Zlepšite UX a branding bielym označením WordPress

Väčšina používateľov WordPress sa o WordPress nestará. Nezáleží im ani na názve redakčného systému, väčšine jeho funkcií, komunite a základnom rámci. Veľmi sa starajú o publikovanie obsahu, o predaj, o generovanie potenciálnych zákazníkov – WordPress je len nástroj, ktorý používajú na dosiahnutie týchto cieľov. Na detailoch WordPress im záleží asi rovnako ako na mechanizme, vďaka ktorému funguje klávesnica ich notebooku.

Pre väčšinu používateľov WordPress, ich stránka nie je stránka WordPress, je to jednoducho moja stránka.

Ako ukázal náš nedávny prieskum, úspešní odborníci na WordPress chápu, že ich klienti nechcú o WordPress veľa premýšľať; chcú prevádzkovať svoje podnikanie a písať svoje blogy, a preto mnohí z najlepších vývojárov ponúkajú stránku, ktorá skrýva väčšinu značky WordPress a niektoré jej funkcie.

Branding WordPress

Poskytovanie konzistentného zážitku z brandingu môže pomôcť znížiť zmätok používateľov nahradením prvkov, ktoré sa bežne objavujú v predvolenom informačnom paneli WordPress, prvkami na mieru, ktoré sa týkajú buď vývojovej agentúry WordPress, ktorá web vytvorila a spravuje, alebo klienta.

Kľúčovými cieľmi na odstránenie sú miniaplikácie, ako je miniaplikácia správ WordPress a uvítacia miniaplikácia, ktoré nepridávajú nič užitočné pre väčšinu používateľov WordPress. Prihlasovacia obrazovka je ďalším zameraním úsilia o zmenu značky: prečo by mala stránka vášho klienta niesť značku WordPress? Oveľa lepšie, keď bude prispôsobený tak, aby odrážal ich vlastnú značku.

Čítať:  Agentúra Spotlight: Azuro's Journey From So...

Jedným z mojich obľúbených nástrojov na budovanie značky WordPress je Konečný branding od WPMU DEV.
Ultimate Branding umožňuje odborníkom na WordPress zmeniť značku inštalácie WordPress vrátane prihlasovacej obrazovky, panela nástrojov správcu, inštancií mena WordPress v rozhraní a miniaplikácií dashboardu.

Správcovská ponuka WordPress

Správcovský panel a menu sú známymi priateľmi pre každého, kto dobre pozná WordPress. Pre tých, ktorí nepoznajú WordPress, sú to mätúce zmätky gnómických nadpisov a tajomných funkcií.

Ako som už povedal, odborníci na WordPress tvrdia, že predvolené rozhranie správcu by sa malo zjednodušiť, aby poskytovalo iba funkcie, ktoré používatelia požadujú.

Editor ponuky správcu umožňuje profesionálom WordPress zmeniť ponuku bočného panela tak, aby vyhovovala požiadavkám konkrétnych klientov. Medzi úlohy, ktoré Editor ponuky správcu zjednodušuje, patrí zmena názvov ponúk, reorganizácia položiek ponuky, skrytie položiek ponuky, vytváranie vlastných položiek ponuky a presúvanie položiek ponuky medzi podponukami. Stručne povedané, umožňuje používateľom radikálne upraviť a zjednodušiť správcovské menu, čo umožňuje vytvárať weby WordPress s iba potrebnou funkcionalitou bez mnohých potenciálne mätúcich a neužitočných predvolených nastavení.

Ak máte nejaké skúsenosti s WordPress, možno si pomyslíte: „Aký má toto všetko zmysel? WordPress sa ľahko používa.“ WordPress sa ľahko používa, ak ste ochotní stráviť čas oboznámením sa s ním, a určite sa používa jednoduchšie ako väčšina jeho konkurentov, ale pre netechnických používateľov, ktorí sa radšej sústredia na písanie alebo vedenie firmy, má plný výkon WordPress vytvára zbytočné kognitívne preťaženie a príležitosti na chyby používateľa. Zjednodušenie a biele označovanie ponúka elegantnejšiu používateľskú skúsenosť zameranú na úlohy.

Čítať:  Ako sa stať webovým vývojárom na voľnej nohe a získať klientov

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE