Zvládnite väčšiu návštevnosť vo WordPress pomocou Memcache

Memcache je vysoko výkonný distribuovaný systém ukladania objektov do vyrovnávacej pamäte.

WordPress je skvelý softvér na blogovanie / CMS. Ak prevádzkujete web WordPress a máte problémy s narastajúcimi problémami, môžete ich skombinovať, aby ste zvládli zvýšenú návštevnosť a s najväčšou pravdepodobnosťou sa vám stránky načítali rýchlejšie pre každého.
WordPress má vstavanú podporu pre rozšíriteľné ukladanie do vyrovnávacej pamäte, ale v predvolenom nastavení je platná len pre jednu reláciu. Aj keď to pomáha zrýchliť načítanie stránok/znížiť zaťaženie servera pre jednotlivých používateľov, ukladanie objektov do vyrovnávacej pamäte (perzistentná) bez relácií má oveľa väčší potenciál na zlepšenie výkonu a vo všeobecnosti sa lepšie škáluje. (Viac o vstavaných mechanizmoch WP_Cache si môžete prečítať tu: http://codex.wordpress.org/Function_Reference/WP_Cache)
Odporúčame a úspešne sme implementovali doplnok WordPress „Memcached object cache“ (http://wordpress.org/extend/plugins/memcached/), ktorý je triviálny na inštaláciu/konfiguráciu. Štandardne sa predpokladá, že máte spustený jeden server memcached na rovnakom serveri, na ktorom beží PHP (tj 127.0.0.1 alebo localhost). Tiež predpokladá, že port je 11211, čo je „štandardný“ port memcached.
Budete potrebovať rozšírenie PECL „memcached“: http://pecl.php.net/package/memcachedako aj skutočne nainštalovaný memcached, spúšťanie a prijímanie pripojení na čokoľvek, čo nakonfigurujete na používanie vyrovnávacej pamäte objektov Memcached (127.0.0.1:11211 je opäť predvolená hodnota).
Inštalácia skutočného adaptéra, ktorý umožňuje WP_Cache používať memcached, je len otázkou vloženia ‘object-cache.php’ do vášho adresára wp-content. Ak ste nastavili pomocou predvolených nastavení, malo by to okamžite začať fungovať. To v kombinácii s fantastickým doplnkom WP-SuperCache-Plus (http://wpscp.trac.armadillo.homeip.net/) umožní vašej stránke zvládnuť oveľa väčšiu návštevnosť, než by bolo inak možné.

Čítať:  Ako pridať bočný panel do WordPress

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE