Základy marketingu vo vyhľadávaní elektronického obchodu: Sprievodca pre začiatočníkov

Úspešné podnikanie v oblasti elektronického obchodu závisí od viac než len od organických výsledkov vyhľadávania.

Musíte zvážiť aj iné marketingové techniky. Môžete sa napríklad spoľahnúť na marketing vo vyhľadávaní elektronického obchodu, ktorý zlepší viditeľnosť značky, návštevnosť a miery konverzie.

Ak však chcete dosiahnuť skvelú návratnosť investícií (ROI), musíte správne zvládnuť základy plateného vyhľadávania.

Pokračujte v čítaní a dozviete sa:

Čo je platené vyhľadávanie?

Výhody plateného marketingu vo vyhľadávaní elektronického obchodu

Základy plateného vyhľadávania: Marketingové stratégie elektronického obchodu

Záverečné myšlienky: Základy plateného vyhľadávania elektronického obchodu – čo potrebujete vedieť

Čo je platené vyhľadávanie?

Platená reklama vo vyhľadávaní je digitálna marketingová stratégia, kde marketéri platia za zobrazovanie reklám vo vyhľadávačoch. Reklamný systém vo vyhľadávacej sieti účtuje inzerentom, ktorí používajú model platby za kliknutie (PPC) a model založený na aukcii.

Inými slovami, platené vyhľadávanie funguje takto: Obchodníci elektronického obchodu vytvárajú reklamy a ponúkajú ceny za umiestnenie reklamy tak, že uvádzajú najvyššiu sumu, ktorú by minuli za kliknutie, a svoj reklamný rozpočet pre celú kampaň.

Čítať:  StoryChief: Najlepší nástroj marketingu obsahu? - Recenzie

Google Ads je typickým príkladom. Analyzuje metriky kampane, ako je skóre kvality, prieskum kľúčových slov a používanie, aby sa optimalizovalo umiestnenie reklamy na stránkach s výsledkami vyhľadávacieho nástroja Google (SERP).

Platená reklama vo vyhľadávaní je tiež známa ako marketing vo vyhľadávačoch(SEM) — pri Google to nekončí. Platí to aj pre vyhľadávače ako Yahoo a Bing.

Výhody plateného marketingu vo vyhľadávaní elektronického obchodu

Existuje niekoľko výhod, ktoré môžu online obchody využívať pri vyhľadávaní elektronického obchodu:

  1. Marketing vo vyhľadávaní elektronického obchodu vám poskytuje prístup k relevantným údajom o kampaniach, ktoré môžete použiť na optimalizáciu pre cieľové hľadané výrazy.

  2. Je to cenovo výhodný spôsob platenej reklamy v porovnaní so sponzorovaným obsahom, pretože platíte iba cenu za kliknutie (CZK).

  3. Reklamy v platenom vyhľadávaní poskytujú obchodníkom s elektronickým obchodom lepšie výsledky, pretože sa môžu umiestniť vyššie ako konkurenčné značky, ktoré sa zameriavajú výlučne na optimalizáciu pre vyhľadávače (SEO).

  4. Hodnotenie vyhľadávačov je okamžité, na rozdiel od organického obsahu SEO, ktorý trvá niekoľko týždňov alebo mesiacov, kým uvidíte výsledky.

  5. Reklamy vo vyhľadávaní v platenom elektronickom obchode zvyšujú viditeľnosť vašej značky tým, že sa vaša značka stáva výsledkom s najvyšším hodnotením pre hľadané výrazy, pre ktoré ponúkate ceny. Týmto spôsobom môže vaša cieľová skupina ľahko nájsť vašu firmu.

Základy plateného vyhľadávania: 8 marketingových stratégií vyhľadávania elektronického obchodu

Čítať:  Ako nastaviť WP Crowdfunding vo WordPress pre vaše projekty

Marketing vo vyhľadávaní elektronického obchodu je spočiatku náročný, ale môžete ho robiť efektívne, ak poznáte základy plateného vyhľadávania, aby ste zaviedli maximálny predaj elektronického obchodu.

Tu je osem marketingových stratégií vyhľadávania elektronického obchodu, ktoré by ste mali implementovať ako vlastník internetového obchodu.

1. Optimalizujte svoje reklamy vo vyhľadávačoch

Ak chcete úspešne rozvíjať svoje podnikanie pomocou marketingu vo vyhľadávaní elektronického obchodu, musíte optimalizovať svoje reklamné kampane vo vyhľadávaní.

Mal by si:

  • Vykonajte dôkladný prieskum kľúčových slov – hľadajte kľúčové slová s vysokým komerčným zámerom, za ktoré môžete ponúkať ceny a použiť ich pre znenie reklamy.

  • Zoskupte relevantné kľúčové slová reklamy – kategorizujte kľúčové slová, ktoré má vaša kampaň v platenom vyhľadávaní hodnotiť, do reklamných skupín. Identifikujte tiež vylučujúce kľúčové slová, ktoré chcete odstrániť zo svojich reklamných kampaní.

  • Vyhrajte reklamnú aukciu – Vaše umiestnenie reklamy (alebo poradie reklamy) bude závisieť od niekoľkých faktorov: od vašej maximálnej ceny (vášho reklamného rozpočtu) a skóre kvality (metrika, ktorú vyhľadávače používajú na hodnotenie kvality vašej reklamy).

2. Pripravte svoj elektronický obchod na mobilné nakupovanie

Očakáva sa, že mobilné nakupovanie bude predstavovať viac 3,55 milióna dolárov v príjmoch z elektronického obchodu v roku 2021.

Ako vlastník internetového obchodu musíte zabezpečiť, aby bol web vášho internetového obchodu vhodný pre mobilné zariadenia, aby ste nestratili potenciálnych zákazníkov, ktorí vás nájdu prostredníctvom platenej inzercie elektronického obchodu.

Čítať:  Odborné tipy pre vašu stratégiu sociálnych médií v roku 2024

3. Zlepšite rýchlosť svojich webových stránok

Rýchlosť vášho webu zohráva významnú úlohu pri zabezpečovaní úspechu vášho internetového obchodu. Ak chcete dosiahnuť vysokú návratnosť investícií do platenej inzercie elektronického obchodu, váš web by mal byť rýchly a dostupný 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Jedným zo základných spôsobov, ako pripraviť svoje webové stránky na konverziu, je použiť spoľahlivú hostingovú službu a plán. Spoľahlivý poskytovateľ hostingu skracuje čas načítania a pomáha vám vyhnúť sa zlyhaniam webových stránok.

V Hostinger ponúkame plne spravovaný hosting WooCommerce, ktorý zahŕňa inteligentný monitorovací systém, prémiové nástroje a doplnky na zlepšenie zabezpečenia webových stránok, rýchlosti a škálovateľnosti. S týmto plánom hostingu môže vaša webová stránka znášať nárasty návštevnosti, čo podporuje konverzie.

4. Zacieľte na svojich zákazníkov na sociálnych médiách

Reklama na sociálnych sieťach je ďalšou stratégiou platenej reklamy v elektronickom obchode. Môže to zlepšiť váš marketing vo vyhľadávaní elektronického obchodu, pretože platformy sociálnych médií sú účinnými miestami na nájdenie a zacielenie vašich ideálnych zákazníkov.

Buffer zdieľa, že 73 % marketérov verí, že marketing na sociálnych sieťach je efektívnou stratégiou pre ich podnikanie.

Kanály sociálnych médií môžete použiť na zacielenie a opätovné zacielenie na potenciálnych zákazníkov vášho elektronického obchodu.

5. Motivujte svojich zákazníkov

V odvetví elektronického obchodu nájdete tvrdú konkurenciu. Svoje platené reklamné kampane elektronického obchodu však môžete nechať vyniknúť poskytnutím stimulov.

Čítať:  Ako používať sociálne médiá ako platformu sociálneho obchodu

Použite stimuly na zvýšenie miery prekliknutia (MP) svojich platených reklám. Môžete ponúkať darčeky s nákupom, dopravou zdarma, percentuálnou zľavou z ceny a ďalšími.

6. Spustite retargetingové reklamné kampane

Retargeting resp remarketingová kampaň je marketingová stratégia elektronického obchodu vo vyhľadávaní, ktorá sa zameriava na hľadajúcich, ktorí klikli na vaše reklamy vo vyhľadávaní alebo sa dostali na váš web, no nevykonali konverziu.

Niektorí z nich môžu skúmať produkty a iní môžu porovnávať možnosti. Alebo ich možno niečo rozptyľovalo, keď prechádzali po vašej vstupnej stránke.

Je to skvelý nápad opäť ich osloviť.

7. Využívajte obsah vytvorený používateľmi (UGC)

89 % spotrebiteľov si pred kúpou produktu prečítajú recenzie online.

Obsah generovaný používateľmi by teda mal byť súčasťou vášho marketingového plánu vyhľadávania elektronického obchodu.

Obsah generovaný používateľmi (UGC) je typ obsahu – hodnotenia recenzií, príspevky na sociálnych sieťach a videá s posudkami – vytvorený používateľmi vašich produktov. Zahrňte UGC na vstupné stránky prepojené s vašimi reklamami vo vyhľadávaní, aby ste zvýšili konverzie.

Záverečné myšlienky: Základy plateného vyhľadávania elektronického obchodu – čo potrebujete vedieť

Správnou základnou úpravou môžete dosiahnuť lepšiu návratnosť investícií vo svojich marketingových kampaniach vo vyhľadávaní elektronického obchodu.

Prejdite si vyššie uvedené stratégie a vytvorte si celkovú marketingovú stratégiu. Efektívny marketing znamená návštevníkov. Nezabudnite preto zvýšiť rýchlosť svojej webovej stránky.

Pripravte svoj web na konverzie s plne spravovaným hostingom WooCommerce od Hostinger ešte dnes.

Súvisiace zdroje

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE