Základy marketingu automatizácie WordPress

Cítili ste sa niekedy v strese z množstva času, ktorý si každý deň vyžadujú únavné, opakujúce sa marketingové úlohy? Ver mi, nie si sám.

Dnes vám chceme darovať dve magické slová: . Či už prevádzkujete základnú stránku WordPress alebo plnohodnotnú online značku, marketingová automatizácia vám pomôže zefektívniť vaše marketingové úsilie a ušetrí vám čas na iné dôležité úlohy.

A akonáhle budete vedieť, ako to funguje, môžete skutočne veriť, že je to mágia!

Čo je automatizácia marketingu?

Marketingová automatizácia vykonáva marketingové kampane naprieč mnohými predajnými kanálmi bez toho, aby marketingový pracovník musel konať. V praxi to dosahuje dve veci.

  • Umožňuje vám uvoľniť opakujúce sa úlohy, ktoré zvyčajne spadajú pod vašu marketingovú kompetenciu.
  • Umožňuje vám maximalizovať efektivitu marketingu.

Na čo sa používa predovšetkým automatizácia marketingu?

Marketingová automatizácia má tri hlavné použitia: predaj, optimalizácia pracovného toku a marketingové spravodajstvo.

Predaj

Predaj je najdôležitejším využitím pre automatizáciu marketingu. S automatizovanou kampaňou môžete pasívne zaujať (alebo znova zaujať) potenciálnych zákazníkov. Medzitým získavate predaje, ktoré by inak mohli prepadnúť. Marketingová automatizácia je teda nástrojom na zvýšenie predaja, ako aj návratnosti vašich investícií do marketingu.

Automatizácia pracovného toku

Marketing vám zaberie veľa času a energie. Vďaka automatizácii marketingu však môžete zefektívniť svoje marketingové úsilie tak, aby veci ako rozpočtovanie, správa digitálnych aktív a ďalšie marketingové úlohy mohli prebiehať nezávisle. Potom môžete čas, ktorý ste ušetrili, venovať iným aspektom svojho podnikania.

Čítať:  10 najlepších taktík digitálneho marketingu, ktoré skutočne fungujú

Marketing Intelligence

Automatizované kampane sa pri monitorovaní konverznej cesty zákazníka často spoliehajú na čísla ID zákazníkov a kódy sledovania URL. Väčšina automatizovaných kampaní je navyše založená na spúšťači, čo znamená, že vaše marketingové materiály sa doručia potom, čo zákazník splní určitý spúšťač správania. V kombinácii s A/B testovaním vám automatizované marketingové kampane môžu veľa povedať o tom, ako zákazníci a potenciálni zákazníci interagujú s vašou značkou a informujú o nových marketingových kampaniach.

Čo je to automatizovaná kampaň?

Automatizovaná kampaň je marketingová kampaň založená na spúšťači, ktorá je vytvorená pomocou nástroja na automatizáciu marketingu. Príkladom môže byť automatizovaná e-mailová kampaň, ktorá odošle e-mail predplatiteľovi, keď sa zverejní nový obsah podobný obsahu, ktorý si už prečítal alebo o ktorý prejavil záujem. Existuje niekoľko rôznych automatizovaných kampaní, pričom bežnými sú e-mail, sociálne médiá a živý chat.

Čo robia nástroje marketingovej automatizácie?

Nástroje na automatizáciu marketingu sú určené na odbremenenie niektorých opakujúcich sa a únavných aspektov marketingu. Každý nástroj má svoju vlastnú funkciu alebo súbor funkcií v závislosti od toho, na čo bol nástroj navrhnutý. Napríklad Mailchimp a Drip sú nástroje na automatizáciu marketingu pre e-mail, ktoré vám umožňujú nastaviť automatizované e-mailové marketingové kampane. Podobne, Buffer je automatizovaný marketingový nástroj pre sociálne médiá, ktorý vám dáva možnosť plánovať sociálne príspevky a monitorovať údaje o ich zapojení.

Aký je najlepší nástroj na automatizáciu marketingu?

Najlepší nástroj na automatizáciu marketingu je ten, ktorý rieši vaše najkritickejšie marketingové výzvy. Poďme si teda prejsť niektoré z najužitočnejších nástrojov pre kľúčové aspekty automatizácie marketingu.

Nástroje na automatizáciu marketingu WordPress pre e-mail

Marketingová automatizácia môže byť užitočná najmä vtedy, keď máte zoznam adresátov, zoznam odberateľov alebo ak často posielate e-maily svojim zákazníkom. S automatizáciou e-mailového marketingu môžete efektívnejšie generovať a získavať potenciálnych zákazníkov pre váš web alebo firmu.

Čítať:  7 najlepších doplnkov kalendára WordPress

Doplnok Drip Marketing Automation Plugin

Ponúka veľmi populárny doplnok, Odkvapkávať bol koncipovaný ako komplexná platforma pre riadenie vzťahov so zákazníkmi v eCommerce. Plugin Drip Marketing Automation Plugin je však zameraný predovšetkým na automatizáciu vašich e-mailových marketingových kampaní. The zapojiť možno použiť zadarmo až do 100 odberateľov, potom budete potrebovať a Odkvapkávacie predplatné od 49 USD mesačne za neobmedzené e-maily a až 2 500 odberateľov. Platforma pre hĺbkové údaje o zákazníkoch, ktoré zhromažďuje a analyzuje.

MailChimp pre WordPress

Mailchimp vám môže pomôcť vybudovať si publikum a automatizovať marketing bez potreby pluginu. Ale s doplnkom tretej strany, ako je MC4WP, môžete jednoduchšie využívať rozmanitejšie funkcie a integrácie Mailchimpu. Napríklad pomocou doplnku MC4WP môžete integrovať Mailchimp s nástrojmi ako Ninja Forms, BuddyPress a WooCommerce. Samotný Mailchimp je bezplatný, hoci niektoré funkcie (šablóny e-mailov, A/B testovanie atď.) vyžadujú predplatné od 9 dolárov mesačne.

Groundhogg

Ako platforma pre automatizáciu marketingu WordPress a elektronického obchodu typu všetko v jednom, Groundhogg vám umožňuje vytvárať pôsobivé e-maily bez toho, aby ste opustili hlavný panel WordPress. Umožňuje vám tiež vytvárať automatizované cesty zákazníkov rovnako, ako by ste to robili s drahým analytickým nástrojom. Pomocou vlastných kombinácií 18 rôznych akcií Groundhogg môžete konvertovať potenciálnych zákazníkov efektívnejšie. S množstvom doplnky a integráciíZákladné funkcie Groundhogg sú bezplatné, hoci a Predplatné Groundhogg od 7 USD ročne, je potrebný pre určité integrácie.

WPMktgEngine

WPMktgEngine je z polovice nástroj na automatizáciu e-mailového marketingu a z polovice platforma na riadenie vzťahov so zákazníkmi. Vyniká v oboch a ponúka veľa možností konfigurácie pre vaše automatické spúšťače e-mailov. Medzitým doplnok nepretržite zhromažďuje údaje o zákazníkoch, aby vám poskytol podrobné informácie o tom, čo vedie ku konverzii. Dokonca vám umožňuje vytvárať pútavé e-maily z hlavného panela WordPress. WPMktgEngine vyžaduje a predplatné ktorá začína na 44 USD mesačne (platí sa ročne) až pre 2 500 potenciálnych zákazníkov.

Čítať:  YouTube potvrdzuje, že zásah proti blokovaniu reklám je globálny (aktualizované)

Nástroje na automatizáciu marketingu WordPress pre živý chat

Nástroje na live chat tradične vyžadujú, aby niekto aktívne monitoroval prichádzajúce správy. Marketingová automatizácia živého chatu však môže pomôcť zmierniť tieto nedostatky a zároveň priamo vaše publikum v reálnom čase.

HelpCrunch

Aj keď sa účtuje ako komplexná platforma predaja a podpory zákazníkov, HelpCrunchVýnimočnou vlastnosťou je widget živého chatu. Na svoju stránku pridáte miniaplikáciu chatu a potom HelpCrunch nasmeruje správy od zákazníkov do príslušnej aplikácie na odosielanie správ, aby ste mohli odpovedať kedykoľvek a kdekoľvek. Funkcia s názvom AutoPilot zaisťuje, že keď nie ste k dispozícii, robot odpovie na vašich potenciálnych zákazníkov a zhromaždí ich kontaktné údaje na ďalšie sledovanie. Ak chcete používať funkciu živého rozhovoru, potrebujete a Predplatné HelpCrunch ktorá začína na 15 dolároch mesačne na člena tímu.

Jumplead Marketing Software

Skákať je a živý chat službu s doplnkom WordPress, ktorý sa dobre hodí na automatizáciu marketingu WordPress. Ukáže vám, kto je na vašom webe, takže ho môžete priamo zapojiť. The zapojiť tiež zhromažďuje kontaktné informácie, aby tí, s ktorými chatujete, mohli byť integrovaní do vášho zoznamu adries a iných marketingových aktivít. Po 14-dňovej bezplatnej skúšobnej verzii a Jumplead predplatné začína na 49 dolároch mesačne až pre 3 000 návštevníkov mesačne a až 2 000 kontaktov.

Nástroje automatizácie marketingu pre sociálne médiá

Budovanie publika na sociálnych sieťach si vyžaduje veľkú investíciu času a energie. Automatizácia marketingu sociálnych médií je spôsob, ako z tejto investície vyťažiť maximum, a to automatizáciou zdieľania na sociálnych sieťach, opätovného zdieľania a ďalších súvisiacich funkcií.

Buffer

Účel Buffer je skrátiť čas strávený zdieľaním obsahu na sociálnych sieťach. Automaticky pridávajte nové príspevky do frontu vyrovnávacej pamäte pomocou Odporúča sa vyrovnávacia pamäť doplnok WordPress tretej stranyalebo pomocou služby Zapier spojiť dve platformy priamo. S bezplatným účtom Buffer môžete automatizovať až 10 príspevkov medzi až tromi sociálnymi účtami za mesiac. Ak potrebujete viac sociálnych účtov a príspevkov, Predplatné vyrovnávacej pamäte začínajú na 15 dolároch mesačne pre osem sociálnych účtov a až 100 príspevkov.

Čítať:  Ako rozumne používať témy WordPress na vylepšenie vašich stránok?

IFTTT

Aj keď sa nepripojí k WordPress, IFTTT poskytuje množstvo užitočných apletov, pomocou ktorých môžete nastaviť spúšťateľné udalosti medzi rôznymi platformami. Dokonca ponúka aj kolekciu applety pre marketing. Pomocou IFTTT sa môžete uistiť, že profilová fotografia pre každý z vašich účtov sociálnych médií je rovnaká, zdokumentovať všetky svoje príspevky na Instagrame v tabuľke Tabuliek Google a sledovať tweety pomocou konkrétneho hashtagu. Je to veľa sily v nástroji, ktorý je úplne zadarmo.

Oživte starý príspevok

Oživte sociálne siete ponúka dva skvelé pluginy na generovanie potenciálnych zákazníkov, z ktorých jeden je Oživte starý príspevok. Účelom doplnku je pravidelne znova zdieľať existujúci obsah na sociálnych médiách, aby naďalej privádzal návštevnosť na vaše stránky. Okrem pravidelného opätovného zdieľania existujúceho obsahu ho môžete nastaviť aj na zdieľanie obsahu ihneď po zverejnení až na 50 rôznych sociálnych účtoch. Revive Old Post vyžaduje ročné predplatné, ktoré začína na 75 USD za jednu stránku.

Je automatizácia marketingu vhodná pre vaše stránky?

Či už hovoríme o investícii vlastného času alebo času plateného zamestnanca, marketing sa vám môže rýchlo poriadne predražiť. Najmä ak chcete rozšíriť alebo rozšíriť svoje podnikanie. Ako sa hovorí, čas sú peniaze.

Vďaka automatizácii marketingu získate späť časť nákladov na marketing a zároveň maximalizujete návratnosť investícií.

Začnite tým správnym spôsobom

Aby ste mohli využívať automatizáciu marketingu, potrebujete webovú stránku! StoreBuilder by Hostinger, postavený na platforme, ktorej dôverujú odborníci, vám umožňuje využívať všetky výhody nášho optimalizovaného hostingu pre WordPress a balíkov WooCommerce bez zložitosti.

Je to najlepší tvorca webových stránok elektronického obchodu na rozvoj vášho podnikania vo WordPress.

Pozrite si to a začnite ešte dnes.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE