Znižovanie vplyvu poplatkov za API služby Twitter

Začiatkom februára 2024 Twitter, ktorý vlastní Elon Musk, rozvíril internet oznámením, ktoré zmenilo život.

Áno, hovoríme o drahej záležitosti Twitter API. Predtým Twitter poskytoval bezplatný prístup k svojmu základnému API. Niekoľko nástrojov tretích strán a jednotlivých vývojárov by ich mohlo využiť na vytváranie automatizovaných riešení a vedľajších projektov.

Po prerušení bezplatného prechodu tiež zaviedli oveľa drahšie plány API pre podniky a podniky, ktoré chceli pokračovať v tomto prístupe.

Obri v odvetví sociálnych médií, ako Sprout Social, Hootsuite, Sprout Social atď., prežili úder, pretože už zaplatili výkupné za prístup k podnikovému API. Menší hráči však podľahli a nakoniec boli úplne vymazaní.

Podľa viacerých správyZistilo sa, že plán 100 USD/mesačne je obmedzený, zatiaľ čo podnikový plán 43 000 USD/mesačne je pre začínajúcich nástrojov tretích strán takmer nedostupný. Zoznam vymazaných aplikácií obsahoval aj populárne mená ako TweetBot, Tweerific, Social Bearing atď.

Toto nebol koniec trápenia. Keď sa drahé úrovne stávajú extravagantnejšími, nástroje na analýzu sociálnych médií tiež začali zvyšovať počet predplatných plánov.

Je však šokujúce, že značky ešte musia prejsť na staré spôsoby boja proti tomu. Opýtali sme sa niekoľkých lídrov na ich plány po zvýšení cien a tu je niekoľko očakávaných odpovedí.

Názor odborníkov, ako sa s tým vysporiadať

1. Nick Jordan, spoluzakladateľ Workelloodhaľuje, ako sa ich tím popasoval so znepokojujúcimi správami.

„Ako človek, ktorý strávil slušnú časť času prácou s analytikou sociálnych médií, mi nie je svet analytických nástrojov Twitteru cudzí. Tieto nástroje sú nevyhnutné pre každú úspešnú stratégiu sociálnych médií, pretože poskytujú prehľad o metrikách zapojenia, demografických údajoch publika a výkonnosti obsahu. Pomáhajú nám robiť rozhodnutia založené na údajoch, umožňujú nám zlepšovať náš obsah a rozširovať naše publikum.

V Workello sa spoliehame na rôzne nástroje na analýzu Twitteru. Tieto nástroje nám pomáhajú sledovať náš dosah, zapojenie a rast, ako aj identifikovať ovplyvňovateľov, porovnávať profily a plánovať príspevky pre optimálne zapojenie.

Boli rovnako nápomocní pri identifikácii ovplyvňovateľov v komunite SEO. Analýzou ich sledovateľov sme sa dokázali spojiť s kľúčovými hráčmi v našom odvetví, čím sme v konečnom dôsledku zvýšili našu vlastnú viditeľnosť a dôveryhodnosť.

Čítať:  Prelomenie bariér: Ako inovatívne služby premosťujú medzery v spoločnosti

Nedávne zvýšenie cien API skutočne vyvolalo určité obavy medzi používateľmi analytických nástrojov Twitteru. Niektoré z týchto nástrojov sa pri zhromažďovaní údajov a poskytovaní svojich služieb vo veľkej miere spoliehajú na rozhranie Twitter API. Výsledkom je, že zvýšenie cien prinútilo niekoľkých poskytovateľov prehodnotiť svoje cenové štruktúry alebo dokonca ukončiť svoje ponuky.

Keď bolo zvýšenie cien API prvýkrát oznámené, spočiatku sme sa obávali vplyvu, ktorý bude mať na naše preferované analytické nástroje. Skontaktovali sme sa s tímom podpory nástrojov, ktoré používame, aby sme sa informovali o akýchkoľvek potenciálnych zmenách ich služieb alebo cien.

Našťastie, pokiaľ ide o nástroje, ktoré používame, zatiaľ nedošlo k žiadnym významným zmenám. Všimli sme si však, že niektorí poskytovatelia sa rozhodli preniesť zvýšené náklady na svojich zákazníkov vo forme vyšších poplatkov za predplatné. V niektorých prípadoch boli tieto zvýšenia cien dosť strmé a museli sme urobiť niekoľko úprav v našom rozpočte, aby sme sa týmto zmenám prispôsobili.

Ako profesionáli v oblasti digitálneho marketingu chápeme, že zmeny v tomto odvetví sú nevyhnutné. Aj keď nedávne zvýšenie cien API prinieslo určité výzvy, prinútilo nás tiež prehodnotiť nástroje, ktoré používame, a hodnotu, ktorú nášmu podnikaniu prinášajú.

Musíme sa prispôsobiť neustále sa meniacemu prostrediu a maximálne využiť nástroje a zdroje, ktoré máme k dispozícii. Ak zostaneme informovaní, flexibilní a vynaliezaví, môžeme naďalej využívať silu analytiky Twitteru na rast nášho podnikania a dosiahnutie úspechu v digitálnom veku.“

2. Nina Clapperton, generálna riaditeľka spoločnosti Ona vie SEOdúfa, že nové nástroje Twitteru vyplnia medzery vytvorené vymazaním.

„Nedávno som experimentoval s kombináciou nástrojov na analýzu údajov z Twitteru. Všimol som si však, že po nedávnom zvýšení cien API nastali na trhu určité turbulencie.

Niektoré nástroje skutočne zvýšili svoje ceny, aby sa prispôsobili zvýšeným nákladom, zatiaľ čo iné zrušili niektoré funkcie alebo sa úplne vypli.

Trh s analytickými nástrojmi je však dynamickým prostredím a nebude trvať dlho, kým získame nové alebo existujúce nástroje, ktoré sa prispôsobia potrebám používateľov.“

3. Karel Williams, riaditeľ marketingu v Pohotovostný inštalatérsky tímrozpráva o tom, ako bola jeho spoločnosť nútená vybrať si nástroje, ktoré skutočne potrebovali počas zvýšenia cien.

Čítať:  8 najlepších sociálnych alternatív pre agentúry a značky v roku 2024

„Marketing je obrovskou súčasťou toho, čo robíme, a pri rozširovaní nášho dosahu a spracovávaní analýz sa spoliehame na nástroje Twitteru. Teraz sa venujem väčšiemu vplyvu v inštalatérskom priemysle na celoštátnej úrovni.

V rámci svojho marketingového úsilia používam niekoľko analytických nástrojov Twitteru na monitorovanie, optimalizáciu a analýzu výkonnosti našich kampaní na sociálnych sieťach. Nedávne zvýšenie cien API výrazne ovplyvnilo štruktúru nákladov týchto nástrojov, čo spôsobilo, že niektoré zvýšili svoje ceny, zatiaľ čo iné museli úplne vypnúť.

Boli nevyhnutné pri sledovaní výkonnosti a dosahu našich kampaní. Od zvýšenia cien API výrazne zvýšili poplatky za predplatné, čo nás prinútilo prehodnotiť náš rozpočet na správu sociálnych médií. Napriek 25 % zvýšeniu ceny jedného z nástrojov, ktoré používame, sme sa rozhodli v ňom pokračovať, pretože je pre naše podnikanie aj naďalej nevyhnutný a alternatívy sa mi nezdajú až také skvelé. Poznatky, ktoré z toho získavame, sa neustále premietajú do zlepšených marketingových stratégií a zapojenia zákazníkov.

Zvýšenie cien API tiež viedlo k ukončeniu niektorých menších analytických nástrojov Twitteru. Používal som niekoľko z týchto menších nástrojov v kombinácii s našimi primárnymi analytickými platformami, pretože ponúkali špeciálne funkcie za prijateľnú cenu, ale stratili sa. Tento vývoj spôsobil, že sme hľadali alternatívy, pričom sme sa často uspokojili s drahšími možnosťami alebo obetovali niektoré funkcie.

Zvýšenie ceny bolo dostatočne závažné na to, aby sme prehodnotili niektoré nástroje, ktoré používame, a prehodnotili náš rozpočet. Určite to spôsobilo výzvy pre podniky, ako je ten náš, a tiež verím, že by to mohlo podporiť inovácie v tomto odvetví. Keďže mnoho menších hráčov má problém udržať si svoje ponuky, firmy budú hľadať nové, nákladovo efektívnejšie riešenia, tak ako sme to museli urobiť my.“

4. Ryan Lei, PadPCBuvádza, že analytické nástroje Twitteru sú rozhodujúce pre rast podnikania.

„Počas svojej cesty obchodníka a marketingového profesionála som ich preskúmal pomerne veľa. Tieto nástroje môžu firmám a jednotlivcom ponúknuť cenné informácie, najmä ak porozumeli miere zapojenia publika a trendovým témam.

S niekoľkými som mal veľký úspech. Niektoré z nich ponúkajú komplexnú analýzu vašich sledovateľov vrátane ich polohy, záujmov a dokonca aj časov, kedy sú na Twitteri najaktívnejší. Tieto informácie mi pomohli spojiť sa so správnym publikom pre moje obchodné články a doladiť moje marketingové stratégie pre PadPCB.

Čítať:  Ako získať kúzla v Snapchate

Poskytujú tiež podrobné štatistiky o hashtagoch, kľúčových slovách a zmienkách, čo mi umožňuje pozorne sledovať konkurenciu a témy, ktoré rezonujú u mojej cieľovej skupiny.

Čo sa týka nedávneho zvýšenia cien API, všimol som si mierne zvýšenie cien niektorých nástrojov. Na rozdiel od toho iné zostali konzistentné v súvislosti s konkurenčným charakterom trhu a skutočnosťou, že mnohé zariadenia diverzifikovali svoju ponuku, aby zostali relevantné v neustále sa vyvíjajúcom prostredí sociálnych médií.

Tieto nástroje môžu firmám a jednotlivcom poskytnúť cenné informácie, najmä pokiaľ ide o pochopenie zapojenia publika a trendov.“

5. Paul Maher, zástupca riaditeľa Štvrtý deňvrhá svetlo na to, ako sa niektoré nástroje začali kaziť a vykazovali menšie prehľady v dôsledku zmien API.

„Už začíname vidieť, že údaje z Twitteru začínajú klesať na mnohých marketingových platformách, ktoré používame.

V súčasnosti sú údaje z Twitteru, s ktorými sme sa v minulosti stretávali v rámci niektorých nástrojov, vzácne a napriek žiadnemu oficiálnemu vysvetleniu dáva zmysel, že zvýšenie cien API je v súlade s problémom!“

6. Kateryna Sapnová, vedúca sociálneho marketingu v Rebríček SEzdieľa, ako prešli na nástroje, ktoré nezvýšili ich ceny.

„Nedávno sme začali používať novšie nástroje na analýzu všetkých kanálov sociálnych médií. Teraz môžeme získať prehľad o našich vlastných metrikách sociálnych médií a metrikách našich konkurentov.

To nám dáva cennú výhodu na trhu, čo nám umožňuje vyladiť našu stratégiu. Najlepšie na tom je, že prichádzajú bez dodatočných nákladov.“

7. Michael Donovan, spoluzakladateľ spoločnosti Niche dvojčatápripúšťa hľadanie alternatív po úpravách plánu API.

„S bratom sme používali niekoľko nástrojov – a medzi nami máme na Twitteri viac ako 40 000 sledovateľov (@NicheDown, @patientpublish).

Obaja sa domnievame, že poskytujú užitočné informácie o našom výkone na Twitteri a že zmenili hru pri optimalizácii našej stratégie sociálnych médií. Po nedávnom zvýšení cien Twitter API sme si všimli, že používanie prémiových plánov bolo drahšie, ale našťastie niektoré iné ponúkajú bezplatnú možnosť, ktorá stále ponúka cenné analýzy.

Aj keď v súčasnosti stále používame drahé nástroje, hľadáme aj alternatívne alternatívy a zvažujeme prechod na alternatívy.“

Záverečné slová

Nedávne zmeny v poplatkoch za API na Twitteri mali významný vplyv na marketingový priemysel. Hoci zmeny priniesli firmám a obchodníkom určité ťažkosti, podnietili aj zmenu marketingovej taktiky a povzbudili značky, aby kládli dôraz na rozvíjanie skutočných spojení a vzťahov so svojimi zákazníkmi.

Čítať:  Ako odstrániť všetky vaše tweety podľa dátumu

Zmeny tiež zdôraznili potrebu, aby podniky diverzifikovali svoju prítomnosť na sociálnych médiách a preskúmali alternatívne platformy, ktoré môžu lepšie uspokojiť ich marketingové potreby. Zatiaľ čo Twitter zostáva pre podniky cennou platformou, je dôležité si uvedomiť, že je to len jeden kúsok skladačky, pokiaľ ide o vytvorenie úspešnej marketingovej stratégie.

V prípade, že hľadáte alternatívu, určite môžete Sprout Social vyskúšať. Namiesto utrácania dolárov za nástroj, ktorý analyzuje iba jednu platformu, je Sprout Social lepšou voľbou každý deň, pretože vám umožňuje monitorovať viacero kanálov.

Najlepšie na tom je, že jeho prípad použitia presahuje rámec bežného sledovania a analýzy. S Sprout Social si môžete dávať pozor na svojich konkurentov, skúmať trendy, spravovať influencerov, monitorovať viacero kampaní, vytvárať vlastné prehľady a ďalšie.

Využite bezplatnú skúšobnú verziu a presvedčte sa sami!

často kladené otázky

1. Ako ovplyvní zvýšenie cien Twitter API nástroje tretích strán?

Zvýšenie cien Twitter API výrazne ovplyvní nástroje tretích strán, ktoré sa pri poskytovaní svojich služieb spoliehajú na API Twitteru. Mnohé z týchto nástrojov možno budú musieť zvýšiť ceny alebo zmeniť svoje obchodné modely, aby sa prispôsobili novej cenovej štruktúre. Niektorí možno budú musieť ukončiť prevádzku, ak si nemôžu dovoliť nové ceny.

2. Ovplyvní zvýšenie cien Twitter API malé podniky a startupy?

Áno, zvýšenie cien Twitter API ovplyvní malé podniky a začínajúce podniky, ktoré sa pri správe svojej prítomnosti na sociálnych médiách spoliehajú na API služby Twitter. Zvýšené náklady môžu byť obzvlášť náročné pre menšie podniky s obmedzeným rozpočtom a možno budú musieť prehodnotiť svoje stratégie sociálnych médií alebo preskúmať alternatívne platformy.

3. Ovplyvní zvýšenie cien Twitter API presnosť a spoľahlivosť nástrojov tretích strán?

Je možné, že zvýšenie cien Twitter API by mohlo ovplyvniť presnosť a spoľahlivosť nástrojov tretích strán. Niektoré nástroje sa môžu rozhodnúť obmedziť svoj prístup k rozhraniu API služby Twitter, aby udržali nízke náklady, čo by mohlo ovplyvniť kvalitu ich údajov a prehľadov. Niektoré nástroje sa môžu navyše spoliehať na alternatívne zdroje údajov, ktoré nemusia byť také komplexné alebo presné ako údaje služby Twitter. Je však dôležité poznamenať, že nie všetky nástroje tretích strán budú ovplyvnené rovnakým spôsobom a niektoré si môžu zachovať svoju kvalitu a presnosť aj napriek zvýšeniu cien.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE