Zabudnite na iMessage, Apple Card je to, čo mi bráni prejsť na Android

Edgar Cervantes / Android Authority

Väčšina výrobcov si vás rada zabalí do svojich lian, takže je pre vás ťažké prejsť ku konkurencii, ale známy je tým predovšetkým Apple. Potom, čo som urobil kariéru vo vytváraní obsahu zameraného na Android, zdá sa, že aj ja som padol do pasce Applu. Ahoj, volám sa Edgar a mám problém opustiť ekosystém Apple.

Napodiv to nebolo kvôli iMessage, ktorý ma úprimne veľmi nezaujíma. Nie je to tiež kvôli iným veciam, pre ktoré sa zdá, že ľudia iPhony milujú. Môžem získať vynikajúcu kvalitu zostavenia, včasné aktualizácie, rýchly výkon a všetky tie skvelé veci z mnohých najlepších telefónov Android. Je to Apple Card a niekoľko ďalších exkluzívnych funkcií Apple, ktoré ma nakoniec skutočne zamkli!

Máte pocit, že ste sa zasekli u operačného systému alebo výrobcu smartfónu?

50 hlasov

Áno, je pre mňa veľmi ťažké opustiť Apple.

76 %

Chcel som vyskúšať Apple, ale nemôžem opustiť Android.

12%

Zostal som u Samsungu alebo iného výrobcu Androidu.

4%

Skôr nie. Môžem sa pohybovať tam a späť, ako chcem.

8%

Prečo je Apple Card dobrou kreditnou kartou?

Edgar Cervantes / Android Authority

Apple Card ponúka 1% cash back, alebo 2%, ak používate Apple Pay, čo je stále najpodporovanejšia bezkontaktná mobilná platobná platforma v USA. Jo, a tiež získate 3% hotovosť späť za nákupy z Apple Store a niekoľkých ďalších partnerov. Nemá žiadne ročné poplatky, žiadne zahraničné transakčné poplatky a žiadne poplatky z omeškania. Nie, že by ste mali platiť neskoro, každopádne. Aby toho nebolo málo, je vyrobený z titánu av skutočnosti vyzerá veľmi pekne! To je príjemné plus, pretože kovové karty boli tradične exkluzívne pre tie s kartami najvyššej úrovne.

Existuje mnoho protichodných názorov na to, či je Apple Card dobrá alebo nie. Samozrejme existujú lepšie alternatívy. Do toho sa teraz nebudem púšťať. Poviem však toto: Väčšina kariet, ktoré sú údajne lepšie ako karta Apple, často vyžadujú výrazne vyššie kreditné skóre a históriu.

Čítať:  Príručka pre začiatočníkov k režimom Magento 2: Čo sú, ako fungujú a & Ako ich používať

od Applu spomína web ktokoľvek sa skóre 600 FICO9 alebo nižším pravdepodobne nebude schválený, ale bude tiež hovorí skóre 660 poskytne dobré šance na schválenie. Pri schvaľovaní kreditných kariet vstupujú do hry aj ďalšie faktory, ale bez ohľadu na to, ako to skrátite, Apple Card je celkom ľahké získať. Na 600-660 sa ľudia obvykle stále snažia získať čokoľvek, čo nemá ročný poplatok alebo príšerné podmienky. A ak nejakú nájdu, obvykle neponúka 2% na väčšinu nákupov. Apple Card na týchto úrovniach ponúka celkom pekné výhody. Nenájdete veľa skutočných konkurentov, ktorí by vás pravdepodobne schválili, pokiaľ sa nezačnete približovať kreditnému skóre 700.

Apple Card mi dala šancu, keď iné kreditné karty nie.

Ak chceme byť osobné, tvrdo som pracoval na zlepšení svojho kreditného skóre po rokoch chýb a divokej mladosti. Niekde po ceste som sa ocitol s iPhonom v ruke a pomyslel som si: no, žiadna z mojich súčasných kariet neponúka výhody ani blízko Apple Card. Vtedy som bol vo vytržení, keď som dostal 1% späť! Spustil som žiadosť a asi za pár minút som bol prijatý. A hneď som ju mohol používať s Apple Pay, zatiaľ čo som čakal, kým dorazí tá krásna titánová karta.

Po rokoch práce sa mi podarilo získať prístup k lepším kartám, ale stále mám v peňaženke špeciálne miesto pre Apple Card, ktorá mi dala šancu, keď ostatní nie. To je dôvod, prečo si myslím, že Apple Card je jednou z najlepších kreditných kariet pre ľudí s nižším ako hlavným kreditom, ak nie najlepšie.

Potom prišiel sporiaci účet Apple Card

Edgar Cervantes / Android Authority

Ako by karta nebola dosť dobrá, Apple prišiel s ďalšou celkom peknou finančnou službou. Rovnako ľahké je použiť aj sporiaci účet Apple Card. Proces trvá jednu až dve minúty a môžete ho okamžite začať používať. Neexistujú žiadne minimálne zostatky na účte, žiadne čakacie doby, žiadne zdĺhavé aplikácie a ponúka 4,15% APY. APY sa môže zmeniť, ale toto je sadzba, ktorú Apple ponúkal pri spustení. Na získanie tohto sporiaceho účtu však budete potrebovať Apple Card.

Používanie sporiaceho účtu s vysokým výnosom je s Apple Wallet hračkou a dokonca môžete nastaviť hotovosť z Apple Card tak, aby išla priamo na sporiaci účet pre automatické investovanie. Apple Cash môžete tiež použiť na vloženie peňazí naň alebo na prepojenie tradičného bankového účtu.

Čítať:  Oprava „Vaša fotogaléria nie je zálohovaná službou Snapchat“ v systéme Android & iPhone

Účet Apple Card Savings demokratizuje sporiace účty s vysokým výnosom.

Opäť existujú lepšie možnosti, ale u drvivej väčšiny nie je tak ľahké sa prihlásiť alebo spravovať. Schválenie žiadostí zvyčajne trvá hodiny, ak nie dni. A obvykle do nich nemôžete vložiť peniaze okamžite, pomocou niekoľkých kliknutí. Mávajú tiež minimálne vklady a ďalšie nepríjemné podmienky. Účet Apple Card Savings demokratizuje sporiace účty s vysokým výnosom.

Môžete používať Apple Card s Androidom?

Edgar Cervantes / Android Authority

Teraz sú tieto výhody skvelé a všetky, ale prečo mi bránia v úplnom opätovnom prechode na Android? No, ako som sa dostal hlbšie do sveta financií a kreditného skóre, zistil som, že existuje niekoľko dôvodov, prečo sa držať tejto karty, a teda môjho iPhone. Aj keď už mám lepšie alternatívy.

Pre začiatok, Apple Card a Apple Card Savings účet silne spoliehajú na Apple Wallet. Plne ich môžete spravovať iba s iPhonom, iPadom alebo Macom a ten musí podporovať Apple Wallet.

Ak nemáte podporované zariadenie, takže ak používate napríklad telefón s Androidom, môžete toľko robiť iba s vašou Apple Card. Tiež by ste sa museli vzdať 2% cash back, ktoré získate s Apple Pay, a ísť dole na 1% cash back použitím samotnej fyzickej karty.

Môžete tiež ísť do card.apple.com a prístup k svojmu účtu z ľubovoľného prehliadača. To vám umožní vykonávať platby, meniť bankový účet, kontrolovať zostatok, získavať výpisy a získavať informácie o mesačných splátkach Apple Card. Takže stále môžete robiť základné veci.

Úplné opustenie Apple môže dočasne ovplyvniť moje kreditné skóre!

Ak sa vám páči účet Apple Card Savings, bude to oveľa väčší problém používať bez zariadenia Apple. Ďalšie peniaze doň jednoducho nepridáte, ale pre ručné prevody môžete použiť smerovanie a číslo účtu. Získanie informácií o vašom účte a výber prostriedkov bude vyžadovať zavolanie spoločnosti Apple na číslo 1-877-255-5923 – nie je to užívateľsky najprívetivejší proces.

Celá podstata spočíva v tom, že aj keď môžem úplne opustiť ekosystém Apple a ponechať si svoju Apple Card, rovnako stratím všetku jej hodnotu a výhody, pokiaľ nebudem vlastniť aspoň jedno zariadenie Apple. Pokiaľ prídem o všetky výhody, prestanem tieto služby aspoň občas využívať. V dôsledku toho môže byť moja Apple Card zrušená kvôli nečinnosti. Vybudoval som si celkom pekný vek pre kredity a karty a dostupný kredit a vek kreditu sú kľúčovými zložkami kreditného skóre. To znamená, že v konečnom dôsledku môže úplné opustenie Apple dočasne ovplyvniť moje kreditné skóre! Aspoň nepriamo.

Čítať:  Výber najlepšej hostingovej spoločnosti WordPress na rok 2024

Ďalšie obľúbené produkty a služby Apple ma zamykajú v iOS

Robert Triggs / Android Authority

Ale bohužiaľ, Apple Card nie je v skutočnosti jediný dôvod, prečo ma tu drží. Existuje niekoľko ďalších vecí, ktoré robia Apple tak lákavým. Začnime s AirTags.

Napriek tomu, že na strane Androidu existujú slušné alternatívy AirTag, nie sú jednoducho také dobré – zatiaľ. Sieť Apple Find My, ktorá sleduje AirTags, používa všetky iPhony, iPady a MacBooky, ktoré sú prakticky kamkoľvek. V skutočnosti v súčasnej dobe existuje viac ako 2 miliardy aktívnych zariadení Apple a väčšina z nich pomáha sledovať vaše AirTags. Google oznámil funkciu Find My Device, svojho konkurenta tejto sieti, ale ešte ju nezaviedol.

Okrem toho Samsung SmartTags fungujú iba so zariadeniami Samsung. Sledovače dlaždíc sa drží svojej vlastnej siete. A ani jeden z nich nie je taký dobrý, aj keď sa sieť Samsung približuje. Navyše ide o to, že už mám všetky tieto AirTagy! Odchod z Apple znamená, že sa musím tiež vzdať svojich AirTags, ktoré neboli práve lacné, a investovať do nových značiek, ako je Chipolo One Point pre sieť Google.

Zákazníckej podpore Applu sa žiadny iný výrobca smartfónov nevyrovná.

Ekosystém Applu má aj ďalšie výhody, ako je napríklad bezproblémová integrácia medzi iPhonmi a ďalšími produktmi Apple, ktorá pri zariadeniach so systémom Android a Chromebookov tak úplne chýba au Windows je ešte obmedzenejšia. Potom sú tu skvelé funkcie, ako je MagSafe, ale to nie je veľký problém, pretože by som mohol získať magnetické puzdro alebo adaptér MagSafe pre zariadenia Android.

A potom je tu zákaznícka podpora Applu, ktorej sa žiadny iný výrobca Androidu zdanlivo ani nepribližuje. Môžem vstúpiť do akéhokoľvek Apple Storu a úprimne som nikdy nemal zlú skúsenosť s konaním so spoločnosťou, aby som získal nejakú pomoc.

Mám prejsť z iPhone na Android?

Rita El Khoury / Android Authority

Takže so všetkými týmito vecami na mysli sa nemôžem ubrániť pocitu, že ma Apple porazil. Som v pasci a úplné prepnutie spôsobí aspoň pár bolestí hlavy.

Mám v pláne naďalej používať iPhone ako svoje primárne zariadenie. Ponechám si aj dobrý telefón Android, aby som si mohol naďalej užívať všetko, čo Android ponúka. A samozrejme tiež potrebujem niečo, aby som sa neustále učil o operačnom systéme a prinášal vám všetok skvelý obsah, ktorý si zaslúžite.

Čítať:  Je aplikácia Google Go lepšia ako aplikácia Google v systéme Android?

Neskôr možno uvažujem o úplnom prechode späť na Android a ponechám si Apple Card otvorenú, ale prestanem ju používať, ušetrím si tu a tam na nákup, aspoň aby ​​zostala v mojej kreditnej správe. Predpokladám, že svoje AirTags môžem tiež darovať alebo predať.

Ďalšou alternatívou môže byť ponechať si iPad, aby som si mohol naďalej užívať výhody, ktoré Apple ponúka. Som fanúšikom iPadu Mini, ktorý je stále dostatočne prenosný a veľmi užitočný.

Čo si myslíte, že je moja najlepšia stávka? Zistili ste, že ste uviazli v ekosystéme Apple? ako ste sa s tým vysporiadali? Rád by som sa dozvedel viac o vašich skúsenostiach. Pokiaľ máte možnosť, dajte mi prosím vedieť o svojej skúsenosti v komentároch.

Najčastejšie otázky

Môžem používať Apple Card na Androide?

Skôr nie. Jediný spôsob, ako získať prístup k účtu Apple Card v systéme Android, je pomocou prehliadača a prihlásenia card.apple.com. Je to však obmedzená skúsenosť a nezískate všetky funkcie. A pretože s Apple Pay získate iba 2% cash back, táto výhoda nie je na Androide.

Môžem použiť účet Apple Card Savings na Androide?

Používanie účtu Apple Card Savings na Androide je ešte viac obmedzujúce ako s Apple Card. Na účet môžete v podstate vkladať iba pomocou smerovania a čísel účtov. A všetko ostatné je potrebné vykonať zavolaním spoločnosti Apple na číslo 1-877-255-5923.

Potrebujem na získanie sporiaceho účtu Apple Card kartu Apple?

Je smutné, že mať Apple Card je podmienkou na prihlásenie k účtu Apple Card Savings. Tiež vám musí byť aspoň 18 rokov, mať americké číslo sociálneho zabezpečenia alebo ITIN, byť rezidentom USA s adresou v danej krajine a nastaviť dvojfaktorové overovanie pre svoje Apple ID.

Aké kreditné skóre potrebujem na získanie Apple Card?

Apple uvádza, že jeho partnerská banka pre kreditné karty, Goldman Sachs, pravdepodobne zamietne vašu žiadosť, ak máte skóre 600 FICO9 alebo nižšie. Uvádza tiež, že skóre 660 alebo vyššie poskytne vyššie šance na schválenie.

Z čoho je Apple Card vyrobená?

Fyzická Apple Card je vyrobená z titánu.

Komentáre

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE