Zarábajte na svojom webe WordPress pomocou Paywallu

Existujú dve základné stratégie speňažovania obsahu. Vydavatelia môžu buď generovať príjmy spoplatnením reklám umiestnených vedľa ich obsahu, čím predávajú pozornosť čitateľa inzerentom. Alebo môžu preskočiť sprostredkovateľa a požiadať svojich čitateľov, aby platili priamo. V modernom online ekosystéme ľudia vo všeobecnosti očakávajú, že obsah bude z ich pohľadu „bezplatný“, a preto vydavatelia často čelia odporu voči myšlienke prémiového a plateného obsahu, no príjmy z reklamy klesajú a tvorba obsahu je drahá, takže v niektorých V prípadoch je paywall životaschopným riešením.

Čo je to Paywall?

Základný koncept paywallu je ľahko pochopiteľný. Časť alebo všetok obsah stránky je umiestnený za bariérou, takže si ho môžu prezerať len návštevníci, ktorí zaplatili. V rámci základného modelu paywall existuje niekoľko rôznych spôsobov spoplatňovania prístupu k obsahu.

Model predplatného

Model predplatného je najznámejšou implementáciou paywallu. Používatelia sa zaregistrujú na členstvo a za prístup k obsahu platia opakovaný poplatok. Najúspešnejším príkladom predplatného paywallu je New York Timesktorý používa „porézny paywall“, v rámci ktorého majú návštevníci bezplatný prístup k množstvu článkov predtým, ako budú odrezaní a požiadaní o predplatné.

Bezplatný/prémiový obsah

Alternatívou k umiestneniu celého obsahu za platenú stenu je prémiový obsah členstva, ktorý je k dispozícii iba predplatiteľom spolu s ďalšími výhodami, pričom určitá časť obsahu je voľne dostupná. Niektorí úspešní sólo blogeri využívajú tento model, ako napr Shawn Blanc.

Čítať:  Kompletný sprievodca nastavením a rozšíreniami viacjazyčného obchodu Magento 2

Tuts+ Premium je výuková stránka pre webových vývojárov a dizajnérov, ktorá sprístupňuje malú časť výukových programov každému ako ochutnávači, no väčšina z nich je platená.

Alternatívny model je ten, ktorý používa Ben Brooksktorý umožňuje každému čítať obsah jeho stránky, no pre nečlenov so sedemdňovým oneskorením.

Platba za článok

Menej nápadným modelom je požiadať o platbu podľa článku. Zvyčajne ide o mikroplatby vo výške niekoľkých centov za článok.

Mali by ste zvážiť použitie platobnej steny na svojom webe WordPress?

Paywally nie sú účinné pre všetky stránky. Voči myšlienke platiť za obsah na webe je bežný odpor. Implementácia paywallu v mnohých prípadoch spôsobí, že používatelia jednoducho nájdu alternatívnu stránku alebo prestanú čítať, takže blogeri by si pred platením obsahu mali dlho premýšľať. Pred skokom je často dobré upozorniť používateľov prieskumom.

To znamená, že existuje množstvo scenárov, pre ktoré bude platený múr fungovať dobre:

  • Hodnotný obsah, ktorý inde nie je dostupný.

  • Stránka s lojálnym základným publikom, ktoré by radi zaplatilo.

  • Spisovateľ „superstar“ s vernými fanúšikmi. Andrewa Sullivana The Dish je ukážkovým príkladom.

Pre väčšinu stránok je reklama najlepším spôsobom speňaženia a paywall zaznamená úbytok publika do takej miery, že stránka neposkytuje dobrú návratnosť investícií. V takmer každom prípade vedie platená návštevnosť k nižším počtom divákov, ale niekedy sa vďaka zvýšeným príjmom z platenej reklamy v porovnaní s reklamou oplatí znížiť celkovú návštevnosť.

Čítať:  Ako nastaviť časový plánovač viditeľnosti miniaplikácií vo WordPress

Implementácia WordPress Paywall

Ak si myslíte, že vaša stránka je typ, ktorý by mohol ťažiť z platenej steny, je pomerne jednoduché vytvoriť ju na WordPress so správnym doplnkom.

Tinypass

Tinypass sa za obsah účtuje ako elektronický obchod. Umožňuje používateľom implementovať na webe rôzne modely paywall vrátane pórovitého paywallu, o ktorom sme hovorili predtým. Tinypass sa používa na mnohých významných stránkach, vrátane The Dish od Andrewa Sullivana. Môže prijímať platby vo viac ako 20 menách a je vysoko prispôsobiteľný.

Členstvo vo WPMU

Ako už názov napovedá, ide o členský doplnok, ktorý umožňuje používateľom WordPress poskytovať prémiový obsah členom stránky a zároveň poskytovať bezplatný obsah nečlenom.

Deravý Paywall Pre WordPress

Leaky Paywall implementuje porézny paywall ako New York Times. Používatelia majú prístup k konfigurovateľnému počtu článkov v rámci vopred stanoveného časového rámca predtým, ako budú vyzvaní zaplatiť za ďalší prístup.

Paywally nie sú pre každého, ale so správnou stránkou a publikom môžu byť vynikajúcou metódou na generovanie príjmov z vášho obsahu.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE