Získajte svoj obsah WordPress do Správ Google

Keď na Google vyhľadáte tému týkajúcu sa aktuálnych udalostí, na stránke s výsledkami si môžete všimnúť sekciu s názvom „In The News“. Na rozdiel od niektorých iných sekcií stránky vyhľadávania, sekcia správ nepochádza z hlavného indexu Google, ale zo služby Google News – algoritmické spracovanie nových správ, ktoré sú relevantné pre vyhľadávací dopyt alebo pre jednotlivých používateľov Google.

Správy Google nie sú ako Vyhľadávanie Google; na začiatok je oveľa ťažšie sa do toho dostať. Google povoľuje iba špecifické typy obsahu v zozname správ. V tomto článku podrobne popíšem proces uvedenia vášho obsahu WordPress v službe Google News.

Uistite sa, že sú to novinky

Správy Google sú oveľa selektívnejšie ako Vyhľadávanie Google. Ak váš obsah nie je novinkou, neobťažujte sa skúšaním. Pod pojmom správy má Google na mysli druh obsahu prenášaného všeobecnými spravodajskými publikáciami, ako je napr NYT alebo tematické spravodajské publikácie, napr iMore. Spoločnosť Google nezahŕňa propagačné správy ani iný obsah vytvorený výlučne na propagačné účely. Nestojí za to pokúšať sa prekĺznuť propagačný obsah cez Google, pretože vás nakoniec chytia a vaša publikácia bude odstránená. Vylúčený je aj obsah, ako sú návody, pracovné ponuky a iný nežurnalistický informačný obsah.

Čítať:  Bezplatné widgety pre váš web WordPress

Obsah správ by mal byť aktuálny, smerodajný, mal by sa zameriavať na aktuálne udalosti a mal by sa snažiť dodržiavať novinárske štandardy.

Formátovanie pre Google News

Správy Google majú množstvo formátovacích a technických požiadaviek, ktoré štandardné vyhľadávanie nemá. Tieto nájdete uvedené na Technické požiadavky Správ Google stránku, ale v skratke váš obsah musí mať:

  • Trvalé hlavičky sekcií – Správy Google vyžadujú, aby mal váš web trvalú organizáciu do sekcií, najmä preto, že nemá rád, že sa menia adresy URL. Google môžete informovať o sekciách svojej publikácie v Google News Publisher Center.
  • Trvalé adresy URL — Rovnaký obsah by sa mal natrvalo nachádzať na rovnakej adrese URL. Ak máte napríklad stránku „správy dňa“, na ktorej sa obsah pravidelne mení, nebude vhodná na zahrnutie do služby Google News. Z rovnakého dôvodu nezverejňujte obsah na jednej URL a potom ho nemeňte na inú URL.
  • Obsah HTML – Ak nie je vo formáte HTML podľa osvedčených postupov, prehľadávač správ Google mu nebude rozumieť a nebude zahrnutý do služby Google News. Žiadne súbory PDF.

Odosielanie do Google News

Publikácie Správ Google musia odoslať obsah na zahrnutie. To sa vykonáva prostredníctvom Google News Publisher Center. Ak váš obsah nie je spravodajstvo podľa definície Google alebo je nesprávne naformátovaný, je pravdepodobné, že Google jeho zaradenie odmietne.

Čítať:  Naozaj stojí cena Sprinklr za to?

Google News Sitemap

Na zahrnutie do služby Google News nie je nevyhnutné odosielať mapu webu špecifickú pre správy, ale môže byť užitočná. Rovnako ako u väčšiny vecí v službe Google News sa to rieši prostredníctvom Centra pre vydavateľov v službe Google News. Pre používateľov WordPressu je generovanie súboru Sitemap špecifického pre správy pomerne jednoduché. Existuje niekoľko pluginov, ktoré to urobia za vás. XML Sitemap a informačné kanály Google News je jednou z najpopulárnejších možností.

Začlenenie do služby Google News nie je nevyhnutnosťou pre dobré umiestnenie vo vyhľadávaní, no dodatočná viditeľnosť môže priniesť zvýšenie návštevnosti a zapojenia. Ak publikujete spravodajský web, stojí to za námahu.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE