Zvýšenie angažovanosti pre členské stránky

Možno ste si už vytvorili svoju členskú stránku. Možno uvažujete nad tým, že si nejakú začnete. Keď už jeden spustíte – čo potom?

Vybudovanie skvelého webu sa môže zdať ako najväčšia prekážka, ale keď prekonáte túto bariéru, ako prinútite svoju základňu, aby sa neustále vracala? V tomto článku uvediem niekoľko stratégií, ktoré zvýšia angažovanosť členov pre členské stránky.

Stratégie registrácie pre zapojenie členov

1. Upravte svoju registráciu tak, aby poskytovala okamžitú hodnotu

Keď vytvárate registráciu členstva, normálnym prístupom je zhromaždiť obmedzené množstvo informácií a potom zaregistrovať členov.

Zbierate ich peniaze, vytvoríte im účet a oni získajú prístup k chránenému obsahu.

Ale to nestačí.

Ak chcete prekvapiť a potešiť svojich členov, položte im niekoľko ďalších otázok. Budete chcieť pochopiť trochu viac o tom, kto sú, a potom im okamžite dodať ďalšiu hodnotu.

O akej hodnote hovorím?

Predstavme si, že ste svoje členstvo rozdelili na tri alebo štyri rôzne osoby, ktoré sa zaregistrujú na vašu členskú stránku. To tiež znamená, že budete poznať štyri druhy problémov alebo výziev, ktorým čelia.

Vašou úlohou počas registrácie je nechať ich identifikovať. Získaním týchto informácií pri vytváraní tohto používateľského účtu im môžete tiež okamžite poslať cielené stiahnutie alebo súbor PDF, čo okamžite zmierni tento známy a hlavný problém.

Čítať:  Ako vytvoriť úžasný web pre svoju značku pomocou WordPress

Keď sa zákazník cíti prekvapený a potešený, je presvedčený, že zavolal správne a vybral si správnu komunitu. A to vedie k angažovanosti.

2. Vytvorte onboarding, ktorý poháňa pripojenie

Druhá stratégia je podobná v tom, že váš vstup musí byť brilantný. Opäť to bude vyžadovať, aby ste počas registrácie zhromaždili trochu viac informácií, aby ste lepšie pochopili, kto sa prihlásil. Potom im prispôsobíte onboarding.

To znamená, že môžete skončiť s tromi alebo štyrmi rôznymi postupnosťami e-mailov (podľa toho, ako ste daného člena označili), z ktorých si môžete vybrať pri odosielaní svojich úvodných sekvencií.

Jedna časť onboardingu je, kde sa ľudia spájajú. Môže to byť Slack, Facebook Groups, Discord alebo nejaké iné komunitné riešenie. A v každej z nich budete mať niekoľko skupín alebo kanálov, ktoré sú riadené cieľmi, charakteristikami alebo dokonca umiestnením vašich členov.

Vašou úlohou počas onboardingu je na základe toho, čo viete o svojom novom členovi, zistiť, kam ich zaradiť. Ak viete, že sú na západnom pobreží, dajte ich do tohto kanála. Ak poznáte ich záujmy a máte na to kanál, dajte ich tam.

Ide o to, že by ste ich mali umiestniť alebo predstaviť ich komunite v rámci vášho onboardingu. Určite to pomôže pri zapájaní členov.

3. Vytvorte viac ako len adresár členstva

Pre tretiu myšlienku zabalím túto myšlienku, že vaša registrácia je taká kritická. Tu je ďalší spôsob, ako využiť vylepšenú registráciu.

Po prvé, vedzte toto: musíte si vybrať a rozhodnúť, aké informácie zhromažďujete a čo ukážete ostatným.

Okamžite môžete podporiť zapojenie členov pomocou adresára členov – konkrétnejšieho, ktorý nie je nudný.

Pri vytváraní adresára členov by ste mali urobiť viac, než len prezentovať mená a tituly a spoločnosti, z ktorých pochádzajú (a možno aj ich e-maily). Mali by ste urobiť viac.

Mali by ste zdôrazniť ich skúsenosti alebo odbornosť. Vyplýva to zo zhromažďovania týchto informácií pri registrácii.

Čítať:  Čo je brána firewall webovej aplikácie pre WordPress?

Kedysi som bol súčasťou členskej stránky, ktorá umiestňovala do adresára informácie o spoločnostiach, pre ktoré sme pracovali, o našej súčasnej úlohe, o tom, koľko rokov sme v tejto funkcii pôsobili a ďalšie. To sa stalo skutočne užitočné, aby ostatní vedeli, kedy by ma mali (alebo nemali) požiadať o radu.

V minulej stratégii sme hovorili o pomoci ľuďom nájsť svoj „kmeň“ vo vašom členstve. Niekedy však ľudia chcú nájsť a spojiť sa s ľuďmi, ktorí nie sú ako oni. Tu prichádza skvelý adresár.

Interakčné stratégie pre zapojenie členov

4. Využite svoju komunitu vo svojom obsahu

Teraz nás štvrtá myšlienka zavedie iným smerom. Môžeme súhlasiť s tým, že každý chce viac potenciálnych zákazníkov, väčšiu návštevnosť a viac obchodov?

Ak je to tak, táto stratégia bude robiť dve veci naraz – pomôže vám vytvoriť obsah pre vaše stránky a upozorní na vašich členov, čo im zvýši návštevnosť (a potenciálne potenciálnych potenciálnych zákazníkov).

Stratégiou je spoluvytvárať obsah spolu s vašimi členmi. Urobíte to tak, že položíte otázku a poskytnete členom priestor, kde môžu odpovedať. Vytlačte formulár. Nech si ho vyplní každý, kto chce. Potom to použijete ako súčasť svojej stratégie digitálneho obsahu.

Ak sa spýtate: „Najal niekto viac ako 25 ľudí za jeden mesiac? a dajte im priestor, aby povedali svoj príbeh a tipy (prostredníctvom formulára), získate skvelý materiál na príspevok.

Budete tiež môcť zverejniť niečo s ich citátom alebo ich príbehom. Spätné odkazy budú skvelé a vaši členovia to budú milovať. Budú to zdieľať so svojimi priateľmi a spolupracovníkmi.

V dôsledku toho môžete dokonca rozšíriť svoje členstvo. Ale najlepšie na tom je, že keď ostatní členovia uvidia výhody, budú sa snažiť viac sa zapojiť. To je hlavný bod stratégie na začiatok.

5. Pozvite členov, aby sa raz za týždeň pripojili naživo

Piata stratégia je jedna z mojich obľúbených.

Čítať:  Recenzia HP Victus 16: Potešenie pre hráčov a tvorcov

To, že si vytvoríte členskú stránku, neznamená, že nemôžete vytvoriť ďalšie miesto, kde by sa ľudia mohli zhromažďovať. Jedna z komunít, ktoré som pomáhal budovať, má týždenné volanie Zoom. Asi päťdesiat ľudí sa stretáva každý týždeň a rozprávajú sa o tom, čo bolo v danom týždni skvelé, spolu s tým, čo bol boj.

Toto je jedna z najpôsobivejších častí tejto komunity. Cítia spojenie a starostlivosť. Nechajú si navzájom poradiť a necítia sa tak sami.

Takže ak môžete vytvoriť niečo také, budete podporovať a budovať väčšiu komunitu, čo bude viesť k väčšej angažovanosti na vašej členskej stránke.

6. Usporiadajte virtuálne podujatia pre svoje členstvo

Pokiaľ ide o číslo šesť, chcem prejsť od zoomu k inej stratégii – a to je usporiadanie virtuálnych udalostí.

Roky som spolupracoval s členskou stránkou, na ktorej sa konali fyzické udalosti. Keď však COVID zasiahol, museli prejsť na virtuálne udalosti. Kedysi sa volali New York Wine Events. Teraz majú nový názov: Crush Wine XP.

Je to preto, že sa posunuli od organizovania fyzických podujatí iba v New Yorku a teraz ich robia kdekoľvek, virtuálne. Hovorím o virtuálnej degustácii vína. Premýšľajte o tom na chvíľu.

Prihlasujete sa, pretože počet miest je obmedzený. Získate prístup k hovoru Zoom, kde to budú virtuálne robiť aj ostatní ľudia. Bude tam someliér alebo niekto, kto vás vezme na prehliadku jednej z viníc, kde sú. Ale môžete si vzorky vopred objednať a nechať si ich doručiť.

Ľudia sú teda vo svojom dome a môžu sa zúčastniť tejto virtuálnej udalosti, pričom sa dozvedia viac o vínach – a skutočne môžu vína ochutnať.

Usporiadajte teda virtuálne podujatie.

A ak ste zvedaví, ako to vyriešiť, pozrite sa Rozšírenie Kalendára udalostí Pro pre virtuálne udalosti. To je fantastické.

Stratégie na pridanú hodnotu pre členov

7. Poskytnite Včasný prístup a zľavy

Myšlienka číslo sedem je poskytnúť skorý prístup k nákupu niečoho. Povedzme, že ste vytvorili správu a táto správa je mimoriadne cenná pre vaše členstvo, ale aj pre vonkajší svet. Tak hovoríš,

Čítať:  Dreamweaver vs WordPress: Čo je lepšie na vytváranie webových stránok?

Poviem vám, niekedy v správnom nastavení, jednoducho poskytnúť ľuďom skorý prístup je všetko, čo potrebujete, aby ste ich udržali vo vysokej miere.

8. Gamify Your Giveaways

Tu je číslo osem: darčeky. Môžete gamifikovať všetku interakciu a interaktivitu za darček.

Existujú nástroje, ktoré vám pomôžu robiť darčeky gamifikovaným spôsobom. Vyžadujú, aby účastníci podnikli kroky na získanie „lístkov“ alebo šance na výhru.

Môžete vyvolať akýkoľvek druh interakcie, ktorý chcete – tweety na sociálnych sieťach, prihlásenie sa na odber bulletinov, zdieľanie obsahu a ďalšie.

Zakaždým, keď člen vykoná jednu z týchto akcií, získa extra lístok do tomboly. A na konci mesiaca ste nielen podporili angažovanosť, ale môžete rozdať skvelú cenu.

9. Vytvorte kurzy pre členov

Posledná stratégia je celá o vzdelávaní. Vaši členovia môžu chcieť alebo potrebovať konkrétnu pomoc pri riešení konkrétnych problémov. Použite to na vytvorenie online kurzov alebo dokonca mini kurzov. Tieto nemusia byť obrovské.

Ale povaha automatického pridávania sady kurzov bude viesť k vyššej angažovanosti tých, ktorí sa neustále prihlasujú, sledujú obsah a označujú ho za dokončený.

Členovia si to navyše zamilujú, pretože majú pocit, že dostávajú viac ako ktokoľvek iný. Na iných miestach musíte za kurzy platiť. Vo svojom členstve ich však sprístupňujete zadarmo.

Spustite svoju členskú stránku s Hostinger

Kľúčom k zapojeniu členov je hodnota a uistenie sa, že hodnotu dodávate dôsledne a neustále.

Takže tu je to – 9 rôznych spôsobov, ako podporiť zapojenie členov. A navzájom sa nevylučujú. Môžete skombinovať niekoľko z týchto stratégií, aby ste skutočne pomohli svojmu členskému webu rozbehnúť sa.

Začnite s vlastnou členskou stránkou cez Hostinger Managed WordPress.

A môžete začať žiť za pár minút. Je to jediné riešenie na trhu, ktoré spája prémiový softvér s prémiovým hostingom špeciálne prispôsobeným pre WordPress.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE