Začať obchod s tričkami z domu

Nie je žiadnym tajomstvom, že sme národ (a vlastne aj svet), ktorý je posadnutý tričkami. Boli sme už pred kravatovými košeľami 60. rokov. Ľudia sa radi vyjadrujú pomocou vzorov, farieb a sloganov, ktoré k nim hovoria. Nie je žiadnym prekvapením, že dizajnéri už desaťročia vytvárajú svoje vlastné tričká na predaj.

Ale naozaj, jediný rozdiel medzi dizajnérmi, ako ste vy dnes, a tými prvými dizajnérmi je ten, že začať obchod s tričkami z domu nebolo nikdy jednoduchšie.

Tento blogový príspevok bude diskutovať o všetkých výhodách začatia podnikania s tričkami z domu, od nájdenia vášho miesta až po marketing vášho produktu.

Výber vášho výklenku

V podnikaní platí staré známe: „Ak predávate každému, nepredávate nikomu.“ To platí najmä vtedy, keď začínate s obchodom s tričkami. Je lepšie úplne vlastniť výklenok, ako sa snažiť osloviť každého.

Začať s menším výklenkom vám môže poskytnúť priestor na rast. Vezmite si spoločnosť s košeľou Pocta, napríklad. Homage je značka, ktorá má košele, mikiny s kapucňou, tepláky a ďalšie veci inšpirované vintage štýlom, ktoré oslovujú športových fanúšikov v celých Spojených štátoch. V súčasnosti majú dokonca zmluvy so všetkými od tímov MLB až po wrestlingové superhviezdy.

Keď však začali, Homage začal v malom. Väčšina ich oblečenia bola zameraná na fanúšikov alma mater zakladateľov: Štátna univerzita v Ohiu. Ich výbava s tematikou OSU bola taká populárna, že sa vo všeobecnosti rozšírila do hrdosti Ohia. Vyrábali oblečenie, ktoré prikývlo – no neporušovalo ochrannú známku – profesionálnych a vysokoškolských športových tímov v celom štáte.

Príkladom je ich jednoduchá košeľa „Cincinnati Invented Hustle“. Fanúšikovia bejzbalu prikývnu neslávne známemu útočníkovi zo Cincinnati Reds Peteovi Roseovi, ale táto správa sa ani zďaleka nepribližuje k porušeniu ochranných známok, ktoré vlastní Rose alebo Major League Baseball.

Pocta sa nakoniec rozšírila a spojila sa s vysokými školami po celej krajine, aby vyrábali značkové oblečenie, ktoré sa páčilo tým, ktorí žili mimo Ohia. Teraz môžete nakupovať ich zbierky pre tucet miest v Severnej Amerike.

Aká je oblasť, ktorú milujete natoľko, aby ste premýšľali o desiatkach nápadov na košele? Môže to byť popkultúra, životné prostredie, záhradníctvo, cestovanie, alebo to môže byť dokonca postoj alebo pocit.

Čítať:  Ako používať Facebook Business Manager: 10 krokov, ako začať ešte dnes

Overte svoje miesto

Teraz máte niekoľko nápadov. Sú však dostatočne populárne na to, aby si našli zákazníkov? Existuje niečo ako výklenok, ktorý je príliš malý. Ako overíme výklenok?

Ako príklad použijeme bikepolo. Ak nie ste oboznámení, cyklistické pólo je veľmi podobné bežnému pólu, ale hráči jazdia na bicykloch namiesto na koňoch. Znie to dosť úzko. Znie to možno trochu príliš úzko, ale poďme to zistiť.

Najprv si na Facebooku vyhľadáme, aké druhy skupín a stránok existujú pre výraz „bike pólo“.

Tieto výsledky sú povzbudivé. Skupina bicyklového póla v San Franciscu má viac ako 700 členov a vyzerá dosť aktívne, v priemere dva príspevky za deň. Zdá sa, že existujú aj stránky na Facebooku pre tímy cyklistického póla v celej krajine. San Francisco nemusí byť tým najlepším lakmusovým papierikom pre to, čo je populárne vo zvyšku krajiny. Ale keď vidíme, že Milwaukee má cyklistický pólový tím s takmer 2 000 sledovateľmi, hovorí nám, že na tomto výklenku môže niečo byť.

Ďalej chceme zistiť, či je to niečo, čo ľudia skutočne hľadajú. Google Trends je na to ideálny. Je to nástroj, ktorý Google ponúka, aby vám ukázal popularitu kľúčových slov pre vyhľadávanie v priebehu času.

Tento graf je znepokojujúci z jedného veľkého dôvodu: Obľúbenosť hľadaného výrazu „bike polo“ už nejaký čas klesá. Popularita vyvrcholila v roku 2009 a odvtedy neustále klesá. To by nás malo znepokojovať, že čísla, ktoré sme videli v týchto skupinách a stránkach na Facebooku, nemusia byť tým najlepším ukazovateľom súčasnej popularity tohto športu.

S ohľadom na to sa chceme vrátiť a skontrolovať sociálnu aktivitu tých skupín na bicykli, ktoré sme našli skôr. Aj keď ľudia na Googli toľko nevyhľadávajú cyklistické pólo, ak sú komunity veľmi aktívne, stále to môže byť oblasť, do ktorej sa chceme dostať.

Na záver sa chceme pozrieť na konkurenciu. Vyhľadávanie Google „cyklistické polo tričká“ hovorí nám, že existuje len niekoľko vzorov tričiek. Vieme, že ide o uznávaný výklenok, ale nevieme, ako dobre sa tieto tričká predávajú.

Z nášho výskumu sme sa naučili niekoľko vecí:

  • Zdá sa, že na Facebooku existujú aktívne sociálne skupiny pre cyklistické pólo.
  • Existuje určitá návštevnosť vyhľadávania pre cyklistické pólo, hoci už niekoľko rokov klesá.
  • Vo výklenku na bicykle pólo nie je veľa iných dizajnérov, čo buď predstavuje príležitosť vyniknúť, alebo je to znak toho, že dizajny bicykla polo nie sú populárne.
Čítať:  Ako zmeniť pozadie Discordu na akomkoľvek zariadení

Z týchto vecí je len na vás, aby ste sa rozhodli, či sa oplatí venovať sa tejto oblasti. Nie je to domáci beh, ktorý by bol, keby Trendy Google naznačovali, že jeho popularita rastie, ale zdá sa, že pri vyhľadávaní súvisiacich s cyklistickým pólom existuje solídna návštevnosť.

Posledná rýchla poznámka. Čokoľvek si vyberiete, uistite sa, že môžete prísť s nápadmi, ktoré neporušujú ochranné známky. Ochranné známky môžu zahŕňať názvy, grafiku a určité slogany. Môžete urobiť a vyhľadávanie ochranných známok na webovej stránke USPTO.

Ako vyrobiť a predať svoj produkt

Toto je jedno z najväčších rozhodnutí, ktoré urobíte, keď začínate s obchodom s tričkami z domu.

Výroba a doprava tričiek z domu

Toto by sa dalo považovať za spôsob „starej školy“, ako začať obchod s tričkami z domu. Pri tejto metóde fyzicky vyrábate a posielate tričká, ktoré predávate. Kúpite si obyčajné neznačkové produkty od dodávateľa, aplikujete na ne vzory, ako len chcete (farby, sieťotlač, bielidlá, prestup tepla), odfotografujete ich, umiestnite online a odošlete ako ľudia. kúpiť ich.

Dve hlavné výhody fyzickej výroby tričiek sú úplná kontrola nad konečným produktom a vyššie ziskové marže. Nemusíte sedieť a dúfať, že niekto iný dodáva kvalitné produkty vašim zákazníkom. Dobre viete, že vaši kupujúci dostávajú skvelú košeľu zabalenú presne tak, ako ju chcete. A nemusíte sa o svoje zisky deliť s nikým ako vy s trhoviskami a dropshippingom.

Všetko, čo potrebujete na výrobu a predaj tričiek z domu touto metódou, je webová stránka, ktorá podporuje elektronický obchod (ako WordPress a WooCommerce) alebo trh ako Etsy, ktorý umožňuje predajcom predávať produkty, ktoré vyrábajú ručne.

Trhovisko s tričkami

Trhoviská s tričkami ako Teespring, RedBubble a Threadless sú medzi dizajnérmi tričiek obľúbené, pretože uľahčujú začatie podnikania s tričkami z domu. Na týchto trhoviskách si všetko, čo musíte urobiť, je vybrať si základné produkty (napr. bavlnené tričká) a nahrať svoj dizajn.

Nemusíte udržiavať svoju vlastnú stránku a nemusíte sa nevyhnutne starať o marketing, ako keby ste prevádzkovali svoju vlastnú stránku. Samotný marketing je stále dôležitý a vždy sa odporúča, ale vaše návrhy sa pridávajú na mimoriadne obľúbený trh každej lokality.

Vráťme sa k tomu príkladu na bicykli. Ak na Teespring.com vyhľadáte „bike polo“, nájdete niekoľko vzorov tričiek.

Čítať:  Zvažujete webové stránky ako Shopify? Prečo je StoreBuilder tou lepšou voľbou

Po kliknutí na dizajn si môžete vybrať štýl (tj typ produktu, farbu a veľkosť).

Teespring je jedinečný, pretože košele sa tlačia len vtedy, keď je objednaný minimálny počet. To povzbudzuje kupujúcich, aby zdieľali produkty so svojimi podobne zmýšľajúcimi priateľmi a na svojich sociálnych kanáloch. Toto povinné minimum by mohlo znamenať predaj 10 košieľ namiesto jednej, keď ľudia, ktorí sú nadšení pre dizajn, zdieľajú so svojimi priateľmi, ale môže to znamenať aj predaj nula tričiek namiesto piatich, ak dostanete iba päť objednávok namiesto tohto minima 10.

Iné populárne trhoviská ako RedBubble a Threadless nevyžadujú minimálnu objednávku, ale všetky zaberajú pomerne veľkú časť vášho predaja.

Každý z týchto trhov má určité percento z predaja. Takto zarábajú peniaze. Časť, ktorú tieto trhy zaberajú, sa líši. Teespring verejne odhaduje, že tvorcovia vidia na svojich tričkách približne 55 % čistého zisku. Teespring berie 18 % na pokrytie tlače a plnenia, 5 % na pokrytie marketingu, 10 % na zákaznícky servis a vrátenie peňazí (aj keď váš produkt nebude nikdy vrátený) a 7 % na náklady na produkt. Ďalších 5% marže je to, čo Teespring berie pre svoj zisk.

To znamená, že by ste si domov odniesli 11 dolárov za 20 dolárový produkt. Porovnajte to s čistým ziskom na tričku, ktoré môže veľkoobchodne stáť len 2 doláre, ktoré tiež predávate za 20 dolárov. Môžete vidieť, prečo sa nie každý rozhodne predávať svoje produkty na webovej stránke trhoviska napriek jednoduchému vstupu.

Dropshippingové tričká

Tretí spôsob je ten, ktorý odporúčame najviac: dropshipping tričiek. Dropshipping je stredná cesta medzi tým, že všetko robíte sami a využívaním trhoviska.

Proces vytvárania tričiek je podobný ako na špecifických trhoch s tričkami, ako je Teespring. Nahráte dizajn, vyberiete produkty, na ktorých chcete, aby sa dizajn zobrazil, a nastavíte cenu. Dropshipper vytvára produkty a odosiela ich, keď zákazníci zadávajú objednávky.

Rozdiel je v tom, že predajcovia tričiek ako Printify sa integrujú do vašej vlastnej webovej stránky. Ak ešte nemáte webovú stránku, odporúčame vám WordPress s WooCommerce, čo je robustná a ľahko prispôsobiteľná kombinácia.

Výhodou dropshippingových tričiek je, že si môžete vybudovať svoju vlastnú značku, ako keby ste všetko robili sami, ale nemusíte robiť tú najnáročnejšiu časť podnikania v oblasti tričiek – výrobu a prepravu. košele.

Čítať:  45 najrýchlejších tém WordPress na použitie v roku 2024

Dropshippingové tričká fungujú dobre pre tých, ktorí chcú začať podnikať s tričkami od nuly, a pre tých, ktorí už majú nejakú online značku zavedenú. Ak sa znova pozrieme na príklad s cyklistickým pólom, ak už prevádzkujete webovú stránku o cyklistickom póle, môžete začať predávať košele s motívom cyklistického póla skôr, ako sa nazdáte.

Ale čo náklady? Líši sa v závislosti od produktu, na ktorý aplikujete svoj dizajn, ale väčšina ponúka najlacnejšiu košeľu medzi 7-9 USD. Všetko potom je pre vás zisk.

Ako zo svojho webu vyťažiť maximum

Ak sa rozhodnete, že najlepšie pre vaše podnikanie s tričkami je vybrať si jednu z možností, ktoré vyžadujú, aby ste mali vlastnú webovú stránku, chcete sa uistiť, že vám webová stránka bude fungovať.

Existuje veľa hotových možností, ktoré sú vopred mimoriadne lacné, ale nemusia ponúknuť prispôsobenie, ktoré hľadáte, bez toho, aby ste museli platiť navyše – pravdepodobne viac, ako by ste zaplatili, keby ste začal s niečím ako WordPress s WooCommerce na začiatok.

Rýchlosť je tiež obrovským faktorom pre každý elektronický obchod. Ak máte jednoduchý hostingový plán 3 doláre za mesiac, ktorý nie je navrhnutý špeciálne pre obchody s elektronickým obchodom, rýchlosť vášho webu pravdepodobne utrpí. Počas rušných časov pre vašu firmu, napríklad okolo severoamerického šampionátu Hardcourt Bike Polo Championship (konajú sa koncom septembra, FYI), môže prílev návštevníkov spomaliť vašu stránku alebo v horšom prípade zrútiť. To by mohlo znamenať stratu príjmov a ľudia si odteraz možno budú kupovať svoje cyklistické polo tričká inde.

Riešenia spravovaného hostingu, ako sú tie, ktoré ponúka WooCommerce, môžu zabezpečiť, aby vaše stránky fungovali nepretržite. Aj keď sa vaše návrhy stanú virálnymi, spravované hostingové riešenia zvládnu objem a zaistia, že nestratíte žiadne tržby v dôsledku nízkej rýchlosti webu.

Aj keď nemáte veľa skúseností s dizajnom alebo webstránkou, môžete si z domu vytvoriť úspešný online obchod s tričkami. Všetko, čo skutočne potrebujete, je trocha kreativity, medzera, v ktorej môžete prosperovať, a ochota skúšať rôzne marketingové taktiky a dizajny, kým nenájdete niečo, čo ľudí zasiahne.

Získajte hostingové riešenie navrhnuté pre online obchody

S Managed WooCommerce Hosting od Hostinger získate vysoko výkonnú platformu určenú pre eCommerce obchody každej veľkosti. Hostinger má plány pre všetky typy obchodov, ktoré vám pomôžu začať, vrátane tých, ktoré práve začínajú.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE