Začíname s A/B testovaním vášho WooCommerce Store

Dnes sa pozrieme na to, čo je A/B testovanie. Pomôžem vám identifikovať metriku, ktorú chcete sledovať pre váš obchod. A predstavím vám množstvo nástrojov, ktoré môžete použiť na A/B testovanie na vašej WooCommerce stránke. Pravdou je, že ak netestujete zmeny vo svojom obchode, potom neviete, ktoré z nich ovplyvňujú váš konečný výsledok.

Čo je A/B testovanie

A/B testovanie, známe aj ako rozdelené testovanie, je proces, ktorý používate pri testovaní dvoch alebo viacerých rôznych verzií vášho obsahu. Môže to byť zmena farby tlačidiel na vašich produktoch, testovanie, kde predstavujete ďalšie produkty, o ktoré by sa zákazník mohol zaujímať, alebo ako žiadate o e-mail, aby ste rozšírili svoj zoznam bulletinov. Na začiatku testovania A/B vo vašom obchode WooCommerce je potrebné pamätať na niekoľko vecí.

Najprv sa musíte uistiť, že na väčšine stránok testujete iba jednu vec naraz. Určite môžete zmeniť veľkosť písma nadpisov produktov a zmeniť jazyk tlačidiel a zmeniť ich veľkosť a farbu. Zo všetkej tej práce by ste mohli získať veľa variácií vašich stránok.

Problém je, ako viete, ktorá variácia pozitívne ovplyvnila váš konečný výsledok? Bola to zmena farby? Možno sa zmení jazyk? Zmenila sa vôbec veľkosť písma?

Ak máte priveľa variácií, neviete. To znamená, že keď začínate, otestujte iba jednu vec, napríklad zmenu jazyka, ktorý používate na tlačidlách. Ponechajte zmeny farby a veľkosti na ďalší test, keď zistíte, či zmena jazyka má nejaký význam.

Čítať:  Zálohujte svoju databázu WordPress správnym spôsobom

Po druhé, musíte sa uistiť, že sa variácie načítavajú náhodne. Nie je dobré zobrazovať všetkým používateľom s konkrétnym rozsahom IP rovnaký obsah. Možno zistíte, že používatelia v určitej oblasti nakupujú s možnosťou A, ale skutočnosť je taká, že s možnosťou B nakupuje celkovo viac používateľov.

Všetky nástroje, ktoré uvediem neskôr, sa o to postarajú za vás, vrátane prezentácie náhodných výsledkov vašim používateľom.

Po tretie, musíte si ponechať aktuálnu stránku ako možnosť v testovacej sade. Ak používateľom zobrazíte iba zmeny, nebudete vedieť, či pôvodná stránka fungovala lepšie alebo nie. Testovanie A/B predstavuje aktuálny vzhľad vášho webu bez zmien.

Ak neponechávate pôvodnú stránku, nevykonávate A/B testy, pretože nemáte variáciu A.

Hľadáte vyššiu rýchlosť webu? Hostinger’ Managed WooCommerce Hosting zahŕňa Astra Pro, čo je najrýchlejšia téma vytvorená pre eCommerce.

Nakoniec sa musíte uistiť, že máte dostatočnú návštevnosť na správne otestovanie. Ak máte na svojej stránke desať nákupov denne, bude vám trvať týždne, kým nazhromaždíte dostatok údajov na získanie užitočných výsledkov. Pokiaľ nepredávate 5 alebo 6 figúrkové položky a nedosiahnete desať predajov denne, pravdepodobne budete oveľa lepšie zistiť, ako zvýšiť návštevnosť vašej stránky, pretože WooCommerce je celkom dobrý v konverzii hneď po vybalení.

Ak máte veľkú stránku, ktorá už má veľkú návštevnosť a konverzie, mali by ste začať mať určitú predstavu o tom, čo funguje pomerne rýchlo. V takom prípade nenechajte variáciu držať príliš dlho. Ak niečo nefunguje, uistite sa, že ste to vypli, namiesto toho, aby ste naďalej poškodzovali svoj predaj.

Povedzme, že máte tri varianty procesu platby. Vaša bežná miera konverzie pri platbe je 48 %. Vaše tri variácie sa konvertujú takto:

  1. Konvertuje na 48 % (to, čo momentálne máte)
  2. Konvertuje na 46 %
  3. Konvertuje o 35 %
Čítať:  100+ instagramových bio nápadov + 7 tipov na zlepšenie vášho profilu

V tomto prípade je možnosť 3 hlavným kandidátom na ukončenie pred plánovaným vykonaním testu. Je tak hlboko pod ostatnými, že jednoznačne nie je víťazom a jeho udržiavanie na dlhšie obdobie len poškodí váš predaj. Nebojte sa vystrihnúť variáciu, ak má výrazne nižšiu výkonnosť.

Druhú možnosť by ste však nezrušili. Je dosť blízko na to, aby sa mohol otočiť. Možno ste zasiahli kupujúcich iba počas pracovnej doby a oni konvertujú lepšie jedným smerom, zatiaľ čo po práci ľudia konvertujú oveľa lepšie s vašou druhou možnosťou. Nebudete to vedieť s istotou, kým nezachytíte dostatok údajov.

Identifikácia vašich metrík

Zatiaľ čo väčšina webových stránok WooCommerce sa bude pozerať na zvýšenie celkových konverzií ako na metriku, ktorú sa snažia zlepšiť pomocou A/B testovania, nie je to tá správna metrika pre každú stránku.

Ďalšie metriky, ktoré môžu byť pre vaše publikum vhodnejšie, sú:

  • Priemerná predajná cena
  • Opakovaní zákazníci
  • Odberatelia zoznamu e-mailov
  • Sociálne zdieľanie vašich produktov

Metrika, ktorá je pre váš obchod najdôležitejšia, sa bude časom tiež meniť. Možno začnete zlepšovať celkové konverzie, ale akonáhle v tom príliš nenapredujete, pokúsite sa zvýšiť priemernú cenu objednávky. Potom, keď to budete mať zablokované, pozriete sa na hornú časť lievika a budete pracovať na návštevnosti a odberateľoch e-mailov.

Je tiež vysoko pravdepodobné, že počas životnosti vašej stránky sa vrátite k veciam, ktoré ste už optimalizovali. Po zvýšení počtu potenciálnych zákazníkov, ktorí sa dostanú do hornej časti vášho predajného lievika, sa vrátite späť a pozriete sa na konverzný pomer a potom prejdete na priemernú predajnú cenu.

S A/B testovaním vášho webu WooCommerce nikdy nekončíte. Vždy sa dá niečo zlepšiť.

4 spôsoby rýchleho nastavenia A/B testovania

Teraz, keď ste pochopili, čo je testovanie A/B a prečo by ste mali používať testovanie A/B vo svojom obchode WooCommerce, pozrime sa na niektoré nástroje, ktoré sú k dispozícii, aby vám tento proces uľahčili.

Čítať:  Ako využiť analýzu sociálnych médií na škálovanie vášho marketingu obsahu

Nelio A/B testovanie

Nelio A/B testovanie vám poskytuje úplný systém správy na vytváranie a sledovanie vášho A/B testovania. Nelio poskytuje správy vrátane tepelných máp a je plne kompatibilný s WooCommerce.

Nelio nevykonáva spracovanie rozdelených testov na vašom webe, čo môže spôsobiť problémy s rýchlosťou. Má svoju službu, ktorá sa o to postará za vás. Doplnok WordPress je dodávaný s bezplatnou skúšobnou verziou, aby ste mohli Nelio otestovať.

Marketing Optimizer pre WordPress

Jeden zo spôsobov, ako Marketing Optimizer pre WordPress svieti je jeho bohatstvo šablón. Tento doplnok vám poskytuje mnoho šablón vstupných stránok, ktoré môžete použiť na svojom webe, aby ste mohli napríklad otestovať rôzne výzvy na akciu vo svojom e-mailovom zozname.

Ďalšou funkciou, vďaka ktorej je Marketing Optimizer pre WordPress výnimočný, je integrácia Gravity Forms, ktorá uľahčuje testovanie formulárov. Túto integráciu môžete použiť na odoslanie všetkých údajov formulárov do doplnku.

Previesť experimenty od Yoast

Keď sa pozriete na tento doplnok, možno sa čudujete, prečo je tu uvedený. Previesť experimenty má momentálne v hornej časti veľký banner, ktorý vám oznamuje, že doplnok nebol nejaký čas aktualizovaný. Vývojár to tvrdí v zázname plugin funguje a je stále podporovaný.

Ak chcete používať službu Convert Experiments, budete si musieť vytvoriť účet Konvertovať. Keď budete mať účet, môžete spustiť toľko testov, koľko chcete, a mať na svojich projektoch toľko spolupracovníkov, koľko potrebujete. Neexistuje žiadny dodatočný poplatok za používateľa.

Po nainštalovaní doplnku a pripojení k vašej stránke sa všetka správa vašich A/B testov uskutoční na stránke Convert. Poskytujú jednoduchý editor, takže si môžete prispôsobiť celý testovací proces bez toho, aby ste museli poznať akýkoľvek kód.

Čítať:  Ako používať Visual Composer Website Builder s...

Jednoduchý tester stránok

Jednoduchý tester stránok je ďalšie end-to-end riešenie založené na WordPress. Priamo vo WordPress môžete prejsť na stránku, ktorú chcete otestovať, nastaviť test a dokonca vyhlásiť víťaza testu, keď budete pripravení.

Ak si vyberiete verziu Pro, dokonca vám povie, kedy vyhlásiť víťaza. Keď vám niekto povie, kedy ukončiť test, môže to byť úžasné, pretože väčšina z nás nemá štatistické pozadie, aby vedela, kedy sme nazbierali dostatok údajov na zastavenie testu. Pomocou nástroja Simple Page Tester môžete jazdiť a nechať ho, aby sa postaral o vaše stránky.

Pokračujte v učení nových spôsobov testovania vašich stránok

Neurobili sme vyčerpávajúci prehľad nástrojov, ktoré môžete použiť na testovanie A/B na svojej stránke. Existujú celé služby venované A/B testovaniu ako napr Optimizely ktorá je podobná službe Convert, ktorú sme pokrývali. Nástroje, ktoré som dnes odporučil, sú skvelé spôsoby, ako začať s A/B testovaním.

S pribúdajúcimi skúsenosťami s testovaním A/B môžu byť vaše potreby zložitejšie. Niektoré tu uvedené nástroje nemusia vyhovovať týmto potrebám. V tomto bode by ste mali mať dostatok skúseností na to, aby ste sa pozreli na zložitejšie nástroje a rozhodli sa, ktorý z nich najlepšie vyhovuje vašim potrebám.

Najdôležitejšie je, že musíte svoje stránky otestovať. Ak svoje stránky netestujete, nechávate peniaze na stole. Niečo také jednoduché ako testovanie veľkosti tlačidiel na vašej pokladni môže zvýšiť výnosy, ktoré váš obchod prináša.

Chcete naštartovať svoj nový obchod WooCommerce?

Vytvorte si bleskovo rýchly obchod, ktorý konvertuje návštevnosť pomocou spravovaného hostingu WooCommerce od Hostinger. Dodáva sa tiež štandardne s Jilt a pomáha vám získať späť opustené vozíky.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE