Zlepšenie transakčného e-mailu vašej stránky WordPress

Transakčné e-maily sú e-maily, ktoré stránka WordPress odosiela svojim používateľom v reakcii na nejakú akciu, ktorú vykonali. Bulletiny a iné propagačné e-maily sa považujú za hromadnú poštu a nie za transakčnú poštu. Transakčné e-maily zahŕňajú odpovede používateľov, ktorí zadávajú svoje e-mailové adresy, komentujú komentáre alebo dostanú odpoveď na komentár, registrujú sa na stránke a rôzne iné automatické odpovede. Je to jeden z najdôležitejších spôsobov komunikácie stránky so svojimi návštevníkmi.

Väčšina blogerov si dáva veľa práce s tým, aby ich hromadné e-maily vyzerali dobre. Newsletter je jedným z hlavných marketingových nástrojov pre mnohé stránky. Nemajú však tendenciu venovať takú starostlivú pozornosť svojim transakčným e-mailom; pri upozorneniach sa spoliehajú na štandardnú funkčnosť WordPress, ktorá, aj keď je primeraná, môže viesť k zmeškaným príležitostiam na marketing a zapojenie.

Prispôsobenie transakčného e-mailu tak, aby dodal trochu osobitosti, je účinným krokom k tomu, aby stránka vyzerala profesionálne a poskytla jej súdržnú správu značky. Transakčné e-maily možno použiť aj na zverejňovanie výziev na akciu alebo marketingových správ pre prémiový obsah a iné stratégie speňaženia, ako aj na informovanie používateľov o obsahu na stránke, s ktorým sa možno predtým nestretli.

Transakčné e-maily môžu tiež obsahovať rovnaký druh analytických značiek, ktoré často obsahujú hromadné e-maily. Nemá zmysel strieľať e-maily do tmy bez toho, aby ste mali predstavu o tom, či sú prijaté na druhom konci, či sú použité nejaké zahrnuté odkazy atď. Môže byť tiež užitočné rozdeliť testovacie transakčné e-maily pre efektívnosť. Existujú rôzne služby, ktoré umožnia komplexnejšiu kontrolu a monitorovanie transakčných emailov. Jedným z najpopulárnejších, ktorý má jednoduchú integráciu s WordPress, je Mandrill

Čítať:  Čo znamená emoji lebky 💀?

Mandrill

Mnoho blogerov už používa MailChimp na hromadnú poštu. Mandrill je transakčné e-mailové riešenie od tej istej spoločnosti. Mandrill implementuje množstvo funkcií filtrovania, sledovania a vytvárania šablón, ktoré môžu blogeri a majitelia stránok použiť na to, aby ich e-maily vyzerali dobre a aby sa zabezpečilo ich doručenie tým správnym ľuďom.

Predstavte si napríklad, že máte cieľovú stránku s kontaktným formulárom, ktorý odosiela svoje výsledky na konkrétnu e-mailovú adresu. Nechcete odpovedať formulovaným e-mailom WordPress „Ďakujeme za kontaktovanie“, ale niečím relevantným k obsahu vstupnej stránky. Mandrill použije šablóny a analýzy relevantné pre túto vstupnú stránku, aby ste mohli odpovedať správnou správou a sledovať výsledky.

Mandrill je zadarmo až pre 12 tisíc e-mailov mesačne a 12 centov za tisíc až milión potom.

WPMandrill je doplnok, ktorý pomáha s integráciou služby Mandrill do blogu WordPress. Úplne nahrádza funkciu wp_mail a nahrádza vlastné API Mandrill, ktoré poskytuje podstatne väčšiu kontrolu a flexibilitu pri odosielaní a sledovaní e-mailov.

Ak už používate MailChimp pre hromadnú poštu, má zmysel použiť Mandrill pre transakčnú poštu. Existujú alternatívy, PostMark ponúka najmä porovnateľnú škálu funkcií a stojí za to si ho pozrieť. Existuje niekoľko WordPress tretích strán pluginy dostupné pre Postmark, ale nie sú bohaté na funkcie ako oficiálny doplnok Mandrill.

Ak zlepšenie vašej transakčnej e-mailovej infraštruktúry ovplyvnilo vaše miery konverzie a udržanie zákazníkov, neváhajte sa pripojiť ku konverzácii v komentároch nižšie.

Čítať:  5 životne dôležitých bezpečnostných tipov pre váš web WordPress

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE