Zvládnite väčšiu návštevnosť svojich webových stránok: Povoľte Memcached vo WordPress

Keď na svoj web WordPress pritiahnete väčšiu návštevnosť, stránky sa budú postupne načítavať pomalšie – je to len prirodzené.

Váš hostingový server spracováva stále viac požiadaviek súčasne. Celá vaša webová stránka môže zlyhať, pretože návštevníci spoločne sťahujú, komentujú a odosielajú súbory súčasne.

Tu si majitelia webových stránok môžu myslieť: „Je čas aktualizovať moju sieť na doručovanie obsahu (CDN).“ To môže pomôcť, ale má to svoju cenu – doslova. Naproti tomu ukladanie do vyrovnávacej pamäte je spôsob, ako zvýšiť rýchlosť webových stránok bez toho, aby ste museli kupovať väčšiu šírku pásma.

To je miesto, kde prichádza Memcached: Používa pamäť servera na zrýchlenie vašej webovej stránky. Používatelia tak k nemu môžu pristupovať na požiadanie – takmer okamžite – pri zníženej rýchlosti načítania stránky.

Pridajte sa k nám, keď skúmame používanie Memcached vo WordPress, ako to funguje, jeho výhody a ako ho nainštalovať na váš server.

Tu je presne to, čo sa naučíte:

Čo je Memcached?

Memcached je vysokovýkonný a ľahko použiteľný systém vyrovnávacej pamäte, ktorý urýchľuje dynamické webové aplikácie.

Brad Fitzpatrick vyvinul toto open source riešenie pre svoju webovú stránku LiveJournal. V súčasnosti sa Memcached používa medzi najobľúbenejšie webové stránky, mobilné aplikácie, hry a platformy elektronického obchodu.

Aj keď sa dá použiť ako samostatné riešenie, Memcached zvyčajne funguje spolu s:

  • PHP
  • Django (Python)
  • Ruby on Rails
  • MongoDB
  • MySQL
  • PostgreSQL
Čítať:  Rozhovor s Trungom Nguyenom, generálnym riaditeľom spoločnosti BSS Commerce

Keď používate WordPress s Memcached, návštevníci vášho webu si užijú bleskovo rýchle odozvy.

Ako? Memcached umožňuje vášmu hostiteľskému serveru ukladať často používané údaje. Keď budú nabudúce potrebné údaje, server si ich nebude musieť vyžiadať z databázy alebo hľadať na diskoch.

Cache objektov Memcached môže uložiť len celé číslo alebo celú HTML stránku vo vašej RAM.

Čo ak vám dôjde miesto? Memcached prepíše údaje, ktoré prešli najdlhšie bez použitia.

To všetko znie dobre, ale predtým, ako povolíte Memcached pre WordPress, mali by ste vedieť niečo viac o programe.

Ako Memcached funguje?

Memcached ukladá často používané údaje do pamäte RAM vášho servera, ku ktorej je jednoduchší prístup ako vyžiadanie informácií z vašej databázy. Aplikácia môže pristupovať k údajom v priebehu mikrosekúnd, nie v sekundách, pretože nie je potrebné komunikovať s databázou, hľadať na disku a prenášať informácie.

To znižuje, ako dlho trvá, kým váš web zareaguje na aplikačné plánovacie rozhranie (API) a volania databázy a vykreslí stránky.

Ako to teda funguje? Tu je základný prehľad:

  1. Aplikácia (napríklad webová stránka) odošle požiadavku na údaje na server Memcached pomocou jedinečného kľúča na identifikáciu potrebných údajov.
  2. Po prijatí požiadavky Memcached pristúpi k vyrovnávacej pamäti RAM, aby skontroloval, či sú tam požadované údaje už uložené. Ak áno, Memcached doručí údaje. Misia splnená.
  3. Povedzme, že tam údaje nie sú. V tomto prípade Memcached pristupuje k vašej databáze na zadnej strane webovej lokality, získava informácie a ukladá ich do pamäte. Zobrazuje tiež informácie, ktoré ste požadovali.

Ak by aplikácia v budúcnosti požadovala rovnaké údaje, služba Memcached ich načíta z pamäte a nie z databázy.

Tieto údaje však nie sú trvalo uložené v pamäti RAM. Memcached mu dáva dátum vypršania platnosti, automaticky ho odstráni z pamäte a vytvorí priestor pre budúce použitie.

Používanie WordPress s Memcached funguje týmto spôsobom na zníženie zaťaženia back-endových databáz, čo vedie k rýchlejšej, efektívnejšej a škálovateľnejšej webovej stránke pre vás a vaše publikum.

Čítať:  Fitbit sa nezapne? Tu je návod, ako to môžete skúsiť opraviť

Výhody používania Memcached na webe WordPress

Existuje mnoho dôvodov, prečo chcete povoliť Memcached na svojom webe WordPress. Poďme ich preskúmať nižšie.

Memcached skracuje dobu odozvy na mikrosekundy

Údaje v pamäti nemusia vykonávať viacero spiatočných ciest do databázy a späť do aplikácie. To skracuje čas potrebný na načítanie údajov, čo vedie k závratným rýchlostiam, ktoré zlepšujú výkon aplikácie a používateľskú skúsenosť.

Toto samo o sebe mnohým ľuďom stačí na spustenie nastavenia WordPress Memcached. Predstavte si časy odozvy merané v milióntinach sekundy.

Memcached je flexibilný

WordPress s Memcached môžete použiť na spracovanie rôznych typov údajov vrátane jednoduchých dátových štruktúr, ako sú celé čísla a reťazce. Dokáže tiež spracovať polia a objekty, ako sú dokumenty, obrázky a videá.

Získajte plne spravovaný hosting WordPress

Posilnite svoje stránky pomocou najlepšie optimalizovaného hostingu WordPress v tomto odvetví

Memcached je užívateľsky prívetivý

Memcached bol navrhnutý tak, aby bol všestranný a ľahko použiteľný. Memcached je tiež open source a je podporovaný mnohými programovacími jazykmi vrátane Java, PHP, C, C++, C#, Python a Go. Podporuje to aj viacero databázových jazykov, vrátane MongoDB a MySQL.

Memcached je škálovateľný

Memcached používa viacvláknovú architektúru, ktorá mu umožňuje spúšťať niekoľko úloh v rámci jedného procesu súčasne. Z tohto dôvodu ho môžete škálovať naprieč servermi, aby ste zvládli vysoké úrovne návštevnosti. Keď sa vaše publikum rozrastie, zväčšite ho pridaním uzlov do existujúcej štruktúry uzlov.

Na zvýšenie výpočtovej kapacity môžete dokonca použiť viacero jadrových procesorov na jednom uzle, čo vedie k rýchlejšiemu a stabilnejšiemu výkonu.

Memcached znižuje zaťaženie databázy

Používanie WordPress s Memcached znižuje počet databázových dotazov, ktoré musí váš hostiteľský server odoslať na získanie informácií z databázy. To znamená, že databáza spracováva menej požiadaviek naraz – takže všetky požiadavky, ktoré je potrebné spracovať, budú spracované rýchlejšie.

Je tiež menej pravdepodobné, že váš server bude preťažený. Minimalizujete tak riziko, že váš web prejde do režimu offline v dôsledku výpadku servera.

Čítať:  Ako začať s WordPress

Memcached má obrovskú, podporujúcu komunitu

Memcached má rozsiahlu komunitu podporujúcu svoj open source projekt, takže v prípade potreby môžete vždy nájsť pomoc. Memcached závisí od otvorených štandardov a podporuje formáty otvorených údajov – je to možné vďaka živej komunite.

Memcached je nákladovo efektívny

Používaním WordPress s povolenou funkciou Memcached sa vyhnete drahším plánom hostenia a upgradom hardvéru, ktoré vaša firma zatiaľ skutočne nepotrebuje. Používanie Memcached optimalizuje výkon vašich webových stránok, pretože je potrebné kupovať viac procesorov a šírku pásma.

Porovnanie pred nastavením WordPress Memcached

Keď povolíte Memcached pre WordPress, cieľom je zlepšiť pomalé databázové dotazy, aby sa zlepšil celkový výkon webových stránok.

To vyvoláva otázku: Aká je aktuálna výkonnosť vášho webu? Je to múdry krok, ak si pred začatím procesu nastavenia poznačte svoju aktuálnu pozíciu.

Existuje množstvo nástrojov, ktoré môžete použiť na sledovanie rýchlosti vášho webu. Google PageSpeed ​​Insights je skvelým miestom na začiatok.

Ak chcete otestovať svoj web, prejdite na domovskú stránku PageSpeed ​​Insights, zadajte svoju adresu URL do vyhľadávacieho poľa a kliknite na Analyzovať aby ste dostali svoje výsledky.

Pod Diagnostikujte problémy s výkonom kartu, venujte zvýšenú pozornosť sekcia metrík. Poskytuje vám podrobnú analýzu výkonnosti vášho webu. Použite ich ako základ pred aktiváciou Memcached.

Ako povoliť Memcached vo WordPress

Keď máte nastavenú základnú úroveň výkonnosti, pozrime sa, koľko času môžete znížiť rýchlosť načítania stránky. Po prvé, spôsob nastavenia WordPress Memcached bude závisieť od niekoľkých faktorov.

Niektorí poskytovatelia hostingu štandardne ponúkajú podporu ukladania do vyrovnávacej pamäte. Ak to váš nie je, môžete manuálne nainštalovať Memcached na váš server – ak máte správny prístup k sieťovým protokolom.

Ak máte prístup k sieťovým protokolom, budete potrebovať prístup k Secure Shell (SSH) vášho servera.

Ak to nie je ani pre vás, kontaktujte svojho poskytovateľa hostingu, aby mohol povoliť Memcached na vašom webe WordPress.

Čítať:  Pozrite sa na 17 najlepších gangsterských filmov na Netflixe

Pomocou SSH

Po prístupe k príkazovému riadku SSH vášho servera môžete nainštalovať Memcached pomocou príkazov systému Linux. Najlepšie bude, ak pochopíte, ako funguje konkrétna distribúcia Linuxu vášho servera.

Napríklad operačné systémy Debian a Ubuntu používajú mierne odlišné príkazy ako Fedora alebo Redhat. Ak si nie ste istí inštalačnými príkazmi pre vašu distribúciu Linuxu, môžete si pozrieť jej dokumentáciu.

V Ubuntu použite príkaz:

apt-get install memcached

V Redhat použite príkaz:

yum nainštalovať memcached

Keď skončíte, prejdite na informačný panel WordPress a stiahnite si doplnok na ukladanie do vyrovnávacej pamäte, ako je napríklad W3 Total Cache, aby ste nakonfigurovali svoj modul WordPress Memcached.

Kontaktujte svojho poskytovateľa webhostingu

Memcached je populárny softvér a mnohí poskytovatelia hostingu ho predinštalujú na svoje servery.

Informujte sa u svojho hostiteľa. Ak váš hostiteľ predinštaloval Memcached, môžete ho povoliť z ovládacieho panela. Ak ho hostiteľ nemá predinštalovaný, môžete požiadať personál podpory, aby vám ho nastavil.

Záverečné myšlienky: Povoľte Memcached vo WordPress, aby ste čo najlepšie využili svoje hostingové riešenie

Memcached zostáva veľmi populárnym systémom ukladania do vyrovnávacej pamäte kvôli svojej jednoduchosti, rýchlosti a škálovateľnosti. Je to efektívny spôsob ukladania a získavania údajov z pamäte servera – znižuje pracovné zaťaženie backendových databáz a optimalizuje výkon.

Flexibilita a široká kompatibilita Memcached z neho robí cenný nástroj pre všetky typy vlastníkov webových stránok WordPress – pokiaľ majú dostatok pamäte RAM.

Ak hľadáte hosting, ktorý podporuje vysokovýkonné webové stránky, zvážte Hostinger. Hostinger poskytuje Redis na ukladanie objektov do vyrovnávacej pamäte s doplnkom Object Cache Pro na integráciu do WordPress.

Okrem toho by ste mohli mať prístup k 32 GB pamäte RAM s podnikovým hostingom WordPress od Hostinger, ako aj k 10 000 GB šírky pásma. Kontaktujte nás ešte dnes, aby ste prediskutovali svoje potreby hostingu alebo povolili Memcached na svojom webe WordPress.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE