Zatvára sa okno chatu na Steame? Tu je návod, ako to opraviť

Ak sa spoliehate na chatovacie funkcie Steamu vo Windows, existuje možnosť, že ste narazili na závadu, ktorá spôsobí, že okno chatu zmizne v okamihu, keď ho otvoríte alebo dostanete správu. Vďaka tomu je chat na Steame prirodzene zbytočný, takže ak narazíte na chybu, tu je návod, ako sa vrátiť k usporiadaniu týchto PUBG a Call of Duty sedenie s priateľmi.

RÝCHLA ODPOVEĎ

Tu je niekoľko dočasných opráv pre uzavretie chatu na Steame:

  • Zavrieť Klient Steam WebHelper v Správcovi úloh systému Windows.
  • Zatvorte a reštartujte Steam.
  • Prepnite Steam do režimu offline výberom Steam > Prejsť offlinepotom sa znovu pripojte.
  • Ísť do Steam > Nastavenia > Priatelia a chat a zapnite Ukotvenie chatov do zoznamu priateľov.
  • Zakázať Steam Overlay cez Steam > Nastavenia > V hre.

PRESKOČTE NA KĽÚČOVÉ SEKCIE

Prečo sa moje okno chatu na Steame zatvára?

Ako sme spomenuli v úvode, jedná sa o známu závadu klientskeho softvéru Steam. Prvýkrát sa objavila okolo januára 2024 a od júla toho istého roku sa zdá, že problém pokračuje. Valve pravdepodobne na probléme pracuje, ale neexistuje žiadny oficiálny časový plán, kedy bude závada plne vyriešená. V čase, keď si to prečítate, môže byť dokonca preč a neexistuje žiadna záruka, že ju dostanete.

Čítať:  Ako zdieľať svoju obrazovku na FaceTime

Ako opraviť zatváranie okna chatu na Steame

Roger Fingas / Android Authority

Než vyskúšate čokoľvek iné, uistite sa, že používate najnovšiu verziu Steamu, pretože v určitom okamihu by Valve malo mať trvalé riešenie. V hlavnom okne služby Steam kliknite na Parné potom v lište ponúk Skontrolujte aktualizácie klienta Steam.

Existuje niekoľko neoficiálnych opráv, ktoré uvádzame nižšie. Ak jeden nefunguje, jednoducho prejdite na iný. Pravdepodobne budete musieť občas zopakovať jeden alebo viac z nich, pretože zatiaľ čo niektorí ľudia tvrdili trvalé výsledky, zdá sa, že chyba sa pre väčšinu hráčov nevyhnutne vracia.

  • Zavrieť Klient Steam WebHelper v Správcovi úloh systému Windows. Nižšie pravdepodobne nájdete niekoľko príkladov Procesy na pozadí.
  • Zatvorte a reštartujte Steam. Možno budete chcieť skúsiť ukončiť všetky procesy prostredníctvom Správcu úloh namiesto použitia bežnej metódy ukončenia.
  • Prepnite Steam do režimu offline výberom Steam > Prejsť offlinepotom sa znovu pripojte.
  • Ísť do Steam > Nastavenia > Priatelia a chat a zapnite Ukotvenie chatov do zoznamu priateľov.
  • Zakázať Steam Overlay cez Steam > Nastavenia > V hre. Odporúčame to skúsiť ako poslednú možnosť, pretože strata prekryvnej vrstvy odstraňuje niektoré výhody Steamu.

Komentáre

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE