Zvýšte svoje hodnotenie a návštevnosť pomocou tohto komplexného kontrolného zoznamu SEO pre B2B obchodníkov

Chcete svoje cieľové kľúčové frázy ošetriť pomocou TLC, však? Chcete mať najvyššiu možnú šancu na hodnotenie kľúčových fráz, na ktorých záleží. Náš kontrolný zoznam SEO marketingu vám môže pomôcť.

Tento kontrolný zoznam vás prevedie základnými úlohami od výskumu kľúčových fráz až po propagáciu obsahu.

Aj keď možno nebudete postupovať podľa tohto kontrolného zoznamu pre každý blog, ktorý publikujete, mali by ste ho bezpodmienečne dodržiavať pri kľúčových frázach s najvyššou prioritou, za ktoré chce vaša spoločnosť najviac hodnotiť. Tento kontrolný zoznam si môžete stiahnuť aj vyplnením tohto formulára:

Tu sú kategórie zahrnuté v našom kontrolnom zozname SEO marketingu:

Tablet Obsahu

🔧Kontrolný zoznam výskumu kľúčových fráz

Predtým, ako napíšete časť obsahu SEO, musíte najprv urobiť prieskum kľúčových fráz.

✔️Vyberte jednu hlavnú frázu pre každý príspevok

Na výskum kľúčových fráz použite nástroj ako Mangools alebo SEMrush. Pomocou filtrov na objem vyhľadávania, náročnosť a počet slov môžete nájsť kľúčové frázy s dlhým reťazcom, ktoré sú relevantné pre vašu firmu.

✔️Zvážte náročnosť hodnotenia

Poradie vašej domény určí, na akú úroveň obtiažnosti by ste sa mali zamerať. Napríklad, ak je vaša DR nižšia ako 40, možno sa budete chcieť zamerať na skóre obtiažnosti 30 a nižšie. Ak je však vaša DR 60 alebo vyššia, môžete hľadať kľúčové frázy so skóre obtiažnosti 50 a menej.

Hodnosť vašej domény samozrejme nie je jediným faktorom. Mali by ste tiež skontrolovať typy stránok a obsahu, ktoré sa hodnotia podľa kľúčovej frázy, aby ste zistili, či ich môžete zlepšiť.

Čítať:  Sprievodca službami digitálneho marketingu pre malé podniky

✔️Skontrolujte, či vyhovuje vašej cieľovej skupine

To, že je kľúčová fráza relevantná pre váš produkt alebo službu, neznamená, že je vhodná pre vaše cieľové publikum.

Napríklad, ak máte produkt SaaS pre manažérov úspechu so zákazníkmi, budete robiť prieskum kľúčových fráz na tému úspechu zákazníka. Kľúčová fráza „úspech zákazníkov“ nie je vhodná, pretože ľudia, ktorí to hľadajú, pravdepodobne nie sú v pozícii rozhodovania o kúpe vášho produktu. Toto je jedna z najdôležitejších v našom kontrolnom zozname SEO marketingu.

Buď chcú preraziť v kariére, alebo hľadajú prácu CS v inej spoločnosti.

✔️Zlaďte koncept svojho článku so zámerom kľúčovej frázy

Ďalšia vec, na ktorú si treba dať pozor, je zámer. Je veľmi ťažké ohodnotiť blogový príspevok, ktorý nezodpovedá zámeru kľúčového slovného spojenia.

Povedzme napríklad, že chcete napísať príspevok pre kľúčovú frázu „nápady pre malé podniky“. Článok so zoznamom nápadov má väčšiu šancu na umiestnenie ako niečo ako „Ako dosiahnuť úspech vášho nápadu na malý podnik“.

✔️Rozhodnite sa pre sekundárne kľúčové frázy

Zatiaľ čo vaša hlavná kľúčová fráza by sa mala používať na strategických miestach, ako je názov a adresa URL, potrebujete aj sekundárne kľúčové frázy. Pomáhajú vám hodnotiť variácie kľúčových slov a otázky, ktoré hľadajúci zadávajú do Googlu.

Frase je skvelý nástroj na nájdenie dokonalých sekundárnych kľúčových fráz a podtém, ktoré treba zahrnúť.

🔧SEO optimalizácia obsahu

Druhá kategória v našom kontrolnom zozname SEO marketingu súvisí s písaním vášho obsahu. Teraz, keď ste si vybrali správnu cieľovú frázu pre svoj blogový príspevok, je čas zabezpečiť, aby bol obsah plne optimalizovaný a mal najlepšiu možnú šancu na hodnotenie.

✔️Pridajte kľúčovú frázu na začiatok názvu

Najvyššiu šancu na umiestnenie pre cieľovú frázu budete mať, ak sa táto fráza nachádza na začiatku titulu. To Googlu hovorí, že kľúčová fráza je najdôležitejšou časťou názvu a tiež zvyšuje vašu mieru prekliknutia zo stránok s výsledkami vyhľadávania.

✔️Zahrňte kľúčovú frázu do slimáka

Mali by ste sa tiež uistiť, že cieľová kľúčová fráza je v adrese URL. Ak je napríklad vaša kľúčová fráza „porovnanie softvéru pre SEO“, vaša adresa URL môže byť váš blog.com/seo-software-comparison.

Do slugu môžete vložiť aj iné slová, ale zvyčajne je najlepšie veci zjednodušiť tak, že kľúčovú frázu zmeníte na adresu URL.

✔️Vložte kľúčovú frázu do prvého odseku

Vždy, keď je to možné, snažte sa vložiť kľúčovú frázu do prvého odseku, ak nie do prvej vety. Pozrite si tento príklad blogového príspevku, ktorý obsahuje kľúčovú frázu v druhej vete.

Čítať:  Ako generovať nových klientov pre vaše podnikanie v oblasti nehnuteľností v Nigérii

✔️Skontrolujte distribúciu kľúčových fráz

Je tiež inteligentné zabezpečiť, aby bola vaša kľúčová fráza distribuovaná v celom obsahu. Nechcete, aby sa zobrazilo v prvých 10 % blogového príspevku 5-krát, a aby ho potom nebolo možné nájsť v ostatných sekciách.

Skóre a optimalizátor SEO od Sprout Social (zabudované tak, ako píšete) vám môžu pomôcť s týmto a s väčšinou ďalších vecí na mieste v našom kontrolnom zozname SEO marketingu.

Nástroj na kontrolu SEO Sprout Social funguje počas písania, takže si ho môžete kedykoľvek pozrieť alebo ho zavrieť a skontrolovať, keď skončíte s návrhom. Ako vidíte, potrebujem zlepšiť distribúciu kľúčových fráz tohto príspevku! 👇

✔️Skontrolujte hustotu kľúčových fráz

Hustota kľúčových fráz je ďalším dôležitým SEO faktorom. Na rozdiel od všeobecného presvedčenia je hustota kľúčových fráz stále dôležitá. Zmenilo sa to, že to nie je metrika jednorožca, ktorá vás raketovo vystrelí na vrchol Google, ako to mohlo byť pred 15 rokmi. Snažte sa použiť kľúčovú frázu asi 3 alebo 4 krát na každých 1 000 slov. Ak je váš obsah skutočne optimalizovaný pre kľúčovú frázu, malo by to byť prirodzené a jednoduché.

Po napísaní tohto príspevku a stanovení distribúcie a hustoty kľúčových fráz sa skóre zvýši zo 70 % na 86 %. Teraz sme v zelenej farbe.

✔️Zahrňte interné odkazy

Zastreľte 2 až 5 interných odkazov na každých 1 000 slov. Zvýšite tým návštevnosť vašich dôležitých aktív a pomôžete Googlu pochopiť, o čom sú vaše ďalšie príspevky a stránky.

✔️Zahrňte externé odkazy

Vo všetkých svojich blogových príspevkoch potrebujete aj externé odkazy. To Googlu ukazuje, že váš obsah je dobre preskúmaný a pripisuje správne zdroje. Všade od 3 do 8 externých odkazov na každých 1000 slov je stávka na istotu.

✔️Pridajte kľúčovú frázu v jednej alebo dvoch podpoložkách

Je múdre vložiť svoju hlavnú kľúčovú frázu do jedného alebo viacerých podnadpisov. Jednoduchý spôsob, ako to urobiť, je vložiť ho do prvého H2. Tu je príklad z blogu Shanea Barkera. Prvý nadpis je H2 s hlavnou kľúčovou frázou „proces marketingu obsahu“.

✔️Vložte kľúčovú frázu do meta popisu

Vždy sa uistite, že vaša hlavná kľúčová fráza je v meta popise, ideálne v rámci prvých 60 znakov, aby sa dobre zobrazila a zvýšila vašu mieru prekliknutia na stránkach s výsledkami vyhľadávacích nástrojov.

✔️Pridajte k obrázkom atribúty alt a do niektorých zahrňte kľúčovú frázu

K obrázkom by ste mali pridať aj atribúty alt a zahrnúť hlavnú kľúčovú frázu do niekoľkých obrázkov tam, kde sa to prirodzene hodí.

✔️Uistite sa, že obsah má správnu dĺžku

Aby bol blogový príspevok hodnotený, mali by ste sa zamerať na aspoň 800 slov, ale v mnohých odvetviach je bezpečnejšia stávka 1500 slov alebo viac. Samozrejme, dlhšie nie je vždy lepšie, ale Google má tendenciu uprednostňovať dlhý obsah pre kľúčové frázy s informačným zámerom.

Čítať:  Najlepšie marketingové kampane všetkých čias

✔️Použite svoje sekundárne kľúčové frázy raz alebo dvakrát

Ešte raz skontrolujte, či ste použili sekundárne kľúčové frázy. Pravdepodobne zistíte, že mnohé z nich ste používali prirodzene bez toho, aby ste na to mysleli. Ak nie, malo by byť ľahké ich začleniť, pretože úzko súvisia s vašou cieľovou frázou.

🔧Kontrolný zoznam čitateľnosti obsahu

Ďalej sa musíme uistiť, že váš obsah je hladký a čitateľný. Žiadny kontrolný zoznam SEO marketingu by nebol úplný bez zohľadnenia čitateľnosti.

Poďme rýchlo skontrolovať skóre čitateľnosti Sprout Social, aby sme zistili, kde sa tento príspevok nachádza. 100%! 😉

Tu sú veci, na ktoré si musíte dávať pozor, aby bol váš obsah čitateľný. Môžete si tiež stiahnuť kontrolný zoznam, ktorý sme pre vás pripravili po vyplnení tohto formulára:

✔️Skontrolujte svoje skóre ľahkosti čítania Flesch

Ak chcete, aby sa vaše skóre ľahkosti čítania Flesch považovalo za čitateľné, malo by byť medzi 60 a 75. Čím nižšie skóre, tým ťažšie je niečo prečítať. Ako firma pravdepodobne nemáte akademické publikum, takže nechcete, aby vaše skóre kleslo pod 60.

✔️Kráľte všetky dlhé odseky

Ak chcete, aby bol váš obsah čitateľnejší, mali by ste skrátiť všetky dlhé odseky. Neexistuje žiadne prísne pravidlo, ale z väčšej časti by blogové príspevky mali mať odseky s jedným až tromi riadkami.

✔️Znížte používanie pasívneho hlasu

Trochu pasívneho hlasu je v poriadku, ale príliš veľa sa stáva ťažko čitateľným. Vyhraďte si pasívny hlas, keď je to potrebné alebo je to norma pre určitú frázu. Je v poriadku použiť pasívny hlas, keď je herec neznámy alebo irelevantný.

✔️Vyhľadajte vety, ktoré začínajú rovnakým slovom v rade

Keď príliš veľa viet začína rovnakým slovom v rade, čitateľ sa začne nudiť. Len si predstavte, že by každá veta v tomto blogovom príspevku začínala „vy“ alebo „ten“. Veci by sa naozaj rýchlo začali nudiť.

✔️Skontrolujte dĺžku vety

Najlepší spisovatelia vedia meniť dĺžku viet. Niektoré vety budú mať pätnásť slov alebo viac a iné budú mať iba štyri alebo päť slov.

Ak vám to nie je prirodzené, nevadí. Kontrola čitateľnosti Sprout Social poukazuje na miesta, kde musíte zmeniť dĺžku vety.

Náš kontrolór odporúča, aby najviac 25 % viet obsahovalo viac ako 20 slov.

✔️Podnadpisy rozdeľte rovnomerne

Keď skopírujem a vložím veľký kus textu pod jeden podnadpis, moje skóre čitateľnosti klesne na 79 %.

Odporúčame, aby ste mali podnadpis aspoň každých 300 slov. Pomáha to kontextualizovať váš obsah a spríjemniť čítanie.

✔️Príležitostne používajte prechodové slová

Ďalším prvkom čitateľnosti je používanie prechodových slov ako „tiež“, „potom“ a „podobne“. Nechcete to preháňať, ale blogový príspevok bez prechodných slov môže byť na čítanie strnulý a mätúci.

Čítať:  Navijaky na Facebooku: Vylepšite ich pomocou influencer marketingu + najlepšie NÁSTROJE

✔️Vyvážte používanie zložitých slov

Zložité slová sú tie, ktoré majú 3 alebo viac slabík. Chcete sa uistiť, že máte len malé percento slov, ktoré sú také dlhé, inak sa váš príspevok bude ťažko čítať.

Vytvárate koncepty blogových príspevkov v službe Dokumenty Google? Je to populárna vec, ale Dokumenty Google neobsahujú funkcie čitateľnosti. Sprout Social vám pomôže vyriešiť problémy s čitateľnosťou priamo vo vašom koncepte.

🔧Kontrolný zoznam propagácie mimo stránky

Čo sa teda stane po zverejnení obsahu? Existuje veľa spôsobov, ako propagovať svoj blogový príspevok, ale na tieto účely sa zameriame na stratégie, ktoré môžu pomôcť so SEO. Cieľom je získať spätné odkazy na váš príspevok.

✔️Odkaz na blogový príspevok z príspevkov hostí na iných stránkach

Aj keď blogovanie hostí možno nepoužívate na propagáciu každého blogového príspevku, je to múdre urobiť pre cieľové kľúčové frázy, za ktoré sa chce vaša spoločnosť skutočne umiestňovať.

Vyhľadajte vo svojom výklenku webové stránky, ktoré umožňujú hosťujúcim prispievateľom, a skontrolujte, či v texte príspevku umožňujú odkaz na vašu stránku.

✔️Odkaz na príspevok z iných domén, ktoré máš pod kontrolou

Ak vlastníte akékoľvek iné domény, môžete na svoj príspevok odkazovať aj z nich. Povedzme, že vaša spoločnosť prevádzkuje agentúru a obchod so softvérom. Nechcete sa príliš páčiť tam a späť z domén, preto si túto stratégiu uložte pre kľúčové frázy s vysokou prioritou.

✔️Zvážte dosah spätných odkazov pre kľúčové frázy s vysokou hodnotou

Existuje kľúčová fráza, ktorá by vám mohla priniesť veľké príjmy, ak by ste sa za ňu umiestnili? Pre kľúčové frázy s vysokou hodnotou sa môže vyplatiť dosah spätných odkazov.

Výmenou za odkaz môžete ponúknuť bezplatný doživotný plán vášho softvéru alebo niečo kreatívne, napríklad sadenie stromov.

✔️Zdieľajte príspevok na Reddite

Nezabudnite na Reddit! S Redditom môžete získať spätné odkazy aj návštevnosť. Vložením obsahu do kvalitného a užitočného príspevku si vytvoríte spätný odkaz na svoj web. Navyše, ďalší člen fóra môže odkazovať na váš obsah z niečoho, na čom tiež pracuje.

Keď sa nad tým zamyslím… tento kontrolný zoznam SEO marketingu by bol skvelým príspevkom na Reddit.

✔️Zdieľajte príspevok na sociálnych sieťach

Aj keď uverejňovanie na sociálnych sieťach nevedie k spätným odkazom, stále ide o šikovný SEO tip. Novinár alebo marketingový pracovník s obsahom môže vidieť váš obsah a vybrať si prepojenie naň z niečoho, na čom práve pracuje. Platí to najmä vtedy, ak zverejňujete doposiaľ nevidený obsah, ako je vlastný výskum alebo citácie.

Nebudeme si klamať. Uverejňovanie kvalitného SEO obsahu je komplikované. Dúfajme, že tento kontrolný zoznam SEO marketingu vám tento proces trochu urýchli.

Nové Publikácie:

ODPORÚČANIE