Zálohovanie stránky elektronického obchodu Magento

Staré klišé medzi systémovými administrátormi je, že ak dáta neexistujú na troch miestach, tak neexistujú vôbec. Ak vaša firma závisí od obchodu Magento, musíte si byť vedomí toho, že počas dostatočne dlhého časového obdobia sa niečo pokazí tak, že poškodí alebo vymaže dôležité údaje. Stratégia zálohovania je nevyhnutnou súčasťou plánu obnovy po havárii každého podniku.

Zatiaľ čo väčšina webhostingových spoločností bude uchovávať zálohu vašich údajov, zvyčajne nie je rozumné spoliehať sa na jednu zálohu. Je oveľa bezpečnejšie mať viacero záloh, ktoré sú uložené na rôznych miestach: možno v cloude a v zabezpečenom úložisku vo vašich kanceláriách.

Proces vytvárania úplnej zálohy je s Magento pomerne jednoduchý, ale existuje niekoľko bežných chýb, o ktorých si musíte byť vedomí, aby ste sa uistili, že vaše zálohy sú životaschopné a schopné rekonštituovať vašu stránku Magento v prípade najhoršieho.

Zálohujte pomocou ovládacieho panela Magento

V administračnom paneli je množstvo možností na zálohovanie obchodu Magento. Nájdete ich v časti „Nástroje“ v ponuke „Systém“ na lište hlavnej ponuky. Na výber sú tri typy zálohovania:

  • Záloha systému – Toto vezme všetky súbory, ktoré tvoria úložisko Magento a výpis údajov, a zabalí ich do archívu tar.

  • Zálohovanie databázy a médií – zahŕňa databázu a obsah priečinka médií, ale nie iné aktíva, ako sú súbory tém.

  • Zálohovanie databázy – robí to, čo by ste očakávali.

Čítať:  Google: Nemáme žiadne odporúčania pre dĺžku názvu stránky

Jednou z výhod zálohovania týmto spôsobom je, že Magento umožňuje návrat k predchádzajúcim zálohám, čo znamená, že ak urobíte chybu v konfigurácii alebo omylom vymažete súbory, môžete obnoviť systém do predchádzajúceho stavu.

V niektorých prípadoch budete chcieť zálohovať databázu a súbory oddelene a je tiež užitočné vedieť, ako vykonať ručnú zálohu, takže proces zálohovania prejdeme mimo administračného panela Magento.

Upozorňujeme, že na obnovenie stránky Magento musíte mať zálohu súborov aj databázy. Len kopírovanie súborov vypnutie servera nestačí; databáza je nevyhnutná.

Zálohovať súbory

Najlepší spôsob, ako zálohovať všetky vaše súbory (okrem databázy), je pripojiť sa k vášmu hostiteľskému účtu pomocou FTP alebo SFTP a skopírovať priečinok, ktorý obsahuje všetky súbory Magento na lokálny počítač, vzdialený server alebo na cloudové úložisko, ako je Amazon S3.

Manuálne zálohovanie databázy

Existuje niekoľko spôsobov, ako vypísať databázu MySQL: to znamená vytvoriť súbor, ktorý obsahuje inštrukcie SQL potrebné na neskoršiu rekonštrukciu databázy.

Hostingové spoločnosti, ktoré používajú ovládacie panely ako InterWorx, poskytujú prístup k databáze cez phpMyAdmin, čo je komplexný nástroj na správu databáz. Ak chcete zálohovať, nájdite phpMyAdmin v ovládacom paneli hostingu a v paneli s ponukami vyberte možnosť „exportovať“. V mnohých prípadoch môžete zostať pri možnosti „Rýchle“, ale ak máte napríklad viac ako jednu databázu v tej istej inštalácii MySQL, vyberte možnosť „Vlastná“ a nájdite príslušnú databázu v rozbaľovacom zozname. Ak neviete, čo robíte, ostatné možnosti nechajte na pokoji.

Čítať:  15 najlepších platforiem na hosťovanie obrázkov [Most are Free]

Prejdite do spodnej časti stránky a kliknite na „Prejsť“. Stiahne sa výpis databázy a môžete ho uložiť so súbormi, ktoré ste stiahli skôr, alebo niekde inde.

Alternatívne je možné databázu vypísať z príkazového riadku pomocou príkazu:

mysqldump -h HOST -u USER -p DATABASENAME > FILENAME.sql

Nahraďte reťazce s veľkými písmenami relevantnými informáciami o vašej databáze. Tým sa vytvorí rovnaký súbor ako predchádzajúci proces, ktorý by ste potom mali skopírovať zo servera a uložiť na bezpečné miesto.

Mali by ste si byť vedomí toho, že keď manuálne vypíšete databázu, Magento nedostane možnosť vložiť do súboru špeciálne príkazy na deaktiváciu funkcií kontroly integrity, ktoré používa. Keď sa pokúsite znova importovať databázu bez týchto príkazov, vygeneruje sa chyba podobná:

Nie je možné pridať alebo aktualizovať podriadený riadok: obmedzenie cudzieho kľúča zlyhá

Ak chcete deaktivovať kontrolu obmedzení, budete musieť pridať niekoľko príkazov SQL do hornej a dolnej časti súboru. Existuje skvelý návod na obnovenie databázy Magento, vrátane toho, ako deaktivovať kontrolu obmedzení na Magento Wiki.

Nečakajte, kým budete potrebovať zálohu. Zálohovanie vašej Magento stránky by malo byť súčasťou vašej pravidelnej údržby.

Kredit za obrázok: Daniel Leininger

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE