Zlepšite výkon elektronického obchodu Magento s Redis

Všetci vieme, že pokiaľ ide o elektronický obchod, rýchlejšie je lepšie. Spôsobujú pomalé webové stránky miliardy dolárov v stratených príjmoch z elektronického obchodu každý rok. Tretina kupujúcich elektronického obchodu sa obráti na konkurenciu, ak obchod poskytuje zlú používateľskú skúsenosť z dôvodu latencie. A 44 percent používateľov predpokladá, že pomalý nákupný košík znamená, že ich transakcia zlyhala. Hostinger rozumie potrebe predajcov elektronického obchodu po rýchlom, konzistentnom a stabilnom výkone, a preto zakladáme naše plány hostenia elektronického obchodu s optimalizovaným výkonom na Magento.

Ale akokoľvek rýchla je platforma elektronického obchodu a servery a akokoľvek optimalizované spúšťanie PHP a databázové prostredie, existuje limit toho, čo sa dá urobiť bez ukladania do vyrovnávacej pamäte, a preto mnohé z našich plánov Magento používajú aplikácie na ukladanie do vyrovnávacej pamäte, ktoré zahŕňajú Memcached, Redis a Varnish.

Memcached je vynikajúce riešenie ukladania do vyrovnávacej pamäte, najmä preto, že ide o viacvláknový systém ukladania do vyrovnávacej pamäte, ktorý môže využívať výhody viacerých jadier. Memcached má však aj určité obmedzenia, ktoré mu v niektorých scenároch bránia byť ideálnym riešením.

Redis je obchod s kľúčovými hodnotami, ktorý skvele funguje s Magento a ponúka lepší výkon ako samotný Memcached v mnohých situáciách a s ďalšími funkciami, ktoré z neho robia presvedčivú možnosť.

Rovnako ako Memcached, Redis úložisko kľúč-hodnota v pamäti, ktoré dokáže ukladať údaje Magento do vyrovnávacej pamäte a poskytovať ich podstatne rýchlejšie ako samotné Magento, ktoré sa spolieha na databázové dotazy a čítanie z disku, ale Redis má oproti Memcached množstvo výhod, medzi ktoré patria:

  • Vytrvalosť — Pamäť je nestála a ak dôjde k výpadku servera, údaje uložené v pamäti sa stratia. Redis je schopný zaznamenávať svoj súbor údajov na disk v intervaloch, čím sa zabezpečí, že sa stratí maximálne niekoľko sekúnd údajov.
  • Replikácia — Redis podporuje replikáciu typu master-slave – údaje je možné duplikovať naprieč množstvom podriadených uzlov – čo uľahčuje škálovanie Redis a vyhýba sa jedinému bodu zlyhania spôsobenému nereplikovanou vyrovnávacou pamäťou.
  • Bohaté dátové typy — Redis má oveľa bohatšiu množinu dátových typov ako Memcached, ktorej významnou výhodou je, že nám umožňuje označovať množiny hodnôt ako súvisiace, čo môže výrazne zvýšiť efektivitu flush operácií pre aplikácie ako Magento.
Čítať:  6 najlepších marketingových kanálov pre elektronický obchod & Ako si vybrať, ktoré kanály použiť

Na rozdiel od Memcached je však Redis jednovláknová aplikácia, čo znamená, že dokáže spracovávať požiadavky iba jednu po druhej.

Skúste to sami

V Hostinger chápeme, že jednotný prístup nie vždy vedie k optimálnemu riešeniu, a preto ponúkame rôzne stratégie ukladania do vyrovnávacej pamäte pomocou Redis aj Memcached. Hostingoví klienti eCommerce Magento Enterprise Edition si môžu vybrať použitie buď úložiska kľúč-hodnota v rôznych konfiguráciách pre backend a ukladanie relácií do vyrovnávacej pamäte, alebo dokonca oboje v konfigurácii split-backend cache. Radi spolupracujeme s klientmi, aby sme vyhoveli ich špecifickým požiadavkám.

V súlade s našimi ďalšími optimalizáciami dôkladné testovanie ukázalo, že spojením Magento s Redis a Memcached sme boli schopní dosiahnuť masívne zvýšenie výkonu obchodov Magento eCommerce.

Ak by ste chceli viac informácií o našom výkonne optimalizovanom hostingu Magento, neváhajte nás kontaktovať.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE