Zabezpečte svoj podnik pomocou cloudového hostingu Hostinger: Znížte riziko, zvýšte bezpečnosť a & zostať v súlade

Cloudová technológia je jedným z najvýkonnejších nástrojov v dnešnom uponáhľanom svete podnikania. Je ľahké pochopiť prečo – prináša širokú škálu výhod, ako je lepšie rozhodovanie, úspora nákladov a kontinuita podnikania.

Riziká spojené s jeho užívaním však vyvolávajú obavy.

Napríklad podľa a Správa o zabezpečení cloudu za rok 2024 podľa Cybersecurity Insiders sa takmer všetky organizácie obávajú bezpečnosti v cloude.

Dobrá správa? Podniky, ktoré dodržiavajú osvedčené postupy zabezpečenia cloudu, môžu zabezpečiť cloudové aktíva a udržať si náskok pred kybernetickými útokmi.

V tejto príručke vás prevedieme tým, čo potrebujete vedieť o zabezpečení podnikových webových stránok, a predstavíme vám spoľahlivého hostiteľa cloudu, ktorý vám môže pomôcť dosiahnuť a udržiavať optimálne zabezpečenie podniku.

Pokračujte v čítaní a dozviete sa:

Čo je to podnikové cloudové zabezpečenie?

Zabezpečenie podnikového cloudu zahŕňa použitie technológií, procesov, zásad, osvedčených postupov a postupov na zabezpečenie podnikového cloudového majetku pred neoprávneným použitím alebo škodlivými útokmi.

Inými slovami, ide o ochranu cloudovej infraštruktúry, aplikácií a citlivých údajov pred kybernetickými útokmi.

Bezpečnostné opatrenia zahŕňajú šifrovanie údajov, ochranu koncových bodov, vyhľadávanie hrozieb, autentifikáciu a klasifikáciu údajov.

Bezpečnosť webových stránok je pre podniky taká dôležitá 92 percent zvýšilo svoje rozpočty na kybernetickú bezpečnosť na rok 2024.

Teraz, keď už viete, čo je podnikové cloudové zabezpečenie, pozrime sa na rôzne dôvody, prečo je pre podniky kritické.

Význam zabezpečenia cloudu pre podniky

Cloud computing predstavuje jedinečný súbor bezpečnostných rizík. V skutočnosti, 64 percent účastníkov v prieskume Statista uviedla, že ich spoločnosť školila svojich existujúcich IT zamestnancov v reakcii na meniace sa potreby zabezpečenia pri prechode na cloud.

Čítať:  Mesiac kybernetickej bezpečnosti Hostinger 2024: Ako vám pomáhame zaistiť bezpečnosť

Existuje niekoľko dôvodov, prečo musia podniky zabezpečiť svoje cloudové prostredie – po prvé a to najdôležitejšie: ochrana údajov.

Porušenie údajov môže mať významné dôsledky, ako je predĺžený výpadok, poškodenie reputácie a znížená trhová hodnota.

Môže tiež presunúť pozornosť podniku od dosahovania hlavných obchodných cieľov.

Po druhé, cloudové zabezpečenie pomáha podniku dodržiavať regulačné požiadavky. Nedodržanie môže viesť k tomu, že regulačné orgány udelia obrovské pokuty a sankcie. GDPR môže napríklad udeliť pokuty až do výšky 20 miliónov eur (asi 21 miliónov dolárov).

Dodržiavanie pravidiel vám tiež môže pomôcť vyhnúť sa závažným právnym problémom. Napríklad, keď dôjde k porušeniu z dôvodu nedodržania pravidiel, dotknuté osoby (napr. zákazníci a predajcovia) môžu podniknúť právne kroky a podať žalobu na súd, čím sa ešte viac poškodí povesť podniku.

Teraz sa pozrime na niektoré z hlavných bezpečnostných problémov alebo výziev, ktoré ovplyvňujú podniky.

Výzvy v zabezpečení podnikového cloudu

Podniky presúvajú aplikácie a dáta do cloudu, aby znížili náklady a využili ďalšie výhody cloudového hostingu. Z vykonania zmeny však vyplývajú určité bezpečnostné výzvy.

Cloudové prostredia vyžadujú odlišné bezpečnostné nástroje ako lokálne systémy a zvyčajne existuje neistota, kto je za čo zodpovedný.

Nižšie sú uvedené niektoré z najvýznamnejších bezpečnostných problémov cloud hostingu, ktorým podniky čelia.

Porušenie údajov

Dáta patria medzi najcennejšie aktíva podniku, pretože informujú o rozhodovaní, riadia predaj a podporujú škálovateľnosť. Nie je teda prekvapujúce, že porušovanie údajov zostáva medzi podnikmi hlavným problémom.

Podľa 2024 Laminárna správaPočet únikov údajov vo verejnom cloude vzrástol z 51 percent v roku 2021 na 77 percent v roku 2022.

Porušenia sa môžu vyskytnúť v dôsledku nezabezpečených rozhraní API, nesprávnych konfigurácií, problémov so správou identity a prístupu (IAM) a iných zraniteľností cloudu.

Obmedzená viditeľnosť v oblakoch

Nie je nezvyčajné nájsť podniky využívajúce multicloudový prístup (tj dvoch alebo viacerých poskytovateľov cloudu), čo vedie k rozsiahlej cloudovej stope.

Čítať:  12 tipov, ako propagovať svoj web online

Valtix uvádza, že multi-cloud je jednou z hlavných strategických priorít roku 2024 pre 95 percent organizácií. Takýto prístup však môže viesť k obmedzenej viditeľnosti cloudu, čo môže spôsobiť, že podnik nebude schopný vidieť vznikajúcu hrozbu a podľa toho reagovať.

Vylepšená viditeľnosť pomáha podnikom odhaľovať bezpečnostné hrozby a zmierňovať riziká, akými sú napríklad úniky údajov.

Nedostatok kvalifikovaného personálu cloudovej bezpečnosti

Certifikovaní profesionáli v oblasti cloudovej bezpečnosti sú kľúčoví pri udržiavaní a prevádzke bezpečného cloudového prostredia. Podľa a správa Cybersecurity Ventures3,5 milióna pracovných miest v oblasti kybernetickej bezpečnosti zostane do roku 2025 neobsadených.

Na tento účel IT tímy zvyčajne nesú bremeno nedostatku zručností v oblasti kybernetickej bezpečnosti. Ak im teda chýbajú potrebné znalosti, zabezpečenie cloudu môže byť zložité a vystaviť vašu firmu kybernetickým útokom.

Splnenie požiadaviek na zhodu zabezpečenia cloudu

Zabezpečenie nepretržitého dodržiavania pravidiel v cloude je niečo, s čím mnohé podniky potrebujú pomoc. Podľa 2022 Správa IBMviac ako polovica respondentov prieskumu tvrdí, že zabezpečenie súladu je náročné.

Môže to byť spôsobené niekoľkými dôvodmi. Po prvé, s neustále sa vyvíjajúcimi požiadavkami na dodržiavanie predpisov môže podnik zlyhať pri udržiavaní kroku s najnovšími zmenami.

Po druhé, ak sú zákazníci rozmiestnení po celom svete, podnik môže mať problém dodržiavať rôzne druhy zákonov, ktoré v týchto krajinách existujú.

Najlepšie postupy zabezpečenia podnikového cloudu

Na maximalizáciu výhod prechodu na cloud by podniky mali implementovať rôzne osvedčené postupy zabezpečenia cloudu:

  • Kontrola prístupu používateľa: Je dôležité zaviesť prísne kontroly prístupu používateľov, aby sa zabezpečilo optimálne zabezpečenie údajov. To obmedzuje prístup k údajom v cloude na overených používateľov (napr. zamestnancov) a zaisťuje, že používatelia majú okrem iných faktorov správnu úroveň prístupu na základe ich rolí. A keď zamestnanci opustia vašu spoločnosť, mali by ste zrušiť prístup, aby ste zaistili, že údaje zostanú v bezpečí.
  • Šifrovanie: Cloudové šifrovanie používa algoritmy na kódovanie údajov pred ich uložením do cloudu. Zašifrované údaje sú nečitateľné, takže ich nemôžu prečítať neoprávnení alebo zlomyseľní používatelia. Z tohto dôvodu je to jeden z najlepších spôsobov, ako zabezpečiť, aby cloudové dáta nemohli byť ohrozené. A aj keď sú údaje ukradnuté alebo stratené, bez šifrovacích kľúčov sú zbytočné.
  • Vzdelanie zamestnancov: A 2024 Správa Thales uvádza ľudskú chybu ako primárnu príčinu narušenia cloudových údajov. Neinformovaní zamestnanci môžu spôsobiť značné úniky údajov. Aby ste tomu zabránili, poučte ich o rôznych bezpečnostných hrozbách (napr. sociálne inžinierstvo a phishingové útoky), ktorých obeťou sa môžu stať.
  • Audity: Audit zabezpečenia cloudu vám môže pomôcť identifikovať nesprávne konfigurácie a určiť, či existujúce ovládacie prvky zabezpečenia fungujú podľa očakávania. Okrem toho vám môže pomôcť zistiť, či vaša firma spĺňa priemyselné štandardy.
  • Zabezpečenie koncového bodu: Hackeri môžu využívať koncové body používateľa alebo zariadenia koncových používateľov na získanie vstupu do vášho cloudového systému. Vyžaduje si to investície do riešení ochrany koncových bodov, ako sú antimalware a firewally.
  • automatizácia: Automatizácia chráni vaše cloudové úlohy pred bezpečnostnými chybami. Poskytuje tiež ďalšie výhody, ako je vylepšená bezpečnostná poloha a minimum manuálnych chýb.
Čítať:  Ako rýchlosť stránky ovplyvňuje SEO

Výhody bezpečného cloudového hostingu

Výhody bezpečných cloudových riešení sú početné a zahŕňajú nasledujúce:

  • Prevencia straty: Dáta uložené v cloude sú ľahko dostupné pomocou internetového pripojenia a z akéhokoľvek zariadenia. Nestratíte prístup k dôležitým údajom, ak sa niečo stane s vaším lokálnym hardvérom.
  • Spoľahlivosť a prevádzkyschopnosť: Ak dôjde k poruche fyzického servera, stále budete môcť používateľom poskytovať obsah, pretože cloudový hosting zahŕňa klaster serverov rozmiestnených po sieti. Výsledkom je, že vaša webová stránka si zachováva dostupnosť.
  • Škálovateľnosť: Cloudová infraštruktúra zvyšuje alebo znižuje zdroje podľa vašich potrieb bez možnosti prestojov. Napríklad získate škálovateľné cloudové úložisko a zaplatíte zaň na základe miery využitia.
  • Analytics: Analýzy na mieste môžu obmedziť vašu schopnosť plne využívať uložené údaje. Naproti tomu cloudová analytika vám umožňuje jednoducho sledovať a analyzovať zložité alebo veľké súbory údajov, čo vedie k vyšším výnosom. Alteryx potvrdzuje to tvrdením, že cloudová analytika zvýšila ziskovosť pre 89 percent organizácií.

Ak chcete využiť plný potenciál podnikového cloudového hostingu a minimalizovať bezpečnostné riziká, musíte sa spojiť so spoľahlivým poskytovateľom cloudového hostingu, akým je Hostinger.

Výhody zabezpečeného cloudového hostingu Hostinger pre podnikovú bezpečnosť

Hostinger je popredný poskytovateľ hostingu, ktorý bol založený pred viac ako 20 rokmi. Bol vytvorený so zameraním na rýchlosť a škálovateľnosť a môže sa pochváliť funkciami, ako sú vstavané CDN a automatické škálovanie.

Okrem hostingu WordPress, Magento a WooCommerce ponúka Hostinger niekoľko plánov cloudového hostingu s cenovo výhodnými cenami. Ešte lepšie je, že obsahuje podnikové cloudové zabezpečenie.

Čítať:  Ako zmeniť svoj podcast hneď teraz

Hostinger navyše zvláda technické aspekty zabezpečenia a súladu. To je na rozdiel od poskytovateľa verejných cloudových služieb, ako sú Microsoft Azure a Amazon Web Services (AWS), kde je to hlavne na koncovom používateľovi.

Nižšie sú uvedené kľúčové bezpečnostné funkcie, ktoré prichádzajú s cloudovými hostingovými službami Hostinger:

Navyše získate údržbu backendu, aby ste zaistili, že všetko zostane v špičkovom stave. Môžete dokonca hostiť rôzne systémy na správu obsahu (CMS) v jednom hostingovom pláne.

Záverečné myšlienky: Dosiahnite optimálne podnikové zabezpečenie pomocou zabezpečeného cloudového hostingu Hostinger

Ochrana vášho podniku pred bezpečnostnými hrozbami nie je malá úloha. Preto musíte podniknúť proaktívne kroky na identifikáciu a zmiernenie týchto hrozieb.

Vyžaduje si to výber dôveryhodnej cloudovej platformy s aktuálnymi bezpečnostnými opatreniami a robustnými funkciami.

V Hostinger sú naše plány cloudového hostingu vybavené najnovšou technológiou, podporou aplikácií založených na PHP, podporou DevOps a ďalšími. Môžete si byť istí, že vaša firma je v bezpečných rukách.

Preskúmajte bezpečný cloud hosting Hostinger ešte dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE