Žiadny rozdiel medzi presúvaním všetkých článkov a presúvaním článkov po etapách

Na stretnutí Johna Muellera Google Search Central Office Hours dňa 09.03.2021 mal jeden správca webu obavy z postupu presúvania článkov kvôli migrácii stránok.

Zaujímalo ich, či je rozdiel medzi presúvaním všetkých článkov naraz alebo presúvaním článkov v rôznych fázach (kde prvá fáza je 50 článkov, druhá fáza môže byť ďalších 50 atď.).

John vysvetlil, že oba prístupy by boli platnými prístupmi a že medzi nimi nie je žiadny rozdiel.

Tvrdí však, že podľa neho má najväčší zmysel presunúť všetky články naraz, ak je to možné.

S fúziou webových stránok je to náročné, pri ktorom sa rady „všetko naraz“ v skutočnosti neuplatňujú. Postupné robenie vecí počas zlučovania lokalít je viac odporúčaný prístup, zatiaľ čo pri migrácii sa uprednostňuje robenie vecí naraz.

Táto konverzácia sa odohráva približne v čase 3:15 vo videu.

John Mueller 9. 3. 2021 Prepis stretnutia

Správca webu 3 3:15
Áno. Dobrý deň, mám otázku ohľadom migrácie webu. V súčasnosti prevádzkujeme blog a väčšie webové stránky, pričom obe bežia na samostatných doménach. A chceme presunúť blog na väčší web. Ale keďže nechceme meniť veľa vecí naraz a riskovať naše rebríčky, najprv by sme upravili aktuálnu sekciu blogu a tu ako štruktúru na webe a potom integrovali všetky články z domény blogu na nový web. Je teda pre rebríček lepšie presunúť všetok obsah blogu naraz na novú doménu? Po vykonaní všetkých zmien? Alebo by sme mali presunúť len pár článkov raz za mesiac? Pretože si myslím, že s druhým prístupom skutočne neuvidíme veľký vplyv na opätovné spustenie. A áno, aký je teda lepší prístup?

Čítať:  Podcast série Digital Agency: Firewire Digital – Brogan Renshaw

Ján 4:12
Myslím, že obidva môžu byť rozumné prístupy. Nie je to teda niečo, o čom by som povedal, že to musíte urobiť tak či onak. Vo všeobecnosti, pokiaľ ide o migráciu webových stránok, keď sa presúvate z jednej domény na druhú, myslím si, že má zmysel urobiť to všetko naraz, ak môžete. Ale keď webové stránky akosi zlučujete alebo rozdeľujete, tak práve tu podľa mňa táto rada naraz neplatí. Takže najmä keď spájate veci dohromady, keď kombinujete rôzne webové stránky, potom je postupné postupovanie úplne v poriadku. Robiť to všetko naraz je úplne v poriadku. Neexistuje žiadny trest, ak sa pohybujete príliš rýchlo. Ide skôr o to, ako to dokážete zorganizovať na svojej strane a ako dokážete zvládnuť migráciu.

Správca webu 3 5:08
V poriadku ďakujem.

Ján 5:10
V pohode. Áno, veľa šťastia. Myslím si, že zlučovanie a rozdeľovanie webových stránok je vždy trochu zložité, pretože je ťažké odhadnúť, aký bude konečný výsledok. Ale áno, veľa šťastia. Veľa štastia. dufam ze to dobre dopadne.

Správca webu 3 5:22
Vďaka.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE