Zámer používateľa sa hodnotí na úrovni stránky

Jeden odborník v oblasti SEO premýšľal o informačnom vs. transakčnom zámere používateľa.

John Mueller odporučil na predchádzajúcom stretnutí oddeliť tieto produktové stránky a informačné stránky, aby mali jasnejšie zámery používateľov.

Profesionál v oblasti SEO bol zvedavý, či sa toto hodnotenie zámeru používateľa uskutočnilo na úrovni stránky.

John vysvetlil, že ide skôr o záležitosť na úrovni stránky, nie na úrovni lokality.

Ak by to bolo na úrovni lokality, pre Google by bolo oveľa ťažšie zistiť zámer používateľa, pretože mnoho, veľa webov má na svojich weboch transakčné aj informačné stránky.

Ak to urobíte na úrovni stránky, znamená to, že Google bude analyzovať zámer používateľa na základe samotnej stránky podľa dopytu, a nie na základe celej lokality.

Niektorí odborníci na SEO sa vyjadrili, že „Google hodnotí stránky, nie webové stránky“. Zdá sa, že tieto informácie od Johna Muellera túto skutočnosť potvrdzujú a podporujú.

Tento rozhovor sa uskutoční približne o 10:00 vo videu.

John Mueller prepis stretnutia

SEO Professional 4 10:00
Ahoj, John, to som opäť ja. Áno. Minule sme hovorili o niektorých problémoch s webovou stránkou, kde máme webovú stránku elektronického obchodu, kde máme informácie a veci a transakčné veci. A áno, vaša rada bola, aby ste tento obsah trochu oddelili na stránky orientované na transakcie a stránky orientované na informácie.

Takže mám ďalšiu otázku. Čo sa týka tohto, ak máte, povedzme, webovú stránku elektronického obchodu a máte veľký blog alebo časopis alebo niečo podobné, kde máte veľa informácií a podobne, áno, ale je to stará sekcia. A na druhej strane máte všetky tieto produktové stránky a kategórie a tak ďalej.

Čítať:  Google: Nebudeme odstraňovať stránky z výsledkov vyhľadávania len preto, že robia jednu vec zlú

Či by tento obrovský blog s čisto informačnými vecami, áno, dal celej webovej stránke taký informačný nádych alebo charakter, že by Google povedal: „Nie sme si istí, či je to niečo viac, áno, niečo, kde ľudia môžu získať informácie, a nie kupovať veci?“ Alebo sa toto hodnotenie vykonáva na základe jednotlivých stránok?

Ján 11:22
Nemyslím si, že to máme zdokumentované alebo definované. Ale chápem to tak, že ide skôr o vec na úrovni stránky.

Pretože je to, myslím, len čisto z pokusu myslieť na praktický spôsob, napríklad ako by ste to implementovali a celkovo sa pozreli na webové stránky, veľa webových stránok má jednoducho zmes rôznych druhov obsahu.

A potom sa pokúsite zistiť, ktoré z týchto stránok zodpovedajú zámeru hľadajúceho, a pokúsite sa ich vhodne zoradiť. Takže môj pocit je, že toto je niečo viac, čo by bolo na úrovni stránky a nie na úrovni webu.

SEO Professional 4 12:02
Dobre, takže nemáme, nemáme riziko, že áno, pridávaním ďalšieho a ďalšieho textového obsahu tak trochu rozriedime produktové stránky alebo niečo podobné,

Ján 12:18
Myslím, že nie. Teda, vidíte, že na spravodajských weboch majú často niečo ako nedávne udalosti, ale majú aj sekcie pre možno staršie udalosti, ktoré sa konali, alebo ja neviem, 11. septembra, alebo pre iné veľké, veľké udalosti , majú akúsi izolovanú archívnu sekciu.

Čítať:  John Mueller vysvetľuje, ako môžete urobiť stránky kategórie vášho e-shopu informatívnejšími

A to sú veľmi odlišné zámery, napríklad ak chcete niečo naozaj teraz, čo sa deje, alebo ak chcete nejaký druh informačného výskumu, obsah evergreen.

A aj tam sa na to musíme pozrieť na základe jednotlivých stránok a nepovedať: „Ach, toto je webová stránka s výskumom, pretože tu je nejaký obsah výskumu.“ Dobre, v pohode.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE