaní (alebo príležitostí), ktoré zdieľajú PageSpeed ​​Insights a GTmetrix, aby ste zlepšili výkonnosť svojich webových stránok.

Systémy ukladania do vyrovnávacej pamäte

Ak sa chcete vyhnúť zlyhaniu webovej stránky elektronického obchodu, musíte znížiť zaťaženie servera hosťujúceho webové stránky. Najlepší spôsob, ako to urobiť? Použite ukladanie do vyrovnávacej pamäte. Pomocou vyrovnávacej pamäte môžete ukladať dynamický obsah do statického HTML, čím sa zníži záťaž servera.

Ak už používate riešenie ukladania do vyrovnávacej pamäte, uistite sa, že je správne nakonfigurované, aby váš server nemusel znova vytvárať často navštevované stránky počas špičkového dopytu.

Okrem toho sa uistite, že v mixe systému ukladania do vyrovnávacej pamäte používate sieť na doručovanie obsahu (CDN). S CDN ukladáte obsah webovej stránky vo vyrovnávacej pamäti na distribuovaných proxy serveroch po celom svete.

Výsledkom je, že návštevníci zažívajú kratšie časy načítania (dostávajú obsah z blízkych serverov) a vaša webová stránka dostáva menej požiadaviek (väčšinu požiadaviek spracováva CDN).

Pluginy a rozšírenia

Zatiaľ čo doplnky WordPress a rozšírenia Magento pridávajú na váš web elektronického obchodu hodnotné funkcie, spotrebúvajú cenné serverové zdroje – niektoré viac ako iné. Napríklad všetko v jednom SEO môže spomaliť zadnú a prednú časť vášho webu.

Čítať:  Úspech klienta je váš úspech: Prehľad stavu účtu na maximalizáciu hodnoty pre partnerov vašej značky

Ak hosťujete svoju stránku WordPress pomocou Hostinger, získate prístup k Monitoru výkonu doplnkov. Tento nástroj vám môže pomôcť zistiť, ako doplnky ovplyvňujú čas načítania pred ďalším veľkým predajom.

Okrem toho by ste mali prejsť aj doplnkami alebo rozšíreniami vášho webu elektronického obchodu a uistiť sa, že každá uvedená položka je hodnotná. Možno ste si napríklad nainštalovali doplnok režimu údržby, ktorý už nepotrebujete.

Nakoniec sa uistite, že každý doplnok a rozšírenie sú aktuálne, pretože aktualizácie doplnkov často zahŕňajú vylepšenia výkonu.

Bezpečnosť webových stránok

Vyhnúť sa zlyhaniu webovej stránky elektronického obchodu zahŕňa aj audit bezpečnosti vašej webovej stránky. Predovšetkým musíte mať ochranu pred útokom distribuovaného odmietnutia služby (DDoS), pri ktorom sa škodliví agenti alebo hackeri pokúšajú zrútiť vašu webovú stránku preťažením servera.

Môžete sa spoľahnúť na CDN, aby ste odolali DDoS útoku. Uložením statického obsahu vášho webu do vyrovnávacej pamäte CDN zníži zaťaženie vášho servera a pomôže vám zmierniť útok.

CDN však nie je vždy dostatočné, pretože rozsiahly útok DDoS môže dokonca preplniť kapacitu CDN.

Namiesto toho možno budete potrebovať ďalšiu vrstvu zabezpečenia od poskytovateľa webhostingu alebo sa prihlásiť do platených služieb ochrany DDoS, ako je Amazon’s AWS Shield.

V Hostinger poskytujeme ModSecurity – bránu firewall webovej aplikácie – na ochranu vašej webovej stránky elektronického obchodu pred útokmi DDoS obmedzením prichádzajúcich požiadaviek z jednej adresy a blokovaním podozrivých agentov.

Bezpečnosť webových stránok však pri DDoS ochrane nekončí. Po veľkých sviatočných výpredajoch budete chcieť vidieť veľký zisk, nie rozsiahle úniky údajov. Zabezpečte, aby boli údaje o platobných kartách zákazníkov v bezpečí výberom hostingu v súlade s PCI.

Chyby v kóde

Zabezpečovanie kvality by ste mali brať vážne. Vaši vývojári totiž môžu robiť chyby v podobe preklepov.

Čítať:  14 najlepších agentúr UGC, ktoré v roku 2024 využívajú kreatívny obsah

Aj keď je webová lokalita zakázaná – nechcete rušiť návštevníkov – môžete použiť skúšobnú webovú lokalitu na testovanie a odstraňovanie problémov so svojimi produktovými stránkami, tokmi košíka a procesom platby. Väčšina hostingových služieb ponúka vo svojich prémiových plánoch bezplatnú pracovnú stránku. V opačnom prípade môžete vyskúšať doplnok na prípravu webových stránok.

V Hostinger si môžete nastaviť jednu bezplatnú pracovnú stránku na doménu.

Zálohovanie a obnova po havárii

Aj keď sa niečo pokazí a váš web zlyhá, mali by ste mať zálohu na reštartovanie webu neskôr. Rozhodnite sa pre denné zálohy, aby ste zaistili, že stratíte čo najmenší pokrok.

Službu zálohovania zvyčajne získate od svojho hostiteľa. Niektorí poskytovatelia hostingu však neponúkajú denné zálohy zadarmo alebo ich ponúkajú iba v prémiových balíčkoch. V takom prípade sa môžete rozhodnúť pre bezplatné záložné doplnky, ako je UpdraftPlus.

Ak hosťujete svoje webové stránky pomocou Hostinger, získate bezplatné denné zálohy so všetkými plánmi hostenia.

Záverečné myšlienky: 8 vecí, ktoré treba skontrolovať, aby ste sa vyhli zlyhaniu webovej stránky elektronického obchodu

Zlyhanie webovej stránky vo veľký deň neguje všetko, čo ste urobili, aby ste sa pripravili na predaj. Namiesto vyšších ziskov odchádzate so zásahom do reputácie vašej značky.

Tomu sa však môžete vyhnúť tým, že sa spojíte s poskytovateľom hostingu, ktorý rozumie potrebám vašej webovej lokality a ponúkne vám všetky zdroje a podporu, aby bola v deň predaja veľká.

V Hostinger naše spravované plány hostenia pre WooCommerce a Magento prichádzajú s automatickým škálovaním, bezplatným CDN a robustným zabezpečením, aby bola vaša webová stránka elektronického obchodu odolná voči zlyhaniu. Nehovoriac o tom, že si užívate 24/7/365 podporu, denné zálohy a súlad s PCI.

Ak spravujete podnik, môžete si pozrieť naše podnikové hostingové balíčky, ktoré ponúkajú všetko z našich spravovaných hostingových plánov a ďalšie.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE