Zoznam prianí Amazon Kindle 12: Všetky funkcie, ktoré chcem vidieť

Kaitlyn Cimino / Android Authority

Amazon Kindle dostal veľkú aktualizáciu v roku 2022. Bol vylepšený displej, zrýchlila sa rýchlosť nabíjania a dokonca bolo upgradované aj úložisko. Amazon Kindle 11 je tak blízko dokonalosti z e-čítačky, ako sme kedy videli, ale je tu aspoň pár malých zmien, ktoré by som v budúcnosti rád videl. Tu je môj zoznam prianí pre Amazon Kindle 12.

Zostava Amazon Kindle potrebuje prepracovanie a zjednodušenú štruktúru pomenovania

Nedávno Amazon oznámil, že Kindle Oasis je teraz v USA na dôchodku, pravdepodobne kvôli klesajúcemu záujmu a zužujúcim sa rozdielom medzi rôznymi produktovými radmi Kindle. Toto rozhodnutie nám ponecháva iba tri rady Kindle: Kindle, Kindle Paperwhite a Kindle Scribe. Zatiaľ čo posledný menovaný vyniká ako viac ako len e-čítačka, zdvojnásobuje sa ako virtuálny notebook, to isté nemožno povedať o prvých dvoch. V roku 2022 Amazon Kindle začlenil takmer všetky hlavné funkcie zo série Paperwhite, okrem väčšieho displeja, vodotesnosti IPX8 a absencie možnosti bezdrôtového nabíjania. Rád by som videl Amazon posúvať sa ešte ďalej s ďalšou iteráciou Amazon Kindle.

Čítať:  Wix vs Shopify – ktorý z nich vyhovuje vášmu ekologickému...

Realita je taká, že priepasť medzi radmi Kindle sa prirodzene zmenšuje, ako sa znižujú náklady na technológiu. Vďaka tomuto trendu je ľahšie pridávať funkcie, ktoré boli kedysi exkluzívne pre Kindle vyššej triedy, a pritom zachovať dostupné ceny. Vzhľadom na to, že si Kindle a Kindle Paperwhite stále viac podobajú, nastal čas zjednodušiť zostavu. Predstavte si, že by existovali iba tri modely: Kindle, Kindle Plus a Kindle Scribe. Štandardné Kindle by mohol obsahovať niekoľko ďalších funkcií z radu Paperwhite, zatiaľ čo model Plus by mohol ponúknuť väčší displej, fyzické tlačidlá ako Oasis a niekoľko ďalších drobných vylepšení.

Hoci by sa mohlo zdať, že ide predovšetkým o marketingový posun, vďaka tomu by bola séria pre spotrebiteľov aj menej mätúca. Keď som vlani prvýkrát začal skúmať Kindle, aby som pre svoju ženu kúpil nový model, bolo pre mňa ľahké pochopiť, čím sa Kindle Scribe odlišuje od ostatných. Rozlíšenie medzi Kindle, Kindle Paperwhite a Kindle Oasis však bolo oveľa náročnejšie. Hlbší ponor mi pomohol vyriešiť rozdiely, ale pridanie modelu „Plus“ by tento proces mohlo zjednodušiť. Koniec koncov, zákazníci sú zvyknutí, že modely „Plus“ sú podobné základnému modelu, ale s drobnými vylepšeniami, ako je väčšia obrazovka.

Amazon Kindle by mal získať hodnotenie IPX8

Kaitlyn Cimino / Android Authority

Kindle Paperwhite už neponúka mnoho rozdielov od štandardného modelu, ale jednou z funkcií, ktorú by som rád videl, je pridanie hodnotenia IP. Niektorí z nás preferujú menšie displeje pre kompaktnejší zážitok z čítania, ale Amazon nás núti do väčšieho zariadenia, pokiaľ chceme niektorú z jeho prémiových funkcií. Súčasný model Paperwhite sa môže pochváliť hodnotením IPX8, čo znamená, že vydrží ponorenie do metra vody po dobu 30 minút. Prial by som si, aby menšie Kindle dostal rovnakú ochranu proti vode, aj keď to znamená zvýšenie ceny o 5-15 $, aby sa prispôsobil tomuto upgradu.

Čítať:  Ako aktivovať ľubovoľnú SIM kartu T-Mobile

Lepšie osvetlenie displeja by malo prísť aj na štandardné Kindle

Kaitlyn Cimino / Android Authority

Kindle (2022) upgradoval displej tak, aby zahŕňal rovnaký štandard 300 ppi ako ostatné Kindle vyššej triedy, ale jedna vec stále chýba, je pokročilejší systém osvetlenia LED prítomný v Paperwhite. Zatiaľ čo základné Kindle používa na osvetlenie obrazovky iba štyri LED svetlá, rád by som videl, ako prevezme nastavenie 17 LED od Paperwhite, ktoré vytvára jednotnejší zážitok z čítania za všetkých svetelných podmienok. Ak by používal rovnakú všeobecnú technológiu displeja, znamenalo by to tiež, že by ste mohli ručne upraviť farbu pre teplejšie, viac červené svetlo alebo chladnejšie, modré svetlo v závislosti od dennej doby a či ste vo vnútri alebo vonku.

Amazon by mal urobiť svoje čitateľské výzvy dôležitejšie pre zážitok z Kindle

Už niekoľko rokov má Amazon z času na čas rôzne výzvy s vlastnými úspechmi a udalosťami, ku ktorých odberu sa môžete prihlásiť. Napríklad práve teraz má Amazon a špeciálna séria novoročných výziev, ku ktorých odberu sa môžete prihlásiť. Aj keď môžete k týmto štatistikám a cieľom pristupovať prostredníctvom aplikácie, mám pocit, že vytvorenie tohto väčšieho jadra hardvérového zážitku Kindle by mohlo znamenať dlhú cestu. Gamifikácia je skvelý spôsob, ako vyzvať ľudí, aby čítali viac, najmä tých, ktorí vyrástli na myšlienke úspechov vo videohrách. Aplikovať rovnakú logiku na čítanie by bolo úžasné.

Čítať:  Šesť doplnkov WooCommerce pre váš nový e-shop

Predstavte si, že zapnete Kindle a zobrazí sa upozornenie na trofeje, ktoré môžete vyhrať ako ďalšie, a na to, ako blízko ste k ich odomknutiu. Možno aj odmeny pre tých, ktorí splnia určité výzvy, ako je šanca byť zaradený do žrebovania o bezplatné body, ktoré možno použiť na knihy, e-knihy a tak ďalej.

Zoznam želaní Amazon Kindle 12: Čo by ste najradšej videli?

105 hlasov

Zjednodušená zostava a štruktúra pomenovania

20%

Odolnosť IPX8

26%

Lepšie osvetlenie displeja

36%

Funkcia gamifikácie/výzvy

18%

Bude Amazon Kindle 12?

Kaitlyn Cimino / Android Authority

Séria Amazon Kindle je aj naďalej lídrom v oblasti e-čítačiek, čo zaručuje príchod Kindle 12 v určitom okamihu v budúcnosti. A kedy by to mohlo doraziť? Začnime tým, že sa obzrieme za dátumy vydania za posledných niekoľko rokov:

  • Amazon Kindle 11 – 13. septembra 2022
  • Amazon Kindle 10 – 19. apríla 2019
  • Amazon Kindle 9 – 27. apríla 2017

Ako môžete vidieť, plán vydania série Kindle nie je príliš nádcha ani dôvod, hoci Kindle 9 a 10 dorazili s dvojročným odstupom a obaja boli uvedené na trh v apríli. Ťažko povedať, či bude Kindle 12 nasledovať ďalšiu trojročnú medzeru, alebo či predchádzajúce oneskorenie bolo nepriamo spôsobené pandémiou. Ak je to pravda, je veľmi možné, že by sme mohli vidieť Kindle 12 v roku 2024, aj keď spustenie v roku 2025 je v tejto chvíli rovnako pravdepodobné. Predpovedanie ročného obdobia je ešte náročnejšie, ale akonáhle sa dozvieme viac, tento príspevok určite aktualizujeme.

Čítať:  495 spravovaných obchodných názvov Amazon

Mali by ste počkať na Amazon Kindle 12?

Kaitlyn Cimino / Android Authority

Amazon Kindle zostáva jednou z najlepších elektronických čítačiek, ktoré si teraz môžete kúpiť, takže na ďalší model by sme rozhodne nečakali. Ak naozaj dúfate v pokročilejšie funkcie, môžete vždy prísť na Amazon Kindle Paperwhite (744 dolárov na Amazone). Nie ste ohromení tým, čo Amazon aktuálne prináša? Ak ste ochotní pozrieť sa mimo radu Amazon Kindle, existuje aj niekoľko skvelých elektronických čítačiek od Kobo, vrátane Clara 2E (129,99 $ v Kobo).

Amazon Kindle (2022)

Amazon Kindle (2022)

Recyklované materiály • Aktualizované funkcie • Rýchle nabíjanie

Amazon ukazuje, že na starom psovi je toho ešte viac, a preto prináša množstvo funkcií Paperwhite

Amazon Kindle (2022) je tabliet Kindle 11. generácie. Mnoho funkcií si vypožičiava od Paperwhite, poskytuje 16GB úložisko, rýchle nabíjanie USB-C a je vyrobený prevažne z recyklovaných materiálov.

Komentáre

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE